Sve sto hocete naucit'

Hoću da naučim bubnjeve da sviram. :)
Tečno da govorim engleski, sa tačnim britanskim akcentom.
Za sada to, najbitnije trenutno.
Ostalo što želim, pretpostavljam da ne mogu da naučim, talenat treba za to.

Epa potrudite se, osim sto se valjate ovde na krstarici mozete da odete ovde na sajt http://www.interpals.net registrujete se besplatno i dopisujete sa ljudima sirom sveta koji govore jezik i zele da pomognu drugima...
Nemojte samo da se zalite kako zelite nego se potrudite...Svakog dana barem 15 minuta pricajte na engleskom nesto pred spavanje ili kad ste sami da ne pomisle da ste ludi, ispricajte sta vam se desilo, zamislite da vodite dijalig sa nekim osmislite neku pricu nesto sto vam je interesantno i onda se bacite i trudite sto tacnije tecnije i sa sto manje zastajkivanja da pricate i tako svaki dan i rezultati su neizbezni...Jos ako svaki put obnovite pricu od proslog puta i vidite da li ide boljim tokom onda je to napredak;)
 
Ah, da, i ja nikako da naucim taj britanski akcenta. Nego, briga me, idem u UK krajem godine tako da cu valjda nesto naucit tamo.

Kuvanje mi je takodje na listi.

Hocu da naucim da ljudima kazem NE kad treba.

Ne bi bio ja kada ti ne bi odgovorio da postoji kurs za to. Zove se "kurs asertivnosti".

Da skuvam mleko a da mi ne zagori.
:S

Ti kao moja baba :lol: Kad god dodjem kod nje ja je pitam "jel' se meni cini ili ovde nesto cudno mirise".
 
Ah, da, i ja nikako da naucim taj britanski akcenta. Nego, briga me, idem u UK krajem godine tako da cu valjda nesto naucit tamo.

Kuvanje mi je takodje na listi.



Ne bi bio ja kada ti ne bi odgovorio da postoji kurs za to. Zove se "kurs asertivnosti".



Ti kao moja baba :lol: Kad god dodjem kod nje ja je pitam "jel' se meni cini ili ovde nesto cudno mirise".
Kojom povodom ides u UK?
Ja planirao ove godine da idem u summer school ali mi je mnogo skuppo, ja celu goinu sto prozivim potrosim tih hiljadu i par stotina evra a ne za dve nedelje tamo:eek:

:sad2:
 
Epa potrudite se, osim sto se valjate ovde na krstarici mozete da odete ovde na sajt http://www.interpals.net registrujete se besplatno i dopisujete sa ljudima sirom sveta koji govore jezik i zele da pomognu drugima...
Nemojte samo da se zalite kako zelite nego se potrudite...Svakog dana barem 15 minuta pricajte na engleskom nesto pred spavanje ili kad ste sami da ne pomisle da ste ludi, ispricajte sta vam se desilo, zamislite da vodite dijalig sa nekim osmislite neku pricu nesto sto vam je interesantno i onda se bacite i trudite sto tacnije tecnije i sa sto manje zastajkivanja da pricate i tako svaki dan i rezultati su neizbezni...Jos ako svaki put obnovite pricu od proslog puta i vidite da li ide boljim tokom onda je to napredak;)

Jel to provereno?? ako jeste onda da se bacim na posao!!:D
 
vidim dosta nas bi volelo da svira bubnjeve..
*** vrlo zajebana stvar jer ces da uspes samo te usere da :
1.imas pare za bubnjeve ( realno nije mala cifra )
2. imas podrum ili neko mesto gde mozes da sviras zbez frke
3. najvaznije, smisao za ritam, i to dobar...
tak da, malo kome ce se ovo u stvari ispuniti :)
 
Ja npr to praktikujem mozda ne svaki dan ali eto ima dana kad sam u stanju sam sa sobom da pricam na engleskom i veruj mi uspeva, kad sam krenuo u privatnu skolu engleskog profesorka mi je vec prvog dana na upper intermidiate level-u pohvalila Pronunciation :)
Tako da verujem da uspeva, ne akzem da nesto mnogo prednjacim u zavisnossti od mojih iz odeljenja ali ispred 27 od 30 ucenika u odeljenju sam u engleskom :)I da napomenem da 2 od ova tri ucenika su zivela po americi i britaniji odredjeni vremenski period u zrelim godinama znaci ne kao bebe nego kao 14 15 16 godisnajci i svake godine idu na letnje skole po londonu i americi dok ovaj jedan uci privatno engleski ottkad zna za sebe, ovo mu je 12. godina ...Pa vi vidite...
Gledanje filmova bez titla je takodje dobra vezba ili ako ne mozes odmah bez titla prvo sa Engleskim titlom pa onda bbez titla, savrsena vezba, pa ako vidis na kraju filma da ne ide pusti posle film na srpskom pa prati sta si i gde si se dvoumila ili nisi znala :)
 
Poslednja izmena:
свираш бубњеве?:)
aha, oko 3 godine
vidim dosta nas bi volelo da svira bubnjeve..
*** vrlo zajebana stvar jer ces da uspes samo te usere da :
1.imas pare za bubnjeve ( realno nije mala cifra )
2. imas podrum ili neko mesto gde mozes da sviras zbez frke
3. najvaznije, smisao za ritam, i to dobar...
tak da, malo kome ce se ovo u stvari ispuniti :)

that`s true...
 
Hm,duga lista....

Da naucim da na sve ne reagujem na prvu loptu,vec smireno .

Da vozim rolere i da naucim da klizam na ledu-to mi se cini nemogucim,ne mogu da se opustim nikako.:neutral:

A sto se tice jezika,to se nekako podrazumeva da zelim da napredujem,i radim na tome.

Da naucim da kroz zivot idem opustenije,bez nekakvog garda prema mnogim stvarima.
 
Poslednja izmena:
jedini besplatan nacin da neko nauci engleski sa britanskom akcentom je:

1.kupis dosta zaliha kokica
2.skines sa neta sve filmove jamesa bonda (preporucujem da se skoncentrisete na rodzera mura)
3.svaki dan raditi takozvane stuka vezbe, odnosno mrtva riba usni refleks
slicno ovome:hej:
4. zlatno pravilo: umesto r uvek recite a
primer: sir(gospodine) se izgovara na serpski srrrrrrrr
na enkleskom to zvuci sa
 
Sve sto ne znate a zelite naucit'. Evo ja cu razbiti led za vas.

1. Da plivam (:rumenko:)
2. Da vozim (:rumenko:)
3. Neki ples
4. Da sviram akusticnu (i da naucim da odsviram Letter to a Memory)
5. Italijanski

i...i..to bi bilo sve sto se mogu setit za sada.
pa ti nista ne znas :p

elem, ne mogu da se sjetim niceg pored ucenja japanskog.... a ni to mi nije zelja nego ono, bilo bi fino ali nece mi faliti...
 
Izvali da vecinu stvari koje drugi zele nauciti ja vec znam :cool:

Nauciti madjionicarske trikove...
Da pravim fensi koktele...
Plesem tango...
Upravljam malim avionom...
Palim auto bez kljuca...
Pravim eksploziv od kucnih materijala...
Skacem na glavu u bazenu...
Da sviram saksofon i usnu harmoniku...
Da usavrshim Japanski i Francuski...
Da pravim slatko od kupina kao moja mama...
Da imam bar neku pristojnu citljivost rukopisa...
Da klizam na ledu...
Pishem bolje pesme od Balashevica i Cohena...
Da se vishe izborim za sebe...

I tako, ma duga je lista....
Ako ima nekih forumasha/shica koji bi da mi pomognu u ucenju gore navedenog, molim da se jave :D
 
Poslednja izmena:
sto vise stranih jezika, pocevsi od spanskog...
da fantasticno plesem... (sve vrste ali najvise hip hop i brejk dens)
da crtam (bar prosecno)
da skijam na vodi, surfujem, ronim...
da pisem sastave za peticu... xD
da brze jedem (svi me kritikuju jer jedem polako :D )

*ima jos toga... kad se setim dodacu...*
 

Back
Top