Quantcast

Suprotnosti

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
192.317
Da li se suprotnosti zaista privlače ili je to prazna priča. Koliko je ljudima potrebno sličnosti, a koliko različitosti, da bi mogli da funkcionišu dobro?

Mene suprotnost, privlaci, otvara se mogucnost upoznavanja i stalnih iznenadjenja.
Previše slicnosti, ista interesovanja , nacin zivota, isti pogledi na zivot su vec vidjeno i prepoznatljivo i mislim da vrlo brzo vodi u monotoniju .
Vec imam svoje ja, nije mi potrebno i trece.

Kako je kod vas..

AAnakonda

Domaćin
Poruka
3.673
Da li se suprotnosti zaista privlače ili je to prazna priča. Koliko je ljudima potrebno sličnosti, a koliko različitosti, da bi mogli da funkcionišu dobro?

Mene suprotnost, privlaci, otvara se mogucnost upoznavanja i stalnih iznenadjenja.
Previše slicnosti, ista interesovanja , nacin zivota, isti pogledi na zivot su vec vidjeno i prepoznatljivo i mislim da vrlo brzo vodi u monotoniju .

Kako je kod vas..
bila tema vishe puta, ali hajde da obnovimo gradivo
suprotnosti se privlache, ali teshko opstaju
potrebne su slichnosti da bi moglo da se funkcionishe na duze staze

tuc muc

Ističe se
Poruka
2.328

Kako je kod vas..
Što bi reko Čika Doca uvek sam za nešto novo, nešto divlje... :deda:

Forlorn

Domaćin
Poruka
3.212
Posedujem muške polne odlike, tj organ i privlače me suprotnosti, tj sa ženskim.

-----

One suprotnosti tipa ličnosti, karaktera, okruženja, navika i štatijaznam mogu da budu interesantne da se upoznaju, mogu čak i da se uklope, al to je kao da igraš tetris gde odlomiš deo figure da bi upao. Mada i takvi vremenom počnu da sliče jedno drugom.

Vatrena_devojka

Ističe se
Poruka
2.756

Kako je kod vas..
Neka sredina. Nije ni poenta da budemo skroz isti...velika je verovatnoca da postane dosadno,ali oko nekih kljucnih stvari moram da se slazemo,da imamo barem neke zajednicke stvari.

Antihejter

Zainteresovan član
Poruka
169

Kako je kod vas..
U detinjstvu sam čuo i zapamtio, a kasnije shvatio da je tačno: veza može da opstane samo ako je jedno "dobro" + jedno "onako"
Ili jedno "loše"+ jedno "onako"
"Dobro"+ "dobro" nikako, kao ni 2 "loša".
Ni "dobro"+ "loše"
Smešno zvuči, ali što su stvari jednostavnije, to su tačnije.
Sad ti pod "dobar" možeš da uzmeš 2 štrebera sa istog faksa/radnog mesta- jok :lol:
Ili da su oboje "divlji u srcu", neki istetovirani bajkeri, opet neće ići.
Ni "štreberka"+ "bajkeri" neće ići ("dobar+ loš)
Hahahahahahahahahahaha
Mrtav sam ozbiljan, samo smešno zvuči.
Ali deluje, veruj mi :)

Bambi

Iskusan
Poruka
6.047
Bitan je isti sistem vrednosti kao osnova, a temparament i interesovanja mogu biti razliciti.
Mirniji sam tip, nezniji, malo letim u oblacima, sanjarim i gledam svet kroz ruzicaste naocare, tako da me privlaci, a i uvek mi je bio potreban muskarac drugaciji od mene. Energican, ali stabilan i sa obe noge na zemlji. Kao neka nadogradnja... :)

momcilo95

Domaćin
Moderator
Poruka
4.798
Isto.

Neke manje, izazovne varijacije u mišljenjima, tipa Kant ili Šopenhauer - svakako, ali nikakav izlazak van humanih i civilizacijskih okvira, tipa ja levica - on(a) beli suprematista, ja vegan - on(a) kanibal...
Jes', mada ja recimo mogu odlicno da komuniciram sa nekim nacionalistima sa kojima imam neki zajednicki predmet interesovanja, recimo film. Dok pricamo o filmu sve bude super, kad predjemo na drustvene teme odmah krece razmimoilazenje. Zato sa takvima odem na kafu jednom u sto godina.

Eurus

Ističe se
Poruka
2.085
Jes', mada ja recimo mogu odlicno da komuniciram sa nekim nacionalistima sa kojima imam neki zajednicki predmet interesovanja, recimo film. Dok pricamo o filmu sve bude super, kad predjemo na drustvene teme odmah krece razmimoilazenje. Zato sa takvima odem na kafu jednom u sto godina.
Ne znam, politička uverenja su jedna od najjačih (iznad njih su samo verska), tako da se verovatno i svaki kulturni ili umetnički sadržaj provlači kroz taj filer.

To verovatno ne može ni da pogleda američki film a da odmah ne krene da bljuje vatru, i poziva na emitovanje isključivo srpskih filmova i obnavljanje bioskopa Voždovac.

momcilo95

Domaćin
Moderator
Poruka
4.798
Ne znam, politička uverenja su jedna od najjačih (iznad njih su samo verska), tako da se verovatno i svaki kulturni ili umetnički sadržaj provlači kroz taj filer.

To verovatno ne može ni da pogleda američki film a da odmah ne krene da bljuje vatru, i poziva na emitovanje isključivo srpskih filmova i obnavljanje bioskopa Voždovac.
U pretrznom broju slucajeva nacionalisti se uklapaju u vecinu predrasuda koje o njima postoje, medjutim nekad se nadje neko ko strci, kao moj ortak. Film je jedino polje rqzgovora oko kojeg nas dvojica gravitiramo jer znamo da tu ne mozemo da se posvadjamo. Cim se razgovor otisne u neke druge vode odmah krece tenzija i brze bolje se vratimo u filmsku zonu komfora. On voli Linca, ja Kjubrika, on Sofiju Loren, ja Odri Hepbern i to je to uglavnom.

Manastirka

Aktivan član
Poruka
1.976
U detinjstvu sam čuo i zapamtio, a kasnije shvatio da je tačno: veza može da opstane samo ako je jedno "dobro" + jedno "onako"
Ili jedno "loše"+ jedno "onako"
"Dobro"+ "dobro" nikako, kao ni 2 "loša".
Ni "dobro"+ "loše"
Smešno zvuči, ali što su stvari jednostavnije, to su tačnije.
Sad ti pod "dobar" možeš da uzmeš 2 štrebera sa istog faksa/radnog mesta- jok :lol:
Ili da su oboje "divlji u srcu", neki istetovirani bajkeri, opet neće ići.
Ni "štreberka"+ "bajkeri" neće ići ("dobar+ loš)
Hahahahahahahahahahaha
Mrtav sam ozbiljan, samo smešno zvuči.
Ali deluje, veruj mi :)
Zašto misliš da su bajkeri" bad gays"? To su uglavnom divni ljudi.Ako nisi znao, učestvuju u mnogim humanitarnim akcijama.Sad, u svakom "žitu ima kukolja",mada generalno su ok.