Sve manje Srba odlazi na more u Crnu Goru

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Bugarsku ne bih isla ni luda, pa da je i gratis. Grcka... hm... zavisi gde. Nisam nesto odusevljena, a ni cene bas nisu niske u odnosu na CG. Ne preterujte, CG je bas lepa, narocito priroda. Jedino sto mi nedostaje, jeste sto se malo gde moze osetiti onaj miris mora, algi, cetinara, smole kao u Dalmaciji. Lep je HN, Budva samo na dan-dva jer smara, Sveti Stefan...
Ove godine idem u Polihrono, ali planiram i do Montenegra.
 
U pefkohori i hanioti idem vec 10ak godina preko cele sezone..do polihrona odem hvala bogu samo u prolazu..prosle godine pola lokala nije radilo..tako da izgleda sablasno..prljavo..apartmani spolja izgledaju jako lose..zapusteno..socijala..mogu zamisliti kakvi su unutra..sve u svemu izgleda mnogo vece od pefkohorija a za turiste nema ama bas nikakvu atrakciju..plaza je prica za sebe..kratka..to su samo moji utisci.
 
tamo bi otisao ponovo jedino da mi neko izvadi pola mozga,da putujem 10 sati da poginem u moraci ili ibarskoj i sl...ljudi hrvatska je na 4-4,5 sata autoputem i nemate nikakvih problema,pa hvar pa korcula brioni ma idi sve je extra,onda solun na 6-7 sati i sve extra a za iste pare ili cak i jeftinije,pa znate li kakav je smestaj u hrvatskoj sobe sa kupatilima terasama hrana jeftinija pice jeftinije ma sve je super samo sto dalje od crne gore
 
Ja nemam bas sta reci lepo o CG, male plaze, guzve, pa povrh svega jos ubace svuda one odvratne lezaljke i suncobrane pa ih naplacuju skuplje nego krevet. Ja licno vise volim da lezim na peskiru, osecaj slobode :) dok u onoj lezaljci imam osecaj kao da me je neko spustio u neki kalup gde ne smem da se mrdnem. Ali dobro tu situaciju oko CG svi vi znate, koji ste bili zadnjih godina tamo. A na to jos dodate i politiku, jer niko ne ostaje ravnodusan kada neko otima srpske crkve, izbacuje sve sto podseca na Srbiju, .... pokusavaju na silu da se ograde od nas kao da smo .....

Ah da, kada sam letovao dole jedino mi je HN bio po volji. Da li da spominjem ima vode - nema vode situaciju.... Parking??? Ha ha ha...

Eto to su 2-3 osnovna razloga zasto vise ne letujem tamo. Gde god da sam bio (Bugarska, Grcka) domace stanovnistvo kad cuje da ste iz Srbije pokusava da komunicira sa vama natucajuci par nasih reci. Tako vam stave do znanja da vas postuju kao gosta (iako mi bas i nismo neke platise), dok u CG mislim da je sada suprotno izmisljaju nove reci samo da se razlikuju. Recept brace Hrvata....

Sto se tice Hrvatske, zaista, ... Kao prvo ne znam kako 4-4,5 sata moze da se dodje do njihovog mora? Drugo, kome ne smeta da na svakom koraku gleda sahovnicu i table sa podsecanje na domovinski rat, mora da bude spreman da ga gledaju takvim ocima. Znam nekoliko ljudi koji su bili proslog leta u Cro i svi su imali iste utiske. E onda kada sa nekim od njih provedete malo vise vremena dodje faza nostalgije i izjava kako nema njima turista kao sto su bili srbi. Neverovatno ali svi su mi pricali istu pricu. Ne osecas se tamo nebezbedno, bar ne potpuno, ali neprijatno da. E sad njihova obala, to je vec prica za sebe.... Zakljucak je da bih pre ziveo u CG nego letovao u Cro. I naravno da nije tacno da je Cro jeftinija. Pa oni sami npr. iz Dubrovnika idu u Trebinje u prodavnice ne bi li kupili sve mnogo jeftinije. Skupi su mnogo i zato i nemaju turiste. Ni bogatiji narodi nisu ludi da placaju isto stoimaju na drugom mestu, mnogo skuplje.

Moj glas je uvek za Grcku, jeftinija varijanta je Bugarska... A planiram jednog leta da odem i u Tursku, pa cu onda imati zaokruzeno iskustvo nasih najpopularnijih letovalista.

Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top