Sve manje koristimo optičke medije: Glupo i 'opasno'?

maxresdefault.jpg


:tease:

Fosil pravi si ravnozemljas na ovom IT pdf-u :lol:
 
ja već iam na cedeu, pa razmišljao da prebacim na usb
znači ti kažeš da nije pametno čuvati na usb-u
Nije pametno čuvati na USB, smatraj to kao privremeno priručno rešenje i za uređaje koji više nemaju optiku!. A onda recimo svakih par dana, sve brisati sa njega i ponovo sa cedeja skopirati na USB. Najbolja antiovo-antiono zaštita protiv svih majmunskih aplikacija koje stalno nešto traže na sticku, brišu, koriguju i/ili dopisuju nešto! Klasika je kada, iako nisam ništa radio sa USB-om, hoću ga sigurno ukloniti a Windblows kaže da nije sigurno jer ga koristi neka aplikacija!? WTF?
 
Питање је да ли су цдови и двдови тако вечити...

Уосталом, хард диск се показао као довољно поуздано решење.

Толико колико имамо података који су заиста важни (ту свакако не улазе снимци концетара, филмови и остала забава) сасвим лепо стаје на било шта. Ко има два хард диска и два флеша... То су већ четири места. Свакако може и неко место у "облацима" на нету. Пет места чувања уме да буде довољно :)
 
Trebam li piskarati o prednostima i nedostacima USB-prenosne memorije? Ili je dosta da NAS samo podsetim da bi sve bitno sa tih memorija trebali što pre da spremamo i na NEIZBRISIVE optičke medije kao CD i DVD?
један емп и оде усб у 3пм док би двд и цд преживео.

један мали вирус и оде све са усб меморије у 3пм док би двд и цд преживео (а овога смо већ видели - онај што шифрира све слике и музику по компу рецимо)
Свакако може и неко место у "облацима" на нету
не дај Боже да своје држим код некога другога - сигурносни ризик!

Пет места чувања уме да буде довољно :)
ја чувам већ годинама на два и то је доста .. мислим

двд и цд су веома добри, само нека "секта" је веома отежала куповину двдова и цдова.. ја сам био у неколико врло развијених европских земаља и двд и цд празан немош нигде али нигде наћи.. на крају је радио ибеј али за то је требало чекати месец дана...!
 
Оптички дискови имају изненађујуће мршав век трајања у односу на магнетне...
За неке своје архиве сам куипо нов резач, по свим правилима резао архиву на квалитетне дискове брзином од 4х, све дупло проверавао и био сасвим задовољан...д а би после пар година, са опет новим оптичлким уређајем јер је стари мистериозно рпестао с радом, установио да ми 40% дискова не ради...
дискови су такође осетљиви на већу влажнонст, на промене температуре, а с годинама се просто расуше и мо'ш се сликати...
ХДД је тата... знам типа који их има пуну гајбицу...а и ја сам на том путу... само чекам да ми нестане портова на матичној...
 
двд и цд су веома добри, само нека "секта" је веома отежала куповину двдова и цдова.. ја сам био у неколико врло развијених европских земаља и двд и цд празан немош нигде али нигде наћи.. на крају је радио ибеј али за то је требало чекати месец дана...!
То није никаква тајна, зове се - исплативост.

Када се штанцовало пуном паром (верујем по милијарду дискова месечно, немам податке) све је ишло добро. Сада се штанцују усб-ови. Вероватно не толиком брзином, али то је главно.
Капацитет је на страни усб-а.
 
Trebam li piskarati o prednostima i nedostacima USB-prenosne memorije? Ili je dosta da NAS samo podsetim da bi sve bitno sa tih memorija trebali što pre da spremamo i na NEIZBRISIVE optičke medije kao CD i DVD?
Ja imam neku muziku koju sam usnimio pre 10 saćuvao na CD i sad neće da mi otvori.
A ne mogu to nigde više da nađem. :(
 
Bili nekad USB Flash stikovi sa read/write preklopnikom.
Ne brkati sa onim na SD adapterima, oni su glupost.
Lično posedujem dan danas ispravan flash stick sa read/write protekcijom od 256Mb, onda sam ga platio trećinu plate
Tu su mi nekoliko bitnih dokumenata a ostalo zvrji prazno.
Ne može da se desi da OS nešto piše ako je protekcija uključena, tada iskače poruka "volume is full"
Ne mogu da se prebace trojanci sa tudjih kompova
Ma ne može ništa pod tim režimom.

Jedino treba da se neko seti rupe na saksiji kod proizvodjača.
Šteta je imati 64 ili 128Gb flešku a da sve ode bestraga zbog prebrzog izvlačenja
 
Realno- nisam čuo da je USB bio propao, ikomu. Kad se korektno radi, on je nepoderiv.

No na cd-u je dovoljna ogrebotina da postabe nefunkcionalan. Tako sam bio ostao bez nekih Bacha, Schuberta, Monteverdija, Arsena i Coodera.

DVD istina dulje vremena nisam gledao, nekako sam se odvikao i slabije gledam filmove općenito...

I realno:

1. prženje je prošlost. Tko to više radi?

2. sjećamo se videoteka. Postoje li one više, ozbiljno?
 
Оптички дискови имају изненађујуће мршав век трајања у односу на магнетне...
За неке своје архиве сам куипо нов резач, по свим правилима резао архиву на квалитетне дискове брзином од 4х, све дупло проверавао и био сасвим задовољан...д а би после пар година, са опет новим оптичлким уређајем јер је стари мистериозно рпестао с радом, установио да ми 40% дискова не ради...
дискови су такође осетљиви на већу влажнонст, на промене температуре, а с годинама се просто расуше и мо'ш се сликати...
ХДД је тата... знам типа који их има пуну гајбицу...а и ја сам на том путу... само чекам да ми нестане портова на матичној...
Znači da od prvog dana nije baš ni bio neka kvaliteta? Imam i po 20 godina stare rezače, ako više i ne prže, ali barem još čitaju!
 
Оптички дискови имају изненађујуће мршав век трајања у односу на магнетне...
За неке своје архиве сам куипо нов резач, по свим правилима резао архиву на квалитетне дискове брзином од 4х, све дупло проверавао и био сасвим задовољан...д а би после пар година, са опет новим оптичлким уређајем јер је стари мистериозно рпестао с радом, установио да ми 40% дискова не ради...
дискови су такође осетљиви на већу влажнонст, на промене температуре, а с годинама се просто расуше и мо'ш се сликати...
ХДД је тата... знам типа који их има пуну гајбицу...а и ја сам на том путу... само чекам да ми нестане портова на матичној...

Oće riknuti i HDD! Zato recimo imaš RAID-tehnologiju! Niko ti ne brani da sve držiš na barem DVA cd-a i svako malo proveravaš čitljivost obe kopije. Kada jedna crkne, napraviš ODMAH novu kupiju sa ispravne kopije. Bitno je da niko i ništa NE može da ti nešto obriše ili promeni sadržaj!
 
Bili nekad USB Flash stikovi sa read/write preklopnikom.
Ne brkati sa onim na SD adapterima, oni su glupost.
Lično posedujem dan danas ispravan flash stick sa read/write protekcijom od 256Mb, onda sam ga platio trećinu plate
Tu su mi nekoliko bitnih dokumenata a ostalo zvrji prazno.
Ne može da se desi da OS nešto piše ako je protekcija uključena, tada iskače poruka "volume is full"
Ne mogu da se prebace trojanci sa tudjih kompova
Ma ne može ništa pod tim režimom.

Jedino treba da se neko seti rupe na saksiji kod proizvodjača.
Šteta je imati 64 ili 128Gb flešku a da sve ode bestraga zbog prebrzog izvlačenja
Tako je i nastala ova tema: Na Linuxu mi se NIKADA NIJE dogodilo da mi blokira izvlačenje jer neka aplikacija koristi USB-flash! Na Windblowsima svako malo! Koji ***** bi trebalo smetati prebrzo izvlačenje taman da u tom trenutku SAMO nešto i ČITA sa medija? Očito i nešto brlja po njemu!
 

Back
Top