Suspicious Files Found

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.451
Danas mi je izleteo ovaj prozorčić:

2e3ykjk.jpg


Odabrala sam opciju "delete", restarovala komp kako je i zahtevano, i posle toga se sve ponovilo i i dalje se ponavlja. :confused: Skenirala sam komp i AVAST-om, i Spybot-om i Malwarebytes-om i - ništa. Problem je i dalje tu.

Ima li neko ideju šta bi trebalo da uradim i kako da rešim problem?

Hvala, unapred.
 
Danas mi je izleteo ovaj prozorčić:

2e3ykjk.jpg


Odabrala sam opciju "delete", restarovala komp kako je i zahtevano, i posle toga se sve ponovilo i i dalje se ponavlja. :confused: Skenirala sam komp i AVAST-om, i Spybot-om i Malwarebytes-om i - ništa. Problem je i dalje tu.

Ima li neko ideju šta bi trebalo da uradim i kako da rešim problem?

Hvala, unapred.

Nemoj nikako da ignorises problem,NIKAKO.
Najverovatnije je u pitanju rootkit,posto ne moze da ga obrise avast,i posto se nalazi u system32/drivers folderu.Mada mozda i nije,jel ga avast prijavljuje kao sumnjiv,to jos ne znamo,ali tu smo da saznamo :D
Sta ces uraditi:
Skini ova 2 anti-rootkit alata i uradi sa njima sken:
http://support.kaspersky.com/viruses/solutions?qid=208280684 skini odavde tdsskiller.exe
kada zavrsi sken,ako ima necega idi na CURE i restartuj
a drugi alat skini odavde:
http://public.avast.com/~gmerek/aswMBR.htm
Javi obavezno sta se desava.
 
Poslednja izmena:
Nemoj nikako da ignorises problem,NIKAKO.
Najverovatnije je u pitanju rootkit,posto ne moze da ga obrise avast,i posto se nalazi u system32/drivers folderu.Mada mozda i nije,jel ga avast prijavljuje kao sumnjiv,to jos ne znamo,ali tu smo da saznamo :D
Sta ces uraditi:
Skini ova 2 anti-rootkit alata i uradi sa njima sken:
http://support.kaspersky.com/viruses/solutions?qid=208280684 skini odavde tdsskiller.exe
kada zavrsi sken,ako ima necega idi na CURE i restartuj
a drugi alat skini odavde:
http://public.avast.com/~gmerek/aswMBR.htm
Javi obavezno sta se desava.

Uspela sam da rešim problem sa ovim prvim što si rekao da skinem.
MNOGO, mnogo ti hvala. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top