Quantcast

Svakom punoletnom građaninu pomoć od 100 EUR?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.410
Dobro, meni to zvuči dosta suludo.
I generalno taj princip, pa nije Vučić Zuckerberg da od svoje love pomaže nekome, nego dobiješ 100 eura koja si ionako uplatio državi kroz porez.
Nego, što bi bilo s tim novcima da se ne dijeli po 100 eura? Ili - zašto se to ne radi češće, neovisno o koroni? Tipa božić, evo svakome po 100 eura, jer di je problem dijeliti lovu koja nije tvoja.
To rade i mnogo pametnije zemlje, dele pare koje je vec taj koji ih dobija na neki nacin i uplatio u sistem,
pojma nemam sta tebe sad ovde buni, Sekiras se sto migranti nece moci da dobiju tih 100 evra, Nece moci u Srbiji,
ali u u drugim delovima sveta dobijaju.

Frtajler

Veoma poznat
Poruka
10.460
To rade i mnogo pametnije zemlje, dele pare koje je vec taj koji ih dobija na neki nacin i uplatio u sistem,
pojma nemam sta tebe sad ovde buni, Sekiras se sto migranti nece moci da dobiju tih 100 evra, Nece moci u Srbiji,
ali u u drugim delovima sveta dobijaju.
Ma meni je jasno da država može i treba davati pare (iako nema državnih para), nego mi nije jasno da je kriterij "državljan Srbije". Pomoći treba onima kojima treba pomoć, a ne Đilasu

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.410
Ma meni je jasno da država može i treba davati pare (iako nema državnih para), nego mi nije jasno da je kriterij "državljan Srbije". Pomoći treba onima kojima treba pomoć, a ne Đilasu
Djilas sigurno nece uzeti tih 100 evra, i nije Djilas uopste ovde tema, a takve se diskusije sada vode po celom svetu,
a radi se o mnogo vecim sumama , pa se diskutuje kome treba pomoci, kome ne, tako da ti je ovaj ovde primer sa Djilasom
stvarno sviranje qrtzu.

BojaMagije

Elita
Poruka
17.138
Djilas sigurno nece uzeti tih 100 evra, i nije Djilas uopste ovde tema, a takve se diskusije sada vode po celom svetu,
a radi se o mnogo vecim sumama , pa se diskutuje kome treba pomoci, kome ne, tako da ti je ovaj ovde primer sa Djilasom
stvarno sviranje qrtzu.
zamena teza, niko ne prica o gazivodama a? :lol:
niko ne prica vise o oruzju? o marihuani? samo kako ce sto evra da namakne :lol:
al vise je providno jer svi shvataju pa i oni najgluplji, da se politicki mrtvac vata za poslednju slamku spasa.. i vecina vec zauzima stratne pozicije za prisljamcivanje novoj politickoj opciji...deja vu.

Frtajler

Veoma poznat
Poruka
10.460
stvarno sviranje qrtzu.
Ne, to je baš primjer zašto je to loš princip, jer Đilas neće uzeti tih 100 eura, ali da želi, može ih dobiti.
Ne možeš sa 100 eur pomagati onoga tko ima milione i onoga tko je dobio otkaz.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
11.205
Sve apsolutno sve treba da bude drugačije organizovano međutim sve i apsolutno sve je podređeno njegovom samoreklamiranju njega bre srpski narod i država ne zanimaju ni najmanje.Bitno mu je jedino da što više učvrsti vlast i osigura svoju poziciju na koju je došao sa LAŽNIM obećanjima.Jednom uz pomoć lažnih obećanja je uspeo na prevaru da se dokopa vlasti i od tada radi isključivo na svom učvršćivanju da zauvek ostane na njoj.Sve što radi u bilo kom trenutku je obična reklama samog sebe pa onda svoje partije.Sve je lažno uključujući i verbalne napade na Hrvatsku i borbu za Kosovo i Metohiju sve služi skupljanju nekih glasova za sebe u sušti on je običan šraf u globalističkom sistemu.I svuda je sve isto.Uključujući i Hrvatsku sa tim što je taj proces u Srbiji brutalno ogoljen i trqnsparentan a u Hrvackoj omotan u razne celofane.Ja čak ni ne znam ko bi mogao biti tamo iskreni suverenista na hrvatskoj političkoj sceni.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.410
Ne, to je baš primjer zašto je to loš princip, jer Đilas neće uzeti tih 100 eura, ali da želi, može ih dobiti.
Ne možeš sa 100 eur pomagati onoga tko ima milione i onoga tko je dobio otkaz.
Tebi jos uvek nije jasno koja je svrha tih para. Svrha je da svaki covek ode u obliznji butik i da kupi nesto za 100 evra da se taj butik
( moze to i frizer da bude) ne bi zatvorio.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
11.205
Tebi jos uvek nije jasno koja je svrha tih para. Svrha je da svaki covek ode u obliznji butik i da kupi nesto za 100 evra da se taj butik
( moze to i frizer da bude) ne bi zatvorio.
Ljudi gladuju kakav crni butik.Ljudi su gladni.U zemlji koja je nekada bila seoska i gde se proizvodila hrana narod je željan hleba krompira mesa luka zelene salate.Kakav crni butik.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.410
Ljudi gladuju kakav crni butik.Ljudi su gladni.U zemlji koja je nekada bila seoska i gde se proizvodila hrana narod je željan hleba krompira mesa luka zelene salate.Kakav crni butik.
Pa nece se nahrane od ovih jednokratnih 100 evra. Zaista je i u Nemackoj predlog da se svakome da neki vaucher od 250 evra
ali da mora da se kupi neka roba, usluga kod nekog trgovca, frizera , kozmeticara, sta ti ga ja znam, sta vec da se te
radnje u centru grada ne bi zatvorile. Tebi je to mozda smesno i cudno, ali nije, Grad bez ducana ne moze da postoji.

buudala

Legenda
Poruka
53.989
Ne mrači.
Niko kog poznajem nije gladan.
Hrane ima u izobilju i nikad jeftinija nije bila.
Za kutiju cigareta kupiš krompira i jaja za nedelju dana.
Ovo je zemlja gde se na duvan troši, a ti mi kukumavčiš o gladi.

Tenkre

Elita
Poruka
24.440
Ajde ti si pametan decko ( barem te takvog znam). Da li si ti ikada cuo za izraz mesni govor?
Ja znam da je nekad postojala mesna zajednica, ali su i u manjim gradovima , od recimo 50.000 stanovnika,
postojale recimo 6 mesne zajednice , a svi su isto govorili tako da mesni govori ne mogu da postoje.
Nepoznato mi je išta osim mesnih narezaka,a da ima prefiks "mesni".Čak su i mesne zajednice imaginarna stvar.Pominju se,ali ne postoje :lol:

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
11.205
Pa nece se nahrane od ovih jednokratnih 100 evra. Zaista je i u Nemackoj predlog da se svakome da neki vaucher od 250 evra
ali da mora da se kupi neka roba, usluga kod nekog trgovca, frizera , kozmeticara, sta ti ga ja znam, sta vec da se te
radnje u centru grada ne bi zatvorile. Tebi je to mozda smesno i cudno, ali nije, Grad bez ducana ne moze da postoji.
Pa kupovaće na pijacama i po mesarama.
Očigledno ne znaš šta znači hronična glad i poluglad koja traje godinama i godinama.Na to ne može da se navikne.To ne može da postane normalno i uobičajeno.Ljudi su spremni na vrlo neuobičajena ponašanja kada je glad upitanju.
Političke strukture i na vlasti i u opozici,bogati ljudi,poslodavci pojma nemaju šta se dešava u kućama običnih ljudi niti šta običan čovek misli,o čemu razmišlja.To je među Srbima posebno izraženo.
Ja znam šta je hronična glad.Jako dobro sam je upoznao kao mlad u ratu sticajem nesrećnih okolnosti.Glad je jako opasna stvar.
Opet naglašavam.
Ovo kad pukne biće srećan onaj koji se dokopa robije.
Ja samo gledam narod.Posmatram ga kako se ponaša.Kako grizu jedan drugog.
Kako su spremni za ništa da zgaze bilo koga i bilo šta.Dolaskom migranata.Dešavanja će da se ubzaju u kratkom roku.Šta će tada da se desi.Videćemo.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.