Sve istine koje se prećute postaju otrovne

KPCTAHK

Poznat
Poruka
8.695
~ autorska tema ~

... Koju to, duboko naci-fašističku, na patološkoj mržnji satkanu, preko Dž. Bajdena platformu prezentuje svetu duboka država, zloglasna Amerika ?

Prisetimo se ove »Direktive Službe bezbednosti SAD« broj 20/1 od 18. avgusta 1948., popularno zazvana kao »Direktiva Amričke borbe protiv Istoka«, čili je autor Alan Dals, direktor CIA od 1953 - 1961. godine. Nije teško dokazati da je Dalasova »strategija« duboko zacrtana u današnju politiku SAD prema Rusima, Srbima i svim Slovenima. U tom sotonskom dokumentu CIA eksplicitno, to je sumrak i neizlečiva bolest ljudskosti, navodi se, između ostalog, i ovo:

»Mi ćemo rušiti duhovne vrednosti, vulgarizovati i uništavati osnovne narodne moralnosti (…) Napravićemo od njih cinike, vulgarne ljude, kosmopolite (…) neprimetno, no aktivno i postojano, pomagaćemo despotizam činovnika, korupciju i nepricipijelnost.

Čestiost i pravednost biće ismevani, nikome neće biti nužni i biće smatrani ostatkom prošlosti. Grubost i naglost, pijanstvo, narkomanija, izdajništvo, šovinizam, i neprijateljstvo prema narodima – sve ćemo to kultivisati u svest ljudi.«

Da li je slučajno da se sve to ovih dana događa? Evo još jednog »bisera« te zle, naci-fašističke Dalasove platforme:

»U upravljanju državom mi ćemo izazivati haos i nered. Mi ćemo naći istomišljenike, svoje saveznike i pomoćnike u njihovoj domovini. Malo-pomalo, mi ćemo odigrati grandioznu po svemu obimnu tragediju pogibije svih pravoslavnih Slovena, i konačno, nepovratno ćemo ugasiti njihovu nacionalnu svest.«

Elem, šta reći, a ne zaplakati, oni koji to ne vide su ćoravi, a oni koji takvim veruju morali bi sopstvene savesti da se postide.

Da li smemo ćutati posle te gebelsovske propagande?

Moj odgovor je – NE – a tako je rekao i Nietzsche:

Sve istine koje se prećute postaju otrovne.“

Na kraju, i ovo bi morali svi da znaju, prisetih se i ovog paradoksa kojeg često spomenem mojim studentima:

»Ako lažov kaže da laže, a k`o pas laže, da li onda istinu kaže?«

Moj odgovor je i tu – NE, podrazumeva se, jer lažov nikada istinu ne kaže.

Svaka sličnost sa ovovremenim, »demokratski izabranim« predsednikom USA je namerna, ali nije zlonamerna, jer bi bio najsrećniji čovek na svetu kada bi mi neko dokazao da nisam u pravu.

Krstan Đ. Kovjenić

bajden.jpg
 
Gde su "naše" ustaše, naci-snaše i srpske petokolonaše da mi dokažu da nisam u pravu i da to što se sada u Ukrajini događa, otkud ta mržnja i među braćom svađa - to je onaj nož koji me u srce pogađa, je, naravno, sasvim slučajno? Nije li to taj pakleni plan Amera i ovovremenog zla koje godinama ovu predivnu planetu tiraniše i nevine ljude ugnjetava? Nisu li amerski psi najveći zločinci i lopovi koji otimaju sve i žive od rada drugih i prirodnih bogastva koje je Bog dao nekim drugim narodima?
 
Oto Fon Bizmark (1815 - 1898 ako se dobro sećam) je rekao:

"Snaga Rusije može biti potkopana samo ako se od nje odvoji Ukrajina. Oni koji žele to da urade, ne samo da ih moraju odvojiti, već Ukrajinu moraju suprostaviti Rusiji, zakrviti dva dela jednog naroda i gledati kako brat ubija brata. Da bi to ostvarili potrebno je pronaći i odgajiti izdajnike među nacionalnom elitom i uz pomoć njih izmeniti samosvest jednog dela velikog naroda do takvog nivoa da mrze sve rusko, da mrze svoj narod, a da to ni ne znaju. Ostalo će učiniti vreme. "

Po meni, ovaj svet je velika pozornica u kojoj je kombinacija Orvelovog romana" 1984" i Hakslijevog "Vrli novi svet" koja se je dugo spremala u režiji Amerike i njenih marioneta. Ipak, ovaj će svet kraj njihove predstave videti baš u onome čega su se bojali. U pobedi Rusije. Putin, čovek časti, dostojanstva, bedem Pravoslavlja je taj koji će dati završnu scenu ove predstave.

Oduvek je bilo da ko se igra s Bogom taj gubi. Bog je uvek na strani pravde i dobra. Zato je oduvek velika i sveta zemlja Rusija bila nepobediva ...
 
~ autorska tema ~

... Koju to, duboko naci-fašističku, na patološkoj mržnji satkanu, preko Dž. Bajdena platformu prezentuje svetu duboka država, zloglasna Amerika ?

Prisetimo se ove »Direktive Službe bezbednosti SAD« broj 20/1 od 18. avgusta 1948., popularno zazvana kao »Direktiva Amričke borbe protiv Istoka«, čili je autor Alan Dals, direktor CIA od 1953 - 1961. godine. Nije teško dokazati da je Dalasova »strategija« duboko zacrtana u današnju politiku SAD prema Rusima, Srbima i svim Slovenima. U tom sotonskom dokumentu CIA eksplicitno, to je sumrak i neizlečiva bolest ljudskosti, navodi se, između ostalog, i ovo:

»Mi ćemo rušiti duhovne vrednosti, vulgarizovati i uništavati osnovne narodne moralnosti (…) Napravićemo od njih cinike, vulgarne ljude, kosmopolite (…) neprimetno, no aktivno i postojano, pomagaćemo despotizam činovnika, korupciju i nepricipijelnost.

Čestiost i pravednost biće ismevani, nikome neće biti nužni i biće smatrani ostatkom prošlosti. Grubost i naglost, pijanstvo, narkomanija, izdajništvo, šovinizam, i neprijateljstvo prema narodima – sve ćemo to kultivisati u svest ljudi.«

Da li je slučajno da se sve to ovih dana događa? Evo još jednog »bisera« te zle, naci-fašističke Dalasove platforme:

»U upravljanju državom mi ćemo izazivati haos i nered. Mi ćemo naći istomišljenike, svoje saveznike i pomoćnike u njihovoj domovini. Malo-pomalo, mi ćemo odigrati grandioznu po svemu obimnu tragediju pogibije svih pravoslavnih Slovena, i konačno, nepovratno ćemo ugasiti njihovu nacionalnu svest.«

Elem, šta reći, a ne zaplakati, oni koji to ne vide su ćoravi, a oni koji takvim veruju morali bi sopstvene savesti da se postide.

Da li smemo ćutati posle te gebelsovske propagande?

Moj odgovor je – NE – a tako je rekao i Nietzsche:

Sve istine koje se prećute postaju otrovne.“

Na kraju, i ovo bi morali svi da znaju, prisetih se i ovog paradoksa kojeg često spomenem mojim studentima:

»Ako lažov kaže da laže, a k`o pas laže, da li onda istinu kaže?«

Moj odgovor je i tu – NE, podrazumeva se, jer lažov nikada istinu ne kaže.

Svaka sličnost sa ovovremenim, »demokratski izabranim« predsednikom USA je namerna, ali nije zlonamerna, jer bi bio najsrećniji čovek na svetu kada bi mi neko dokazao da nisam u pravu.

Krstan Đ. Kovjenić

Pogledajte prilog 1316569

космополите ? @Cosmopolite

Homo Vulgarus

:think:
 
Oto Fon Bizmark (1815 - 1898 ako se dobro sećam) je rekao:

"Snaga Rusije može biti potkopana samo ako se od nje odvoji Ukrajina. Oni koji žele to da urade, ne samo da ih moraju odvojiti, već Ukrajinu moraju suprostaviti Rusiji, zakrviti dva dela jednog naroda i gledati kako brat ubija brata. Da bi to ostvarili potrebno je pronaći i odgajiti izdajnike među nacionalnom elitom i uz pomoć njih izmeniti samosvest jednog dela velikog naroda do takvog nivoa da mrze sve rusko, da mrze svoj narod, a da to ni ne znaju. Ostalo će učiniti vreme. "

Po meni, ovaj svet je velika pozornica u kojoj je kombinacija Orvelovog romana" 1984" i Hakslijevog "Vrli novi svet" koja se je dugo spremala u režiji Amerike i njenih marioneta. Ipak, ovaj će svet kraj njihove predstave videti baš u onome čega su se bojali. U pobedi Rusije. Putin, čovek časti, dostojanstva, bedem Pravoslavlja je taj koji će dati završnu scenu ove predstave.

Oduvek je bilo da ko se igra s Bogom taj gubi. Bog je uvek na strani pravde i dobra. Zato je oduvek velika i sveta zemlja Rusija bila nepobediva ...

Цео словенски корпус је подељен на наводно два дела

Материјални Запад ..

Пољска.. Балтичке ... Чешка Словачка .. Хрвати .. Бугари

и 'духовни' Исток

Бело Р .. Русија .. Срби .....

Смешно

...

У Усточном делу 'Словена жене су немерљиво материјалистичније него у западном
 
Цео словенски корпус је подељен на наводно два дела

Материјални Запад ..

Пољска.. Балтичке ... Чешка Словачка .. Хрвати .. Бугари

и 'духовни' Исток

Бело Р .. Русија .. Срби .....

Смешно

...

У Усточном делу 'Словена жене су немерљиво материјалистичније него у западном
To je istina i šta vas tu zbunjuje? Pustite žene, jer teško je razumeti njihove logike - one su iste sve i mnogo vole dragulje ...
 
Ali šta očekivati od zemlje koja je svoje starosedeoce stavila u rezervat.?
Šta očekivati od zemlje koja je naseljena evropskim otpadom (ubice, lopovi, bludnice)?
To su geni onih koji su je naselili. Kakav je to mentalni sklop koji godinama živi u zlu? .
To su geni ljudi bez identiteta i bez savesti. Ljudi bez ikakvih moralnih principa.

Nasuprot takvoj žemlji postoji zemlja sa svojom tradicijom, običajima, verom, jezikom, zemlja u kojoj postoje moralne vrednosti.
To su sistemi toliko različiti i isključivi da je kompromis praktično nemoguć. Zlo i dobro nikada nisu išli zajedno. Samo oni koji ne žele da vide istinu ne mogu da shvate da Rusija ne otima, ona brani, ona vodi bitku protiv carstva zla, perverzije, vodi bitku za jedan normalan svet, normalne porodične vrednosti. Ovaj rat na bojnom polju je samo vrh ledenog brega ovog dubinskog civilizacijskog sukoba. Vernik sam i duboko verujem da će dobro pobediti jer Bog nikada nije bio na strani zla. Duboko verujem u uspeh Putina jer Bog je uz njega. Sada je sumrak čovečanstva ali će doći vreme svitanja, lepote i dobrote.

putin - srce.jpg
 
Da li je slučajno da se sve to ovih dana događa? Evo još jednog »bisera« te zle, naci-fašističke Dalasove platforme:
ne kazem da nisi u pravu, ali moras na stvari da gledas u jos sirem kontekstu, jos dalje, i dublje od pocetka hladnog rata
jos dalje, ne samo 1. vek
Moj odgovor je i tu – NE, podrazumeva se, jer lažov nikada istinu ne kaže.
djavo je otac lazi
bedem Pravoslavlja je taj koji će dati završnu scenu ove predstave.
ali, pitanje je: kako? i zasto zapravo?
ti kovjenicu, onda moras da se upustis u problematiku KATEHON-a, jeste li Rusija ta koja zadrzava da se antihrist ne pojavi, jer apostol Pavle na koga referisu rece: samo dok se ukloni onaj koji sada zadrzava
I sad znate, što zadržava, da, se ne javi u svoje vrijeme. 2. Solunjanima 2,7, Jer tajna bezakonja već djeluje; samo treba da se ukloni onaj, koja sad zadržava
niti je rusija onda postojala, niti je pavle mislio na crkvu-rim, pa sledstveno ne moze biti ni moskva kao 3. rim, event. kasnije, sve do danas; u suprotnom, ko ce da ukloni crkvu ili moskvu? jel neko shvata sta dugin-kiril teologija implicira? imacemo nuklearno unistenje, eto to rusi traze!!!

sta to znaci? to znaci da Rusi lazu jednako kao i Ameri, ili lazu ili su slagani... pazi, ti vec znas da je ne drzim stranu ovima ovde, ali zarad istine - ne mozes biti u pravu ako ti se istina pomesala sa makar i 1% lazi, jel razumes sta ti kazem? moras da radis ovo sto ja radim
 
Poslednja izmena:

Back
Top