Quantcast

Suprotnosti se (ne)privlace?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

posmatrac

Zainteresovan član
Poruka
209
Gazdarica:
A, jak karakter je "fin" izraz, za tvrdoglavost...? :lol:
Salim se...
Uporedila sam sad brakove dviju svojih najboljih drugarica...
Obje su veoma drustvene, vesele osobe... I muz jedne od njih je takav, dok je drugi bas onako ozbiljan i krut...
Elem, ova koja ima "veselog" muza, ima i daleko bolji brak... Posto oboje vole zabavu, zajedno idu i u provod, iste stvari ih zasmijavaju, vole istu atmosferu itd...
Ona druga ima silne muke da svog "ozbiljnog" muza nagovori da negdje izadju i malo se zabave...
Njemu je daleko ljepse da sjedi kod kuce ispred TV-a i prati politiku ili sport, dok se ona gusi u kuci...
Ako pak izadju zajedno, on se smrtno dosadjuje...
Znaci, kako god da odluce, jednom od njih nije po volji... :roll:

e, da nisi rekla "salim se" nista ne bih ukapirao!!! :o)))
sreca te sam stavio ono objasnjenje medju zagradama.

tvrdoglav covek nikada nece priznati da je tvrdoglav, vec ce reci da je principijelan i karakteran.
moja greska, trebao sam da karakter stavim pod znake navoda.

sto se tice tvoje drugarice kojoj je dosadno, mislim da je sama kriva za to. nije se valjda udala preko posrednika, pa nije znala kakav je. trebala je o tome ranije da misli.
dobro, makar je naucila da se u zivotu suprotnosti ne privlace , pa moze da bude konsultant tim naucnicima. :D
znam, preterao sam. nista vise na njen racun. i, iskreno, zao mi je.

Gost118

Elita
Poruka
22.413
Njen primjer navela sam kao ilustraciju za svoju tvrdnju da suprotnosti mogu na pocetku da budu zanimljive...
Naime, njemu je ispocetka bilo interesantno da izlazi i zabavlja se s osobom, tako punom zivota...
Njoj je pak prijala njegova smirenost i ozbiljnost...
Svidjalo joj se da povremeno ostanu kod kuce i gledaju TV...
Ali, vremenom je svako od njih osjetilo potrebu da zivi, onako kako njemu prija... Car razlicitosti je nestala...

Dirk

Primećen član
Poruka
848
uh bas taj pprimer, o kom prica Gazdarica, imam i ja, naime moja sestra, koje je uzasno "ziva" osoba i u akciji je 22 sata dnevno, udade se za lika koji je totalni flegma, usporen, maksimalno statican i u pocetku je to njoj odgovaralo, bice da je mislila da se umorila od takvog nacina zivote, medjutim, nije shvatila da joj je takva priroda u stvari i da joj je to prijalo samo na kratko...Gledam je sada i dalje se trudi da se uklopi u tu pricu, sedenja kod kuce ii gledanaj tv, ali...

Gost118

Elita
Poruka
22.413
U takvim odnosima, uvijek jedna strana trpi...
Zaista je tesko naci rjesenje koje bi bilo zadovoljavajuce, za oboje...
I pitam se, sta je vrijedno toga da najbolje godine zivota provedes nezadovoljan, neispunjen, isfrustriran...???
Neminovno, frustracije se vremenom nakupljaju, sto utice i na fizicko i na psihicko stanje covjeka...
Gledam svoju drugaricu, pa ona nije ni sjenka, nekadasnje sebe... Ne samo da je psihicki poprilicno ubijena, bezivotna, nego je i fizicki strasno propala... Ruzno je reci, ali od nekadasnje zaista ljepotice, pretvorila se u svoju karikaturu...

gost 782

Poznat
Poruka
8.004
Gazdarica:
U takvim odnosima, uvijek jedna strana trpi...
Zaista je tesko naci rjesenje koje bi bilo zadovoljavajuce, za oboje...
I pitam se, sta je vrijedno toga da najbolje godine zivota provedes nezadovoljan, neispunjen, isfrustriran...???
Neminovno, frustracije se vremenom nakupljaju, sto utice i na fizicko i na psihicko stanje covjeka...
Gledam svoju drugaricu, pa ona nije ni sjenka, nekadasnje sebe... Ne samo da je psihicki poprilicno ubijena, bezivotna, nego je i fizicki strasno propala... Ruzno je reci, ali od nekadasnje zaista ljepotice, pretvorila se u svoju karikaturu...

E, bas kroz to sam ja prosla. Bilo je tu pritisaka, sputavanja, pojavila se vremenom i netrpeljivost.. Trajalo je to tako pet godina pa puklo. I bolje, sada kada razmislim. Sada sam se "vratila" u normalnu, i svi, ali bukvalno svi mi kazu da nikad bolje izgledala nisam.

Gost118

Elita
Poruka
22.413
Jednostavno, budes ubijen u pojam... Ne vidis svrhu "trzanja", kad ce ionako sve biti isto... Naviknes se vremenom na takvo stanje, prihvatis ga kao svoj usud i podnosis... Bjezis od istine, jer je nju uzasno tesko podnijeti... A jos teze je promijeniti situaciju... Prije svega, psihicki je teze to izvesti...
Ovo pricam iz svog, i iskustva nekih meni dragih osoba...

Gost118

Elita
Poruka
22.413
Depresivan, tuzan, neispunjen, bezvoljan, ogorcen...
Zana, i meni se to isto desilo sa izgledom...
Krajem 2001. godine, izasla sam iz petogodisnje, frustrirajuce veze i evo, posebno u zadnje vrijeme, prijatelji mi govore, kako sad fizicki mnogo bolje izgledam, nego u tom prethodnom periodu...
Sad mi kazu kako su u to vrijeme komentarisali da sam uzasno propala, samo sto se nisu usudjivali da mi to tada kazu...

gost 782

Poznat
Poruka
8.004
Dirk, to je lakse reci nego uraditi. Vidis sve, sve ti je jasno, a ne reagujes... ne mogu da ti objasnim kakvo je to stanje. Sada se samoj sebi divim i cudim kako sam to mogla tako.

Gazdarice, kao da mi citas misli. Razumemo se u potpunosti. Vidim da smo prosle kroz isto. A super sto smo sada ovakve kakve smo. To nas je samo ojacalo i dalo nam motiva! :wink:

Gost118

Elita
Poruka
22.413
Ne mogu sad tacno da se sjetim, jer samo davno bila na jednom simpozijumu, na kom se govorilo o nasilju "iza zatvorenih vrata"... Tada je kao jedan nacina na koji zena reaguje na nasilje, verbalno, a posebno psihicko, pomenuto i, da ga tako nazivem, sledjivanje... Jednostavno, sledis se u sebi i stoicki podnosis sve... Nemas snage da se "odledis" i reagujes...
Isto to, moglo bi da se kaze i za frustrirajuce veze...
Da, Zana i ja sam sad mnogo ispunjenija, zadovoljnija i jaca zena, nego sto sam tada bila...

pcelica

Primećen član
Poruka
589
svaka osoba je posebna i ne znaci da cu ponovo biti povredjena, eto ja tako ramisljam.
do mene je da procenim koliko cu se i kako dati u novoj vezi, pa ako se ne zeznem kao ranije eto lepih desavanja.
ma, ja u principu verujem da su ljudi dobri.
inace sam plava :wink:

S

S

Gost
pcelica:
svaka osoba je posebna i ne znaci da cu ponovo biti povredjena, eto ja tako ramisljam.
do mene je da procenim koliko cu se i kako dati u novoj vezi, pa ako se ne zeznem kao ranije eto lepih desavanja.
ma, ja u principu verujem da su ljudi dobri.
inace sam plava :wink:
Ljudi su u sustini pokvareni! Mislis sve je OK a onda BOOOOM. Sve pukne! A veoma lako mozes lose da procenis. I sve sto je lepo kratko traje.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.