Švercovanje u gradskim prevozima- Teen

Nikako ne razumem taj poriv da se bilo šta uništi. :/
Neka šara po svojoj kući.

Ja razumem poriv za uništavanjem izuzetno dobro. Prečesto ga imam, al nikad ne materijalizujem. To je jedna od stvari koje sam potisnuo vo vjeki vjekov i verovatno će biti večni izvor frustracije. Međutim, razumem ga.
A kažem ti, ti aparati ionako predstavljaju oruđe za krađu ali legalizovanu. Nema ničeg lošeg u plaćanju prevoza, ali ako te pare ne idu u GSP već u privatni džep, nemam razlog da plaćam.
 
Ja se uvek svercujem kad idem autobusom :whistling: Eto,baš pre neki dan kad sam išla na takmičenje,potpisivala sam se zajeno sa nekom klinkom po busu...I cerekale smo se,pa je ceo bus odzvanjao..stvarno ne znam šta mi bilo...i,toliko smo prolupale da smo izašle na pogrešnu stanicu,i brzo se vratile u nazad u isti bus...:zcepanje:Ostale drugarice su popadale od smeha,a ljudi u busu su smatrali da smo sišle sa uma...:D
Cccccccccccccc...sta vas uce u toj skoli???Da zvrljate po busu??/Sramota...
 
Ja razumem poriv za uništavanjem izuzetno dobro. Prečesto ga imam, al nikad ne materijalizujem. To je jedna od stvari koje sam potisnuo vo vjeki vjekov i verovatno će biti večni izvor frustracije. Međutim, razumem ga.
A kažem ti, ti aparati ionako predstavljaju oruđe za krađu ali legalizovanu. Nema ničeg lošeg u plaćanju prevoza, ali ako te pare ne idu u GSP već u privatni džep, nemam razlog da plaćam.

Ček, zar ne ide 8,5 % bus plusu, a ovo ostalo "kao" gsp-u? (mada ne bi me čudilo da je drukčije)
A i ne verujem da je bus plus sistem baš vredan 8,5 % od ukupnog dohotka od karata, al ae...
 
Ček, zar ne ide 8,5 % bus plusu, a ovo ostalo "kao" gsp-u? (mada ne bi me čudilo da je drukčije)
A i ne verujem da je bus plus sistem baš vredan 8,5 % od ukupnog dohotka od karata, al ae...

"Бус плус - како зарадити милионе"

”Организација продаје карата и контрола путника биће у надлежности конзорцијума фирми који је добио посао на тендеру за уградњу овог система. Конзорцијум чине фирме APEX SOLUTION TECHNOLOGY ДОО, Lanus из Београда, и "Кент Карт" из Истанбула. Са друге стране, праћење и управљање возилима јавног превоза обављаће радници Дирекције за јавни превоз.”

„Вељко Влаховић, менаџер система „Бус плус“, рекао је да ће се нове карте очитавати на „валидаторима“ који се тренутно уграђују у сва возила и служе за контролу и наплату бесконтактних картица. Путници ће се приликом уласка у аутобус „чекирати“, тако што ће приближити картицу на два или три центиметра од уређаја, а цео процесс ће, као и до сада, контролисати контролори и комунални полицајци.”

Само пар информација о фирмама иза овог пројекта:

APEX SOLUTION TECHNOLOGY ДОО, Београд, основано 24.03.2009 (очигледно само ради учествовања у овом пројекту).: Директор Вељко Влаховић (рођен 1981.) Шта је овог врло младог човека квалификовало да буде вођа тако великог пројекта и у чије руке град Београд и Ђилас стављају десетине милиона евра прихода и судбину стотине хињада путника? Капитал у том новом предузећу је 500 евра

На капиталу постоје 3 залоге (два пута је заложено 100% капитала, а једном је Lanus заложио свој део од 90%). Све залоге су по основу кредита и то од Erste GCIB Finance I B. V. FRED, Холандија на 2,2 милиона евра, ERSTE BANK AD NOVI SAD на 116.176,24 евра и ERSTE BANK AD NOVI SAD на 50.000.000,00 динара. Она прва два доспевају у року од 2,5 године, а овај динарски 14.01.2012.

Делује прилично чудно да банка прихвати као залогу тако небитан износ капитала (над којим већ постоје друге залоге!) па сам потпуно сигуран да су овде у игри као залога будуће наплате од продаје карата. Интересантно би било видети ове уговоре.

Lanus ДОО,Београд, основано 2007: Специјалозовано за е-допуне, али без искуства у пројектима јавног саобраћаја. Капитал износи такође само 500 евра, мада са приходима од око 7 млрд. динара годишње. Власници 4 физичка лица и једно ...правно (са једним власником физичким лицем). Мирослав Петровић 85 евра; Иван Букелић 135 евра; Војислав Крстић 25 евра; Александар Ђорђевић 85 евра

KentKart из Турске: Специјализовано за смарт картице и праћење возила у јавном саобраћају. Међутим, јасно је из инфромација са њиховог сајта да је то регионално предузеће орјентисано на Турску и Блиски Исток са мало пројеката у Европи.

Тренутно раде на 12 турских и 6 међународних пројеката (мада још није на списку укључен Београд). Ови међународни су:

1.Скопље, Македонија;
2.Аман, Јордан;
3.Алепо, Сирија;
4.Доха, Катар;
5.Tczew, Поњска (120 хиљ. sтановника);
6.Призрен (на сајту турске фирме пише KOSOVO REPUBLIC).

Потпуно је узалудно коментарисати зашто Београд сарађује са овом фирмом која отворено не поштује наш територијални интегритет и суверенитет.

Једноставно, ово нема више никаве везе са ГСП. Карте продаје и путнике контролише приватна дружина физичких лица! Тачније, њих 5 (Вељко Влаховић, Мирослав Петровић, Иван Букелић, Војислав Крстић, Александар Ђорђевић). Наравно, уз асистенцију комуналне полиције коју сви плаћамо. Дакле, приватна лица убирају профит, а ми им помажемо тако што плаћамо комуналнце.

Да се вратим на терен горе поменутих залога. Оно што у најгорој варијанти може да се деси је да наплату карата преузму повериоци овог „конзорцијума“ па да је онда продају неком трећем. Оно што мало људи зна је да наплату карата у Бечу не врши предузеће градског саобраћаја, као што јадне Бечлије мисле, већ једна америчка фирма којој је то право продато.

Да је ово једна цела ујдурма како би се из ГСП извукло оно најпрофитабилније (продаја карата) ево и информације из самог ГСП. Део шалтер сале је уступљен, да не кажем дат, фирми „Apex“ да врши продају карата, а ГСП је „изнајмио“, читај наредио, својим запосленима да раде за њу јер та фирма нема ни најосновније капацитете за тако велики пројекат. Цела служба продаје ГСП иде на добош од којих ће многима „великодушно“ бити понуђено да пређу у Apex (у отпицају је цифра од 25 000 динара нето плате).

Цео систем је потпуно нестабилан, и често пада. Према прелиминарним инфромацијама, ако се настави овим темпом неће успети да замене све старе пропуснице до краја године па се већ шушка о продужетку важења истих до пролећа наредне године.

Цела ова прича заиста делује покварено. Предати најпрофитабилнији део ГСП приватницима је ван памети. Ако се њима исплати да раде за 8,63% од наплате карата (ако се добро сећам цифре) зашто се то није исплатило самом граду?

Односно, граду је било довољно и 3% профита те би се добило да је за грађане цела прича јефитнија.

Али, ко шљиви грађане у целој причи?
Д. Ђ.

TO je u svakom slučaju jedan od tekstova koji kritikuju celu priču oko bus plusa. Ja ne mogu da mu nađem zamerku. sve upućuje na to da je sve to neko pranje love i neko zarađivanje love preko grbače običnih ljudi.
 
Apeks vode neke face iz fotelje koje su vešto sakrile svoje njuške, jedini upisan kapital ove kompanije je 500 evra od osnivanja, i još 2k dinara tokom 2010. godine za jednog zaposlenog.
Kentkart je uveo čitav sistem koji je svugde propao, samo smo izgleda mi njihov scapegoat. Verujem da oni imaju najveću kintu u džepu i drže veći deo samog GSP-a
Lanus je još jedna ghost-kompanija koja je radila e-dopune (koje su van funkcije) a opet je vrtela kintu
Deo prihoda zbog finansiranja isto ide njima

sve je ovo dugo planirano, sam gsp ima prihode zbog toga što su usput opljačkali i državni budžet, goleme pare uzeli. Pored toga, ljudstvo se usrralo i sada 75% putnika koristi ovaj sistem, što je sveo broj švercera na minimum, samim tim i "gubitke" gsp-a.

Oni samo voze i dobijaju kintu, thats all
 
Danas su mi usli i po prvi put mi nisu trazili kartu(racunam od moje 13. godine) mozda zato sto sam izigravao huligana tako sto sam stavio kapuljacu na vugla i odvalio bs(pesmu "oni su" preko zvucnika iako imam sluske :D... Samo da dodam da imam kartu ali necu da je ponistavam nego cu lepo da je ulozim na poker posto cu za koji dan organizovati poker vece :D
 
Ako mi treba neko kraće rastojanje, tipa od Beograđanke do Terazija, ne kupujem kartu. Ako idem negde sa više stanica, onda uzmem. Nisam još imala prilike da se svađam s kontrolom. :D

Zasto bi se svadjala? xD ne razumem ljude koji se svadjaju sa kontrolom, samo ih odjebes i cao, pazi da cu ja sad njima da objasnjavam zasto ja nemam kartu... o boze xDD
 
Sto se tice ove price oko pranja para... Pa sta? Sve je ionako pranje para u ovoj drzavi, svi bi krali i da nema busplusa. Sa ovim bar znam koliko okvirno moram da cekam autobus, jer imam sms sistem. :) A markica mi je 1100 bila i pre busplusa i sad je, samo sto ne moram da se cimam po prodajnim mestima GSPa da je uzmem, nego kod kuce na nekoj trafici dopunim. Za mene je bus plus 100 od 100 pogodak. :)
 
promašio si čitavu poentu, sinak.
takvi kao ti i čine većinu u državi, zato ovde prolaze ovakve stvari- jer narod sedi prekrštenih ruku i samo posmatra ovaj haos, čak iako njihovo dupe strada u istom.
ovo ti je potpuna privatizacija gsp-a, neviđeni prihodi koji idu u pojedinačne džepove, ako ti je super sistem samo zato što ćeš znati kad je sledeći bus onda slobodno ne radi ništa, plaćaj lopovima i dalje.
 
Sto se tice ove price oko pranja para... Pa sta? Sve je ionako pranje para u ovoj drzavi, svi bi krali i da nema busplusa. Sa ovim bar znam koliko okvirno moram da cekam autobus, jer imam sms sistem. :) A markica mi je 1100 bila i pre busplusa i sad je, samo sto ne moram da se cimam po prodajnim mestima GSPa da je uzmem, nego kod kuce na nekoj trafici dopunim. Za mene je bus plus 100 od 100 pogodak. :)

a u pravu si realno, uzece ti pare iovako ionako : D... Makar ovo sranje moze sda dopunis bilo gde.
Meni bi bilo samo ekstra kad bi bila neka biciklisticka staza kojom bi mogao da se vozas do centra i nazad pa da ih sve lepo zaobices. Kola ionako ne mozes parkirati nigde
 

Back
Top