Quantcast

СВЕ И СВАШТА (2. део)

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
jao Vexy izvini, ja tvoj post nisam ni videla...
ali odgovor je isti - nemam pojma, samo nastavljam tamo gde su njuz i kesic (24 minuta) stali...
dakle, ako dokazes da si letovala u srbiji dobijes smanjenje poreza...
evo sad cu ozbiljno:
sve i ako od toga bude nesto - korist mogu da imaju samo oni koji bi trebalo da plate ogromne poreze na zemlju, firme... sta ti ja znam sta...(a usput budi receno - mogu da letuju i na moru i tri puta u srbiji). mi obicni smrtnici bismo u najboljoj varijanti dobili otpis od oko stotinak dinara, dakle ne vredi se odreci ni mora ni inostranstva - ko moze naravno.
izvinjavam se jos jednom sto sam unela zabunu, mislila sam da su to vec svi culi pa se kao malo salim...

Vexy

Buduća legenda
Poruka
33.593
..Nego, da vam se pohvalim i ovde
Ovde, kod mojih, imamo jednog mačora, mladog,krupnog.
Uspela sam jednom da ga slikam.:fotograf:
Probaću da ga slikam još, pa ću da stavim sliku da vam pokažem
Lep makić, voli da se mazi, prede, sam je došao.
Kao da zna ko voli mačke..:mrgreen:

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
cao!
leto ipak pokusava da se vrati :)
posle jucerasnjih jutarnjih 14 stepeni, danasnjih 17, a trenutno 22-3... obecava...
mi smo juce dobili knjizicu - i zvanicno zavrsen prvi razred... a u knjizici sve nesto lepo: - veoma uspesno, zasluzuje pohvale i taaaakoo. vladanje primerno, na opste iznenadjenje svih ukucana :D
Lala 82 - bravo za plivanje... koliko godinica imate?

Poruka
60.356
cao!
leto ipak pokusava da se vrati :)
posle jucerasnjih jutarnjih 14 stepeni, danasnjih 17, a trenutno 22-3... obecava...
mi smo juce dobili knjizicu - i zvanicno zavrsen prvi razred... a u knjizici sve nesto lepo: - veoma uspesno, zasluzuje pohvale i taaaakoo. vladanje primerno, na opste iznenadjenje svih ukucana :D
Lala 82 - bravo za plivanje... koliko godinica imate?
Лето почиње прекосутра у 18 сати и скоро 40 минута, дакле за мало мање од два дана.
Лепо је што ће вероватно бити топло, није лепо што почиње да се скраћује обданица.
http://www.astronomija.co.rs/godinja-doba/9578-leto-2015

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
poznavaoce dragi, ja nekim cudom zapamtila jos iz vrtica da su jun, jul i avgust meseci leta... kasnije u gimnaziji, nije da me nije zanimala astronomija, ali ta preklapanja, pravi uglovi, ostri uglovi...pa plus datumi, pa ovo na ono... mnogo bre to komlikovano. koga briga za tacan datum?
ali u pravu si da je bezveze sto pocinje da se skracuje dan :aha: dobro, dobro - obdanica

Poruka
60.356
poznavaoce dragi, ja nekim cudom zapamtila jos iz vrtica da su jun, jul i avgust meseci leta... kasnije u gimnaziji, nije da me nije zanimala astronomija, ali ta preklapanja, pravi uglovi, ostri uglovi...pa plus datumi, pa ovo na ono... mnogo bre to komlikovano. koga briga za tacan datum?
ali u pravu si da je bezveze sto pocinje da se skracuje dan :aha: dobro, dobro - obdanica
Пре ГПС-а и радио фарова тачна висина сунца над хоризонтом за поморце је била одлучујућа, бар код прекоокеанских путовања и очитавали су их из таблица.
Ако се добро сећам прве употребљиве таблице саставио је Португалац Хенрик Морепловац.

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
Пре ГПС-а и радио фарова тачна висина сунца над хоризонтом за поморце је била одлучујућа, бар код прекоокеанских путовања и очитавали су их из таблица.
Ако се добро сећам прве употребљиве таблице саставио је Португалац Хенрик Морепловац.

:lol:
dobro

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.