Šutanovac: Nismo vojno ugroženi

Значи као што сам и предпостављао, ти се залажеш за брак са НАТО пактом и Европском унијом а не знаш ни ко су ни шта су!?
Да ли би ти узела за мужа човека о коме ништа не знаш, а још мораш безпоговорно да извршаваш сва његова наређења?

pa zar ne vidis da bi....bitan je iskljucivo konto na racunu...moze cak i da je izlema jednom dnevno sve se da podneti ako je materijalni status obezbedjen....to ti je formula uspeha mlade generacije...ako ne verujes budi spreman da potrosis 100 evra u kaficu za vece...neces moci da se odkacis od lakovernih malogradjanki...

Svaki rat u koji je Srbija krenula je izgubila... Nije sve u ruskoj tehnologiji iz drugog svetskog rata, ima nesto i u moralu vojske. A da se ne pominje obuka, pa svi oni meseci alkoholisanja tokom sluzenja vojnog roka ne smeju biti uzaludni. Bilo koja vojska bi mogla da osvoji npr. Beograd bez velikih gubitaka na njihovoj strani. Jedin sto bi nasa ponosita armija mogla da uradi je da napravi paradu u njihovu cast!

a sluzio si vojsku..??

Svaki rat u koji je Srbija krenula je izgubila... Nije sve u ruskoj tehnologiji iz drugog svetskog rata, ima nesto i u moralu vojske. A da se ne pominje obuka, pa svi oni meseci alkoholisanja tokom sluzenja vojnog roka ne smeju biti uzaludni. Bilo koja vojska bi mogla da osvoji npr. Beograd bez velikih gubitaka na njihovoj strani. Jedin sto bi nasa ponosita armija mogla da uradi je da napravi paradu u njihovu cast!

Moze li objasnjenje za to u svaki rat koji je Srbija krenula je izgubila???
Poslednji rat koji je Srbija vodila se dogodio 1914-1918
WWII je vodila kraljevina Jugoslavija.
Raspad SFRJ devedesetih,je8iga ime kaze.
Bombardovanje 1999-e, mozemo komotno reci da je ucestvovala samo Srbija, jer su efektive na teritoriju C.Gore bile veoma malo ugrozene.Taj rat Srbija nije izgubila u vojnickom smislu.Izuzev samog objekta karaule "Kosare", teritorija je bila pod kontrolom.Kumanovska kapitulacija je delo skupstine Srbije i Milosevica,vojska sa tim nije imala nista.Bez obzira sto se branila zastarelom ruskom tehnikom;)
Mozemo reci da poslednja dva sukoba u kojima su etnicki Srbi ucestvovali samostalno, sigurno nisu porazi.VRS je izborila R.Srpsku.Da nije bilo VRS danas nebi bilo ni R.Srpske zar ne?
VSCG na KiM je ostvarila ono sto je nezamislivo.Sve dok politicari nisu izdali vojsku, KiM je bio potpuno pod kontrolom Srbije
Mozemo zakljuciti da nije problem u srpskoj vojsci,nego iskljucivo i samo u politickoj eliti.Da je politicka elita poput VS,mi bi danas bili jaki kao Svajcarska.
Pljujete bez razloga general razvodnice

Poslednja izmena:
rodjace ti si odavno silovan, a da toga nisi ni svestan.Zalosno je samo to sto ti si dopalo pa si zavoleo

Aha, jesam, pa sta cu kada sam mazohista.

Nego hajde jos malo o tom vojnom neporazu, vojske koja je bila nesposobna da zastiti drzavu i narod, ali je zato super zastitila sebe; unistili nam samo 3 i po tenka, uspeh:worth: I jos se posle lozili u stilu 'ma sramota, izdali su nas, a mi smo jedva cekali da se nastave sukobi, mi smo bre Rambo':super:

Zato vojnici i ne treba da upravljaju zemljom, zato sto nemaju pojma sta je to drzava. Doduse, i nasi politicari su isto tako dustabanlije, tako da nam i to nije neka uteha:sad2:

Aha, jesam, pa sta cu kada sam mazohista.

Nego hajde jos malo o tom vojnom neporazu, vojske koja je bila nesposobna da zastiti drzavu i narod, ali je zato super zastitila sebe; unistili nam samo 3 i po tenka, uspeh:worth: I jos se posle lozili u stilu 'ma sramota, izdali su nas, a mi smo jedva cekali da se nastave sukobi, mi smo bre Rambo':super:

Zato vojnici i ne treba da upravljaju zemljom, zato sto nemaju pojma sta je to drzava. Doduse, i nasi politicari su isto tako dustabanlije, tako da nam i to nije neka uteha:sad2:
Dambo zasto pravis budalu od sebe?
Lepo sam reako ,da su srpski politicari poput srpskih vojnika, Srbija bi cvetala
Dambo procitati i razumeti su dve potpuno razlicite stvari.
P.S nacitan si deckonja pa potrazi preko neta definiciju "Vojnicki poraz".Skini link tek da se podsetis svaki put pre javljanja ,cisto da ne ispadas smesan

Dambo zasto pravis budalu od sebe?
Lepo sam reako ,da su srpski politicari poput srpskih vojnika, Srbija bi cvetala
Dambo procitati i razumeti su dve potpuno razlicite stvari.
P.S nacitan si deckonja pa potrazi preko neta definiciju "Vojnicki poraz".Skini link tek da se podsetis svaki put pre javljanja ,cisto da ne ispadas smesan

Ma nije stvar u definiciji, vec u sprdanju sa samim pojmom, i sto uopste postoji kao neka zasebna kategorija, nebitno.

Sto se tice politicara i vojnika- iskreno, zaista mi je smesno da vise citam to nipodastavanje politicara, a dizanje u nebo svih ostalih zanata. Pa tako ispada da zivimo u logickoj besmislici gde su nam politicari katastrofa, a seljaci, vojnici i inzinjeri su nam vrh. Vojnici su nam isto katastrofa, kao sto su nam seljaci katastrofa. I naravno, kada se govori ovako, misli se na generalnu ocenu, a ne na svaki pojedinacni slucaj. Naravno da imamo pojedinacne seljake, vojnike, inzinjere i sudije koji su odlicni, cak i fantasticni.

Back