Свештеник на интернету (САЈБЕР ПОП, ФЕЈСБУК ПОП)

Реакција је:

• Подржавам искрени и ревносни савет овог свештеника који се брине за своје стадо!

• Доста ми је лицемерног улагивања, оваквих ''филозофа'' и превараната.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Nisam najpametniji ..:lol:

Samo sam 1000000% siguran u ono sto govorim ..sve je provereno 1000000 x :lol:

Za razumevanje Jevanjelja ..mozesh biti i iz Plemena Zulu ..pa ces ga razumeti ..koliko je jednostavno za shvatiti

I mala deca od 5 godina mogu ga razumeti ..:lol:

Јашта.Жалсона је та твоја самоувереност.По томе ни Свети апостоли нису били потреби Христу Богу.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Nemora mi niko reci ..nisam slep ..da ne vidim o cemu se na Religiji PDF pishe

Dovoljna je samo Biblija coveku i da sve sazna ..o Bogu

Ako zeli ..naravno :lol:

А одкуд знаш да посланице Светог апостола Павла нису фалсификат кад је Свети апостол Тимотеј био свештенослуитељ које ти не признајеш?

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.695
А одкуд знаш да посланице Светог апостола Павла нису фалсификат кад је Свети апостол Тимотеј био свештенослуитељ које ти не признајеш?

Ja to neznam ...Ali znam da je cela Biblija od Boga i da u njoj nema Lazi .

Sada ..ako postoje neke Biblije u kojima su neki noviji pisci menjali reci to je drugo ..

Ali je uglavnom sve tacno napisano ..mozda po koja rec je izvruta ili dvosmoislena pa zbunjuje ljude ..

Ali to nije strasno ;)

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Ja to neznam ...Ali znam da je cela Biblija od Boga i da u njoj nema Lazi .

Sada ..ako postoje neke Biblije u kojima su neki noviji pisci menjali reci to je drugo ..

Ali je uglavnom sve tacno napisano ..mozda po koja rec je izvruta ili dvosmoislena pa zbunjuje ljude ..

Ali to nije strasno ;)

Али ти опет пренбрегаваш доказе да се у Светом Писму Новог Завета помињу хришћански свештеници.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
'Ajde se ti malo vrati na naslov teme.

Знаш шта Пиолеоне.Има оних који су за интернет мисионарење и пастирски рад,а има оних који су против.За обе групе људи постоје различити приступи оца Стефана у ивим одређеном случају.И ништа није лоше нити једно нити друго.Односно оба начина рада су добра.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.583
184147_1712317900869_1625797481_1650733_6572644_a.jpg

Помаже Бог!

Људи се питају да ли је грех то што свештеник проводи време на интернету. Често се исповеда осуђивање таквих свештеника. Свештеници на интернету од једног дела "верника" добијају разне поуке критике и савете. У принципу то су савети да није за свештеника да буде на интернету, поготово не на овој мрежи Facebook.

У ова тешка времена за православну Цркву и њено свештенство, осим што се боре да преживе разне јереси, безбожштва и богоодпадништва, боре се и са "борцима" који желе да буду савест и бич свога клира. То је данас заиста и пожељно и нужно ако мислимо да останемо православни, а не да се смиримо и постанемо екуменисти. Смирење у јереси је смрт душе.

Овде бих мало разговарао о недоумицама друге природе.

Да ли уопште треба свештеник да користи интернет комуникацију?

Да ли је то грех?

Шта би волео данашњи верник од свога свештеника? Није ли лепо да свештеник се моли за своју парохију и цео свет, да ревносно служи као пастир своме стаду и да се посвети духовној аскетици а не згубиданској полемици на интернету. То је добар став? Здрав став јер је и логичан, шта би хтео свештеник више од тога?

Шта је свештеник? Ко је он за Вас? Шта је његов посао, његова сврха?

Читајући ставове" бораца" који својим свештеницима дају смернице како да живе, погледам њихове профиле ко су ти млади људи. Увек по правилу наилазим на исте ствари. Млад човек брат, или сестра у Христу, ватрени, ревносни, пуни филмића, цитата , фотографија које нас позивају на будност, на љубав, на борбу против екуменизма... Деле се савети, улази се у оштре полемике, етикетирају се непријатељи и екуменисти, паписти, унијате, комунисти..."Борци" знају ко има љубав а ко је нема, ко је злобан а ко није... Они тачно знају где је Истина и одмах препознају где је лаж...Светитељи?

Са друге стране, када поглед спустимо мало ниже, видим музику коју слушају, филмове које гледају... Фотографије богослова по кафићима, са девојкама...И питам се треба ли свештеник на интернету?

Нису ли фарисеји осудили Христа јер јеђаше и пијаше са грешницима. Није ли Христос причао са Самарјанком?

Sv%20Vladika%20Nikolaj-w200.jpg

Шта каже свети +владика Николај Велимировић+ у својој беседи о модерном свештенику?

Да ли је у реду да у време интернета свештеник користи телеграф? Или голуба писмоношу? Није ли позив проводника Христове благодати да дође до срца човека?

Да ли је важнији начин или циљ? Да ли су "борци" чули за мисионарске свештенике? Да ли су спремни да на писма која добијам од верника и неверника они одговарају? Да се они о томе побрину? Кога су придобили? Кога су крстили? Кога су утешили? Кога су пробудили?

Начин на који "борци" причају са свештеницима који су на интернету је чаршиски, апсолутно слободан и без страха Божијега. Свима желе дати савет и помоћи али себе не могу смирити. Иду са намером да "покажу" неистомишљеницима!. Свештенике на мрежи називају сајбер поповима. Како ми то само личи на претке од којих су можда и они који јахаше попове и када виде свештеника на улици викаху " ПУ ПОПА БАКСУЗА!"

Сада свештеник смета "вернику борцу", каже да му није овде место.

Толико душа овде на ФБ има које су своја прва сазнања скупила баш на ФБ. Ако ово и није добро (ФБ), Бог може да га окрене на добро и корисно. Питање је само како ко користи ово средство (на корист или на штету себи и другима).

Свештеник даје одговор за сваку душу, и за самога себе. Свештеник је отац, лекар и пастир. Што свештеник свеже на земљи свезано је на небу, и што развеже на земљи и на небу је развезано. Свештеник је силан и сила, ако је Христов свештеник. Као што каже +св. Инокентије+, свештеник је само мотика на њиви Господњој. Тако се и ја осећам на овој мрежи која је у свој виртуелни свет сабрала мноштво душа. Због њих ја сам овде. И бићу док је и њих. Јер сам везан за људе светом тајном свештенства. Зато опростите што намеравам да будем присутан и присутнији на овој мрежи. Уколико неко осети да му реалном свету себе ускраћујем само нека ми јави. Видеће колико није управу. Свако добро од Господа и неусуђујте се да хулите на свештенство. Ми добијамо венце а ви осуду. То кажем само ако видите да се свештеник труди око речи Божије и душа које траже спасење.

Праштајте!

+++

Како реагујете на ове речи пастира који живот свој полаже за овце?

Да ли вам је његова жртва пријатна или мрска?

uvek je bilo i bice ribica, koje se pale na uniformu. kakvu god. :lol:

svestenik nema sta da trazi na netu, barem ne u svojstvu svestenika tj. nema sta da trazi na stranama poput fb. sta on tamo pokusava da uradi, osim sto trazi izgovor (pred bogom?) da ide na razne profile i vidi i ono sto nezne svestenicke oci ne bi trebalo da vide. :mrgreen: ili je u pitanju cista propaganda.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.583
To im je zasigurno poznato. Medjutim, nije nekom svešteniku, svejedno da se recimo pojavi ovde na ''krsti''. Ovde mu se uloga ne bi svela samo na onu klasičnu priču...ovde bi bio zasut pitanjima na koja ne bi mogao tek tako da odgovori.

Ima nekih sajtova-foruma gde se mogu postavljati pitanja svešteniku ali...odgovor se dobije samo na pitanje koje se postavi reda radi...

vidis, ja bih bas volela da imamo ovde na krsti jednog pravog popa. :D ako nema takvog, mogao bi ovaj fejs zilot nekada da svrati. :cool:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.