prlee
Aktivan član
- Poruka
- 1.245
Zakletva,vojnička,oficirska, predstavlja najsvetiji čin u životu čovjeka.Otadžbina riječ koja u sebi nosi mnoge riječi poput-zemlja,sloboda,preci,buduća pokoljenja,tradicija,nezavisnost,celovitost...
Od davnina zakletva je kako oficirima tako i vojnicima bila ono ispred čega se ne sme ustuknuti ni koraka.Tu dileme nema.Ona je u glavi svakog čovjeka predstavljala nešto preko čega se ne može gaziti po cjenu života.
1991ve SFRJ je imala svoju zakletvu koju su polagali svi pnjeni pripadnici godinama unazad.Zakletva u sebi svakako sadrži riječi koje se odnose na besprekorno slušanje naređenja pretpostavljenih i njihovo disciplinovano izvršavanje.Bez obzira kakva bila naređenja kojastižu iz generalštaba ona se moraju izvršavati.Vojsku ne predstavlja pojedinac niti njegovo poimanje događaja u tom trenutku.Posle ako bi se ispostavilo da su neke naredbe bile štetne ili pogubne i da nijesu trebale biti donešene po komandnoj odgovornosti odgovarao bi onaj koju je naredio.
Nema tu priče,tako je kako je,zakon je zakon paodogovarao nekom u tom trenutku ili ne.
Danas smop svjedoci gdje se pored svega što izokreću,usuđuju da se sprdaju sa nasvetijim stvarima poput zakletve i Trifunovića proglašavaju pametnim razboritim čovjekom.
Takvom odlukom pokreću se kosti pokojnog i slavnog heroja Tepić Milana koji je položio svoj život imajući u vidu zakletvu koju je lično kao čovjek dao.Nije zakletva dječija igra.Tepić je služio tada narodu u Bjelovaru gde je 01.10.1991ve trebalo po dogovoru da dođe do mirnog povlačenja JNA,njenog ljudtsva i tehnike.
Međutim hrvatske para vojne formacije su napale dva dana ranije na čelu sa prebegom Josipom Tomšićem koji je nešto ranije prebegao iz JNA i postao navodno komadant odbrane Bjelovara (odbrane od čega? od njihovog napada na kasarnu?!),što je Tepića primoralo da po svaku cjenu spreči da se domognu do naoružanja i skladišta municije.te je prvo vojsku izmestio na bezbednu udaljenost a potom digao u vazduh skladište gde je sa sobom u vazduh poneo desetine hrvatskih paravojnih bojovnika.
Dakle hrvati su napali sa 2000 vojnika kasarnu i ubrzo je osvojili da bi se tepić sa svojim vojnicima povukao do skladišta,koje se nalazilo u Bedeniku.Njega je u odbrani skladišta do poslednjeg trenutka pratio vojnik Stojadin Mirković koji nije želeo da se povuče na bezbednu razdaljinu sa ostatkom vojske,već je u oklopnom transporteru dejstvovao po ne prijatelju,gde je izgubio život pogođen protivoklopnim projektilom.
Tepić je položio život kako bi sprečio da silno naoružanje municija i explosiv dođu u ruke neprijatelju koji će sa njim ubijati njegove vojnike JNA i narod na teritoriji SFRJ.
Ništa drugo mu nije bio motiv.Ostalo je jedino da se ne dozvoli da se neprijatelj dokopasilnog oružja sa kojim će sutra poubijati hiljade i hiljade civila i vojnika...
Tepića je na to obavezival i zakletva ali i oficirska čast,jer njegov život nije ništa u poređenju sa hiljadama koji će od tog naoružanja i municije stradati u sledećim ustaškim napadima...
tepić to nije dozvolio,i položio je svoj život na šta se obavezao kao oficir.Ustaše su prekršile dogovor o mirnom povlačenju JNA i tehnike,tako da tepić nije imao drugi izbor.
Upravo je tepić i nedužni vojnik Stojadin Mirković koji je takođe vođen svojom vojničkom zakletvom,suprostavio se ne prijatelju u njegovom kršenju dogovora i napadu na kasarnu JNA.
Ima li današnji sud u beogradu pravo ovakvo poigravanje sa nečim svjetim kao što je zakletva? pobogu ljudi su aza to polaagali svoje živote.Sada se igrate sa njihovim žrtvama,njihovom datom rečju koju nijesu pogazili!
Vi gazite time po njima,gazite po slavnim mrtvima!
trifunovića oslobađate izdaje,direktno gazeći po Tepiću i nevinom mladiću Stojadinu.
trifunović sada kuka kako je njegov generalski život uništen u poslednjih 20 godina.Pa naravno da žali jer je navikao na generalske fotelje,plate,i kurčenje imanjem,a kada je trebalo odraditi to sve podvio je rep.
Zašto mu neko ne postavi pitanje:šta mislite kakav život ima majka vojnika Stojadina? Njen sin nije ni poljubio kako treba a položio je život zbog zakletve date kao vojnik svome narodu da će ne žaleći u toj borbi dati i život svoj.Kakav je život majci Tepića i njegovoj djeci? Njih nema gospodine Trifunoviću! Nema!!! Zbog čega ih nema?! Zbog zakletve!!! Zbog svetinje.Kkav je njima žiovot?! Zar vas nije sramota da jedan 19-ogodišnjak ima časnije razmišljanje i poiimanje oko zakletve?!
A on kuka o stanu,o porodici razorenoj (za koju mu je kriv ustaški zet,koji mu je zadržao unučad a ćerku izjurio za Srbiju) Istu tu ćerku je trifunović tera oda se vrati u Hrvatsku da se možda njen muž na nju smiluje zbog djece,ali nije,čak je i sud djecu dodelio ocu,uz pravdanje da Srpkinja ne bi mogla adekvatno odgojiti hrvatsku djecu...
Taj Trifunović je baš zbog takvih svojih veza,i još drugih,učinio to što je učinio.
Ono što nam ne da da ga pravdamo je upravo riječ zakletva,i postupci drugih časnih ljudi poput Tepića i vojnika Stojadina...
oslobađanjem trifunovića tepića nazivamo budalom,gazimo mu po kostima.nemamo pravo na to.
Nikakave priče bla bla bla o Miloševiću i nekim krivicama iz Bg u ovom slučaju ne dolaze u obzir.tepić je dejstvovao kako mu savest nalaže,a savest je podržavala zakletvu,i tu priče nije bilo...
Ovaj kukavni čin trifunovića je koštao živote mnogih civila u Slavoniji evo i materijala koji to dokazuje kolko je to bio bitan poduhvat hrvatskim paravojnim formacijama.
Jasno se navodi da je time naoružano 20000 Hrvatskih boraca i smjesta ih uputila u odlučujuće bitke.
sledi nastavak...
Od davnina zakletva je kako oficirima tako i vojnicima bila ono ispred čega se ne sme ustuknuti ni koraka.Tu dileme nema.Ona je u glavi svakog čovjeka predstavljala nešto preko čega se ne može gaziti po cjenu života.
1991ve SFRJ je imala svoju zakletvu koju su polagali svi pnjeni pripadnici godinama unazad.Zakletva u sebi svakako sadrži riječi koje se odnose na besprekorno slušanje naređenja pretpostavljenih i njihovo disciplinovano izvršavanje.Bez obzira kakva bila naređenja kojastižu iz generalštaba ona se moraju izvršavati.Vojsku ne predstavlja pojedinac niti njegovo poimanje događaja u tom trenutku.Posle ako bi se ispostavilo da su neke naredbe bile štetne ili pogubne i da nijesu trebale biti donešene po komandnoj odgovornosti odgovarao bi onaj koju je naredio.
Nema tu priče,tako je kako je,zakon je zakon paodogovarao nekom u tom trenutku ili ne.
Danas smop svjedoci gdje se pored svega što izokreću,usuđuju da se sprdaju sa nasvetijim stvarima poput zakletve i Trifunovića proglašavaju pametnim razboritim čovjekom.
Takvom odlukom pokreću se kosti pokojnog i slavnog heroja Tepić Milana koji je položio svoj život imajući u vidu zakletvu koju je lično kao čovjek dao.Nije zakletva dječija igra.Tepić je služio tada narodu u Bjelovaru gde je 01.10.1991ve trebalo po dogovoru da dođe do mirnog povlačenja JNA,njenog ljudtsva i tehnike.
Međutim hrvatske para vojne formacije su napale dva dana ranije na čelu sa prebegom Josipom Tomšićem koji je nešto ranije prebegao iz JNA i postao navodno komadant odbrane Bjelovara (odbrane od čega? od njihovog napada na kasarnu?!),što je Tepića primoralo da po svaku cjenu spreči da se domognu do naoružanja i skladišta municije.te je prvo vojsku izmestio na bezbednu udaljenost a potom digao u vazduh skladište gde je sa sobom u vazduh poneo desetine hrvatskih paravojnih bojovnika.
Dakle hrvati su napali sa 2000 vojnika kasarnu i ubrzo je osvojili da bi se tepić sa svojim vojnicima povukao do skladišta,koje se nalazilo u Bedeniku.Njega je u odbrani skladišta do poslednjeg trenutka pratio vojnik Stojadin Mirković koji nije želeo da se povuče na bezbednu razdaljinu sa ostatkom vojske,već je u oklopnom transporteru dejstvovao po ne prijatelju,gde je izgubio život pogođen protivoklopnim projektilom.
Tepić je položio život kako bi sprečio da silno naoružanje municija i explosiv dođu u ruke neprijatelju koji će sa njim ubijati njegove vojnike JNA i narod na teritoriji SFRJ.
Ništa drugo mu nije bio motiv.Ostalo je jedino da se ne dozvoli da se neprijatelj dokopasilnog oružja sa kojim će sutra poubijati hiljade i hiljade civila i vojnika...
Tepića je na to obavezival i zakletva ali i oficirska čast,jer njegov život nije ništa u poređenju sa hiljadama koji će od tog naoružanja i municije stradati u sledećim ustaškim napadima...
tepić to nije dozvolio,i položio je svoj život na šta se obavezao kao oficir.Ustaše su prekršile dogovor o mirnom povlačenju JNA i tehnike,tako da tepić nije imao drugi izbor.
Upravo je tepić i nedužni vojnik Stojadin Mirković koji je takođe vođen svojom vojničkom zakletvom,suprostavio se ne prijatelju u njegovom kršenju dogovora i napadu na kasarnu JNA.
Ima li današnji sud u beogradu pravo ovakvo poigravanje sa nečim svjetim kao što je zakletva? pobogu ljudi su aza to polaagali svoje živote.Sada se igrate sa njihovim žrtvama,njihovom datom rečju koju nijesu pogazili!
Vi gazite time po njima,gazite po slavnim mrtvima!
trifunovića oslobađate izdaje,direktno gazeći po Tepiću i nevinom mladiću Stojadinu.
trifunović sada kuka kako je njegov generalski život uništen u poslednjih 20 godina.Pa naravno da žali jer je navikao na generalske fotelje,plate,i kurčenje imanjem,a kada je trebalo odraditi to sve podvio je rep.
Zašto mu neko ne postavi pitanje:šta mislite kakav život ima majka vojnika Stojadina? Njen sin nije ni poljubio kako treba a položio je život zbog zakletve date kao vojnik svome narodu da će ne žaleći u toj borbi dati i život svoj.Kakav je život majci Tepića i njegovoj djeci? Njih nema gospodine Trifunoviću! Nema!!! Zbog čega ih nema?! Zbog zakletve!!! Zbog svetinje.Kkav je njima žiovot?! Zar vas nije sramota da jedan 19-ogodišnjak ima časnije razmišljanje i poiimanje oko zakletve?!
A on kuka o stanu,o porodici razorenoj (za koju mu je kriv ustaški zet,koji mu je zadržao unučad a ćerku izjurio za Srbiju) Istu tu ćerku je trifunović tera oda se vrati u Hrvatsku da se možda njen muž na nju smiluje zbog djece,ali nije,čak je i sud djecu dodelio ocu,uz pravdanje da Srpkinja ne bi mogla adekvatno odgojiti hrvatsku djecu...
Taj Trifunović je baš zbog takvih svojih veza,i još drugih,učinio to što je učinio.
Ono što nam ne da da ga pravdamo je upravo riječ zakletva,i postupci drugih časnih ljudi poput Tepića i vojnika Stojadina...
oslobađanjem trifunovića tepića nazivamo budalom,gazimo mu po kostima.nemamo pravo na to.
Nikakave priče bla bla bla o Miloševiću i nekim krivicama iz Bg u ovom slučaju ne dolaze u obzir.tepić je dejstvovao kako mu savest nalaže,a savest je podržavala zakletvu,i tu priče nije bilo...
Ovaj kukavni čin trifunovića je koštao živote mnogih civila u Slavoniji evo i materijala koji to dokazuje kolko je to bio bitan poduhvat hrvatskim paravojnim formacijama.
Jasno se navodi da je time naoružano 20000 Hrvatskih boraca i smjesta ih uputila u odlučujuće bitke.
sledi nastavak...

