Sveti Duh obitava

Pa ima. Hristos tu govori za Sebe da nema grijeha. Nema ništa đavolsko u Njemu.
a zasto bi On to rekao apostolima, zar je neko sumnjao da ima nesto djavolsko, od ucenika?
kaze da ide k Ocu, pa se onda pravda ucenicima da u njemu nema sotone? - a zasto nema? jer je Otac tako zapovedio? veze sa pamecu nema to tumacenje, plus nema ni veze sa onim sto si ti rekao, ali vec si zaboravio sta si rekao.

Jovan 14,30 Već neću mnogo govoriti s vama; jer ide knez ovoga svijeta, i u meni nema ništa.
Jovan 14,31 Nego da vidi svijet da imam ljubav k ocu, i kao što mi zapovjedi otac onako tvorim. Ustanite, hajdemo odavde.

Duha svetoga salje da im ponovi sto im je vec rekao! Nema NOVE poruke, novog Otkrovenja 95 . godine
, nema kneza ovoga sveta, koji ide tek, koji preko andjela salje novu poruku, a u Hristu nema nista!

Jovan 14,26 A utješitelj Duh sveti, kojega će otac poslati u ime moje, on će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.

e, to sam ja mislio da si ti rekao, kada rece zasto je dopustio da taj knez uvali lazno otkrivenje, i tako nas stavi popd vlast satane
Јер је Христос без гријеха који ставља људе под власт Сатане.

Poslednja izmena:
Рекао им је да јасно то потврди и нама и њима који то читамо 2000 година касније. Опет ти нема везе са памећу тумачење Св. Отаца. Схвати да ти је то основна грешка.

Рекао им је да јасно то потврди и нама и њима који то читамо 2000 година касније. Опет ти нема везе са памећу тумачење Св. Отаца. Схвати да ти је то основна грешка.
ne samo sam rekao da je to jedan nivo, za mene povrsan, jer nije imao razloga da kaze apostolima da u njemu nema nicega djavolskog, znaci tvoje je van pameti, to je tvoje tumacenje, a vidi iznad editovao sam

zlatousti je rekao bezgresan, nemoj da mi imputiras, za tvoje tumacenje sam rekao da je van pameti

Мораш престати мислити да се све врти од Откривења.
gde sad, kada imam inicijativu? trojica ste se cak zakacili za tipike i sta sve ne... ljudi citaju, pa dvojica bi ga izbacila iz biblije ihahaj... mozda za nekih jos 20 godina, dok se dobro ne odelje, tek sam probio led, sta si se uzentovao? pusti ljude da prelome, tebe cuvam za posle, mlad si, ima dana

Poslednja izmena:
adventisti tvrde da su nadahnuti svetim duhom jer svetkuju subotu,
A ko te je to slagao...?
Djaba ti bato subota ako prestupas druge Bozje zapovesti...naravno,vazi i obrnuto stoga je bitno da ljudi sluze Bogu svim srcem svojim sa zeljom da drze sve Bozje zapovesti...i kad sagrese,da budu toga svesni i da se pokaju i da traze od Boga snagu kako bi stajali cvrsto na Njegovm putem ...
A kad ljudi imaju ovakav stav tek onda je njihovo srce spremno da bude pod efektivnim uticajem Duha Svetoga.

Mislim da je najbolje da idemo opipljivijim putem. Prije svega Pravoslavna Crkva jedina ima kontinuitet do apostola tj. apostolsko prejemstvo. Nije nikad mijenjala svoje učenje i dogmate. Duh Sveti djeluje samo u istinitoj Crkvi koja je stub i tvrđava istine. U Pravoslavnoj Crkvi se projavljuju mnoga čuda od viđenja, iscjeljenja, mirotočenja itd. Toliki progoni nisu uništili Crkvu ispunjavajući Hristove riječi.
Cuda su prisutna i u Rimskoj crkvi. Ne moras daleko da ides, skokni do Medjugorja.

e vidiš a mona kaže da živiš moralno i da u njoj prebiva sveti duh, a ne osenjuje se krstom.
adventisti tvrde da su nadahnuti svetim duhom jer svetkuju subotu, papu bira sveti duh.
znači sveti duh je svuda ali različite poruke šalje.
I ne može bilo koji meniđer ni da krsti nego sveštenik koji je zaprimio darove Svetog Duha rukopoloženjem...

Jer, šta biva? Russela najurili baptisti kao hulitelja i budalu i sad je on kao posle u svojoj prčvarnici, krštavao subotare darovima Svetog Duha? Svašta...:hahaha:

ožavaocaaoca
Kod JS se mogu krstiti samo osobe koje zive moralno u svemu
Obožavateljka, mislim, a čime su te krstili kada je krst "paganski simbol* po kulinoj dogmologiji?

Jel su morali stubom da te opale u glavu da bi te prestubili? Opišu proceduru ili kopiraj sa drugog pamfleta?

Jesu te pratili tajno i/ili kačili na poligraf da otkriju jesi "moralna"? Isto prihvatam kao odgovor gotovi copy/paste sa nekog trećeg pamfleta.

Kako se to može odrediti? osećajem, razumom, logikom, srcem, dušom...?
a pošto se ovde svi pozivaju na Svetog Duha a nikako da su usklađeni.
o čemu se tu radi?
Prosto je i definitivno nije sadržano u razumu ili logici uostalom kao ni vera...

Elem, moje empirijsko viđenje je da ko je stekao smirenje taj ima u sebi podosta Svetog Duha. A pomenuo empiriju jer sam do sad imao priliku da se nađem u društvu takvog čoveka, smirenog, odmerenog, ali to manje, više... Nego što je iz njega prosto izbijala neka sila ko iz onih džedajaca filmskih... Usro sam se od strahopoštovanja, ali ne pred čovekom, nego pred tim nečim što je iz njega, da tako kažem, zračilo..

I ne može bilo koji meniđer ni da krsti nego sveštenik koji je zaprimio darove Svetog Duha rukopoloženjem...

Jer, šta biva? Russela najurili baptisti kao hulitelja i budalu i sad je on kao posle u svojoj prčvarnici, krštavao subotare darovima Svetog Duha? Svašta...:hahaha:
Opisao si apostolsku predaju kako se to radilo od samih pocetaka.
Neprešutno si im dao autoritet tim menadjerima.

Prosto je i definitivno nije sadržano u razumu ili logici uostalom kao ni vera...

Elem, moje empirijsko viđenje je da ko je stekao smirenje taj ima u sebi podosta Svetog Duha. A pomenuo empiriju jer sam do sad imao priliku da se nađem u društvu takvog čoveka, smirenog, odmerenog, ali to manje, više... Nego što je iz njega prosto izbijala neka sila ko iz onih džedajaca filmskih... Usro sam se od strahopoštovanja, ali ne pred čovekom, nego pred tim nečim što je iz njega, da tako kažem, zračilo..
to sam osetio kod patrijarha pavla.

Ovo jeste interesantno pitanje. Vidim da se često pominju "Sveti Oci". Šta ako se njihova učenja ne poklapaju sa Biblijom? Kom učenju se prikloniti?
I ne poklapaju se to je problem...
kako kom
Bozja rec je kompletna i samo je ona istina.
Samo su Biblijska Bozja ucenja.
Ostalo su ljudske filozofije - neistina, tj lazna ucenja
na koje Bog upozorava

Back