Sve zablude Covid skeptika

Već sam pisao da ne poznajem nikoga ko je nevakcinisan podlegao koroni ali zato ovih drugih ima još kako. Niko od mojih prijatelja se nije vakcinisao osim nekoliko osoba koji žive u užasnom strahu. Prijateljica koju poznajem ceo svoj jebeni život je potpuno odlepila i deli ljude na prljave i čiste! Nismo se videli dve godine! Ljudi koji su primili vakcine su skroz prolupali od spinovanja javnosti! Za to mora neko da odgovara!
Vucic, al bih te zamolila da predjes na PDF Politika
pa tamo trazi odgovornost.
 
Već sam pisao da ne poznajem nikoga ko je nevakcinisan podlegao koroni ali zato ovih drugih ima još kako. Niko od mojih prijatelja se nije vakcinisao osim nekoliko osoba koji žive u užasnom strahu. Prijateljica koju poznajem ceo svoj jebeni život je potpuno odlepila i deli ljude na prljave i čiste! Nismo se videli dve godine! Ljudi koji su primili vakcine su skroz prolupali od spinovanja javnosti! Za to mora neko da odgovara!
Pričaš gluposti.
Ljudi se vakcinišu, žive uobičajeno, rade, druže se..
Pituju. Ne razmišljaju o testovima od nekih 9000 RSD
I pored toga, većina ima ličnu odgovornost, pa i dalje nose maske u javnom prevozu, prodavnicama, bankama...

Svejedno da li si vakcinisan ili nisi, da li si skoro probao da uđeš u banku, poštu ili u dom zdravlja - bez maske?
To što se koprcaš po forumima, ne otvara ti baš sva vrata ako nemaš običnu masku.:D
 
Pričaš gluposti.
Ljudi se vakcinišu, žive uobičajeno, rade, druže se..
Pituju. Ne razmišljaju o testovima od nekih 9000 RSD
I pored toga, većina ima ličnu odgovornost, pa i dalje nose maske u javnom prevozu, prodavnicama, bankama...

Svejedno da li si vakcinisan ili nisi, da li si skoro probao da uđeš u banku, poštu ili u dom zdravlja - bez maske?
To što se koprcaš po forumima, ne otvara ti baš sva vrata ako nemaš običnu masku.:D
Ovde ( u Nemackoj) maske su js uvek obavezne u prevozu, prodavnicama, posti, bankama, a ja cu se toga pridrzavati
jos neko vreme cak i ako ne budem morala. Nista me ne kosta
da desetak minuta imam u samoposluzi masku na licu.
 
Pa jesam naveo da masku nosim i držim distancu baš iz saosećanja i razumevanja prema osobama koje su uplašene i slabijeg zdravlja? Pare mi nikada nisu bile problem jedem kvalitetno i nisam bio kod doktora 10 godina (tada sam se zarazio helikobakterijom u restoranu) i kada sam imao saobraćajku.
Ovde gde sam trenutno (manje mesto) svi su imali zimus koronu niko nije umro i svi su se vakcinisali sem doktorke i med sestre. Niko nije primio rusku ili kinesku vaksu (eu)
 
Pa jesam naveo da masku nosim i držim distancu baš iz saosećanja i razumevanja prema osobama koje su uplašene i slabijeg zdravlja? Pare mi nikada nisu bile problem

Ajde lepo priznaj da masku MORAŠ da nosiš, jer, bez nje bi ti u banci napravili problem da podigneš pare (koje ti nisu problem) :D
A kad nešto MORAŠ, onda pusti te priče o saosećanju za druge osobe.

Verujem da ni sa kim ne saosećaš tamo gde maska nije obavezna.
 
Što bih ulazio u banku kada imam bankomat i kartice? To postoji čak i u srbiji ako nisi znao. Masku mora svako da nosi inače se virus nebi ovako lako širio kao što se širi :D

Naravno da se maske ne nose na žurkama i otvorenom tu vidiš ko je kreten i ne primećuješ ga.
 
Ti si taj koji ne odgovaraš na postavljeno pitanje.
Širiš priču bez argumenata.

Lepo sam te pitao da nam ovde pokažeš tu otpusnu listu na kojoj piše da je pacijent sa saturacijom 98 stavljen nasilno na respirator.
(A on, u punoj snazi, i potpuno oporavljen, nije mogao da se suprotstavi.)

Ako je to tačno, porodica ima tu otpusnu listu u rukama, pa može da ti je prosledi, a ti da nam je pokažeš.
Samo nam uslikaj to i pošalji ovde

Pošto ne možeš da priložiš takav dokument, jer ga nema, to što ovde pišeš može slobodno da ide na pdf Teorije zavere.

Ovde si samo ti zabluđen.
Raspolažeš argumentima iz sopstvene mašte. I sve se u tvojoj mašti vrti oko nekakvih tračeva i oko nekakvog novca.

Izgleda da uopšte nisi svestan da je ovaj virus stvaran i smrtonosan za neke ljude.
Него, у којој то димензији живиш?
У овој у којој дискутујемо и најобичнији корона вирус који прави прехладу може да буде смртоносан за неке људе, бар тако кажу медицински приручници (имаш приступ интернету па потражи не очекуј да ћу ти све испоручити)..

Иначе ако ти је до доказа - потражи их, попричај са људима, ослушни шта људи причају на улици (а има тако много жалосних прича о личним искуствима се чује - прича које називаш трачевима и теоријама завера...) .
 
Све што радиш то је промовисање вакцинације!
Теби није важно што ни једна вакцина није прошла валидно клиничко испитивање. Није ти важно што у истој има чудних примеса, почев од оксида графена.
Како објашњавам да је највећи број новооболелих управо у земљама где је највећи број вакцинисаних.
Зашто у САД траже да вакцинисаних носе маске?
Такви као ти су идеални за фармацију. Добровољно бесплатно пристају на експеримент.
Нека ти је Бог у помоћи.
Sve što ja radim jeste pozivanje ljudi da slušaju stručnjake a ne budale koje vode neki svoj rat protiv nauke, šire lažne vesti i teorije zavere, pri tome ne hajući koliko će ljudi da strada zbog toga. Ako grešim zbog toga, neka mi Bog oprosti. Ali bih na vašem mestu takođe razmislio o svojim delima.
 
Него, у којој то димензији живиш?
У овој у којој дискутујемо и најобичнији корона вирус који прави прехладу може да буде смртоносан за неке људе, бар тако кажу медицински приручници (имаш приступ интернету па потражи не очекуј да ћу ти све испоручити)..

Иначе ако ти је до доказа - потражи их, попричај са људима, ослушни шта људи причају на улици (а има тако много жалосних прича о личним искуствима се чује - прича које називаш трачевима и теоријама завера...) .
Sve ukazuje na to da si ti jedan od onih koji širi dezinformacije.
Sad pokušavaš da i mene uvučeš u taj svoj tračarski svet. Upućuješ me da osluškujem ljude na ulici i da guglam po internetu, jer si ti upravo tako, (i jedino tako), sticao svoja "saznanja" o SARS-CoV-2.

Zamisli da moram da osluškujem svaku glupost koju neko izgovori? I još da je proveravam?
Eto, sad bih možda oslušnuo tebe, ali ispostavilo se da ti samo prenosiš ono što si načuo na ulici i delimično potkrepio kratkim on-line kursom.
 
Poslednja izmena:
Sve ukazuje na to da si ti jedan od onih koji širi dezinformacije.
Sad pokušavaš da i mene uvučeš u taj svoj tračarski svet. Upućuješ me da osluškujem ljude na ulici i da guglam po internetu, jer si ti upravo tako, (i jedino tako), sticao svoja "saznanja" o SARS-CoV-2.

Zamisli da moram da osluškujem svaku glupost koju neko izgovori? I još da je proveravam?
Eto, sad bih možda oslušnuo tebe, ali ispostavilo se da ti samo prenosiš ono što si načuo na ulici i delimično potkrepio kratkim on-line kursom.
Овде си ти тај који делујеш у складу са смерницама ...
Ја износим сопствена запажања о стварним догађајима и искуствима људи око мене а ти си до сада испоштовао све смернице са обуке за ширење ковид-пропаганде..
 
I skupo je lečenje, najskuplja obdukcija, ako umreš od korone nećeš u raj nego u parove i zadrugu 🤪
Po preporukama američkog Centra za kontrolu bolesti ovako rizične obdukcije (rizične po zdravlje lekara i pomoćnika obducenata koji rade obdukcije umrlih od kovida), treba da se rade u specijalnim obdukcionim salama (sa jakim isisnim sistemima za vazduh i velikim brojem izmena vazduha u jedinici vremena), a nijedna obdukciona sala takvog tipa ne postoji u našoj zemlji, pa ni na Institutu za sudsku medicinu u Beogradu",
 
Po preporukama američkog Centra za kontrolu bolesti ovako rizične obdukcije (rizične po zdravlje lekara i pomoćnika obducenata koji rade obdukcije umrlih od kovida), treba da se rade u specijalnim obdukcionim salama (sa jakim isisnim sistemima za vazduh i velikim brojem izmena vazduha u jedinici vremena), a nijedna obdukciona sala takvog tipa ne postoji u našoj zemlji, pa ni na Institutu za sudsku medicinu u Beogradu",
Jeste i mora kredit da se digne za obdukciju jer je poskupelo :lol:
 
Po preporukama američkog Centra za kontrolu bolesti ovako rizične obdukcije (rizične po zdravlje lekara i pomoćnika obducenata koji rade obdukcije umrlih od kovida), treba da se rade u specijalnim obdukcionim salama (sa jakim isisnim sistemima za vazduh i velikim brojem izmena vazduha u jedinici vremena), a nijedna obdukciona sala takvog tipa ne postoji u našoj zemlji, pa ni na Institutu za sudsku medicinu u Beogradu",
Ово ми делује као одличан изговор да се не изврши утврђивање разлога смрти пацијента... Даш му погрешан лек, пацијент умре, упишеш му ковид-19 и нема кривице нити гриже савести, нити ће игде остати записан траг...

Него, ако је вирус SARS-COV-2 заиста толико заразан, како је могуће да ни један колега са којим сам био у контакту непосредно пре појаве симптома (а беше период инкубације траје 2 недеље) није пренео нити на мене нити на неког другог колегу... Замислите у многим породицама чак ни у оквиру породице често није било преношења заразе тј SARS-COV-2...

А беше раније другачије, кад удари сезонски грип, протчи кроз колектив па само да си прошао поред колеге...

Али ново време, нови однос према вирусима који изазивају грип...
 
Ово ми делује као одличан изговор да се не изврши утврђивање разлога смрти пацијента... Даш му погрешан лек, пацијент умре, упишеш му ковид-19 и нема кривице нити гриже савести, нити ће игде остати записан траг...

Него, ако је вирус SARS-COV-2 заиста толико заразан, како је могуће да ни један колега са којим сам био у контакту непосредно пре појаве симптома (а беше период инкубације траје 2 недеље) није пренео нити на мене нити на неког другог колегу... Замислите у многим породицама чак ни у оквиру породице често није било преношења заразе тј SARS-COV-2...

А беше раније другачије, кад удари сезонски грип, протчи кроз колектив па само да си прошао поред колеге...

Али ново време, нови однос према вирусима који изазивају грип...
Ako ti se ne svidja zali se Svetskoj Zdravstvenoj Organizaciji.
Sto se meni zalis?
 
''Jes' čuo da je Bil Gejc rek'o da nas za deset godina čeka nova, još gora pandemija? A kako on to zna, moj ti? Pa tako što sam pravi te viruse i pušta ih u vazduh''.

Ne, nego epidemiolozi širom sveta skupljaju viruse, negde se bore protiv lokalnih epidemija koje zahvate jedno ili dva sela, zatim te viruse proučavaju, prave grafikone, trendove, ekstrapolacije, računaju verovatnoće itd. Otuda takve izjave.
 

Back
Top