Šutanovac: Povećano poverenje u vojsku

A jel zato Šutanovac priziva pristup NATO-u ? Zato što smo extra vojno napredovali ... :dash:

Наравно,хвалити ову нашу беду максимално јер то је интерес НАТО-а.Потреба за свежим месом је увек актуелна те би ова Српска деца добро дошла.Заслепљени сновима о Америци и поткрепљени причом од стране овдашњих плаћеника јуришаће свуда где им се нареди.Српска деца одрасла под бомбама,санкцијама и лажним вредностима гинуће газећи туђу децу убеђени да им доносе мир и благостање.То је највеће зло које се спрема,нису успели да нас покоре као народ али су покорили и купили шачицу власодржаца који ће слати све осим своје деце да оружијем по свету деле њихову правду.Нико од њих у Србији то неће признати али погледајте само на сусједе,где их,како и зашто шаљу,то се сутра спрема и за нашу напредну војну силу.

Naravno,funkcija ministra odbrane je politicka funkcija, i na toj funkcije ne samo sto ne mora da bude vojno lice,vec je u normalnim drzavama pozeljno da bude civilono lice,sta ce koji andrak ministru vojnom vojna akademija ? Sta je on,nacelnik generalstaba ?

Vojna akademija je bila potrebna onim oficirima u rastimovanoj Cobijevoj vojsci koji su ekspresno dobijali cinove mracnih devedesetih....

u skoro svim normalnim drzavama ministri odbrane su penzionisani istaknuti generali .... samo je u srbiji moguce da ministar odbrane bude psiholog tadic ili masinski inzenjer smer hidrogradnja sutanovac cija je jedina kvalifikacija za to mesto cinjenica da je zet miroslava ilica i kum borisa tadica.

u skoro svim normalnim drzavama ministri odbrane su penzionisani istaknuti generali .... samo je u srbiji moguce da ministar odbrane bude psiholog tadic ili masinski inzenjer smer hidrogradnja sutanovac cija je jedina kvalifikacija za to mesto cinjenica da je zet miroslava ilica i kum borisa tadica.

E sad....ja sam cuo da je uspesno presao igrice Call Of Duty i Medal Of Honour

Kad je gosn Bota svojevremeno bio ministar odbrane bio sam na odsluzenju vojnog roka,doticnom gospodinu je bio priredjen svecani docek,nas 200 vojnika,ceo bataljon,svima nam dali nove uniforme,a one stare i odrpane koje inace nosimo smo ostavili u kasete s tim sto smo odmah posle Botinog doceka morali da vratimo ove nove...
Elem...nas 200 vojnika i nekih 15-nak oficira i podoficira i Bota nam se onako znalacki obrati:"Gospodo oficiri,zdravo!!!".....zaboravio je da smo mi ostali samo vojnici.....
Toliko samo...

i posle mene banuju zbog vredjanja lika i dela druga preCednika , zato sto kazem da je pomenuti risbo tadic najobicniji retard :thumbdown:

glupan i tupan

covek ne zna da razlikuje oficira od obicnog vojnika a bio je ministar odbrane.

to je kao da radis kao automehanicar , a ne znas da razlikujes motor od hladnjaka :hahaha:

al kako da zna kad ni vojsku nije sluzio...

Poslednja izmena:
Mislim praćke dometa 300 metara pa to je ko PVO i to bez buke.

Ево најновији модел
Pracka-rpwhtv.jpg

mnogo godina sam jeo vojnicki hleb...i kad sad cujem izjave zvanicnika da je sadasnja vojska profesionalna i reformisana a ja znam ko je ostao tamo da radi--govorim o PVO...ali je verovatno svuda isto---dodje mi da urlam...kukam...placem...ne umem da objasnim...
pa ljudi oni su ukinuli srednje vojne skole koje su bile osnov za vojsku....u tehnickim sluzbama imate jos 2-3 generacije skolovanih podoficira koji poznaju tehniku...ostalo je naprimano iz civilstva i podeljeni cinovi...to su ucitelji,pekari,zidari,propali studenti sa gimnazijom...itd...zavrsili vojsku i kurs od sve zajedno godinu dana i oni da odrzavaju radarske i raketne sisteme ???? pa njih tehnika do dolaska u vojsku znaci do 20 godine zivota nije apsolutno zanimala....i ko sad u tim godinama da ga nauci ??? ovi sto su znali su poslati u penziju....
i pazi sad...ocemo nove sisteme PVO...KO DA IH ODRZAVA ???? oficiri---nema sanse...jedno vreme sam predavao na vojnoj akademiji...njihovo obrazovanje nije prilagodjeno za odrzavanje tehnike....PA SE JA SADA PITAM KOJI KADAR CE DA ODRZAVA TEHNIKU KOJU CE VOJSKA DA KUPI ????
isto je verovatno i za aviomotore,avio naoruzanje,tenkiste itd....potpuno mi je nejasno sta se u stvari zeli postici....po meni reformu vojske rade apsolutni diletanti da ne kazem nesto gore....

Odakle novac za nove sisteme?:mrgreen::mrgreen::mrgreen::hahaha:

trebala je nama vojna diktatura posle slobe... jeste vidjeli kako je Ponoš nestao čim je počeo malo da gundja.tako nestaju svi sposobni...
a ove cifre su tragi-komične ,pa ja mogu da spustim predvidjenu regrutaciju na 300 vojnika i onda premašim za 1000% i vičem kako eto vratilo se poverenje u nasu snaznu ultra modernu armiju.

Raskol izmedju nacelnika Generalstaba vojske Srbije i ministra odbrane
Sutanovca dirigovan je sa zapada.Kao razlozi raskola Sutanovca i Ponosa
svakako su mimoilazenja po pitanju odnosu na NATO, Kumanovskog Sporazouma,
inplemetacije Euleksa na Kosovu,formiranje kosovskih bezbedniih
snaga,ukidanje kopnene zone bezbednosti,instaliranje radara na Kopaoniku i
jos sto sta.
Jasni stavovi Ponosa po svim tim pitanjima su suprotni stavu
Sutanovca i NATO i kao takav Ponos je postao nepozeljna osoba, koje se
trebalo osloboditi. Sutanovac je insistirao na blisku saradnju i clanstvo u
NATO.
Ponos sa grupom oficira ucesnika u odbrani zemlje u Nato agresiji 99.
godine usprotivio se stavu Sutanovca i zapada, a posebno naoruzavanju i
obuci kosovskih snaga bezbednosti od strane NATO. Ovome treba dodati i
donosenje bezbedonosne odluke van saveta odbrane.
Na nacelnika General
staba vojske Srbije svakako je vrsen pritisak za povlacenje sa te
pozicije, sto je Ponos pre toga javno progovorio o stanju bezbednosti vojske
Srbije, kojom prilikom je izneo porazavajuce cinjenice o borbenoj gotovosti
vojske.
Sam Boris Tadic kao vrhovni komandant vojske Srbije, i neki lideri
politickih partija u Srbiji su osudili Ponosevu ocenu o alarmantnom
stanju u vojsci, da se o tome NIJE SMELO javno govoriti.

trebala je nama vojna diktatura posle slobe... jeste vidjeli kako je Ponoš nestao čim je počeo malo da gundja.tako nestaju svi sposobni...
a ove cifre su tragi-komične ,pa ja mogu da spustim predvidjenu regrutaciju na 300 vojnika i onda premašim za 1000% i vičem kako eto vratilo se poverenje u nasu snaznu ultra modernu armiju.

Nestao je jer je govorio ono sto nije trebalo da govori pa je momentalno nestao/

Raskol izmedju nacelnika Generalstaba vojske Srbije i ministra odbrane
Sutanovca dirigovan je sa zapada.Kao razlozi raskola Sutanovca i Ponosa
svakako su mimoilazenja po pitanju odnosu na NATO, Kumanovskog Sporazouma,
inplemetacije Euleksa na Kosovu,formiranje kosovskih bezbedniih
snaga,ukidanje kopnene zone bezbednosti,instaliranje radara na Kopaoniku i
jos sto sta.
Jasni stavovi Ponosa po svim tim pitanjima su suprotni stavu
Sutanovca i NATO i kao takav Ponos je postao nepozeljna osoba, koje se
trebalo osloboditi. Sutanovac je insistirao na blisku saradnju i clanstvo u
NATO.
Ponos sa grupom oficira ucesnika u odbrani zemlje u Nato agresiji 99.
godine usprotivio se stavu Sutanovca i zapada, a posebno naoruzavanju i
obuci kosovskih snaga bezbednosti od strane NATO. Ovome treba dodati i
donosenje bezbedonosne odluke van saveta odbrane.
Na nacelnika General
staba vojske Srbije svakako je vrsen pritisak za povlacenje sa te
pozicije, sto je Ponos pre toga javno progovorio o stanju bezbednosti vojske
Srbije, kojom prilikom je izneo porazavajuce cinjenice o borbenoj gotovosti
vojske.
Sam Boris Tadic kao vrhovni komandant vojske Srbije, i neki lideri
politickih partija u Srbiji su osudili Ponosevu ocenu o alarmantnom
stanju u vojsci, da se o tome NIJE SMELO javno govoriti.
izvini podseti me samo....gde i kad i na kojoj duznosti je ponos ucestvovao u odbrani zemlje ?????

pa kolko znam bio je u EI i PED , a valjda referent za razvoj...1999.
inzenjer elektronike.

dobro bio je politicki podoban na pocetku ,ali jednostavno covek nije mogao vise da izdrzi i morao je da progovori protiv veleizdaje...

i sa tog mesta na nacelnika generalstaba ????? koje je to jos komandne duznosti obavljao u svojoj karijeri da je sebe dokazao kao coveka koji bi uspesno bio 1 covek armije ????
i zar to nije isti onaj koji je odbio naredjenje da se stavi na raspolaganje vojsci republike srpske kad je stvorena SRJ posto je rodom iz tih krajeva ?????
nemoj me pogresno razumeti...pisao sam ja o tome kako je on posluzio svrsi..iskoristen i odbacen ranije...sa predhodnim pisanjem sam samo hteo da naglasim i dalju teznju politicke vrhuske ka negativnoj selekciji kadrova.....

А да не спомињемо и речи врлог нам преЦедника, којима не заборавља да изрази СВОЈ став не само на свакој смотри и паради, већ и у међународној дипломатији, а иду отприлике овако: "Србија никад више неће ратовати".

Можда је зато повећано "поверење" у војску? :think:

ma brate da nam ih neko i pokloni...garantujem ti da nema ko da ih odrzava...

Nije to samo slucaj sa PVO, pa evo skracenog spiska ''genijalnih'' resenja.
t-55 ne treba zastareo (nije ih briga sto ih pola nasih okolnih drzava koristi kao okosnicu oklopnih snaga)
PRAGA ne treba, zastarela, nije ih briga sto su povlacenjem praga ostali totalno bez trupne pvo , i sto je praga bilo oruzje koje se izuzetno pokazalo i za przanje bliske vatrene podrske.
Bestrzajac ne treba, zastareo, nije ih briga sto sada ne postoji niti jedno sredstvo kojim moze da se dejstvuje na daljinama vecim od 500m , povukli su bestrzajce,a nista novo uveli nisu da ih zameni.
Igle istopise u topionici.
PT i PP mine prestali da proizvode,potpisali ''sporazum'' ...

i cime sada mi uopste da se branimo ?

А да не спомињемо и речи врлог нам преЦедника, којима не заборавља да изрази СВОЈ став не само на свакој смотри и паради, већ и у међународној дипломатији, а иду отприлике овако: "Србија никад више неће ратовати".

Можда је зато повећано "поверење" у војску? :think:

Da,zbog toga sigurno:hahaha::hahaha:

Back