Svet bez teizma.

Hriscanstvo je sve prezivelo, a ateizma nije, jos pre nekoliko godina nekoliko miliona , a danas 0,00000002%

Da li ti kada napises procenat od 0,00000002% razumes koliko je to?
To ti dodje nista, zero, onda se ja zapitam ako je tako sa kim se ti
svadjas i prepires, sa necim sto ne postoji, boris se sa vetrenjacama?

Jednom davno sam cuo da postoji bozija zapovest ne lazi, jesi ti mozda
cula za nju?
 
Ne bavi se ona religijom, ona postuje na forumu za pare (i sama je to rekla). Nije bitan kvalitet nego kvantitet.

Plasim se da ce dobiti otkaz ako nastavi ovako da promovise svoju stranku.
Ja ipak mislim da je ona dvostruki agent, potajno radi za interese Ateista
pre nje Mormoni su bili na losem glasu, ali sad ih je bas ocrnila.
 
Boga je nemoguce shvatiti niti opisati u potpunosti,on je iznad naseg razuma...kao tajna a tajna nije protivrazumna nego nadrazumna....
Cilj opstenja sa Bogom je obozenje,sticanje bozanske licnosti...harmonija sa centrom,osovinom oko koje se svi vrtimo...
Onda dolazi taj osecaj o kome ti pricas,osecaj bogoprisutnosti u tvom zivotu...
Ne bas iznad svacijeg razuma. Sve zavisi od IQ verujuceg pojedinaca u odnosu na samog boga. Verovati da je boga nemoguce shvatiti je logicki netacna tvrdnja. Ne mozes reci da je neko (bog) koga je ljudska pamet ovaplotila kao bozanstvo, umniji od pameti koja ga je kreirala. Ti zapravo ne razumes ili neces da razumes "sveta spisa" "svetih otaca", pa tu svoju nemogucnos prikrivas sveznanjem tog mitoloskog bica. Da li si, i kada, imao prilike da sa tim bradatim gospodinom razgovaras, pa si na osnovu tog susreta dosao do zakljucka da ne mozes da ga shvatis? I, sta je to sto nisi mogao shvatiti?

No, dolazim do zakljucka da si, po leksici koju koristis, neki penzionisani pop, koji je zaista ubedjen u ono o cemu pripoveda. Obicno, popovi i nisu veliki vernici, ako su uopste, jer svoj poziv shvatraju kao profesiju, kao izvor natprosecne egzistencije za sebe i svoju porodicu.
 
Da li mislite da bi verska netrpeljivost nestala kada bi se ukinule sve religije ovog sveta(sem onih koje nisu povezane sa Bogom).

iako je pitanje malo nesrecno postavljeno, uvek bi bilo nekih podela...
naravno da ne bi bilo verske netrpeljivosti posto religija ne bi ni bilo ali bi se uvek nasli tj. bili izmisljeni povodi za podele i uzrokovanje netrpeljivosti...
mada...avramovske religije su vodece kada je indoktrinacija netrpeljivoscu u pitanju...pitanje je da li bi u tvom paralelnom univerzumu neko mogao da dostigne takav stepen...
 
Ne bas iznad svacijeg razuma. Sve zavisi od IQ verujuceg pojedinaca u odnosu na samog boga. Verovati da je boga nemoguce shvatiti je logicki netacna tvrdnja. Ne mozes reci da je neko (bog) koga je ljudska pamet ovaplotila kao bozanstvo, umniji od pameti koja ga je kreirala. Ti zapravo ne razumes ili neces da razumes "sveta spisa" "svetih otaca", pa tu svoju nemogucnos prikrivas sveznanjem tog mitoloskog bica. Da li si, i kada, imao prilike da sa tim bradatim gospodinom razgovaras, pa si na osnovu tog susreta dosao do zakljucka da ne mozes da ga shvatis? I, sta je to sto nisi mogao shvatiti?

No, dolazim do zakljucka da si, po leksici koju koristis, neki penzionisani pop, koji je zaista ubedjen u ono o cemu pripoveda. Obicno, popovi i nisu veliki vernici, ako su uopste, jer svoj poziv shvatraju kao profesiju, kao izvor natprosecne egzistencije za sebe i svoju porodicu.

ja zakljucujem da si jedna debelo isfrustrirana ********* koja ne moze da prezali titovu smrt i raspad sfrj i sssr..
 
ja zakljucujem da si jedna debelo isfrustrirana ********* koja ne moze da prezali titovu smrt i raspad sfrj i sssr..
Ja sam se rodio u jednoj lepoj, sredjenoj i u svetu postovanoj zemlji, a sada zivim u jednoj isfrustriranoj skvrcenoj i minornoj zemlji, prokuzenoj od, tzv. medjunarodne zajedcnice, u kojoj nekontrolisano hrara crnomasntijaska banda i globi ovaj glupi srpski narod, ukljuciv, naravno, i tebe. A sto se tvoje licnosti tice, vidim koliko vredis na osnovu onoga sto ovde baljegas i zaseravas ovaj PDF. Da ti kupim kapu, mogu ali pamet ti niko ne moze nadoknaditi.
 
Da li ti kada napises procenat od 0,00000002% razumes koliko je to?
To ti dodje nista, zero, onda se ja zapitam ako je tako sa kim se ti
svadjas i prepires, sa necim sto ne postoji, boris se sa vetrenjacama?

Jednom davno sam cuo da postoji bozija zapovest ne lazi, jesi ti mozda
cula za nju?

Toliko vas ima kaze zvanicni popis, ateista koji ne veruje u Boga ce da prica o Bozijim zapovestima LOL
 
Plasim se da ce dobiti otkaz ako nastavi ovako da promovise svoju stranku.
Ja ipak mislim da je ona dvostruki agent, potajno radi za interese Ateista
pre nje Mormoni su bili na losem glasu, ali sad ih je bas ocrnila.
Bolje nemoj da mislis,skodi ti...
ateisti posle izjave njihovog vodje andrije sreka koji hode da menja Srpsku himnu,zastavu,grb,trazi da clanovi placaju clanarinu,trazi donacije,podnosi tuzbe protiv SPC obelioih je za sva vremena...
 

Back
Top