Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

AstroWorld

Zainteresovan član
Poruka
115
Ukoliko imate neko pitanje ili nedoumicu vezanu za astrologiju, ovo je mesto na kome mozete dobiti odgovor!

Molim vas da ne zahtevate tumacenje natalnih karata, niti uporednih i godisnjih horoskopa, vec da ukoliko zelite, postavite konkretno pitanje ukoliko imate neku nedoumicu ili pitanje na koje niste mogli da nadjete odgovor, a vezano je za natalnu astrologiju!

Pozdrav svim korisnicima foruma
AstroWorld
 
Hvala ti ko bratu..svaka čast na ideji i želim ti puno sreće!!
I dabogda i ti imao ovliko posla kao ja..:))

P.S. Imam osećaj...deja vu...dok ti sledeće pitanje postavljam?
Možeš li za mene da napraviš izuzetak..dakle ja sam rođen 23.VI 1975.god u 5h22m u BGD - vidi molim te ima li spasa za mene??
Unapred ti se zahvaljujem i kažem ako ti meni nešto kažeš o horoskopu, mogu i ja tebi!! :))
 
Sun Aquarius 20°07'40 09 direct
Moon Aquarius 01°34'02 08 direct
Mercury Aquarius 17°34'46 09 retrograde
Venus Pisces 12°46'56 10 direct
Jupiter Pisces 21°13'07 10 direct


8th House Capricorn 25°39'57
9th House Aquarius 15°25'58
Medium Coeli Pisces 10°34'49

Zanima me ta karijera vise... I cime da se uopste bavim? Nisam pametna...
I putovanja.....

Hvala!
 
girlns:
evo ja da te nesto pitam,u vezi mog meseca
nalazi se na 17 stepenu device u 8 kuci, i pravi kvardate sa merkurom,jupiterom u 12. i uranom u 11 kuci (sve tri u strelcu) inace ja sam dupli strelac
i mene interesuje koliko su losi ti kvadrati?
hvala

Upravo taj mesec u 8 kuci na stepenu lava je i zasluzan za to sto si ti prva postavila pitanje, koje se tice tebe same : ) ....

Ni jedan kvadrat u horoskopu nije los, ukoliko se koristi pravilno. Kako je tvoj mesec u kvadratu sa vladarem ascedenta i suncevog znaka, ti do besvesti pokusvas da istrazis sebe ali na kraju nikada ne ostajes zadovoljna...Tvoj mesec ukazuje na neminovne stomacne tegobe tokom zivota koje su izazvane psihickim problemima, jer nisi u stanju da uskladis emocije sa zeljama. Zelis od zivota mnogo, ali uvek ostaje jedan deo tebe koji koci progres.
 
Silko:
Hvala ti ko bratu..svaka čast na ideji i želim ti puno sreće!!
I dabogda i ti imao ovliko posla kao ja..:))

P.S. Imam osećaj...deja vu...dok ti sledeće pitanje postavljam?
Možeš li za mene da napraviš izuzetak..dakle ja sam rođen 23.VI 1975.god u 5h22m u BGD - vidi molim te ima li spasa za mene??
Unapred ti se zahvaljujem i kažem ako ti meni nešto kažeš o horoskopu, mogu i ja tebi!! :))

ko sestri bi mi vise odgovaralo :)

Kao sto sam rekla ne planiram da tumacim natalne karte na forumu, i ne vidim smisao u tome da odredjena osoba besumucno posecuje razne forume pokusavajuci da izvuce parcice informacija o svom horoskopu, koju ce kasnije proizvoljno sklapati u celinu!

Ova tema je postavljana primarno zarad sirenja "astro-kulture", i pomoci onima koji zaista zele nesto da nauce, a nisu pronasli adekvatan materijal za ucenje ili imaju odredjene nedoumice a nemaju koga da pitaju.

Postovani Silko, meni nije potrebno tumacenje moje karte, a posebno ne javno na forumu. Ja sam te vrste igrica odigrala davno, kada sam pocinjala da se bavim ovom naukom.
Hvala na ponudi, ali jos jednom napominjem ovo je forum koji sluzi STRIKTNO za zabavu i informisanje.

Tumacenje horoskopa se obavlja u skladu sa odredjenim standardima i za to postoje kancelarije i astrolozi kojima je profesija da kao i ostali trgovci prodaju svoje usluge. Nijedna nataln karta ne moze se tumaciti napismeno u par redova. To je upravo ono sto je ovu nauku srozalo u ocima mnogih.

Srdacan pozdrav
 
AstroWorld:
ko sestri bi mi vise odgovaralo :)

Kao sto sam rekla ne planiram da tumacim natalne karte na forumu, i ne vidim smisao u tome da odredjena osoba besumucno posecuje razne forume pokusavajuci da izvuce parcice informacija o svom horoskopu, koju ce kasnije proizvoljno sklapati u celinu!

Ova tema je postavljana primarno zarad sirenja "astro-kulture", i pomoci onima koji zaista zele nesto da nauce, a nisu pronasli adekvatan materijal za ucenje ili imaju odredjene nedoumice a nemaju koga da pitaju.

Postovani Silko, meni nije potrebno tumacenje moje karte, a posebno ne javno na forumu. Ja sam te vrste igrica odigrala davno, kada sam pocinjala da se bavim ovom naukom.
Hvala na ponudi, ali jos jednom napominjem ovo je forum koji sluzi STRIKTNO za zabavu i informisanje.

Tumacenje horoskopa se obavlja u skladu sa odredjenim standardima i za to postoje kancelarije i astrolozi kojima je profesija da kao i ostali trgovci prodaju svoje usluge. Nijedna nataln karta ne moze se tumaciti napismeno u par redova. To je upravo ono sto je ovu nauku srozalo u ocima mnogih.

Srdacan pozdrav

Pozdrav i jako mi je teško da prihvatim činjenicu da ovde na forumu ima mnogo manje nas muškaraca...smrc,smrc...mi smo u manjini.. :roll:
Izvini, vidim da si ti osoba od principa i to mi se dopada :)
Razumem te i oko onoga što ne želiš da ti bilo ko gleda javno ono što ti pričaš tajno..razumljivo je to.."trebamo da imamo plan!". Ja na žalost nisam imao tu sreću da svoj horoskop smatram za igricu..naprotiv, svaki put kada ga pogledam ja upadnem u bedak (kao bavim se astrologijom), i to me natera da nekom drugom uradim njegov - razmišljajući pa da sigurno je bolji od moga..I sada u časovima očaja kao što je ovaj - uzmem svoj horoskop, pogledam ga....uuuuuffffff kvadrat, uuuuuuuuuffffffff saturn, uuuuuuufffff mars....i onda okrenem i krenem da radim horoskop za piano, i odmah mi se malo popravi raspoloženje. Da li i ti radiš horoskope zbog sebe?..ili zbog njih, kojima radiš - da im stvarno pomogneš, da ukažeš gde greše, kuda je bolje da idu etc.
Uzgred da se nadovežem - Stvarno smatraš da su astrolozi trgovci...jer , ako je tako i samo tako - onda ja mora da sam lud!!
Moram i za kancelariju da ti kažem - ne slažem se sa tobom, provereno je bolje pričati horoskop u spavačoj sobi...osoba kada legne, nekako se opusti - sve ti kaže, uspostavi se jedna odlična medijalna atmosfera i bitna je muzika koju u pozadini pustiš, muzika za atmosferu, muzika koja odgovara osobi koja je došla..Ni u prirodi, na keju, na planinskom vrhu također nisam primetio da je loše!!
Sviđa mi se tvoja rečenica: "Ova tema je postavljana primarno zarad sirenja "astro-kulture", i pomoci onima koji zaista zele nesto da nauce, a nisu pronasli adekvatan materijal za ucenje ili imaju odredjene nedoumice a nemaju koga da pitaju."
...simpatično mi je i još nešto što si rekla: "ovo je forum koji sluzi STRIKTNO za zabavu i informisanje." To je rečenica koja mi odmah stavi do znanja da si ti ASTROLOG i da voliš da pored informacija(vrednih), da se ponekad i zabaviš! :):):)
...a sada pinchpoint(ili tako nekako)..tvoje reči citiram:
Molim vas da ne zahtevate tumacenje natalnih karata, niti uporednih i godisnjih horoskopa, vec da ukoliko zelite, postavite konkretno pitanje ukoliko imate neku nedoumicu ili pitanje na koje niste mogli da nadjete odgovor, a vezano je za natalnu astrologiju!
... :confused: u citiranom delu teksta sa početka sam boldirao deo koji me malo zbunjuje, sa jedne strane nudiš jedan tip usluga..a odmah zatim ga negiraš, u drugom odgovoru??
Ali sa druge strane razumem te..mi astrolozi smo malo konfuzni ljudi..tolike planete, pa onda zvezde, pa još asteroidi, arapske tačke,srednje tačke..centar galaksije, crni mesec..ali u pravu si sa prve strane, kada se sedne u kancelariju, preko puta usplahiren klijent (kako je ušao i seo, a već bi hteo da plati i pobegne), sve nekako očvrsne, dobije formu i onda je lakše složiti sve prethodno izrečene podatke u jednu smislenu celinu tj. klijent nam mora izači u jednom komadu iz kancelarije i po mogućstvu sa tupim osmehom na licu - eh kako se ja toga nisam setio, a odgovor je tu ležao predamnom - Hiron je taj koji me muči tolike godine!?
Pozdravljam te i nemoj ovo da shvatiš previše ozbiljno...ja ovo radim STRIKNO za zabavu:)

P.S. Izvini, ali kada te tako lepo molim..jeli možeš da baciš pogled na moje podatkiće, ono da mi kažeš - šta me čeka, hoću li poživeti još koju godinu...da li ću stići svima sa foruma kojima sam obećao da ispričam horoskop?
Ako ne zbog mene uradi to, molim te zbog ovolikog auditorijuma..STRIKTNO za informisanje!

P.P.S. Još živim u nadi...da znaš!!!
 
Caos AstroWorld!!!!
Podrska za temicu, temu, TEMATINU!!!! :) Ja imam 10 000 pitanja u glavi, ali evo postavicu jedno striktno i konkretno! A mozda i dva:)
1.Muci me ta 12-ta kuca, sta ustvari pokazuje? (Imam 4 planete u 12-toj; sunce, merkur, veneru, mars) - i to sve direct...
2. Sta je sa sedmom kucom, da li ona pokazuje, izmedju ostalog i nekog buduceg partnera, ili osobu kojoj tezimo?
Eto, toliko... Mada mi se jezik rasplice za jos, ali neka, bicu skromna i zadovoljna i sa odgovorima na ova dva:)
Unapred hvala!!!
 
Silko:
sa jedne strane nudiš jedan tip usluga..a odmah zatim ga negiraš, u drugom odgovoru??

Ajde molim te lepo, vrati se par redova gore pa sve opet procitaj!!!
Ili je lakse da ja jednostavno ponovim.

"Nemam nameru da tumacim natalne karte ovde, i svako pitanje koje bude na taj nacin formulisano ( znaci pitanja licne prirode ) cu kulturno zaobici, a svakako ce se naci neki drugi astrolog koji ce imati vremena da odgovori."

" Objasnila sam da cu rado da odgovorim na SVAKO pitanje vezano za astrologiju kao nauku u svakom pogledu, i da cu SVAKOME ko bude postavljao pitanja na koja ne moze da nadje odgovor i koja su konfuzno opisana u dostupnoj literaturi, odgovoriti"

Ali ne zelim da odgovaram na pitanja tipa ja sam rodjena xx.xx.19xx zanimaju me SAMO posao, ljubav, zdravlje, novac, putovanja, porodica, brak,deca i nista vise!!!!!!!!!


A sto se tice tvog pitanja zasto radim horoskope.Odgovor je zato sto volim! Zato sto mi to ide, zato sto od toga moze da se zivi, i zato sto bolje razumem sebe i druge ljude.

A sto se tice moje konstatacije da je astrolog - trgovac uslugama, to je veruj mi vise nego tacno. Lekari lece - imaju radno mesto,dobijaju platu, maseri masiraju-imaju radno mesto,dobijaju platu, sto isto vazi i za prodavca na pijaci i tetkicu u skoli. Nema razlike. Samo je poenta da odaveres posao koji volis i u kome se pronalazis.

Pozdravljam te :p
 
Milica kamilica:
Caos AstroWorld!!!!
Podrska za temicu, temu, TEMATINU!!!! :) Ja imam 10 000 pitanja u glavi, ali evo postavicu jedno striktno i konkretno! A mozda i dva:)
1.Muci me ta 12-ta kuca, sta ustvari pokazuje? (Imam 4 planete u 12-toj; sunce, merkur, veneru, mars) - i to sve direct...
2. Sta je sa sedmom kucom, da li ona pokazuje, izmedju ostalog i nekog buduceg partnera, ili osobu kojoj tezimo?
Eto, toliko... Mada mi se jezik rasplice za jos, ali neka, bicu skromna i zadovoljna i sa odgovorima na ova dva:)
Unapred hvala!!!

Draga Kamilice,
Dok god su pitanja tako lepo formulisana, postavi i milon :)

Nema razloga da te muci 12.ta kuca, naglasena je kod veoma kreativnih ljudi.
Ona oznacava mnostvo stvari:
- nase snove, ovo se moze shvatiti kako bukvalno tako i apstraktno, a u skladu sa time i nasu kreativnost i intuitivnost
- stvari koje su od nas skrivene-nasu najdublju intimu - kada je ova kuca naglasena osoba ima tendenciju da se povlaci u sebe i veoma je sklona introspekciji. formira neku vrstu"svog"sveta u koji bezi kada stvari krenu "naopako"
- daleko inostranstvo i sve sto je daleko od nas - izgubljene stvari (12kuca odgovara znaku riba i samim tim i svim karakteristikama neptuna ), stvari koje ne mozemo da vidimo, ili ne znamo gde su,maglu...
- doktorate, lekare i bolnice, kao i sve druge vrste zatvorenih institucija.
- povezana je i sa gubitkom....planete koje se nalaze u 12 kuci govore nam sta je to sto u zivotu osecamo da gubimo ili da nam nedostaje (bilo to realno ili ne)......

7 kuca oznacava PRVOG bracnog partnera, i njegove osobine, izgled itd.
Muskarca kakvog bi volela, opisace ti mars, a nekad i sunce. Cesto se desava da muskarac kakvog bi zeleli (mars) na zalost nema nikakve veze sa nasim muzem (vladar 7 polja i planete u njemu)

Pozdrav
 
e, dakle, ja ne mogu da verujem! astroworld je lepo rekla na pocetku da nece da tumaci natalne karte, nego da se postavljaju pitanja vezana za astrologiju u smislu ucenja iste! a 80% ljudi upravo trazi da im neko prorekne sudbinu i ili se prave blesavi ili ne znaju da citaju! :?
ja bih da te pitam za ukljestene kuce u natalnoj karti...sta ti mislis koliko je to bitno pri tumacenju horoskopu i sta one po tvom misljenju oznacavaju. takodje me zanima dan u nedelji kada je neko rodjen, na sta se to odnosi kad se tumaci natalna (osim onoga: osoba rodjena u petak je vesela, voli umetnost, blablabla...) npr. znam da petkom vlada venera, ali da li to znaci da je venera kod te osobe vaznija u horoskopu od nekoga ko je npr. rodjen u ponedeljak?
 
svetlanke:
e, dakle, ja ne mogu da verujem! astroworld je lepo rekla na pocetku da nece da tumaci natalne karte, nego da se postavljaju pitanja vezana za astrologiju u smislu ucenja iste! a 80% ljudi upravo trazi da im neko prorekne sudbinu i ili se prave blesavi ili ne znaju da citaju! :?
ja bih da te pitam za ukljestene kuce u natalnoj karti...sta ti mislis koliko je to bitno pri tumacenju horoskopu i sta one po tvom misljenju oznacavaju. takodje me zanima dan u nedelji kada je neko rodjen, na sta se to odnosi kad se tumaci natalna (osim onoga: osoba rodjena u petak je vesela, voli umetnost, blablabla...) npr. znam da petkom vlada venera, ali da li to znaci da je venera kod te osobe vaznija u horoskopu od nekoga ko je npr. rodjen u ponedeljak?

Draga svetlanke, kao prvo zahvaljujem ti na razumevanju ove teme, i naravno da apsolutno podrzavam tvoje reci, ali me jednostavno mrzi da ponavljam, naci ce se valjda neki drugi astrolog koji ce odgovoriti na pitanja licne prirode.

Sto se ukljestenih znakova tice, moje iskustvo je pokazalo da je tumacenje te kuce identicno kao i tumacenje svih ostalih, s`tim sto dogadjaji koji se vezuju za datu kucu, kod odredjene osobe, moraju da prodju kroz tri faze. Na primer: ukoliko prva kuca pocinje u vagi, zahvata celu skorpiju i deo strelca, toj osobi ce u prvoj trecini zivota (mladosti)dominirati vaga u prvoj kuci, u sredini zivota koja logicno i najduze traje, dominirace ukljestena skorpija a u starosti strelac, znaci osoba ce se krajem zivota ponasati kao AC strelac. A sve to je naravno i veoma logicno ako uzmemo u obzir direkcije.
Jedini razlog zbog cega je kuca u kojoj je znak ukljesten vaznija, je zato sto ta kuca automatski ima minimum 3 vladara. A ti vladari ( u gornjem slucaju venera, mars, pluton i jupiter) se najcesce nalaze u razlicitim kucama horoskopa, tako da je akcija osobe usmerena na mnostvo razlicitih oblasti. U nasem primeru, da bismo opisali ovu osobu, moramo da pratimo cak 4 planete, koje imaju odredjene aspekte i znacaj u celoj karti.Naravno ovo nam takodje govori da je datoj osobi kuca sa ukljestenim znakom veoma vazna, nekada cak i najvaznija oblast zivota, i da je akcija osobe najvise usmerena u tom pravcu ( a kako, na koji nacin, zasto itd. vidimo kada analiziramo gde su otisli vadari polja).

Sto se dana u nedelji tice, kao i sata rodjenja, ja licno ne koristim mnogo taj metod, mada svaki bolji astroloski program ti pored aspekata pokaze i vladara dana i sata. Naravno ukoliko se potrefi da su vladar sata, dana, ascedenta i celog horoskopa isti, mozemo bez sumnje da zakljucimo da je osoba rodjena pod izrazitim uplivom date planete. U suprotnom, nema razloga da se tome pridaje veliki znacaj u astro-analizi, jer planetu koja je dominantna kod odredjene osobe, lako ces videti u samom natalu.
 

Back
Top