Sve i svasta...za sve mame, tate, trudnice, bivse trudnice, tinejdzere, svekrve..:)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ti si jedna srecna majka!!! sta bih ja dala kad bi moje dete jelo blitvu! ma kad bi jelo bilo sta od tog zelenisa! :(

a za svekrvu, svaka cast... ja je nemam, a volela bih da je imam... :(
mada sam ja od onih koje ni u ludilu ne bi imale posla ni sa majkom, a kamoli sa svekrvom....

Dzabe nekom ko je i ima kad nikakve pomoci od nje... nekad su samo tu da ti naprave problem svesno ili ne.
Sto se tice mene, ne zivimo zajedno i nesto nemam problema... ali znam da kad bismo bili u zajednici kakva sam odmah bi bio neki picvajz. Jednostavno volim da funkcionisem po nekom svom redu i planu bez ikakvog sufliranja sa strane... mozda sam nadzak ali sta se tu moze.
 
Dzabe nekom ko je i ima kad nikakve pomoci od nje... nekad su samo tu da ti naprave problem svesno ili ne.
Sto se tice mene, ne zivimo zajedno i nesto nemam problema... ali znam da kad bismo bili u zajednici kakva sam odmah bi bio neki picvajz. Jednostavno volim da funkcionisem po nekom svom redu i planu bez ikakvog sufliranja sa strane... mozda sam nadzak ali sta se tu moze.

ma razumem te, i sama sam takva.... ja bih posandrcala kada bih delila kuhinju i kupatilo sa nekim....
vec sam na nekoj temi pisala o tome... kad idem kod mame, to je na rucak i da se poigra sa decom, tako i ona kad dolazi, najavi se dan dva pre....
nedam da mi ceprka po kuhinji, po ormarima, nema uvid u nase finansije, ni mi u njene i mirna backa.... eto, sad kad mi je dr preporucio mirovanje,
zamolila sam je jedan dan da mi sredi prozore, sredila je i podove i napravila rucak tog dana... mislim da bih tako funkcionisala i sa svekrvom....
ne ceznem ja za njom zbog sebe, nego zbog muza.....
 
Jao sto se tice blitve drustvo ja sam se davila u tim zelenisima tokom trudnoce,pa valjda to ima nekog udela:)Nikola to jos jede,mada mm tvrdi da nece jos dugo...kaze bezi sa tim zelenim,daj mu nesto konkretno:)ali on sve lepo jede,danas bas supicu sa knedlama,blitvu i junetinu i paradajz,sve po redu...
A sveki...mi ne delimo kuhinju,niti nista drugo,samo ulazna vrata...Kod nas je princip ako nesto pravis i ako mislis da treba stavi na tacnu,pa odnesi onom drugom...bez obaveze...ali ona prosto obozava da pravi svasta i mesi puno,pa uvek imamo neke krofne,mekike,pite...:)Mene je to u pocetku nerviralo,jer sam htela da ja sve sama spremam i kuvam,ali sad sam se navikla i sve mi je dobro doslo,pogotovo sad kad radim,pa nemam bas puno vremena da se bakcem po kuhinji:)
Suzo:cmok::cmok::cmok:
 
Baby Exit


Mi smo stigli na početak, kad još nije bila velika gužva... Nikoli se najviđe dopao neki šatorčić od školice za engleski (prepoznalo dete maminu struku ;) )



Isprobali smo skočka, i zaključili da treba još koji cm da porastemo




Dobili gomilu balona, od kojih su do kuće stigla samo dva






A od ovih velikih maskota smo se plašili




Putovali smo, biciklovima, naravno .... i njih smo jedva našli gde da parkiramo ...





I za kraj, jedna Štrandovska :)

 
eh, ja i popila kafu i opeglala...smorila sam se
bila sam jutros na vezbama za trudnice, zanimljivo
samo sad da naucim da disem kroz zube:)

ocu i ja na taj sajam da vidim jel ima onih komoda na popustu, samo mi to treba, ostalo imam
kakva su vasa iskustva sa tim komadom bebeceg namestaja? Mislim na onu komodu sto ima fioke, kadicu i gore onaj deo za prepovijanje bebe (koji nicemu ne sluzi al ajd)
imam manjak prostora za kupanje bebe, pa nisam pametna koje mi je resenje najbolje...
 
joj lazy, vi ste se izgleda super proveli! a ja nikako ne mogu da se naviknem na nika bez loknica! :heart:

jexy, meni se te komode bas svidjaju, ali sam kontala da ce nekako uvek da se pokvasi taj deo gde se beba povija i te fioke....
ja sam kupila taj plastificirani dusek (kako li se vec zove) i stavila ga na ves masinu i tu povijam decu.... sanja sad puni dve godine i jos smo na masini....
a kupila sam posebno stalak na rasklapanje, koji drzi koritance.... i to mi stoji u kupatilu, tu ih i kupam.... ne zauzima puno mesta, a jako je prakticno...
obe su nestasne u vodi, i ne bi bilo sanse da ih kupam u sobi ili bilo gde....
ako te zanima taj stalak, ne znam jesi li vidjala, ti reci, pa cu ti okaciti sliku....
 
joj lazy, vi ste se izgleda super proveli! a ja nikako ne mogu da se naviknem na nika bez loknica! :heart:

jexy, meni se te komode bas svidjaju, ali sam kontala da ce nekako uvek da se pokvasi taj deo gde se beba povija i te fioke....
ja sam kupila taj plastificirani dusek (kako li se vec zove) i stavila ga na ves masinu i tu povijam decu.... sanja sad puni dve godine i jos smo na masini....
a kupila sam posebno stalak na rasklapanje, koji drzi koritance.... i to mi stoji u kupatilu, tu ih i kupam.... ne zauzima puno mesta, a jako je prakticno...
obe su nestasne u vodi, i ne bi bilo sanse da ih kupam u sobi ili bilo gde....
ako te zanima taj stalak, ne znam jesi li vidjala, ti reci, pa cu ti okaciti sliku....

I ja sam cula da su te komodice sa koritom cisto bacanje para, jer se koriste samo mesec-dva. Sto bih kupovala nesto sto ce izrasti tako brzo, bolje je da odmah kupim vece korito i vecu podlogu za presvlacenje. Mada bas lepo izgledaju te komodice :aha:
 
I ja sam cula da su te komodice sa koritom cisto bacanje para, jer se koriste samo mesec-dva. Sto bih kupovala nesto sto ce izrasti tako brzo, bolje je da odmah kupim vece korito i vecu podlogu za presvlacenje. Mada bas lepo izgledaju te komodice :aha:

Mislim da se program tih komoda zove Kiki , evo linka http://www.jela.rs/catalog/kiki/komode/f4.html , prave u svim bojama i nije od najskupljih, mislim da je oko 7000. Odlične je visine, fijoke su klizece, komotne i meni baš dobro služi. Odgore sam stavila onu tapaciranu "dasku" za povijanje, taman je komoda veća za 5 cm pa idealno staje na nju. Ima ih u svim prodavnicama nameštaja, mi kupili u Vitorogu na rate, u stvari svekrva.
 
drage moje dobro jutro!kako ste danas?ko pije kafu?
ja juče bila u Temišvaru,kasno se vratila kući,a danas sam slobodnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...prepodne ću napokon dobro da oribam kuću,a popodne idemo kod kume da čestitam najstarijem sinu prvu pričest,pošto u nedelju kada je bilo slavlje mi nismo uspeli da odemo...

a jexy što se tiče te komodice sa kadom,meni je to super pomoglo,i ja sam Gabriela do 6 meseci kupala u njemu,zaista mi je dobro poslužilo,kada je imao 2 meseca kupila sam kupko i to sam stavila u tu kadicu,pa sam imala dve slobodne ruke da ga lepo operem...imala sam isto zbog malo prostora dve komodice jednu pored druge,u jednoj je bila kadica,samo sam podigla poklopac,okupala dete,a na drugoj je bila ona plastificirana podloga,prepovijala ga,obukla i pravac u krevet...ja lično preporučujem svima,a kičma mi ostala čitava...hm,evo neka sličica...


ovako izgleda ta kadica i kupko


a evo ga kako to izgleda
 
Gabriel trenutno ima blagu upalu krajnika pa je ove nedelje kod kuće...inače je super,nije imao ni T,samo malo kašljucao,jurca po celoj kući i dvorištu,ne može se propratiti...a pričati ne priča...baš sam već pitala vaspitačicu zar ne bi trebalo da sada već idemo kod psihologa,da počnemo nešto preduzimati po tom pitanju,ali kaže da je po njihovom mišljenju samo jako lenj što se pričanja tiče,i zbog toga ima averziju,da sačekamo do septembra i ako tokom leta ne propriča onda ćemo krenuti kod psihologa,logopeda...i tako...i meni se čini da je on samo jako svojeglav i neće da izađe iz svoje bebeće aure,neće on sam da prihvati činjenicu da nije više beba...a inače u svemu ostalom je izuzetno napredan,i samostalan,pa negde i mora malo da zaškripi,nije sve idealno...vodim se tom logikom do septebra,naravno puno radeći sa njim neke vežbice,koje mislim da mogu da potpomognu da propriča,ali neću na silu,neću previše da provociram da ne dobijem kontraefekat...kaže on reč-dve kada jako mora,tako da nije reč o nekom fizičkom problemu,nedostatku,nego jednostavno neće dete...
 
Gabriel trenutno ima blagu upalu krajnika pa je ove nedelje kod kuće...inače je super,nije imao ni T,samo malo kašljucao,jurca po celoj kući i dvorištu,ne može se propratiti...a pričati ne priča...baš sam već pitala vaspitačicu zar ne bi trebalo da sada već idemo kod psihologa,da počnemo nešto preduzimati po tom pitanju,ali kaže da je po njihovom mišljenju samo jako lenj što se pričanja tiče,i zbog toga ima averziju,da sačekamo do septembra i ako tokom leta ne propriča onda ćemo krenuti kod psihologa,logopeda...i tako...i meni se čini da je on samo jako svojeglav i neće da izađe iz svoje bebeće aure,neće on sam da prihvati činjenicu da nije više beba...a inače u svemu ostalom je izuzetno napredan,i samostalan,pa negde i mora malo da zaškripi,nije sve idealno...vodim se tom logikom do septebra,naravno puno radeći sa njim neke vežbice,koje mislim da mogu da potpomognu da propriča,ali neću na silu,neću previše da provociram da ne dobijem kontraefekat...kaže on reč-dve kada jako mora,tako da nije reč o nekom fizičkom problemu,nedostatku,nego jednostavno neće dete...
Ma idi bre, kakav nedostatak, momku je jednostavno lepo, ugađaju mu mama i baka, šta više da poželi u životu. Nema primedbi!:lol:
Ljubim ja tebe, lepo mi se provedi danas, uživaj, ovo je samo tvoj dan.:cvet:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top