Свештеник на интернету (САЈБЕР ПОП, ФЕЈСБУК ПОП)

Реакција је:

  • Подржавам искрени и ревносни савет овог свештеника који се брине за своје стадо!

  • Доста ми је лицемерног улагивања, оваквих ''филозофа'' и превараната.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Црква је вечно млада, нема потребе да се дотерује и лицка.

Веровали или не, постоје људи код којих је коришћење интернета у здравим границама (испод сат времена дневно).

Е сад што ја и ти нисмо такви, не значи да су други исти.

Da, ali sta ce onda njima pop na internetu?

Znaci, pop je za zavisnike. A moze li se (i sme) "leciti" zavisnost od interneta i bilo sta drugo preko interneta?
 
Према свакоме буди пријатељски расположен, али нека ти свако не буде саветник.

Угледај се на оне који су бољи од тебе, који љубе Бога свим срцем својим и који чине добра дела. Њих питај и од њих савета тражи.

+Свети Атанасије Велики+

Ali...samo ako su ....ziloti...zar ne...
 
Da, ali sta ce onda njima pop na internetu?

Znaci, pop je za zavisnike. A moze li se (i sme) "leciti" zavisnost od interneta i bilo sta drugo preko interneta?

Па поп је пастир.

Питаш шта ће овцама на интернету пастир на интернету, није то баш паметно.
 
Јок од пијанаца и наркоса који уништавају свој живот ћеш да тражиш савета.

Vladane, radi se otome da od nepoznatih lica UOPSTE ne treba traziti savet, ikakav. :)


Па поп је пастир.

Питаш шта ће овцама на интернету пастир на интернету, није то баш паметно.

Sta ce pop na internetu kad lepo vernici mogu da odu u crkvu. Zar crkva ne propoveda sabornost, zajednistvo, a ne osamljivanje putem interneta?

To je ujedno i moja najveca kritika vama, i ne samo vama, koji nesto propovedate na internetu.
 
Poslednja izmena:
Pa sad...

Ako je i tako, da li je internet pravi nacin, ili bolje receno, uopste da li je nacin?
А што не би био?Зар није добро рецимо да си ИПХ,па да видиш да је наш свештеник на нету и рецимо муче те нека питања духовног живота?
Jer pazite, ako je ovo 'realnost" onda treba da bude i "kanonizovana" ili kako god...od crkve i ne samo nje.

Tu se onda ulazi u jedno dublje pitanje.

:think:
 
А што не би био?Зар није добро рецимо да си ИПХ,па да видиш да је наш свештеник на нету и рецимо муче те нека питања духовног живота?


:think:

Nije dobro. Zato sto crkva znaci sabornost i oci u oci gledanje s bliznjim, duhovnikom, a ne pitanja i razgovor preko interneta.
 
Наравно да је Богу пријатна ова жртва,а и свим парохијанима који разумеју потребу контакта верника са свештеником.

A na koji način se provođenje vremena u fotelji ispred monitora može smatrati žrtvom?
 
A na koji način se provođenje vremena u fotelji ispred monitora može smatrati žrtvom?

Bas tako. To nije ni zrtva ni korisno, jer nema odgovornosti ni reci uzivo.

To je izbegavanje odgovornosti i dobrovoljno potpadanje pod uticaj neceg neregulisanog, nekakonizovanog, pa cak i neblagoslovenog.

SUSTINA JE U TOME DA PRVO CRKVA TREBA DA BLAGOSILJA I KANONIZUJE INTERNET KAO REALNOST, SVE OSTALO JE LICEMERNO.
 
Poslednja izmena:
Vladane, radi se otome da od nepoznatih lica UOPSTE ne treba traziti savet, ikakav. :)




Sta ce pop na internetu kad lepo vernici mogu da odu u crkvu. Zar crkva ne propoveda sabornost, zajednistvo, a ne osamljivanje putem interneta?

To je ujedno i moja najveca kritika vama, i ne samo vama, koji nesto propovedate na internetu.

Па ето ниси лично упознала Светог Саву, па опет од њега тражиш савета. Дакле није акценат на упознавању, него на угледању на боље од себе, јер они Бога љубе целим бићем.

Па ниси верници по цео дан у цркви него на нету. Тамо где су овце ту је и пастир, стим што их он повремено а не стално надгледа, бранећи их од вукова, изводећи их на богате пашњаке богопознања и сигурне враћа у тор Цркве.

Ја се са свим својим зилотима више уживо дружим него сајбер.
 
Ima odgovornosti ako stoji iza svega svojim imenom, prezimenom i svešteničkim činom. Mislim, tako ga lako možeš naći ako napravi sranie.:mrgreen:

Da, izvinjavam se sto sam to ispustila. Tada ima odgovornosti, ali opet se postavlja pitanje je li to u redu da neko savetuje preko interneta.



Па ето ниси лично упознала Светог Саву, па опет од њега тражиш савета. Дакле није акценат на упознавању, него на угледању на боље од себе, јер они Бога љубе целим бићем.

Па ниси верници по цео дан у цркви него на нету. Тамо где су овце ту је и пастир, стим што их он повремено а не стално надгледа, бранећи их од вукова, изводећи их на богате пашњаке богопознања и сигурне враћа у тор Цркве.

Ја се са свим својим зилотима више уживо дружим него сајбер.

Pa ti ni Sami, ni svestenici (vasi, nasi, bilo koji) nisu svetitelji. To ces da izvinis.
 
Izgleda da je hebeni problem to što nisam vernik pa kao takav dopuštam sebi da sve zilote na krstarici sa sve vašim sajber sveštenikom, pozovem na temu biblija da javno predočite sve što znate o bibliji.
Не него ниси у том духу и тешко да можеш да разумеш те неке ствари.
Nije dobro. Zato sto crkva znaci sabornost i oci u oci gledanje s bliznjim, duhovnikom, a ne pitanja i razgovor preko interneta.

Па за нас ИПХ вернике то чето није могуће јер имамо мало свештеника и често можемо да будемо у контакту са њима на даљину.
 
Не него ниси у том духу и тешко да можеш да разумеш те неке ствари.


Па за нас ИПХ вернике то чето није могуће јер имамо мало свештеника и често можемо да будемо у контакту са њима на даљину.

Imate mail. On sluzi takodje za prepisku.

Tako bi trebalo da bude.

:tick:

Trebalo bi crkva zaista da zauzme odredjeniji stav prema internetu (tacnije drustvenim mrezama) - naime da li je on "posast" ovog doba ili je nesto sto je normalno.
 

Back
Top