Quantcast

Свештеник на интернету (САЈБЕР ПОП, ФЕЈСБУК ПОП)

Реакција је:

• Подржавам искрени и ревносни савет овог свештеника који се брине за своје стадо!

• Доста ми је лицемерног улагивања, оваквих ''филозофа'' и превараната.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
Црква је вечно млада, нема потребе да се дотерује и лицка.

Веровали или не, постоје људи код којих је коришћење интернета у здравим границама (испод сат времена дневно).

Е сад што ја и ти нисмо такви, не значи да су други исти.

a sad je mlada. :hahaha: Vamo svi ekumenisti i modernjaci, sem vas. Vi ste IPH.
Aha...IPH, isto k'o i ja.
prodali ste se! o tome se radi! zbog fejsa i trazenja popadija po internetu.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Само папеж не зна, да подвижништво својствено монасима захтева крајње одрицање од благодети овог света.

Нема угађања телу и радозналости, да се монаси не би улењили и запали у униније.

A tebi i meni i svestenicima je dozvoljena ugadjanje i radoznalost i nismo obavezni na odricanje i dozvoljeno nam je da zbog svega toga upadnemo u uninije?

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Slazem se.
A pogotovo da svako daje pravo sebi da drugima deli savete, na internetu. Zamisli, Vladan savetuje nekoga , o zivotu. :hahaha:
Mislim da ljudi koji veruju da zbunovi govore i ostale nebuloze, nisu kompetentni da bilo kome sta savetuju, jer je pre svega njima potreban savet, strucnog lica. :(

Према свакоме буди пријатељски расположен, али нека ти свако не буде саветник.

Угледај се на оне који су бољи од тебе, који љубе Бога свим срцем својим и који чине добра дела. Њих питај и од њих савета тражи.

+Свети Атанасије Велики+

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
Према свакоме буди пријатељски расположен, али нека ти свако не буде саветник.

Угледај се на оне који су бољи од тебе, који љубе Бога свим срцем својим и који чине добра дела. Њих питај и од њих савета тражи.

+Свети Атанасије Велики+

bla bla truc

Eeeeeee Zuckerbergu, sta uradi od medjeda!
Nego, Vladane, kako ti ide mail, da te nadjem na fejsu? :rumenko:

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Vidi, ovo je logican zakljucak na ono sto si napisao sam, pa nisam te terao da tako napises.

No, ko je onaj svestenik zilot?

Логика телесног мудровоања.

Светоотачка логика, ипак боље разазнаје који подвиг и какав труд мора напором породити мирјанин, који јереј, а који монах.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
bla bla truc

Eeeeeee Zuckerbergu, sta uradi od medjeda!
Nego, Vladane, kako ti ide mail, da te nadjem na fejsu? :rumenko:

Дрскост се пројављује на различите начине: може бити изражена речима, покретима тела, па и само погледом. Од дрскости се прелази на празнословље, на разговоре о сујетним и шаљивим предметима, који подстичу на непристојни смех. За дрскост се сматра и то када се неко дотиче ближњега без потребе, или пружа руку к његовим устима да би зауставио његове речи или смех, када дозвољава себи да отме нешто из руку ближњега, или да га гурне, или када дозвољава себи да бестидно погледа ближњег. Све се то сматра за дрскост и потиче одатле што човек у души нема страха Божијег.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/EnciklopedijaSpasenja/Enciklopedija05.htm#20

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Логика телесног мудровоања.

Светоотачка логика, ипак боље разазнаје који подвиг и какав труд мора напором породити мирјанин, који јереј, а који монах.

Dakle,kako ti mudrujes?

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783
E Sami, to kad te boli istina, ne znaci da bi trebalo odmah tu osobu koja ti je otvorila oci, nazivas drskom i da se ljutis.

Bolje razmisli o svojoj gresnoj dusi i zahvali se sto su ti otvorene oci.
Kad postanes svestan problema, vec si na pola puta da ga resis. Zato lepo u neku kliniku za odvikavanje, bices mi zahvalan, kad se agonija zavrsi.
Sad si trenutno jos u prvoj fazi, fazi poricanja, ali polako, samo budi uporan.

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Дрскост се пројављује на различите начине: може бити изражена речима, покретима тела, па и само погледом. Од дрскости се прелази на празнословље, на разговоре о сујетним и шаљивим предметима, који подстичу на непристојни смех. За дрскост се сматра и то када се неко дотиче ближњега без потребе, или пружа руку к његовим устима да би зауставио његове речи или смех, када дозвољава себи да отме нешто из руку ближњега, или да га гурне, или када дозвољава себи да бестидно погледа ближњег. Све се то сматра за дрскост и потиче одатле што човек у души нема страха Божијег.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/EnciklopedijaSpasenja/Enciklopedija05.htm#20

Домаћи за све чланове пдф религија.

:hvala::hvala::hvala:

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
E Sami, to kad te boli istina, ne znaci da bi trebalo odmah tu osobu koja ti je otvorila oci, nazivas drskom i da se ljutis.

Bolje razmisli o svojoj gresnoj dusi i zahvali se sto su ti otvorene oci.
Kad postanes svestan problema, vec si na pola puta da ga resis. Zato lepo u neku kliniku za odvikavanje, bices mi zahvalan, kad se agonija zavrsi.
Sad si trenutno jos u prvoj fazi, fazi poricanja, ali polako, samo budi uporan.

Изучавај свету истину у Светом писму, првенствено пак у Новом завету и списима светих отаца. Уз то вежбање, неизоставно је потребна и чистота живота: зато што само чисти срцем могу видети Бога. Тада ћеш постати, у своје време, у мери познатој и угодној Богу, ученик и миљеник свете Истине, и неодвојиви причасник Светога Духа, који је неодвојив од ње, који се њоме предаје. Амин

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogoslovlje/AsketskiOgledi/AsketskiOgledi27.htm

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.