Švarceneger šokirao izjavom: "Odgajamo mlakonje, deci treba patnja"

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
327.379
20327918516521abeceecd1017487138_v4_big.jpg

Odgajamo generaciju mlakonja, rekao je između ostaloga Arnold Švarcenegera tokom gostovanja kod Hauarda Sterna i upravo tom izjavom podigao je priličnu prašinu.
Arnold ima petoro dece sa bivšom suprugom Mariom i jednog sina sa bivšom ljubavnicom Mildred.
Sternu je priznao kako je ćerki za kaznu jednom zapalio cipele, a sinu je, nakon što nije pospremio krevet, dušek je bacio kroz prozor u bazen.
"Mladi ljudi moraju da pate, da se bore i prolaze kroz bol, mizeriju, neugodnost, kako bi uspeli u životu i očvrsnuli", rekao je Arni, koji se boji da su mladi danas mekani kao bebice.
Nakon toga je poslao poruku svima koji žele da ga slušaju.
"Svi vi koji se štitite od lošeg u životu i bežite u ugodu, gotovi ste. Nikad nećete stići do cilja, morate se boriti.
link

Dobro, ne mora se svaka njegova reč uzeti bukvalno. Ružno je i nekako neartikulisano postupio ako je stvarno zapalio cipele i bacio dušek kroz prozor svojoj deci za kaznu.
U emisiji koju sam propratila na netu, Goca Tržan je izjavila nešto interesantno, i nemajući pojma-i sama se negde tako ponašam sa malcima oko sebe, a ne postoji dete koje me je doživelo kao strogu. Rekla je nešto kao-naša deca treba da znaju da mi nismo njihova posluga.
Moja sestričina je mala, uskoro puni tri godine, ali joj pomažem gde ne može sama, a oko stvari koje ume i može da uradi-voljna sam da je čekam i pustim da sama za sebe uradi sve.
Hoću da joj pomognem, i pitam je povremeno da li želi da joj pomognem, ali joj dopuštam da se pomuči i na taj način uvežba to šta već radi. Ljudi iz familije je nose iako odavno lepo hoda i nezaustavljiva je. Sa mnom je išla do prodavnice prvi put-ceo put na svojim nogama. Odmarale smo se usput, ćaskale... ali je prešla oko 200m do prodavnice uporedo sa mnom. Da li sam je namučila? Ma, njoj je to bila avantura. Htela je da nosi svoju kesu do kuće, ali je u jednom trenutku shvatila da su joj sokić i neke zezancije u kesi ipak teške. Ok-ponela sam kesu, ali tek kad je sama shvatila da ne može.

Čak i ako su to deca giganata među holivudskim zvezdama kao što je A.Š., to ne znači da ne treba da znaju kako za sobom da pospreme sopstveni krevet.
Nije trebalo biti Conan the Barbarian bacanjem dušeka i paljenjem cipela, ali indirektno pokazivati deci da treba da budu sve samostalniji-to je potpuno u redu!

Poslednja izmena:
Ne treba roditelji da budu posluga deci, sa tim se apsolutno slažem, ali ovaj lik je nasilnik. Čuj nije zategao krevet. Pa jel dete u vojsci. Ako je već malom dao da ima svoju sobu i neku privatnost, na šta liči da mu upada kao neka inspekcija.
Bitno da je on ljubavnici napravio dete. Kakav licemer.
Ne mislim da je nasilnik.
Održao je prilično dobar imidž svih ovih godina, nije imao nikakve značajne ekscese.
Kao neko ko je bodybuilding karijeru prošao od A do Š, možda je bio radikalniji... Ne može jedan šampion u pravljenju akcionih filmova, bodybuilding šampion, i jedna takva figura imati isti pristup odgajanju deci kao što to ima npr. neko ko je studirao pedagogiju, čitao smirenu, afektivno ublažujuću književnost i živeo jedan običan život.
Da deci treba ostaviti prostora da se pomuče u procesu učenja za njihov lični napredak-u tome se sa njim slažem u potpunosti. To su škole svojevremeno sve radile... ne znam kakvo je stanje danas!
Moja sestričina otvoreno pokazuje da voli to što je uvek puštam da se malo pomuči.
"Tetka, nemoj da me držiš, držim se sama."-na WC šolji.
"Upašćeš mi u WC šolju.:zcepanje:"
"Neću, držim se."...
"Dobro, drži se."
Malo kasnije: "Tetka, drži me, padnem." :zaljubljena:

Ne treba roditelji da budu posluga deci, sa tim se apsolutno slažem, ali ovaj lik je nasilnik. Čuj nije zategao krevet. Pa jel dete u vojsci. Ako je već malom dao da ima svoju sobu i neku privatnost, na šta liči da mu upada kao neka inspekcija.
Bitno da je on ljubavnici napravio dete. Kakav licemer.
Ne nego kucnoj pomocnici,divan covek

Put u raj vodi preko pakla.
Pa, ne.. zapravo je živeti lako sa nekim znanjima. Roditelj je prva instanca gde se to uči... a teži je način naučiti da stvari koje je mama trebalo da radi za nas -u jednom trenutku moramo raditi sami. Nije to pakao-prosto živimo, otišli smo malo dalje u odrastanju i sazrevanju. Pakao-raj, to su destinacije za kasnije. Mnogo kasnije.

Pa, ne.. zapravo je živeti lako sa nekim znanjima. Roditelj je prva instanca gde se to uči... a teži je način naučiti da stvari koje je mama trebalo da radi za nas -u jednom trenutku moramo raditi sami. Nije to pakao-prosto živimo, otišli smo malo dalje u odrastanju i sazrevanju. Pakao-raj, to su destinacije za kasnije. Mnogo kasnije.
Ima stvari naravno sto nas uce roditelji o zivotu. Medjutim ima stvari koje nas uci i sam zivot. Rodimo se placuci uz bol. Izaci kroz usku vaginu i kad te dohvate babice da te pakuju u pelene to boli.
Znaci mali pakao prodjemo odmah po rodjenju. Zatim dolazi raj ali za onog ko ima normalne roditelje.
Problem je sto se taj raj to jest parazitsko zivljenje kod roditelja mora jednom prekinuti.
Pretpostavljam da je Svarci mislio na produzeno detinjstvo njegove dece a na to da je on u ranoj mladosti bio pakleni radnik.

Već sam negde to napisala i stojim iza svake reči.
Strogoća nema veze s maltretiranjem već sa stvaranjem sposobnog ljudskog bića.
U slučaju neke veće nevolje pola bi umrlo od gladi a druga polovina od žeđi,
jer ne umeju da se snađu i bore za opstanak.
Nameštanje kreveta je navika na rad, imanje obaveze u okviru porodice, bez obzira koliko je neko bogat.
Kod bogataša nema lenstvovanja, onih razumnih, jer naslednik mora nastaviti porodični posao.
Deca se odgajaju vrlo strogo, naravno negde ne uspe, niko nije savršen.
Švarc je potpuno u pravu.

Back