Quantcast

Svako bice koje ima secanje ima osecanje

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Namerno sam ovako postavio naslov, iz dva razloga.
Jedan je sto lucidnost srpskog jezika nekad zadivljuje , toliko da se zapitam ko napravi ove sad budale sto fejkuju, hendluju,slenguju,tripuju.

Drugi je bukvalan.Da iskoristim lucidnost kao argument....

A tema je kako nastaje emocija?

Od impulsa koji je reakcija, do skupljanja reakcija u iskustvo.
Pa ocekivanje i uskladjivanje reakcija sa iskustvom, za sta je potrebno secanje.
Cim imamo secanje imamo nesto nalik emociji.

E sad, da li to treba da bude u filozofiji?

Utice na ponasanje ljudi, jer ljudi kao traze gde su licemerni , pa zato sada jaca pokret zastite zivotinja, nekad i preko zastite ljudi.
Sa druge strane relativizuje emociju , sto je mozda i dobro, ako se ne pretera.
A obicno se pretera...i sasvim sigurno ce opet, cim se ukaze potreba.
Geneologija hitlerizma je isklesana i nije se nista promenilo u ljudskoj misli i organizaciji ljudskog drustva da bi ta geneza nestala.

Samo je pitanje dana, sata,godine, i inteziteta do pojavljivanja, i zato dugujemo zahvalnost hitleru sto je preko jevreja pokazao nepoturiv zlocin (ne mozemo ga zanemariti niti drugom pripisati...kao sto obicno cinimo).
Jer svakodnevno se radi.....
Ja sam ovakav zato sto su drugi ljudi zli, neposteni, nisu dobri, glupi, ....
A kao ponekad nisam zato sto procenim da je dobro da tada ucinim zrtvu i pokazem da moze i drugacije...

U stvari su sve to prihvatanja drustvenih modela...a svi vi uticete na to sta cete a sta necete prihvatiti...

Po mom misljenju potrebno je postavljanje na cistinu...
Ovako se emocija rasteze kao najjace demagosko oruzje kad zatreba.

Covek treba da bude svestan i toga da je spreman da koristi, gaji , kolje druga emocionalna bica, ali i da postoje tehnike da to cini brzo i bez natapanja hormonima straha koji ce se sasvim sigurno stvoriti ako izaberemo spore tehnike.
Zatim i da postoji i druga prica, a to je "nelicemerje" koje je upravo licemerje ljubitelja zivotinja,ali i prica koriscenja zivotinja za samosvest, gde preko ubrzanog tempa zivota zivotinja, kraceg ciklusa, pojedinac sebe podseca na vaznost svog odrzavanja i ciklusa.
Vrlo cesta stvar kod drzaoca i imaoca kucnih ljubimaca...samo je cesto i podsvesna.

Ovo je nesto kao tema slicnosti ljudi i zivotinja, ali sa zahtevom jasnijeg antropocentricnog zakljucka...ne samo svodjenje na analogije, koje vecina ljudi i prihvata kao polu tacne i povrsne...

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Imam ljubimca, i sasvim se sigurno ne sećam da je moju ljubav spram njega uzrokovala (pod)svest spram rođene prolaznosti (života) i izvesnosti smrti.

:think:

Mada sam naučila da budem oprezna s podsvešću, pa se neću više baviti ovim pitanjem konkretno. :D

Svako biće ima i sećanje i osećanje. Ili bar ono što se popularnim rečnikom naziva osećanje. Međutim, nijedna od tih floskula nije garant bića. Ko mi se javlja da si već započinjao sličnu temu, mada se ne sećam šta sam na njoj pisala. Ali recimo da mi je (i inače) omiljeno pominjanje Hiće u bilo kojem kontekstu danas - obzirom da sasvim retko čujem da ga se pominje kako bi valjalo. Nepoturiv zločin, uz rizik da sasma zastranim, tumačim kroz vrlo zgodno poturiv zločin individui da bi se oprao narod.

Bez kojeg konkretne individue ne bi ni bilo, jelte.

Ali ne moramo se laćat Hiće da bi isto takav ljupki koncept sreli i u sopstvenoj, nedalekoj, prošlosti.

Svako biće ima sećanje i osećanje, mada sećanje ne garantuje da kako valja pamtimo osećanje; i mada osećanje više nego obično zamagljuje sećanje.

U pravu si, sve je pitanje izbora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.