Verovali ili ne istinito ...


Meet Brutus, He lives up in the Northern Territory and is missing a leg from a fight with a bull shark but he still lives a happy life. If you fancy a go at feeding this big boy check out the croc tours.

1043916_500484843357460_1514915362_n.jpg
 
„Не делити историју на делове супротстављене један другом“

6. март 2013.

Председник Путин је наложио да се припреме јединствени уџбеници из историје исписани „логиком непрекидног тока руске историје и узајамне повезаности свих њених раздобља“. Откуда ова потреба и шта о овој замисли мисле стручњаци?
http://ruskarec.ru/politics/2013/03...elove_suprotstavljene_jedan_drugom_20585.html
 
Ako neko može da mi pomogne oko pitanja za prijemni :)
Točak je otkriven u:
a) bakarnom dobu
b) bronzanom dobu
v) gvozdenom dobu

S obzirom da je točak pronađen oko 4000 godina p.n.e. a gvozdeno doba je najmlađe onda se dvoumim između bakarnog i bronzanog. Bronzano počinje od oko 3200 p.n.e. ali me buni što sam na dosta sajtova video sa se pominje bronzano doba, a meni je najlogičnije bakarno pa sam hteo da proverim. Hvala unapred :)
 
„Не делити историју на делове супротстављене један другом“

6. март 2013.

Председник Путин је наложио да се припреме јединствени уџбеници из историје исписани „логиком непрекидног тока руске историје и узајамне повезаности свих њених раздобља“. Откуда ова потреба и шта о овој замисли мисле стручњаци?
http://ruskarec.ru/politics/2013/03...elove_suprotstavljene_jedan_drugom_20585.html

Pokusavaju da se obrazuju kao nacija ( u smislu kulture i svesti ) i da idu u korak sa vremenom za kojim su jako zaostali tokom godina ...
 
Ako neko može da mi pomogne oko pitanja za prijemni :)
Točak je otkriven u:
a) bakarnom dobu
b) bronzanom dobu
v) gvozdenom dobu

S obzirom da je točak pronađen oko 4000 godina p.n.e. a gvozdeno doba je najmlađe onda se dvoumim između bakarnog i bronzanog. Bronzano počinje od oko 3200 p.n.e. ali me buni što sam na dosta sajtova video sa se pominje bronzano doba, a meni je najlogičnije bakarno pa sam hteo da proverim. Hvala unapred :)

Pa evo post gore bas covek odgovorio na identicno pitanje :D Post #427
 
imam jedno pitanje i molim sve koji znaju kako se odredjuje koleno da mi pomognu,naime postoji jedna cura za koju se prica da smo rod ali meni se onajako svidja i to hocu da proverim pre nego sto napravim glupost neku ovako.....njenog rodjenog dede pradeda,pa pradedina tetka se udala za mog rodjenog dede pradedu...koje je to koleno molim vas da mi odgovorite????
 
Konkretno, pitanje na testu glasi ovako: Nacrtan je grafikon, sa zatamnjenom linijom na pola izmedju 2000god i 1500 god pne i ta linija ide do otprilike 500 god pne...
A pitanje glasi, kada je prema tabeli, nacrtan konj na zidu pecine .
Odgovori su:
А) нешто пре 1500. п. н. е.
Б) нешто после 2000. п. н. е.
В) нешто пре 1000. п. н. е.
Г) око 500. н.е.
Ja tvrdim da je pod a, a drugarica tvrdi da je pod b. Radi se o nekom testu za prijemni za visu vaspitacku skolu u Jagodini, mozda taj test i postoji negde na netu
Zanima me vase misljenje?
 
Sve sto je pre prve godine se smatra da je pre nove ere to jest odbrojavanje do pocetka racunanja vremena po gregorijanskom kalendaru i pre njega ide u minus
1000000000 p.n.e , 999999999. p.n.e ,999999998. p.n.e .... 2003 p.n.e. , 2002 p.n.e , 2001. p.n.e. , 2000. p.n.e. , 1999. p.n.e. .......3. p.n.e 2 p.n.e. 1. godina nove ere , 2. n.e. , 3.n.e .......... 2013 n.e.
 
Зна ли неко постоји ли српски превод за термин Jousting, којим се описује једна врста такмичења на витешким турнирима? О томе сам већ читао, али увек из стране литературе, а нисам успео да сазнам да ли је постојао пандан те игре и код нас, и ако јесте, како се она звала? Сад ме Лекизан подсетио, оним сликама на теми Вексилологија и њени принципи, да вас то питам. :)

800px-Paulus_Hector_Mair_Tjost_fig2.jpg


Иначе, у овој игри један од начина да се освоји бод или поен јесте ломљење властитог копља о противников штит. ;)
 
imam jedno pitanje i molim sve koji znaju kako se odredjuje koleno da mi pomognu,naime postoji jedna cura za koju se prica da smo rod ali meni se onajako svidja i to hocu da proverim pre nego sto napravim glupost neku ovako.....njenog rodjenog dede pradeda,pa pradedina tetka se udala za mog rodjenog dede pradedu...koje je to koleno molim vas da mi odgovorite????
Ако си православац онда си девето, а ако си атеиста онда пето.
 
Ljudi poagajte. Prekosutra prijemni xD
1. "Careva rec je zakon" je rekao cuveni rimski pravnika:
a) Tribonijan
b) Marko Katon
c) Ulpijan

2. Ljudski gubici Srbije u Prvom svetskom ratu su oko:
a) 500 000
b) 1 000 000
c) 1 300 000

3. Pojam velike sile konacno je uspostavljen na kongresu u:
a) Becu
b) Berlinu
c) Parizu

4. Najveca i jedina uspesna buna protiv kneza Milosa Obrenovica bila je:
a) Djakova buna
b) Timocka buna
c) Miletina buna

Odgovore na ova pitanja nisam nasao na netu, nema ih nigde.
 
Зна ли неко постоји ли српски превод за термин


Иначе негде сам прочитао, не сећам се где, да је енглески краљ Хенри XVIII забранио фудбал ( то наравно није било нешто слично данашњем фудбалу већ више неко добацивање са лоптом) под изговором да је то губљење времена и да је боље да људи вежбају гађање луком и стрелом него да шутирају ту округлу крпу.Не знам који су извори за ову тврдњу.
 
Poslednja izmena:

Back
Top