Sveti Juda Iskariotski

За Јуду Искариотског се зна како је завршио. Тако да је сам твој наслов ове теме заправо велико богоуљење. Па ти како хоћеш... :?
 
Christadelphian:
BAVIM SE ŽONGLIRANJEM U CIRKUSU
A TI ?
Da li je trebao da se rodi ili ne sigurno nije na tebi i onome tvom istomišljeniku
drugo: da se nije rodio neka proroštva se ne bi ispunila
treće : Poenta je ?

1. i 3. poenta je da ti hulis na jevandjelje Gospodnje od samoga naslova i nastavljas, jer je Gospod rekao da mu je bolje da se nije ni rodio.
2. pogubio si merila, kriterijume, ako si ih uopste ikada i imao, zongleru cirkuzantski. da li je moguce da si toliko ispran mozak ?
 
Christadelphian:
Kako bi se tek sprdao sa mojom profesijom da sam ribar?
Tačno! Malo je odabranih
i još manje koji ih odabiraju

a gde se ja sprdam sa cirkuzantskom (tvojom?) profesijom?
jednom si me napao da sam te pogresno shvatio jer je navodno svima bilo jasno da je to ironija, a ne laz? sad se sluzis istom i to da lazes protiv mene...
 
...p:
Christadelphian:
BAVIM SE ŽONGLIRANJEM U CIRKUSU
A TI ?
Da li je trebao da se rodi ili ne sigurno nije na tebi i onome tvom istomišljeniku
drugo: da se nije rodio neka proroštva se ne bi ispunila
treće : Poenta je ?

1. i 3. poenta je da ti hulis na jevandjelje Gospodnje od samoga naslova i nastavljas, jer je Gospod rekao da mu je bolje da se nije ni rodio.
2. pogubio si merila, kriterijume, ako si ih uopste ikada i imao, zongleru cirkuzantski. da li je moguce da si toliko ispran mozak ?

Kakav cudan Hriscanin si ti i na kako cudan Hriscanski nacin tumacis Hriscanstvo!
On mozda huli recima,ti hulis delom prijatelju,pogledaj u sebe,vidis li smernog i dobrog
Hriscanina,ove tvoje reci su tvoje delo a delo ti je . . .!? Pokusavas da uvredis nekoga samo zato sto ne misli isto kao ti,sta bi na ove tvoje reci tj. delo rekao Isus? Svojevremeno prvi ljudi inkvizicije su razmisljali na slican nacin,smatras li sebe nekim modernim Torkvemadom? Razmisli o sebi pre nego sto pocnes da sudis drugima.Mozda mislis da je tvoj duhovni put ispravan,meni se cini da si krenuo stranputicom! Delom si ateista a na recima Hriscanin,mada,nisi jedini ako te to tesi! Pozdrav.
 
kastore, kojim delom ja hulim?
da lis am ja njega ispravio ili nisam?
sta zapravo ti meni zameras: cime sam ja njega uvredio? kakve evze prvi ljudi inkvizicije imaju sa mnom? (i pored sveg truda ne mogu da nadjem u tvom tekstu ista na sta bih ja tebi odgovorio). koja je moja osuda: ispran mozak? bivalntne utehe koje ti meni nudis su polarizovanje onoga koji svoje misljenje pretpostavlja argumentovanoj diskusiji.

sa njegove pozicije mu nikako nije moglo biti drago da se rodio s obzirom da pretrpeo muke koje ne bivaju kad se covek obesi.
 
Christadelphian:
Ne znam
a da li ti znaš da je on bio pozvan i da je bio apostol?
On jeste bio pozvan i bio je apostol, ali je svojom slobodnom VOLJOM postao sasud zlog duha, a ne Duha Svetog, kao ostali apostoli...Juda bas pretstavlja dobar primer za svakog od nas, jer iako je stajao i fizicki kraj Gospoda - to ga nije spaslo. Zasto? Kakav je to bio Juda Iskariotski? Sta ga je to ucinilo slugom Antihrista a ne Hrista? Slugom izdaje i prevare, a ne slugom Ljubavi. Mislim da svi mi kroz licnost Jude mozemo dobro da se ogledamo i zapitamo.
Neko ko izvrsava u rastrojstvu samoubistvo, svakako nije Svet...time pokazujes duboko nerazumevanje lika Jude Iskariotskog...Oprosti...
 
А да ли знаш да је Христо рекао 12 Апостола да је један од њих ђаво ? :wink:

Да ли ти то насловом покушаваш потурити ђавола као "светог" ? :shock:
 
Christadelphian:
Napisao bi neko
da nije video kraj priče .

Tako da sačekamo bolje kraj priče
pa da vidimo koji su to Sveti (pozvani)
a ne da ih sami biramo.

Na kraju krajeva ko od nas može reći ko je pozvan od Boga ? I zašto mnogi to rade?
Da li vi čitate šta neko piše ili pročitate naslov "pa ajde brže bolje da nešto napišem".

Zar nisam napisao:
"Napisao bi neko da nije video kraj priče "Tj da ste ga znali kao apostola i Isusovog učenika
a da se nije otkrio ko je na kraju , da li bi znali da je izdajica?
O tome vam govori primer
Da ne birate svete dok ne znate sve a sve će se saznati samo na kraju.
Šta tu ima nejasno i hulno?
Sem vaše želje da nekom nešto prebacite i da budete bolji i pametniji!
 
Carobni stapic:
Christadelphian:
Ne znam
a da li ti znaš da je on bio pozvan i da je bio apostol?
On jeste bio pozvan i bio je apostol, ali je svojom slobodnom VOLJOM postao sasud zlog duha, a ne Duha Svetog, kao ostali apostoli...Juda bas pretstavlja dobar primer za svakog od nas, jer iako je stajao i fizicki kraj Gospoda - to ga nije spaslo. Zasto? Kakav je to bio Juda Iskariotski? Sta ga je to ucinilo slugom Antihrista a ne Hrista? Slugom izdaje i prevare, a ne slugom Ljubavi. Mislim da svi mi kroz licnost Jude mozemo dobro da se ogledamo i zapitamo.
Neko ko izvrsava u rastrojstvu samoubistvo, svakako nije Svet...time pokazujes duboko nerazumevanje lika Jude Iskariotskog...Oprosti...
Pročitaj molim te ponovo
ko i kad bi ga nazvao svetim ,
a da mnoge stvari ne razumem pa možda i to moguće je
ne moraš se izvinjavati
Pozdrav
 
jel vidis sad kastore ko je imao nameru od samoga postavljanje teme da sudi? a njegova je osuda cak hipoteticka, ali jasno uperena protiv svih svetitelja koji su hodili ovom zemljom posle Hrista i apostola, a koji se, po njemu, nisu otkrili.
 
Imao sam jedinstvenu priliku da procitam cetiri
zabranjena toma Biblije,zao mi je sto niko od
prisutnih na ovom Forumu to nije procitao.
Sve bi Vam bilo mnogo jasnije,izmedju ostalog
tu pise da je Juda bio Isusov rodjeni brat.
Napominjem da su ta zabranjena jevandjelja pisali
isti oni ljudi koji su pisali Bibliju! Pozdrav.
 

Back
Top