Susret sa Bogom?

Sad će ti manipulatori reći molitvama.

Evo odgovoriću ti sopstvenim primerom.

Svojevremeno, razbolim se ja od jedne vrste herpesa (dermatološko oboljenje, takvo da izađu plikovi po telu koji toliko bole da ne možeš da spavaš tri dana i tri noći). Nagoveštaj, najava tog oboljenja trajala je nekoliko dana, vrlo neprijatna, koju sam doživljavao kao cepanje tkiva po grudima. Obolim ja, odem kod lekara i on mi da neki prašak, od koga mi ništa bolje nije bilo. Jednostavno, morao sam istrpeti da bolest prođe, da je organizam sam pobedi, i to se tako i završilo.

Potom, u razgovoru, 1 drugar upoznat sa sličnim problemima, reče mi da se ta bolest obnavlja na 10 godina.

I... zaista, posle 10 god. osetim ja iste simptome: bolove u grudima kao cepanje tkiva. Ali, baš tada, u to vreme, nikako mi nije odgovaralo da se razbolim i da sam neupotrebljiv nekoliko dana (pošto mi je dolazio sin, da provede neko vreme sa mnom, do čega je meni bilo VEOMA STALO). Vidim ja, prisetim se šta je bilo, i uradim ovako:

Prekrstim se i kažem (u sebi): ''Bože, ako je Tvoja volja da se sada razbolim od ove bolesti, tu sam, podneću Tvoju odluku bez roptanja. Ali, ako nekako može da me sada mimoiđe razboljevanje, molim Ti se da bude tako.''

I... tog momenta, prođu me ti uvodni bolovi, kao da nikada nisu ni postojali, i evo do danas, posle 15-tak godina nikada više mi se nije pojavljivala ta bolest.

Zaključak:

Bolest (i šire gledano, nevolje, neduzi, stradanja...) dolaze na čoveka da ga smire (u smislu smirenoumlja kao suprotnosti gordoumlju). Ta dešavanja imaju tu svoju funkciju. Ona su nama korisna. Ali, isto tako, i više, korisna je i naša spoznaja da sve od Boga dolazi, i sreća i nesreća, i zdravlje i bolest, i slično tome, blago rečeno neprijatnost. Spoznaja da je i to od Boga, i da se Bog hoće smilovati na nas i ukloniti nevolje ako Mu se pomolimo...ta SPOZNAJA kompenzuje dešavanja, i Bog hoće da ih odloži / spreči, pošto je na taj način, spoznajom Božje suverenosti, smisao postignut.

Ovako treba posmatrati ove i ostale, brojne i čudesne Božje intervencije po našim obraćanjima / molitvama.

*

Nadam se da si razumeo zbog čega je za doživljavanje Božjih intervencija u sličnim slučajevima neophodno da se čovek OBRATI Bogu, bilo direktno bilo preko Njegovih Svetitelja. Ako ti nekad budeš u sličnoj situaciji, seti se ovih mojih reči. Neće ti biti štetne.

Hristos, Bogočovek, Vaskrsao je.
 
Iz tvog ugla ali nemas nikakvog dokaza da je tu bog umesao prste :(
Ono kako sam shvatio. Što se tiče izlečenja, slušao sam razne ljude kako su se izlečili a koji su bili smrtno bolesni, lekari ih otpisali. Neke manastire promovišu kroz nešto neobjašnjivo što se desilo nekom, pa se priča raširi i ljudi hrle misleći pomoći će svetac i njima. Od tog više priče nema. Čovek koji iskreno veruje može i da se nada, jer više puta je Isus rekao vera te tvoja izlečila.
 
Iz tvog ugla ali nemas nikakvog dokaza da je tu bog umesao prste :(

U pitanjima vere nema dokaza na kakve smo navikli u egzaktnim naukama. Boga niko nikada nije video, pa ''video'' dokaz ne postoji. Nije Ga ni čuo, tako da nema ni ''audio'' dokaza. (Izuzimajući naše pretke koji su pre 2000 god. videli, slušali, dodirnuli drugo lice Božje, Bogočoveka Hrista.)
*
U priči o bogatašu i ubogom Lazaru, upokojeni bogataš traži načina da svoju braću opomene šta ih čeka kada umru, pa mu u razgovoru sa Avraamom on kaže: ''Oni (braća) imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju.'' ... A Avraam reče mu: ''Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati.''
Tako da je čak Vaskrsenje Hristovo, kao najveće čudo, nedovoljan dokaz i očevicima tog događaja, ako oni smatraju da je nedovoljan.

Tako da,
ja sam izneo istiniti događaj, čiji sam ja akter bio. Bog Sveznajući mi je svedok da ne lažem. Nemam nikakvog motiva da lažem. Ovde sam bez ikakvog interesa. Radim za platu s kojom sam zadovoljan, i nemam potrebe da bilo kakvim angažovanjem ovde stičem dodatni prihod.

Hristos Vaskrse
 
Iz tvog ugla ali nemas nikakvog dokaza da je tu bog umesao prste :(

A kad si se već izrazio sa ''da je tu bog umešao prste'', hoću reći i ovo:

Bog je Svom stvorenju čoveku bliži nego dah, bliži nego krvotok. Ni vlas s glave ne pada čoveku dok Bog to ne dopusti. Shvatićeš ovo, u vreme i prigodom koju Bog odredi, ukoliko ti je istina cilj. Ukoliko imaš drugi cilj a ne da saznaš istinu, neće ti se dati takvo shvatanje .Tada možeš (po svom izboru) ostati u ovom tvom sadašnjem razumevanju do kraja života.

Hristos Vaskrse
 
Bog je Svom stvorenju čoveku bliži nego dah, bliži nego krvotok. Ni vlas s glave ne pada čoveku dok Bog to ne dopusti
I ovo je bez ikakvih dokaza
U pitanjima vere nema dokaza na kakve smo navikli u egzaktnim naukama. Boga niko nikada nije video, pa ''video'' dokaz ne postoji
Znaci sve su samo hipoteze :)
Jer je Bog Ljubav
Nemoj molim te o bozjoj ljubavi jer sam vec na tu temu pisao milion puta, dosadio i bogu i narodu.....
 
"JA KOJI NISAM", Brate,
Evo Tebe bih zamolio da napišeš, šta je to što Tebe navodi da na ovom forumu pokazuješ da Bog ne postoji.
Kao sto sam X puta rekao [znaju i ptice na grani] meni je ovaj forum jedan od vidova zabave i ubivanje slobodnog vremena kojeg imam na pretek.
A nista ja ne pokazujem niti koga ubedjujem da bog NE postoji. Samo iznosim realne cinjenice iz mog ugla i te cinjenice piju vodu a Vase kao vernika nikako.
Nemate NI JEDAN valjani validni dokaz za njegovo postojanje, samo nesto apstraktno koje mozda jeste a mozda i nije, a vise nije :)
I ne skreci misli nego odgovori na ono sto si me citirao :(
 
Malo, malo pa se javi neko da mi traži dokaz da Bog ne postoji. Nema problema. Dajte mi dokaz da ne postoji Deda Mraz bilo koji dokaz, prihvatam, i onda samo zamenite Deda Mraza sa Bogom i eto vama vešeg dokaza da Bog ne postoji.
 
Mir sa Bogom je stanje svesti u kojem niko ne omalovažava ljude koji u Njega veruju, ali i (stanje svesti) vernika koji su našli način da ne omalovaže ove koji ne veruju.
Vernik se ne zluraduje jer će se nešto strašno desiti onima koji ne veruju pošto je to (zludarovanje) već jedan veliki greh, licemerje, pritvornost, ''služi gospodaru da bi imao nešto i uživao još više jer oni drugi to nemaju''. Zapravo, sa verom u Boga se čovek oslobađa mnogih muka sa kojima se ovi drugi bore i pate kad borba ne odvede na dobru adresu i uglavnom ne treba nikakvo stručno posmatranje i pomoć jer žive po zakonu Boga i na taj način postaju isceljeni, kompletni, spremni za normalan život.
Oni koji se busaju i tvrde da veruju a unutra svišnjavaju od želje da vide kako drugačiji pate su već neko drugo pitanje, i oni nisu nikakvi vernici. Mnogo ljudi posećuje redovno crkve i često se krsti, a nikad se nije zapitalo da li živi život vernika.
Nešto mi ovde pade na pamet Friedrich Wilhelm Nietzsche, ne znam zašto. :mazi:
 
Susret sa Bogom.
Evo jednog susreta čiji sam akter bio ja. Dakle, ne prepričavam tuđe doživljaje.
*
Pre 10-tak godina angažuje sveštenik jedne Crkve u Zemunu mene i jednog kolegu da popravimo sistem el.motornog pokretanja crkvenog zvona. Zvonom je upravljao tasterom smeštenim pored ikonostasa. Problem je bio u povremenim pregorevanjima el.motora, čija popravka je skupa.
U interesu posla i davanja ponude nas dvojica smo se nekoliko puta peli na zvonik, snimali šta treba raditi, i isprobavali naše rešenje upravljanja el.motorom. Sve smo razradili, ali u jednom takvom našem bavljenju smo okasnili i već je pao mrak. Zahvaljujući tome, u jednom momentu smo, sagnuvši se da dohvatimo alatku, ugledali da 1 žila kabla za el.motor varniči. Pogledali smo o čemu se radi i našli da je bakarna žila bila napukla i jedva nekako ostvarivala spoj, ali kada bi ga izgubila motor bi radio na dve faze i zbog toga pregorevao. Popravili smo kabl i time praktično doveli u ispravno stanje stari sistem, koji i danas služi.
*
Da nismo okasnili s poslom, i da se nisam sagao za alatku, ne bih ugledao varničenje, menjali bismo sistem koji je bio dobar, i potrošili Crkveni novac bespotrebno.
 
Malo, malo pa se javi neko da mi traži dokaz da Bog ne postoji. Nema problema. Dajte mi dokaz da ne postoji Deda Mraz bilo koji dokaz, prihvatam, i onda samo zamenite Deda Mraza sa Bogom i eto vama vešeg dokaza da Bog ne postoji.
Suludo je da se trazi dokaz da bog ne postoji, suludo je da se trazi dokaz da "nista" ne postoji.
Ajde ti meni dokazi da ne postoji "nista" :)
Na onima koji veruju u "nesto" je da dokazu postojanje tog "necega"
Zašto ne verujem u boga? Ili još bolje, zašto vi u njega verujete? Pa valjda teret dokazivanja pada na onoga ko veruje? Vi ste sve ovo započeli. Kada bih vam prišao i rekao vam „Zašto ne verujete da ja mogu da letim?“, odgovor bi bio „A zašto bih vam verovao?“ Onda bih ja rekao „Zato što je to stvar vere.“ Kada bih vam nakon toga rekao „Dokažite da ne mogu da letim. Eto, vidite da ne možete da dokažete
Susret sa Bogom.
Evo jednog susreta čiji sam akter bio ja. Dakle, ne prepričavam tuđe doživljaje.
*
Pre 10-tak godina angažuje sveštenik jedne Crkve u Zemunu mene i jednog kolegu da popravimo sistem el.motornog pokretanja crkvenog zvona. Zvonom je upravljao tasterom smeštenim pored ikonostasa. Problem je bio u povremenim pregorevanjima el.motora, čija popravka je skupa.
U interesu posla i davanja ponude nas dvojica smo se nekoliko puta peli na zvonik, snimali šta treba raditi, i isprobavali naše rešenje upravljanja el.motorom. Sve smo razradili, ali u jednom takvom našem bavljenju smo okasnili i već je pao mrak. Zahvaljujući tome, u jednom momentu smo, sagnuvši se da dohvatimo alatku, ugledali da 1 žila kabla za el.motor varniči. Pogledali smo o čemu se radi i našli da je bakarna žila bila napukla i jedva nekako ostvarivala spoj, ali kada bi ga izgubila motor bi radio na dve faze i zbog toga pregorevao. Popravili smo kabl i time praktično doveli u ispravno stanje stari sistem, koji i danas služi.
*
Da nismo okasnili s poslom, i da se nisam sagao za alatku, ne bih ugledao varničenje, menjali bismo sistem koji je bio dobar, i potrošili Crkveni novac bespotrebno.
I kakve sad veze ovo sto si napisao ima sa susretom s bogom ?
 
Mir sa Bogom je stanje svesti u kojem niko ne omalovažava ljude koji u Njega veruju, ali i (stanje svesti) vernika koji su našli način da ne omalovaže ove koji ne veruju.
Vernik se ne zluraduje jer će se nešto strašno desiti onima koji ne veruju pošto je to (zludarovanje) već jedan veliki greh, licemerje, pritvornost, ''služi gospodaru da bi imao nešto i uživao još više jer oni drugi to nemaju''. Zapravo, sa verom u Boga se čovek oslobađa mnogih muka sa kojima se ovi drugi bore i pate kad borba ne odvede na dobru adresu i uglavnom ne treba nikakvo stručno posmatranje i pomoć jer žive po zakonu Boga i na taj način postaju isceljeni, kompletni, spremni za normalan život.
Oni koji se busaju i tvrde da veruju a unutra svišnjavaju od želje da vide kako drugačiji pate su već neko drugo pitanje, i oni nisu nikakvi vernici. Mnogo ljudi posećuje redovno crkve i često se krsti, a nikad se nije zapitalo da li živi život vernika.
Nešto mi ovde pade na pamet Friedrich Wilhelm Nietzsche, ne znam zašto. :mazi:

Možda si ti izuzetak, ali većina vernika je puna mržnje prema onima koji ne prihvataju njihova verovanja.
 

Back
Top