Svadja medju bracom "zbog zena"

ceca881

Iskusan
Poruka
5.279
Da li je do mene pa ne mogu da pojmim ovu pojavu, jer nemam ni rodjenog brata ni sestru, pa mozda idealizujem tu vezanost i odnost, ali mi nije jasno kako dolazi do ozbiljnih sukoba izmedju brace. :think:

Konkretan primer iz mog sireg okruzenja, kaze mi prijatelj da nam poznanik ne prica sa bratom. Na moje pitanje "Zasto", kao :" Od kako se i drugi ozenio, uvek neke frke, zene se ne podnose, i na kraju ni njih dvojica ne pricaju." :eek:


Sta moze da se desi , da je ne tako retko cuti, da rodjena braca ne pricaju, nekada i godinama, i zasto i kako zene mogu da posvadjaju bracu? :dash:
Za mene, iz moje perspektive, ne postoji neko, ko bi mogao da me posvadja sa bratom i sestrom koje sam oduvek toliko zelela, nazalost, nije mi se ispunilo.

Razumem sitne carke dok ste jos mladi, ali oformiti porodicu, ne pricati zbog zena, zemlje ili sta vec?

Kako? Zasto? :think:
 
O pa ima toga, koliko hoces. Bas u mom okruzenju znam dvojicu, koji su, otkad su obojica u braku, u losim odnosima. I razlog je bas taj sto se njihove supruge ne podnose.
Inace, ni ja sa mojim ne pricam vec dve godine, ali tu postoje neki sasvim drugi razlozi.
 
Ja nisam verovala dok se nije desilo. Udala sam se pre 6 godina, a brat mog muza bio je neozenjen. Toliko sam ruckova i kolaca napravila za njega i toliko puta sam mu kucnula na prozor da ne bi dolazio po njih(zivimo u komsiluku). Stvarno sam ga volela, ne samo kao devera, vec kao dobrodusnog momka. Razlika između njega i mm je malo vise od godine i stvarno su bili vezani.
I dosao je dan njegovog vencanja...pre tri godine. Njegova zena je uspela da se posvađa sa mnom, mojom svekrvom, zaovom, mojim muzem, njihovim kumovima, komsilukom...za samo tri godine... On je nekad obicavao da popije kafu sa durgarima, sad ne izlazi nigde, nikad, osim kada ide na posao. Sa majkom i sestrom razgovara ali ne i sa mojim muzem. I ja mislim da ona ne bi mogla tako da ga otruje da koren problema nije negde drugde. To je tako tuzna i komplikovana prica koja mnogo rastuzuje i mog muza i mene. Vidite coveka koji je imao kljuc vase kuce, kom ste mogli da poverite svoj zivot, kako izlazi iz kuce i ne javlja vam se a vi ne znate razlog. To je tako bljak. Mislim, ne moramo on i ja da razgovaramo, niti ja sa njegovom zenom, ali braca...fuj.
 
Moja dva ujaka ne razgovaraju već...ebemliga, skoro 30 godina valjda, pošto ja ne pamtim vreme kad su govorili.
Nije imalo veze sa ženama, pošto su obe ujne zadržale kakav-takav kontakt da bi se deca viđala i imala neki odnos.
Valjda je imalo veze sa zemljom i nasledstvom, najveći crnjak je što mi se čini da se ni njih dvojica više ne sećaju zbog čega su se zakačili :confused:
 
Ok ima zena zmija al je problem u muskarcu ako se to desi..inace ja sam u tom fazonu posto mi je burazer tako malo lako mentalno zavisan od pice..i alkohola pride..pa je logicno da necu s budalom nista imati..kao s jednom se razvodi..miri..sa shvalerkom cas ulepo cas se pobije zavrsi u zatvoru..pa sinoc opet kao zove kevu maltretira..jednom cu reci da slucajno ne okrene telefon da ne dize majci pritisak debil 1
 
Hahaha... imamo i mi u familiji Snaju Zvanu Zlo. :lol:

Pokusavala je, jadnica, na sve moguce nacine da zavadi burazera i mene, ali dzabe. :mrgreen:
Neke veze koje su ucvrscene jos u detinjstvu, nije tako lako pokidati.;)

E sad, da li smo mi toliko vezani, ili Zlo nije toliko dobar igrac kao sto ona misli, ebemliga. :lol:

Aj' iz prve ruke... na koji nacin, kakvi su to pokusaji, da li je svesno i sta njoj to uopste smeta :think:
 
Ne znajuci nista konretno u vezi Mushmuline familije, pretpostvaljam da zene to rade da bi imale kontrolu, da bi muz samo njih slusao, i da ga ne brat "ne truje" svojim pricama.

Ali brat ga "truje", to je meni nepojmljivo. :eek:

Kako moze da ga truje neko ko je njgova krv ko je bio celo vreme tu,. Zar nije poenta zavoleti osubu i postovati njenu licnost. A po meni brat je vise nego deo licnosti. :think:

Ili ja to precenjujem jer nikada nisam imala ?
 
To "truje" sam bas zato stavio pod znake navoda. To je prica tih zena, time ispiraju mozak muzevima. I kad to potraje neko vreme, i ponavlja se iz dana u dan, cesto se desi da ti muzevi pocnu da veruju u to odnosno toliko su ubijeni u pojam da onda rasture neke veze - pa cak i sa svojim najrodjenijima. :roll:

Nisu svi muskarci imuni na to. Imas onih zaludjenih koje bi zena ubedila da je beli stolnjak crn.

Ne precenjujes ti bratstvo i vaznjocu istog, ali vidis ironiju sudbine: ti koja nemas ni brata ni sestru to cenis, a mnogi od nas koji ih imaju su sa njima u losim odnosima. :(
 
Hehehe, ne potcenjuj Zlo!
I nasa je zlo u kombinaciji sa uobrazenoscu i tvrdoglavoscu. Nasoj smeta to sto nasa kuca ima 200m2, a njihova 100m2, ja vozim auto, ona ne, ja radim, ona ne, moj muz radi u kancelariji, njen fizikalise itd. Inace, ona ima 4 razreda OŠ, sa sela je i ne zna da cita. Ali iz nekog razloga misli(to su njene reci) da je zasluzila mnogo vise od ovog sto je dobila(njene reci). Zivi sama sa muzem, imaju auto, on ima stalan posao, imaju zemlju, da zeli mogla bi da radi. A ona:nece da radi, nece da ima bastu, nece da drzi kokoske(sve ovo govorim jer je ona odrasla na selu i tesko zivela, a mi zivimo dalje od grada i imamo uslova za sve to). I onda ona ustane i otvori prozor, pa vidi moju kucu, pa se iznervira, onda vidi mene i muza kako izlazimo iz kuce i ulazimo svako u svoj auto, pa se iznervira, pa onda neko od komsija dodje pa je pita sto mi imamo vocnjak i bastu a oni ne, pa se opet iznervira, i.... napuni muza pricom kako njemu niko nista ne pomaze, kako oni crkavaju od gladi a mi se razbacujemo i tako, tako, tako dalje. Pritom, njihova kuca je nova kuca, inece njihova porodicna, ali se mm odrekao svog dela zemlje i kuce u korist brata jer mi imamo svoju kucu, materijalno smo ih pomagali, proslog leta smo ima okrecili kucu spolja i iznutra, kupili im namestaj za dnevnu. Ali, cudoviste ne mosh nahraniti...
Uf, sad sam se opet iznervirala...dje me nadje sa ovom temom.
 
Aj' iz prve ruke... na koji nacin, kakvi su to pokusaji, da li je svesno i sta njoj to uopste smeta :think:

Haha... Ceco, priznaj da si postavila temu zbog Snaje Zvane Zlo, koju sam jednom spomenuo. :lol:

Zezam se. ;)

Pa sad, kad bi poceo da pricam iskreno, sve ispocetka, pola vas ovde mi ne bi verovalo, a i prepozn'o bi se skot, garantovano. :mrgreen: Nismo joj dzabe prilepili to ime.;)

Ima tu svega i svacega, od vaspitavanja cerke u turbo-folk fazonu, (da ne kazem, kamenjarskom :evil:) do spic*avanja kompletne bratovljeve imovine: ustedjevine, stana i svega sto je ON stekao (mnogo pre no sto se ona pojavila u njegovom zivotu). Ona nikad nije ustala pre 14h popodne. ;)

Da ne duzim, prica se uglavnom svodi na ovo sto je Vops rekao:

Ne znajuci nista konretno u vezi Mushmuline familije, pretpostvaljam da zene to rade da bi imale kontrolu, da bi muz samo njih slusao, i da ga ne brat "ne truje" svojim pricama.


Samo bi dodao, SZ Zlo sve to radi iz materijalne koristi, pritom joj rodjeno dete dodje k'o kolateralna steta. :evil:

A moj brat - budala. Sto, uostalom, i jeste. :neutral:
 
Poslednja izmena:
Ne znam sto procenjujete sta ta zena zeli to je normalno da on ima svojiu porodicu i zapostavi onu koju je do juce imao..problem je sto se on ne moze odbraniti i braniti svoju porodicu s kojom je do tad ziveo..neka dodje koja nista ne zna o njima i pocne trovanje koje on nema herca u startu prekinuti i postaviti zenu na svoje mesto..dozvoljava da mu ona kaze gde je njegovo..pored nje a kad mu ona dozvoli uz njeno prisustvo dok roditeja i brace-sestara
 
To "truje" sam bas zato stavio pod znake navoda. To je prica tih zena, time ispiraju mozak muzevima. I kad to potraje neko vreme, i ponavlja se iz dana u dan, cesto se desi da ti muzevi pocnu da veruju u to odnosno toliko su ubijeni u pojam da onda rasture neke veze - pa cak i sa svojim najrodjenijima. :roll:

Nisu svi muskarci imuni na to. Imas onih zaludjenih koje bi zena ubedila da je beli stolnjak crn.

Ne precenjujes ti bratstvo i vaznjocu istog, ali vidis ironiju sudbine: ti koja nemas ni brata ni sestru to cenis, a mnogi od nas koji ih imaju su sa njima u losim odnosima. :(
Bas tako, to je proces, nije preko noci. Recimo, moj dever nikad ne radi nesto sam ispred kuce. Uvek ona cuci pored njega i nesto prica. Nikad ne ide sam negde i sl. To je totalna kontrola. Mi se inace zezamo da ona sigurno "cini chuda" u krevetu, cim je on tako posasavio. Ali otprilike kontam njene metode jer sam im bila svedok dok je jos bila raspolozena da govori sa mnom. To su ucene (osvesce dete, ubice se i sl.), cutanje po tri dana itd.
 
Dobro sad, loši ili hladni ili ravnodušni odnosi među braćom i sestrama i nisu tako neuobičajeni, a ni nerazumljivi.
Kao i svi odnosi, sva prijateljstva, da bi postojali, osobe moraju da se razumeju, slažu, da funkcionišu u makar približnom koordinantnom sistemu. Dalje, kao i svi ostali, i ti odnosi moraju da se neguju, razvijaju, grade, održavaju....Kad se ljudi jednostavno ne slažu, kad zapuste odnos, zahlađenje, udaljavanje i čak razlaz su neminovnost, sama krvna veza nije toliko jaka da može baš sve da izdrži.
Hoću reći, može neko da ti bude brat po sto puta, pa da te opet zrači ili truje ili iskorišćava ili šta god.
 
Hehehe, ne potcenjuj Zlo!
I nasa je zlo u kombinaciji sa uobrazenoscu i tvrdoglavoscu. Nasoj smeta to sto nasa kuca ima 200m2, a njihova 100m2, ja vozim auto, ona ne, ja radim, ona ne, moj muz radi u kancelariji, njen fizikalise itd. Inace, ona ima 4 razreda OŠ, sa sela je i ne zna da cita. Ali iz nekog razloga misli(to su njene reci) da je zasluzila mnogo vise od ovog sto je dobila(njene reci). Zivi sama sa muzem, imaju auto, on ima stalan posao, imaju zemlju, da zeli mogla bi da radi. A ona:nece da radi, nece da ima bastu, nece da drzi kokoske(sve ovo govorim jer je ona odrasla na selu i tesko zivela, a mi zivimo dalje od grada i imamo uslova za sve to). I onda ona ustane i otvori prozor, pa vidi moju kucu, pa se iznervira, onda vidi mene i muza kako izlazimo iz kuce i ulazimo svako u svoj auto, pa se iznervira, pa onda neko od komsija dodje pa je pita sto mi imamo vocnjak i bastu a oni ne, pa se opet iznervira, i.... napuni muza pricom kako njemu niko nista ne pomaze, kako oni crkavaju od gladi a mi se razbacujemo i tako, tako, tako dalje. Pritom, njihova kuca je nova kuca, inece njihova porodicna, ali se mm odrekao svog dela zemlje i kuce u korist brata jer mi imamo svoju kucu, materijalno smo ih pomagali, proslog leta smo ima okrecili kucu spolja i iznutra, kupili im namestaj za dnevnu. Ali, cudoviste ne mosh nahraniti...
Uf, sad sam se opet iznervirala...dje me nadje sa ovom temom.

Nemoj da si stipsa. Plati zlu vozacki, i u vasoj familiji ce da zavladaju idila i harmonija. :zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top