smfgreat
Aktivan član
- Poruka
- 1.159
Ako po teoriji da je sve relativno, jel onda ta teorija relativno tacna???
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Ako po teoriji da je sve relativno, jel onda ta teorija relativno tacna???

Relativno relativno tačna. Što baca celu teoriju na relativizaciju kao što ona relativizuje relativizatora i subjekat ili objekat relativizacije.
Dakle relevantno je da je teorija relativnosti izuzetno relativna sto onda dovodi u pitanje ostale teorije. Sta je sa ostalim teorijama, znaci li da i one imaju manu?


Ako po teoriji da je sve relativno, jel onda ta teorija relativno tacna???

Ne mislis valjda da se unepredjujemo kao ljudi
Da mislim da si tu u pravu, al prvo treba zaustaviti ubrzano zatupljivanje ljudi.
Nisam, licno, razumeo o kom pojmu relativnosti je rec. Ako o Ajnstajnovom, valjda T.patak i slicni mogu mnogo da kazu. Ja se u to slabo razumem. A , ovo sto sam te citirao, vise mi se cini da se, kao ljudi, uneredjujemo (umesto, kao sto pravilno mislis- unapredjujemo ).
Licno nemam nista protiv pojma relativnosti ( mnogo bolje nego njegova suprotnost - apsolutno ! ) . To je ipak, cini mi se neki izbor.
E da vidis u tome i jeste lepota ( relativnosti) apsolutno nije toliko zanimljivo ljudima. Ono sto je relativno valja ispitati i da definitivno je izbor.
Pa da uneredjujemmo, unazadjujemo, degradiramo, i td pa reko mozda da pocnemo malo u suprotnom smeru!
E da vidis u tome i jeste lepota ( relativnosti) apsolutno nije toliko zanimljivo ljudima. Ono sto je relativno valja ispitati i da definitivno je izbor.
Pa da uneredjujemmo, unazadjujemo, degradiramo, i td pa reko mozda da pocnemo malo u suprotnom smeru!
Nezainteresovani vas,gospodo,relativno zaebao...Ako po teoriji da je sve relativno, jel onda ta teorija relativno tacna???



Kako?a ja bas mislio ozbiljno a on tako...
Kako?
Mala lekcijica iz leksike i noumenalnog višeslojnog mišljenja?Naravno,ali treba biti zahvalan ljudima na dobrim lekcijama.Ja jesam uvek...
zahvalan, sad mi je jasnoPa,fizika je malkice napredovala od sredine prošlog veka.Obavesti se malo...Moguće da ima i na vikipediji...brzina svetlosti je apsolutna![]()
A koja ti je to teorija koja kaže da je sve relativno?Ako po teoriji da je sve relativno, jel onda ta teorija relativno tacna???
A da li je relativno ili apsolutno da TI postojiš?
A da li je relativno ili apsolutno da TI postojiš?
