Susret sa Bogom?

objasni kad god hoces samo nemoj da begas u zen [koan, kod dobrog coveka na konaku], da se glista ne preobrazi u neku drugu zivuljku.
Pa ovako avvo ( samo nemoj da me blagosiljas, neka ne treba) :) kako ce to sveti suditi svetu? Garant ces ti i ovo ispalamuditi ko po obicaju, al reci cu ti.
Sveti ce dragi avvo suditi svojom pojavom. Nece reci ni rec, nece se ni sa kim prepirati vec ce samo stati pred one koji su ih gonili, ismejavali, tukli, ubijali.... Stace ispred one koji su gazili njihove reci Duhom Svetim recene i onaj koji ih je recimo ismejavao, videce slavu njihovu i znace da opravdano ne moze biti sa njima na istom mestu.
Konkretno primer za tebe avvo. Stace Ap. Jovan sa Otkrivenjem u rukama. Videces slavu njegovu i ako ostanes nepokajan i tvrdoglav, znaces da ne mozes biti gde je i on jer pisca Otkrivenja nazivas antihristom, a on ga je napisao. Kako ces biti na istom mestu sa njim? Kako ces neokajani avvo biti recimo sa Atanasijem Velikim, Grigorijem Bogoslovom, Zlatoustim... i svima ostalima koji su sasvim normalno priznavali i pominjai Otkrivenje?

Tako ce avvo, Sveti Boziji suditi svetu. Samom svojom pojavom. Samo svojim pokazivanjem slave koju su od Boga primili. Tada cemo mi koji ih osudjujemo, koji ih omalovazavamo tipa:: Ma sta je taj i taj znao, ja bolje shvatam i slicno, shvatiti da ne mozemo imati istu slavu koju i oni imaju jer smo ih u mislima ili recima osudili kao lazne svetitelje. Ovo se ne odnosi samo na Oce iz prvih vekova, nego vazi i sad. I danas osudjujemo Episkope, smejemo se nekom monahu koji nesto kaze Duhom Bozijim i ostalo. E moj avvo.....
 
Pa ovako avvo ( samo nemoj da me blagosiljas, neka ne treba) :) kako ce to sveti suditi svetu? Garant ces ti i ovo ispalamuditi ko po obicaju, al reci cu ti.
Sveti ce dragi avvo suditi svojom pojavom. Nece reci ni rec, nece se ni sa kim prepirati vec ce samo stati pred one koji su ih gonili, ismejavali, tukli, ubijali.... Stace ispred one koji su gazili njihove reci Duhom Svetim recene i onaj koji ih je recimo ismejavao, videce slavu njihovu i znace da opravdano ne moze biti sa njima na istom mestu.
Konkretno primer za tebe avvo. Stace Ap. Jovan sa Otkrivenjem u rukama. Videces slavu njegovu i ako ostanes nepokajan i tvrdoglav, znaces da ne mozes biti gde je i on jer pisca Otkrivenja nazivas antihristom, a on ga je napisao. Kako ces biti na istom mestu sa njim? Kako ces neokajani avvo biti recimo sa Atanasijem Velikim, Grigorijem Bogoslovom, Zlatoustim... i svima ostalima koji su sasvim normalno priznavali i pominjai Otkrivenje?

Tako ce avvo, Sveti Boziji suditi svetu. Samom svojom pojavom. Samo svojim pokazivanjem slave koju su od Boga primili. Tada cemo mi koji ih osudjujemo, koji ih omalovazavamo tipa:: Ma sta je taj i taj znao, ja bolje shvatam i slicno, shvatiti da ne mozemo imati istu slavu koju i oni imaju jer smo ih u mislima ili recima osudili kao lazne svetitelje. Ovo se ne odnosi samo na Oce iz prvih vekova, nego vazi i sad. I danas osudjujemo Episkope, smejemo se nekom monahu koji nesto kaze Duhom Bozijim i ostalo. E moj avvo.....
ti si po obicaju svom uvek delimicno u pravu, ali to nije dovoljno moj zemo. Ovo si dobro nasao, veruj da ja ne znam, ili da nisam znao. Ili razumeo KAKO...tvoje pravo da verujes KAKO hoces i da se zafrkavas... a istina je da ja znam i vise od ovoga, a to sam pokazao na temi ko je donosilac svetlosti u starom, a ko u novom zavetu.

Ti si ovo nabubao kao bubalica, pitanje da li si naucio sa razumevanjem to KAKO, a i taj od koga si naucio.
ja ionako ne krijem da si ti teoloski potkovaniji od mene, samo konji kesarijskog jos tvrde da je apostol Jovan napisao lazno otkrivenje, niko drugi, bar ne na svetoj liturgiji. gde je zabranjena.
 
Poslednja izmena:
Zlatousti je raskrinkao pseudohrista, ti si lepo preveo, nemoj sad opet da se pravis naivan
Ma sta je taj i taj znao, ja bolje shvatam i slicno
ti izvrces, ja ne znam bolje od svetog Jovana zlatoustog, ali znam da gluperda kesarijski nije imao pojma, neki tamo da su tek pakostili, kao onaj vinicki, izmisljali itd tako da sa njima nemam nista zajednickog... celijski isto, zna ko je knez ovog sveta, ali ne razume sud, nije pametan kao ti, pa na tom mestu aplikuje kneza ovoga sveta na Hrista - pa zar nije i on bio slepac, budi bre jednom posten, nemoj samo da se pravis naivan

Kiril Jerusalimski i Grigorije Nazijanski nisu svrstavali Otkrivenje u novozavetne spise, Jovan Zlatousti i Teodorit Kirski ga nikada nisu upotrebljavali. 28 Nema ga ni u starom jermenskom i sirskom prevodu Novog zaveta, te jedino nedostaje na spisku kanonskih knjiga u 60. pravilu laodikijskog sabora iz 360. godine. I pored toga što je, kako je vec rečeno, Atanasije Aleksandrijski prvi izneo potpun kanon Novog zaveta, njega je na Istoku konačno potvrdio tek Peto-šesti (Trulski) vaseljenski sabor 692. godine. Posle ovog sabora bilo je još samo pojedinačnih sumnji u Otkrivenje Jovanovo (npr. patrijarh Fotije u IX veku).
 
Poslednja izmena:
Što se tiče života posle smrti ili bilo čega na osnovu nekih sovjih ličnih iskustava ostajem otvoren. Savim sam siguran da se nešto dešava, ali sigurno nije onako kako piše u Bibliji ili Kuranu ili bilo kojim "svetim" spisima.
 
Nisam pitao ko ce suditi, vec KAKO ce sveti suditi svetu. Dakle, kako?
ali se ja upitah ZASTO nisi pitao KO, jer se bojis, ali cu svejedno reci
kao sto si vec procitao da ce ljudi suditi, koji - apostoli nad 12 plemena iz kojih poticu, tako i onih 70 ucenika/apostola nad svim narodima jer ih predstavljaju https://sh.wikipedia.org/wiki/Sedamdeset_apostola
njima je Hristos dao vlat da staju na svaku vraziju silu i demoni im se pokoravase kad jevandjelje propovedase, a tvoji lazni autoriteti koji nemaju pojma, oni nece nikom da sude, ni kesarijski koji ne zna jesu li demoni [ej on''misli''] andjeli iz laznog otkrivenja, ni celijski koji ne zna da ne moze knez ovoga sveta malo da bude osudjeni antihrist, pa malo Hristos raspeti - to bezumlje da se ne zna ko je lucifer,da vas ne zanima ko ce vec kako suditi, meni je to savrseno jasno odakle, zasto to bezumlje


pa kada stanu laznjaci i kazu u tvoje ime smo propovedali, po nasim ulicama si ucio, ili u tvoje ime smo prorokovali--- sta ste propovedali, jevandjelje ko i ova 70orica koje sam poslao?? - idite od mene nikada vas nisam znao vi koje antihrist potom prevari sa laznim otkrivenjem, ...pa se ti zafrkavaj sa avvom do sutra
 
Poslednja izmena:
oni ce da sude brajko moj, a ja necu, jer imam jos bolja posla da zavrsim, cim izgazim sve sledbenike laznog otkrivenja, antihrist koji ga napisa je vec osudjen, a kako je osudjen -NE ZELIS DA PROVERAVAS na svojoj kozi, vec zelis da se usredsredis na
  • justina celijskog koji slaga za Hrista da je knez ovoga sveta
  • andreja kesarijskog koji slaga da je Hristos lucifer
  • vinickog koji slaga da ce antihrist da dodje posle 15 godina krstavanja u rusiji raznih stranaca
  • i sve druge bezbonike koji prorokuju o antihristu u buducnosti prizivajuci zlo ovoj jadnoj planeti, progon hriscana itd
pa cu ja malo da se smejem i radujem, a vi cete da kukate jer se niste pokajali, jos uvek cekate, ne znam sta vise
 
Sve neke koobejagi [za mene izmisljene] price i svedocenja rekla-kazala i to sve neke nepoznate licnosti iz neke nedodjije.
Pa kad bi bog i crkve zaista lecile od najtezih bolesti svi bi hrlili u crkve a ne na onkologiju na zracenje.
Ajde malo ukljucite mozak na "on" :)
Ne moraju uopste da budu izmisljene. Nije tacno da ljudi ne trce u crkve. Masovno idu kad su bolesni. Problem je sto niko ne obraca paznju na one neizlecene. Mrtav covek ne moze da napise kako mu crkva nije pomogla. A onaj sto je igrom slucaja preziveo trubi na sva zvona.
Sve ovo sa sajtova i youtuba je sarlatanski pristup tematici.
Kad neko napravi uporednu analizu onih koji su se izlecili i onih koji nisu onda mozemo da pricamo o nekim dokazima.
 
Kad neko napravi uporednu analizu onih koji su se izlecili i onih koji nisu onda mozemo da pricamo o nekim dokazima.
jes, ljudi ce da sire bolesti, patentiraju smrtonosne viruse, da zrace radioaktivnost hiljadama godina u buducnost, da zaprasuju zemljane kao korov, spricaju ritualno trujuci nas sve, pa ce onda Bog da leci, aha, hoce ako je lud

Hristos je izlecio slepog od rodjenja jer niko nije bio kriv za slepilo, ni on ni njegovi roditelji, a danas se gubi vid i zna se ko je kriv, vakcine. Pa ko je onda lud ovde?
 
Poslednja izmena:
jes, ljudi ce da sire bolesti, patentiraju smrtonosne viruse, da zrace radioaktivnost hiljadama godina u buducnost, da zaprasuju zemljane kao korov, spricaju ritualno trujuci nas sve, pa ce onda Bog da leci, aha, hoce ako je budala
Oces da kazes da oni sto nisu izleceni nisu to ni zasluzili?
Analiza o kojoj ja pricam bi morala da ukljuci poredjenje zivotnih okolnosti kod izlecenih i neizlecenih. Da bi se videlo da li postoji obrazac.

Inace, sa tobom mi je tesko diskutovati. Samo u retkim situacijama mi ono sto pises ima smisla. Mnogo si konfuzan. Mozda bi trebao da procitas sta si napisao pre objavljivanja, bar jednom.
I doterao si me u situaciju da kad vidim da si napisao preko 5 redova samo preskocim, ne citam.
 
Oces da kazes da oni sto nisu izleceni nisu to ni zasluzili?
au, pa nemoj tako
ako zao covek siri bolesti masovno, koliko nas treba da se razboli da mi shvatimo da nije resenje u isceljenju, vec u tome da onemogucimo onog sto siri bolesti? svako je zasluzio da bude isceljen, Bog daje dazd i dobrima i zlima, ali sam onog slepca pomenuo da bi mi znali da je slep samo zato da bi ga Hristos iscelio, niko nije bio kriv. A mi danas imamo krivce. Nisu izleceni jer pored krivaca imamo i mnogo laznih molitvenika, laznih autoriteta koji samo znaju da filozofiraju, koji su i sami bolesni.

Nisam ja konfuzan, vec ti ne verujes da ovo stanoviste postoji, ni za ni protiv da Bog pomaze.
 
Poslednja izmena:
Analiza o kojoj ja pricam bi morala da ukljuci poredjenje zivotnih okolnosti kod izlecenih i neizlecenih. Da bi se videlo da li postoji obrazac.
jel se molis ovako - ja sam bolestan, ne zanimaju me drugi koji su se razboleli od iste bolesti, mozda zracenje, mozda otrovi neki, samo ja hocu da ozdravim?
eto zato nema leka, i nema odgovora, jer ljude ne zanima sto se sire EPIDEMIJE. A Bog hoce da svako ozdravi, i dobri i zli, i koji se mole i koji se ne mole, A NE SAMO TI, ali ne moze svako da ozdravi jer se krije uzrocnik bolesti.
 
Nisam ja konfuzan, vec ti ne verujes da ovo stanoviste postoji, ni za ni protiv da Bog pomaze.
zamisli da sam ja od Boga izmolio isceljenje od preosetljivosti na gluten, nekog svog, izmolio, a da pojma nisam imao da je problem u glutenu

i ti imas isti problem, ali ne znas, i ne pada ti na pamet da se molis...

i, sta biva - ostajes sa tegobama, niko ti nece reci gde je problem

e, zato se ja nisam ni molio, da bih saznao da je problem u glutenu, pa da bih rekao i tebi i resio i tvoj problem, sad znas, raskrinkali smo gluten - krivca, nisi morao da se molis, a u Boga ces poverovati kada ti objasnim kako sam dosao do informacije
 
Poslednja izmena:
A koji apostol, raskrinkava lazno otkrivenje , :?:

kako, koji, onaj koga si citirao
"Reče mi: „Mama, pogledaj mi ruke! Na njima je još uvek sveto miro! Došao je sveti Nektarije, osenio me krsnim znakom i ja sam sada dobro. Osenio me komadom vate natopljenim svetim mirom i rekao mi da se ne plašim“. "

2 Sol.2, 9 Kog je dolazak po činjenju sotoninom sa svakom silom, i znacima i lažnim čudesima,

11 I zato će im Bog poslati silu prevare, da veruju laži;

12 Da prime sud svi koji ne verovaše istini, nego voleše nepravdu.
i to kako citiras, aplikujuci na dete koje zeli da ozdravi - kako te bre nije sramota?
i kako nije sramota sve vas da kazete ne bi bog dozvolio u bibliju [vidi de grad biblos] da se antihrist raspisuje, jer smo mi ljudi tako odredili u nekom veku, a ovamo salje silu prevare da ljudi veruju lazi, kako li vas sve samo nije sramota da se vi gradite istinitim, a Boga da pravite lazovom i prevarantom krijuci se iza ap. Pavla? djon, a ne obraz vi imate svi, i zato cete primiti sud, kao i pisac laznog otkrivenja, na svojoj kozi sto je primio.
 
Poslednja izmena:
Oces da kazes da oni sto nisu izleceni nisu to ni zasluzili?
Analiza o kojoj ja pricam bi morala da ukljuci poredjenje zivotnih okolnosti kod izlecenih i neizlecenih. Da bi se videlo da li postoji obrazac.

Inace, sa tobom mi je tesko diskutovati. Samo u retkim situacijama mi ono sto pises ima smisla. Mnogo si konfuzan. Mozda bi trebao da procitas sta si napisao pre objavljivanja, bar jednom.
I doterao si me u situaciju da kad vidim da si napisao preko 5 redova samo preskocim, ne citam.

Nešto slicno tome sam i ja doziveo u prepisci s ovim srboamerikancem.
- Imputira reči i pojmove koje nisam rekao, pa onda elaborira svoju priču o tim rečima.
- Svetitelje Pravoslavne Crkve naziva jereticima. (Pa da li je Crkva smejurija?)
- Proročke reči kojima nas Svetitelji upućuju da stražimo, naziva izdajom Crkve.
- ...
I kada je nastavio da me ubeđuje kako bolesti, nesreće, stradanja... ne dolaze na nas kao mere kojima nas Bog vaspitava, po dopuštenju Božjem, već od zločestih ljudi, uvideo sam da nema opravdanja ni smisla dalje na taj način razgovarati.
*
Ako ovo budeš čitao Brate @vcbc, shvati ovo kao dobronamernu opomenu. Da ne možeš tako postupati s ljudima, i o veri Pravoslavnoj širiti neistine. Vernik je dužan veru ispovedati u skladu sa dogmatima (istinama) vere.
*
Hristos je Baskrsao i zavetovao nas na ljubav, ali ljubav u Istini, i u Duhu Svetom, a ne u duhu prepiračkom, jeretičkom i konfuznom.
 
Poslednja izmena:
Ako ovo budeš čitao Brate @vcbc, shvati ovo kao dobronamernu opomenu. Da ne možeš tako postupati s ljudima, i o veri Pravoslavnoj širiti neistine.
ja sirim neistine? zasto nisi tamo gde je trebalo to rekao, nego si me samo prozvao da ti/TEBI imputiram, sto sam negirao CITIRAJUCI TI to sto si ti nazvao imputiranjem? za ove si se cudio nisi verovao da naziva knezom ovoga sveta, pa kada si video da ne izmisljam samo si pobegao,da bi sada glumeo dobronamernog... nece biti da smo braca, nit su svetitelji nit proroci koje sam citirao, a tamo nikoga nije bilo da te citate NJIHOVE RECI podrzi [ne pitaj kako se to zove kada coveku ides iza ledja, a tamo gde treba da izadjes ne smes]
 
ja sirim neistine? zasto nisi tamo gde je trebalo to rekao, nego si me samo prozvao da ti/TEBI imputiram, sto sam negirao CITIRAJUCI TI to sto si ti nazvao imputiranjem? za ove si se cudio nisi verovao da naziva knezom ovoga sveta, pa kada si video da ne izmisljam samo si pobegao,da bi sada glumeo dobronamernog... nece biti da smo braca, nit su svetitelji nit proroci koje sam citirao, a tamo nikoga nije bilo da te citate NJIHOVE RECI podrzi [ne pitaj kako se to zove kada coveku ides iza ledja, a tamo gde treba da izadjes ne smes]
Brate,
Je l' ti ova dopisivanja tretiraš kao neku arenu gde se mi borimo, pa zalazimo iza leđa? Umeš li smireno, smirenoumno, suprotno od gordoumno, sa poštovanjem napisane reči ... da razgovaraš? Imaš li ti tamo prijatelja, drugara? Ili i tu arena, fajt, anatema, obračunavanje, razračunavanje...?
Smiri se čoveče.
 
kako, koji, onaj koga si citiraoi to kako citiras, aplikujuci na dete koje zeli da ozdravi - kako te bre nije sramota?
i kako nije sramota sve vas da kazete ne bi bog dozvolio u bibliju [vidi de grad biblos] da se antihrist raspisuje, jer smo mi ljudi tako odredili u nekom veku, a ovamo salje silu prevare da ljudi veruju lazi, kako li vas sve samo nije sramota da se vi gradite istinitim, a Boga da pravite lazovom i prevarantom krijuci se iza ap. Pavla? djon, a ne obraz vi imate svi, i zato cete primiti sud, kao i pisac laznog otkrivenja, na svojoj kozi sto je primio.
Ko je pisac laznog Otkrivenja, :?:
Ti ocigledno ne shhvatas, hajde da malo crtamo:

1. "Došao je sveti Nektarije"

2. 11 I zato će im Bog poslati silu prevare, da veruju laži;

Da vidimo, kako sad reagujes, :)

Kako moze neko ko je Mrtav, da leci :?:

Zasto sudis bespotrebno , :?:
Da li si se ti, licno, osvedocio Bogom, :?:
 

Back
Top