Sve je kulminiralo 6. novembra, Brnabić o izborima: Suočavamo se optužbama da ubacujemo takozvane fantomske glasače u birački spisak (video)

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
74.818

UŽIVO
"SVE JE KULMINIRALO 6. NOVEMBRA" Brnabić o izborima: Suočavamo se optužbama da ubacujemo takozvane fantomske glasače u birački spisak (VIDEO)​

Ponovo smo se ove godine suočili sa optužbama da ubacujemo takozvane, opozicija to kaže, fantomske glasače u birački spisak. Fokus im je na Beogradu, kaže premijerka Srbije Ana Brnabić.

Blic
09.11.202312:48
Komentara4
Slušaj vest
0:00/0:00

FOTO: YOUTUBE KOSOVO ONLINE / SCREENSHOT
Ana Brnabić
Kako kaže, "kao što je to Miroslav Aleksić rekao, dnevno ubacujemo između 300 i 500 ljudi u birački spisak u Beogradu".

- Reagovali smo saopštenjem, odnosno resorno ministarstvo. Ali, kako je istina prva žrtva njihove političke borbe, nisam primetila da je na bilo koji način to opoziciju poremetilo u planovima da dalje širi laži, da birački spisak nije ažuriran, da ubacujemo fantomske ljude - rekla je Brnabić.
Kako je kazala, za nju je to kulminiralo 6. novembra na "takozvanom slučaju Miketić."
Ona je rekla da u pojedinim medijima osvanula vest da je Miketić (Đorđe, poslanik "Zeleno-levog kluba") odjavio osobu sa svoje adrese, i dao uputstva kako to uraditi.
- Kada sam to videla, da je đavo odneo šalu, zamolila sam pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova da izvrše vanrednu kontrolu. Jer, ako je to istina, neko je napravio ozbiljan prekršaj za koji neko mora da odgovara - rekla je ona.

Brnabić je pročitala da je utvrđeno da je vlasnik stana na adresi prebivališta, jeste podneo zahtev za pasivizaciju lica koja ne stanuju na istoj.
- Ali, to nije gospodin Miketić koji je to prijavio, pošto on nije vlasnik stana. Vlasnik stana je to uradio. Došao je u MUP, i tražio pasivizaciju adrese - rekla je ona.
Kako je navela, pasivizacija je urađena na način da je podnet zahtev da se sa te adrese odjave sva lica koja su prijavljena, pa su navedena imena, osim imena članova te porodice.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...ju-nas-da-ubacujemo-fantomske-glasace/xrbmhrm

Ја нисам претерано обраћао пажљу на ова пријављивања и промене адресе,

али не видим шта овде демантује Брнапићка??

Дакле, на адресу посланика Микетића лажно је неко пријавио више особа,

он то провалио,

и Брнапићка демантује, не да су те особе лажно пријављиване, већ демантује да је Микетић њих одјавио (да ли је подстанар на тој адреси, нисам баш схватио...) већ да је то урадио власник стана????

Чекај, а шта ћемо са основним кривичним делом?

Откуд лажне особе на тој адреси????

Кад се причало о тих 300 до 500 новопридошлих у БГ, ја сам мислио да је то, нпр. студенти пријављују да нису у свом месту, па да могу да гласају на адреси у БГ или они који раде у БГ а нису одјављивали пребивалиште по Србији,

али после овога, ово ми је много сумњиво. Ако се у међувремену не објасни откуд те особе на микетићевој адреси?

Poslednja izmena:

UŽIVO​

"SVE JE KULMINIRALO 6. NOVEMBRA" Brnabić o izborima: Suočavamo se optužbama da ubacujemo takozvane fantomske glasače u birački spisak (VIDEO)​

Ponovo smo se ove godine suočili sa optužbama da ubacujemo takozvane, opozicija to kaže, fantomske glasače u birački spisak. Fokus im je na Beogradu, kaže premijerka Srbije Ana Brnabić.

Blic
Komentara4
Slušaj vest

Ana Brnabić
Kako kaže, "kao što je to Miroslav Aleksić rekao, dnevno ubacujemo između 300 i 500 ljudi u birački spisak u Beogradu".

- Reagovali smo saopštenjem, odnosno resorno ministarstvo. Ali, kako je istina prva žrtva njihove političke borbe, nisam primetila da je na bilo koji način to opoziciju poremetilo u planovima da dalje širi laži, da birački spisak nije ažuriran, da ubacujemo fantomske ljude - rekla je Brnabić.
Kako je kazala, za nju je to kulminiralo 6. novembra na "takozvanom slučaju Miketić."
Ona je rekla da u pojedinim medijima osvanula vest da je Miketić (Đorđe, poslanik "Zeleno-levog kluba") odjavio osobu sa svoje adrese, i dao uputstva kako to uraditi.
- Kada sam to videla, da je đavo odneo šalu, zamolila sam pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova da izvrše vanrednu kontrolu. Jer, ako je to istina, neko je napravio ozbiljan prekršaj za koji neko mora da odgovara - rekla je ona.

Brnabić je pročitala da je utvrđeno da je vlasnik stana na adresi prebivališta, jeste podneo zahtev za pasivizaciju lica koja ne stanuju na istoj.
- Ali, to nije gospodin Miketić koji je to prijavio, pošto on nije vlasnik stana. Vlasnik stana je to uradio. Došao je u MUP, i tražio pasivizaciju adrese - rekla je ona.
Kako je navela, pasivizacija je urađena na način da je podnet zahtev da se sa te adrese odjave sva lica koja su prijavljena, pa su navedena imena, osim imena članova te porodice.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...ju-nas-da-ubacujemo-fantomske-glasace/xrbmhrm

он то провалио,

и Брнапићка демантује, не да су те особе лажно пријављиване, већ демантује да је Микетић њих одјавио (да ли је подстанар на тој адреси, нисам баш схватио...) већ да је то урадио власник стана????

Pa uvek su ubacivali u spisak umrle.Ja na mojoj adresi kad god su izbori dobijem dva papira sa imenima koji su nekada stanovali,gde ja sada stanujem,a nisu zivi vise od 30 godina.I kome ce ti glasovi nego vladarima,a ko zna koliko toga jos ima.

Pa uvek su ubacivali u spisak umrle.Ja na mojoj adresi kad god su izbori dobijem dva papira sa imenima koji su nekada stanovali,gde ja sada stanujem,a nisu zivi vise od 30 godina.I kome ce ti glasovi nego vladarima,a ko zna koliko toga jos ima.

Ово је нешто друго.

Ти твоји умрли јесу живели на тој адреси. Кад су умрли, остали су у списку. Брнапићка каже да су подаци из бирачког списка умрежени 2021. године, тако да се умрли одмах бришу са списка. Дакле, сигурно ти за изборе 2022. године позиви за те умрле особе нису стигле.

Међутим, овде је више особа било пријављено на адресу Микетића.

Он, с обзиром да се бави политиком, очигледно је проверио, и сазнао за фантоме који су пријављени на његовој адреси.

Он није власник, па је власник некретнине пасивизирао адресу тих људи у МУП-у.

Питање је ко су ти људи?

Можда су само бивши станари (ако је Микетић подстанар), међутим, Брнапићка то није рекла. Није рекла да су некада живели ту, а да касније нису мењали адресу, већ дематује Микетића у делу да није он одјавио те људе, већ власник некретнине.

А главно је питање, откуд фантоми на његовој адреси?

Да ли су сада пријављени (што је криминал)

или су само нпр. претходн станари (што Брнапићка није рекла. Да јесу, то би нагласила).

UŽIVO​

Blic
Komentara4
Slušaj vest

Ana Brnabić

он то провалио,

Pa taj Miketic ceo zivot zivi u inostranstvu, nije vlasnik stana.

Ko zna koja je tu prica.

Mozda prijavljeni stanari, mozda prethodni vlasnici stana...

Majka mi je umrla 2018-te i nikad nisam dobijao pozive na njeno ime, niti na ime drugih lica.

Sad je sve umrezeno, posebno ako sahranjuje JKP.

Oni sve prijave i PIO fondu i maticaru, a PIO fond banci da blokira racun. Dobijete umrlicu. Bukvalno sve automatski.

Pre 10 godina ste morali sami da idete kod maticara u opstinu i za umrlicu i za odjavu sa birackog spiska.

Ne tvrdim da nema nekih mucki, ali nisu bas ni u SNS tolike budale da prijave nekog na adresu gde zivi opozicioni poslanik.

A mogu bez problema, legalno da prijave na adresu clana ili simpatizera partije.

Back