Sve kraci 'fitilj'

Imas mir od buke kada stavis slusalice ili cepove za usi, ali to sto ja smatram bukom, za mnoge je tisina. Probleme ili imam, ili sam ih sam sebi napravio. :D Vise bih to nazvao nestrpljivoscu za promenom zivota, koji bi trebao da krene od nove godine :) (kao i zbog razloga sto moras kroz sve to da prodjes)
mozak radi na promene i potreba za promenama direktno je proporcionalna intelektualnim kapacitetima. osmisli neku kvalitativnu promenu recimo sad tokom leta uklopivu u tvoj visemesecni standby status. sudeci po niku koji si odabrao pragmatican si i naci ces resenje.
 
Ljudi hodaju normalno, ali meni smeta svako krcaknje i pucketanje, pogotovo kada mi treba odmor. Kazem ti, ja sam tu najverovatnije problem. U oba slucaja, ide u mene i ka meni. A iz mene samo psovke u prazno..
Isti smo.Jeste problem u tebi ali isto tako u tebi je i resenje,koje nazalost moras sam naci.Ni jedan psiholog,psihoterapeut ili psihijatar ti tu ne moze pomoci.Jeste da oni pricaju sa tobom prepisuju ti gomilu bezveznih antidepresiva i sedativa koja ti samo stete,a ne pomazu.Moras naci nacin da kada se nadjes u situaciji koja pocinje da te iritira,kod mene je slucaj da postajem agresivna na to pucketanje i krckanje i glavu bih ladno nekome razbila bez dame briga na kom se mestu nalazim,ali sam nasla nacin da se jednostavno iskljucim,nije lako godine su mi bile potrebne ali zato makar ne pojem nikakve lekove koje bi mi i jesu prepisali....konja bih ubili a ne coveka.Zato polako osluskuj svoje unutrasnje ja i veruj mi nacices resenje.
 
Mislim da se u ljudima vremenom akumulira nezadovoljstvo od doživljenih nepravdi, neprijatnih situacija, loših i nepistojnih ljudi itd.
Mi smo kao društvo pali na najniže moguće grane. Dozvolili smo sebi da sve ono što je nekada smatrano sramotnim i neprihvatljivim ponašanjem odjednom postane sasvim legitimni obrazac ponašanja. I onda ljudi koji su vaspitani na jedan drugačiji način, koji su zadržali tu neku elementarnu pristojnost, bivaju zatečeni i ogorčeni takvim pojavama u društvu.
Druga stvar je što vlada bezakonje, što imaš osećaj da si u potpunosti obespravljen u sopstvenoj zemlji.
I to je poražavajuća činjenica koja mnoge ljude nagoni da napuste ovu zemlju.

Da se vratim na temu: moraš pronaći način da eliminišeš tu negativnu energiju nekako. Dobro su ti ljudi savetovali, sport, muzika, neka aktivnost koja će ti pomoći da skreneš misli. I obavezno druženje sa pozitivnim i duhovitim ljudima. To bar mene okrepljuje.
 
Mislim da se u ljudima vremenom akumulira nezadovoljstvo od doživljenih nepravdi, neprijatnih situacija, loših i nepistojnih ljudi itd.
Mi smo kao društvo pali na najniže moguće grane. Dozvolili smo sebi da sve ono što je nekada smatrano sramotnim i neprihvatljivim ponašanjem odjednom postane sasvim legitimni obrazac ponašanja. I onda ljudi koji su vaspitani na jedan drugačiji način, koji su zadržali tu neku elementarnu pristojnost, bivaju zatečeni i ogorčeni takvim pojavama u društvu.
Druga stvar je što vlada bezakonje, što imaš osećaj da si u potpunosti obespravljen u sopstvenoj zemlji.
I to je poražavajuća činjenica koja mnoge ljude nagoni da napuste ovu zemlju.

Da se vratim na temu: moraš pronaći način da eliminišeš tu negativnu energiju nekako. Dobro su ti ljudi savetovali, sport, muzika, neka aktivnost koja će ti pomoći da skreneš misli. I obavezno druženje sa pozitivnim i duhovitim ljudima. To bar mene okrepljuje.
Ceo post odličan, ali prve rečenice su dale jasnu sliku svega što nas okružuje.....jednostavno ne zna čovek više kako da se ponaša.
 

Back
Top