Quantcast

Sveštenik SPC optužuje gradonačelnika Kopra za sprečavanje gradnje crkve

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
35.818
Posao Crkve je i da gradi hramove tamo gde ih nema dovoljno shodno broju vernika, ali i da pomaze. Ne isljucivo na "rimokatolicki" nacin kako vecina zamisljate iz filmova, nego i donacijama za koje se ne "trubi" i ne hvali.

Inace, @ tema,

mislim da ce ovo biti reseno, ali naravno da zezaju malo Slovenci jer nisu pravoslavni i nije im u direktnom interesu.
ma nemoj da mi pricas ?
Grade hramove u beogradskim ostinama sa vise desetina hiljada upisanih gradjana,a hramove izuzev za Bozic u Uskrs kada se mita pravoslavac i njemu slicni sete da su pravoslavci, na vecernju sluzbu dodje 0,0001 upisanih gradjana u tim opstinama.Izuzetno racionalno poslovanja,kvadratni metar hrama u izgradnju kljuc u ruke izadje 10 000€/qm, odnosno po verniku koji dodje na sluzbu 250 000€/qm
Organizacija Caritas je nastala u okviru RKC,izmedju ostalog oni grade skole za decu sa poremecajima.Tako da,u mojoj blizini postoji jedna takva skola koju pohadjaju deca bez obzira na konfesiju,a sve finansira RKC i donatori vernici.Daleko od toga da ja idealizujem RKC koju smatram Cosa Nostra-om,ali bi bilo veoma lepo da SPC umesto prazne hramove popuni decijim ustanovama koje bi bile punepoput recimo te konkretne skole .Kapiras ?

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
41.990
da nisi mozda stoperka ? Mozes li mi ti odgovoriti umesto mite baksuza sa obzirom da "stopiras"?

Aha.:aha:

P.S. Sto kaze Mita (koji nije baksuz) ne pada mi na pamet iako znam jer je gubljenje vremena na zlonamerne koji se ionako nikad nece potruditi da shvate i bice im jos krivlje ako dam odgovor.
ma nemoj da mi pricas ?
Grade hramove u beogradskim ostinama sa vise desetina hiljada upisanih gradjana,a hramove izuzev za Bozic u Uskrs kada se mita pravoslavac i njemu slicni sete da su pravoslavci, na vecernju sluzbu dodje 0,0001 upisanih gradjana u tim opstinama.Izuzetno racionalno poslovanja,kvadratni metar hrama u izgradnju klju u ruke izadje 10 000€/qm odnosno po verniku koji dodje na sluzbu 250 000€/qm
Organizacija Caritas je nastala u okviru RKC,izmedju ostalog oni grade skole za decu sa poremecajima.Tako da,u mojoj blizini postoji jedna takva skola kojupohadjaju deca bez obzira na konfesiju.Daleko od Toga da ja idealizujem RKC koju smatram Cosa Nostra-om,ali bi bilo veoma lepo da SPC umesto prazne hramove popuni decijim ustanovama koje bi bile pune

Vecernje sluzbe nikad nisu ni bile posecene kao jutarnje, a za ostalo, sta reci osim sto je netacno, nasa crkva nema toliko novca i sredstava kao rimokatolicka ali polako, doci ce se i do toga iako to nije jedini nacin pomoci.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
35.818
Aha.:aha:

P.S. Sto kaze Mita (koji nije baksuz) ne pada mi na pamet iako znam jer je gubljenje vremena na zlonamerne koji se ionako nikad nece potruditi da shvate i bice im jos krivlje ako dam odgovor.

Vecernje sluzbe nikad nisu ni bile posecene kao jutarnje, a za ostalo, sta reci osim sto je netacno, nasa crkva nema toliko novca i sredstava kao rimokatolicka ali polako, doci ce se i do toga iako to nije jedini nacin pomoci.
Naravno da ti ne pada na pamet kada ne znas sta da napises,i izbegavanje je jedina opcja
Vecerje sluzbe nisu posecne kao jutarnje? Na jutarnje dolazi jedna baka vise nego na vecernje ?
SPC nema novcnih sredstava da gradi prihvatne centre za beskucniike ili skole za hendikepiranu decu,a ima da gradi hramove u koje niko nece doci ?Nije ti palo na pamet da bi se pojavili donatori medju samim vernicima koji bi podrzali takve projekte, kada bi videli da se novac namenski trosi a ne odlazi na neciji luksuz?
Znas li zbog cega je pokojni patrijarh Pavle bio najomiljeniji u srpskom narodu, i da se dugo nece pojaviti neki novi koji ce kod i vernika i ateista imati toliko postovanje?

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
41.990
Naravno da ti ne pada na pamet kada ne znas sta da napises,i izbegavanje je jedina opcja
Vecerje sluzbe nisu posecne kao jutarnje? Na jutarnje dolazi jedna baka vise nego na vecernje ?
SPC nema novcnih sredstava da gradi prihvatne centre za beskucniike ili skole za hendikepiranu decu,a ima da gradi hramove u koje niko nece doci ?Nije ti palo na pamet da bi se pojavili donatori medju samim vernicima koji bi podrzali takve projekte, kada bi videli da se novac namenski trosi a ne odlazi na neciji luksuz?
Znas li zbog cega je pokojni patrijarh Pavle bio najomiljeniji u srpskom narodu, i da se dugo nece pojaviti neki novi koji ce kod i vernika i ateista imati toliko postovanje?

E, ne pada mi na pamet da o ovakvim stvarima raspravljam s nekim ko ne zna ili namerno pise netacno.

Donacija ima i sada, u hramove ce ljudi doci i dolaze (evo kod mene je guzva i otkad ne moze da se izgradi jos jedna crkva ali srecom pocela je konacno), a za ostalo ne pada mi na pamet da trazim valjda neko priznanje ili potvrdu za svoju veru ni kod vernika, a kamoli kod ateista kao sto si ti koji pises skoro sve same budalastine osim za patrijarha Pavla, ali ako je uteha nisi jedini. Ima kudikamo i glupljih i gorih.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
35.818
E, ne pada mi na pamet da o ovakvim stvarima raspravljam s nekim ko ne zna ili namerno pise netacno.

Donacija ima i sada, u hramove ce ljudi doci i dolaze (evo kod mene je guzva i otkad ne moze da se izgradi jos jedna crkva ali srecom pocela je konacno), a za ostalo ne pada mi na pamet da trazim valjda neko priznanje ili potvrdu za svoju veru ni kod vernika, a kamoli kod ateista kao sto si ti koji pises skoro sve same budalastine osim za patrijarha Pavla, ali ako je uteha nisi jedini. Ima kudikamo i glupljih i gorih.
verovatno sam veci vernik nego sto ces ti ikada biti,jedino ti preostaje kao papagaj da ponavljas jednu te istu pricu
Da tebi i miti pravoslavcu objasnim razliku izmedju vas "pravoslavaca", i njih tamo nekih katolika i muslimana
Ti si pravoslavna, a neki tamo Mike iz Dablina je katolik ili Jusuf iz Jordana samo zbog mesta rodjenja.Ti kada si dosla na svet ,kao i Mike ili Jusuf niste imali izbora gde cete biti rodjeni,rode su vas donele u takvo okruzenje. Okruzenje vas je oblikovalo i nije vam dalo puno izbora.Tako da,kada Mita ili ti pocnete da isticete da ste pravoslavci ,uvek imaj na umu da ste mogli biti katolici hindu ili ateisti ,..zavisno od sredine u kojoj ste rodjeni i koja vas je oblikovala
Nije dovoljno kao papagaj nesto nauciti ili biti izdresiran kao Lesi pa sve raditi po komandi i samim tim misliti "ja sam dobar vernik" .Verovanje zahteva dublje razmisljanje i odgovore koje kod takvih instant vernika kao vi nema sanse
Ajde u zdravlje,nadam se da si shvatila da si igrom slucaja pravoslavna a ne pripadnik RKC, i da su velike sanse da bi danas pozdravljala sa "Hvaljen Isus" da si rodjena u Zadru.Isto to vazi za mitu parizera

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
41.990
verovatno sam veci vernik nego sto ces ti ikada biti,jedino ti preostaje kao papagaj da ponavljas jednu te istu pricu
Da tebi i miti pravoslavcu objasnim razliku izmedju vas "pravoslavaca", i njih tamo nekih katolika i muslimana
Ti si pravoslavna, a neki tamo Mike iz Dablina je katolik ili Jusuf iz Jordana samo zbog mesta rodjenja.Ti kada si dosla na svet ,kao i Mike ili Jusuf niste imali izbora gde cete biti rodjeni,rode su vas donele u takvo okruzenje. Okruzenje vas je oblikovalo i nije vam dalo puno izbora.Tako da,kada Mita ili ti pocnete da isticete da ste pravoslavci ,uvek imaj na umu da ste mogli biti katolici hindu ili ateisti ,..zavisno od sredine u kojoj ste rodjeni i koja vas je oblikovala
Nije dovoljno kao papagaj nesto nauciti ili biti izdresiran kao Lesi pa sve raditi po komandi i samim tim misliti "ja sam dobar vernik" .Verovanje zahteva dublje razmisljanje i odgovore koje kod takvih instant vernika kao vi nema sanse

Ajde u zdravlje,nadam se da si shvatila da si igrom slucaja pravoslavna a ne pripadnik RKC, i da su velike sanse da bi danas pozdravljala sa "Hvaljen Isus" da si rodjena u Zadru.Isto to vazi za mitu parizera
E bas ti hvala sto si me "prosvetlio" ja to inace ne bih znala....samo, to nije dovoljno objasnjenje.

https://forum.krstarica.com/threads/religijski-i-pojedinacni-stavovi-ideje.896290/#post-38653924

Ali to je ono sto sto vidis i nisi jedini, hvaljenje gde ga nema (ne znam da sam se ikad hvalila sto sam pravoslavne veroispovesti jer nisam neko ko se icim hvali), a drugo ne znam kakvo ponavljanje stavova spominjes kad sam jasno na temi jos kao prvi post napisala da od ovoga ne treba praviti neku buku i problem i da ce se sigurno vremenom resiti:

https://forum.krstarica.com/threads...nje-gradnje-crkve.898663/page-2#post-38949461

i sto vam je stalo samo do provokacije radi provokacije, a pritom nimalo nemate stida sto olako klevecete.

Da, bilo bi dobro da se nesto otvori i toga ima u Rusiji, ali samo jedan u onolikoj Rusiji,

dok kod nas i kad se nesto tako otvori pocnu da kritikuju i ispituju, a kad krene po zlu (Peranovic i Crna Reka), svi oni vazni peru ruke od toga odjednom ne videci i dobre rezultate.

zauvek branilac

Aktivan član
Poruka
1.151
Па наравно да Зловенци НЕЋЕ ДОЗВОЛИТИ подизање Православног храма......... ко то не схвата - не разуме ништа............

U svim srpskim gradovima u vojno neokupiranom delu SRBIJE u kojima žive hrvatski i slovenački pripadnici katoličke crkve te muslimanski i šiptarski pripadnici islamske vere treba primeniti sistem koji želi da uspostavi gradonačelnik Kopra, to jest da njihovi EU/NATO verski objekti budu na istom zemljištu! CCCC :think::zloca:

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
35.818
E bas ti hvala sto si me "prosvetlio" ja to inace ne bih znala....samo, to nije dovoljno objasnjenje.

https://forum.krstarica.com/threads/religijski-i-pojedinacni-stavovi-ideje.896290/#post-38653924

Ali to je ono sto sto vidis i nisi jedini, hvaljenje gde ga nema (ne znam da sam se ikad hvalila sto sam pravoslavne veroispovesti jer nisam neko ko se icim hvali), a drugo ne znam kakvo ponavljanje stavova spominjes kad sam jasno na temi jos kao prvi post napisala da od ovoga ne treba praviti neku buku i problem i da ce se sigurno vremenom resiti:

https://forum.krstarica.com/threads...nje-gradnje-crkve.898663/page-2#post-38949461

i sto vam je stalo samo do provokacije radi provokacije, a pritom nimalo nemate stida sto olako klevecete.

Da, bilo bi dobro da se nesto otvori i toga ima u Rusiji, ali samo jedan u onolikoj Rusiji,

dok kod nas i kad se nesto tako otvori pocnu da kritikuju i ispituju, a kad krene po zlu (Peranovic i Crna Reka), svi oni vazni peru ruke od toga odjednom ne videci i dobre rezultate.
pa zasto se onda uplices Miti u odbranu ? Mita je taj koji istice da je pravoslavac kao da je to nesto velicanstveno u odnosu na druge konfesije
Sledece,ko klevece i provocira ? Za mene je provokacija kada pajseri pajserke kao advokati po sluzbenoj duznosti nastupaju u odbranu SPC, cak i kada je kritika dobronamerna.Sta je lose u zamerci da crkva malo cini po pitanju sirotinje i onih kojima je pomoc potrebna,dok istovremeno nenamenske trose novac.Stavise, i patrijarh Pavle je zamerao vladikama na raskosi ali je bio nemocan da bilo sta promeni.Ako je Isus mogao na magarcu, mora li vladika u A8 ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.