Sve religije padaju na prosto pitanje-Da li je završeno isterivanje grešnih duša iz Raja?

AUTORSKO
Nikom na ovom belom svetu nije palo na pamet ovo prosto pitanje a ono ruši sve religije koje postoje.Odgovor svih mudraca u religijama je netačan u pokušaju da odgovori na ovo pitanje.
Na zemlji sada živi preko sedam milijardi duša i uvećava se a nikada nije živelo pre toliko.Pa odakle sada tolike duše?
Ajde da čujem vas za mišljenje,
Nema raja.
To je pravo hriscansko ucenje.
Cekamo novu zemlju i vaskrsenje mrtvih.
Gde ce jedni primiti vecni zivot drugi vecnu smrt.
Ovim drugima bilo dosadno da cekaju jos i izmislili drugu religiju raja i pakla.
I nazvali ju isto, hriscanstvo.
E sada kada otkrijes tu istinu mrze te i pljuji.
Ne vole da vecina to sazna jer im nezgodno da se zna da nasedaju.
Isaija 65,17Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i što je prije bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti.
2. Petrova 3,13Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.
Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
 
Poslednja izmena:
a sta je onda po tvom misljenju Boziji cilj?
Šta god se desi, neko će to svaliti na onog nekog tamo gore, ili na onog tamo dole, uz glupu frazu: "čudni su putevi njegovi".Ako ga i ima, a smatram da ga u takvom obliku sigurno nema, bolje mu je da se mane ćorava posla jer ne zna šta radi.
 
To tvoje nije nikakav odgovor.Duše ljudske nisu jedno i lepo su odvojeni na zemlji telima i bore se za milost Božiju i ne dele grehe niti milost.
Nisam rekla da su duše jedno. Rekla sam da su različiti izrazi jednog bića.
Sad što se tebi moj odgovor ne sviđa, šta ja tu mogu..

Gde su tvoji odgovori? :kafa:
 
AUTORSKO
Nikom na ovom belom svetu nije palo na pamet ovo prosto pitanje a ono ruši sve religije koje postoje.Odgovor svih mudraca u religijama je netačan u pokušaju da odgovori na ovo pitanje.
Na zemlji sada živi preko sedam milijardi duša i uvećava se a nikada nije živelo pre toliko.Pa odakle sada tolike duše?
Ajde da čujem vas za mišljenje,
Religija tj egzoterija se ne bavi razumjevanjem to je predmet ezoterije.
 
AUTORSKO
Nikom na ovom belom svetu nije palo na pamet ovo prosto pitanje a ono ruši sve religije koje postoje.Odgovor svih mudraca u religijama je netačan u pokušaju da odgovori na ovo pitanje.
Na zemlji sada živi preko sedam milijardi duša i uvećava se a nikada nije živelo pre toliko.Pa odakle sada tolike duše?
Ajde da čujem vas za mišljenje,

A gdje pise da su duse istjerivane iz Raja?
 

Back
Top