Quantcast

Svetska boks scena

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
Legendardni bokser najavio nove mečeve u 2021. godini

Iako su svi mislili da je meč protiv Džonsa bio završni čin Majka Tajsona, to ipak neće biti tako.

tajson01 EPA Etienne Laurent_1000x0.jpg

“Gvozdeni Majk” je krajem novembra imao sjajan meč protiv Roja Džonsa Džuniora. Meč je završen nerešeno, a Tajson je najavio kako se vraća i u ovoj godini.

Tajson je najavio nove nastupe.

“Da, naravno. Biće bolje nego prošli put”, rekao je Tajson i još jednom se osvrnuo na borbu sa Džonsom.

“Bilo je interesantno. Osećao sam se veoma dobro, imao sam samopouzdanja. Postavili smo rekorde gledanosti i svi su sada zainteresovani za povratničke borbe”, rekao je Tajson.

Kao novi protivnik za Tajsona spominje se njegov legendarni rival Evander Holifild.

Naslovi.net

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
Inače spektakularni boks-meč viđen je u noći između subote i nedjelje u Dalasu.

UBICA DEČIJEG LICA Preživeo NAJSTRAŠNIJI udarac u karijeri, pa napravio čudo! Posle nokdauna SUROVO NOKAUTIRAO olimpijskog prvaka!

Mladi Rajan Garsija na neverovatan način došao je do privremenog WBC naslova, pošto je posle neverovatnog preokreta savladao bivšeg olimpijskog šampiona Luku Kembela.
auuuuu.jpg

Garsija je pobedio Kembela nokautom u sedmoj rundi i to nakon što ga je Britanac po prvi put u karijeri poslao u nokdaun.

Sjajni 22-godišnji bokser je u sedmoj rundi zadao nekoliko razornih udaraca iskusnom Britancu, koji nakon toga nije mogao da nastavi meč.

Garsija je do prekida vodio. Osvojio je pet od prvih šest rundi. Kembelu je pripala druga runda u kojoj je poslao na pod mladog rivala.

Popularni "King Ry" sada je na skoru 21/0 u karijeri.

Kurir sport

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
Oscar Valdez (29-0) je novi WBC prvak u perolakoj kategoriji.

Na ESPN priredbi svladao je dotadašnjeg prvaka Miguela Berchelta i to na izrazito atraktivan način koji će boksačka publika dugo pamtiti. Čitavu borbu Valdez je dominirao i nametao svoj tempo, više puta bivšeg prvaka je slao na pod. Prava eksplozija dogodila se u 10. rundi, Valdez je pogodio precizan i tvrd lijevi kroše, a sudac je morao prekinuti meč.

Berchelt (37-2) nije dobro izgledao još na vaganju. Vidjelo se kako je imao velikih problema sa spuštanjem kilaže, te je i to jedan od razloga njegove loše predstave. Prije ovog meča Berchelt je obranio titulu čak sedam puta. Iz tog razloga u ovom je meču bio izraziti favorit, no Valdez se pobrinuo za veliko iznenađenje.

"U životu nema ništa bolje od dokazivanja ljudima da griješe. Imam popis ljudi koji su sumnjali u mene. Boksački analitičari su također sumnjali u mene. Rekli su da će me Berchelt nokautirati. Stoga, imam poruku za sve ljude: Ne dopustite da vam bilo tko govori što možete, a što ne." - izjavio je Valdez.
Ovo je još jedna u nizu borbu koja dokazuje da u borilačkom sportu ne smije postojati izraziti favorit. U zadnje vrijeme često se dešava da autsajderi odnose pobjedu, pa čak i u ovako velikim mečevima.

PFS

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.