Quantcast

Superodgoj

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.323
Ne modernog, vec postmodernog ... sa tabletima je danas isto ono sto je nekada pre 250.g. bilo sa plemickim bibliotekama. Dzaba nekome klincu sto je sam procitao celu biblioteku, ako ga stariji nisu vaspitali. I onda se dogodila 1789.g.

Ako je vaspitanje nasumicno, onda vise nema zive i dinamicne kulture, vec samo civilizacije. A kucanje po tastaturi je civilizovana, a nekulturna stvar.

Poslednja izmena:

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Da, to je odgajanje za tipicno staracka ocekivanja od zivota, da se materijalno obezbijedi ma koliko bio slab. Prave starca i invalida od vlastitog djeteta.
I nije moguce da ih se osvijesti u vezi samih sebe. Cim kazes dvije-tri smislene recenice opomenu te da "prekomplikovano" razmisljas ili "previse".
"Treba se bez mnogo razmisljanja sunovratiti u zivot, pa ce mozda da se desi neki uspjeh".

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.323
Нисам него не капирате и вртите су у круг. Крдо оваца не постоји ни у вашим фигуративним гађањима појмова. Крдо је једно, а стадо је друго. врати се назад и прочитај са разумевањем. Никада ви нећете схватити онтологију информатике (постмдерног друштва и АИ). Еманципација је привид слободе у контролисаним паметним оборима (градовима). Крећеш се а стојиш у месту

Само ви наставите ...

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Opet kazem dosadan si sa tim zavjerama, vladama iz sjenke i slicno. Kao da oni nisu budisti i kao da vas ovce nisu zakinuli za plast sijena!!! Ta svadja izmedju ovaca i krava me nimalo ne zanima. Ponovvicu sto puta da si dosadan!

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.323
Не схваташ и немаш довољно храбрости, да ту за њих , а ни за тебе нема завера. Они те узгајају они те кољу.

Заклани губитниче...

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Meni nikad niko nije bio konkurencija. Ja sam upravo ona metafizika kojom se ti hvalis. Covjek od duha koji je u zivotu uvijek izbjegavao stjecanje novaca dok si ti isao za mnom i nagadjao koliko imam na bankovnom saldu. I sad projiciras na mene tvoje nade i poraze...
Sta me se tice sto su tajkuni otisli u Kinu i odande vam zavrcu usi? A vi zapjenili (kompletna nacija) kako neko zeli da vas unisti. Jedino sto je metafizicko u vama je nerealna vrijednost koju ste sebi pripisali.

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.082
Plutarh je u Moraliji dosta dobro opisao odgoj.
Ono sto je najstrasnije kod danasnjih ljudi je, ne sto mnogi nemaju djece, nego sto oni koji ih imaju ne pripremaju ih nizakakve zivotne izazove. Potpuno su predali brigu drzavi i slucaju i sad se samo ceka na neku vecu nepriliku da svi propadnu. Da ne govorimo koliko je fatalno za djecu sto nemaju jednog roditelja. Tako da se ona onda osjecaju ne samo odbacena, nego i rodjena protiv volje roditelja. Sta se time postize? Zombifikacija drustva.
Одлична тема....и за то су криве ЖЕНЕ, јер су једва дочекале ово будаласто време да могу да праве и себе и друге будалам.
Жене ОБОЖАВАЈУ будалисање! И ако им се не стане на пут, ЦЕО СВЕТ ће оне побудалити, овај наш Европски.
....
А КАД НАС, Европљане направе БУДАЛАМА, онда ће питомо и кротко бити верне жене обојених придошлица у Европу!
....
Ево примера прелепог одгоја деце, ова деца се спремају за велике изазиве у животу, да буду........ БУДАЛЕ!
Уместо да их уче корисним животним вештинама, које ће им сутра ПОМОЋИ у животу, ОНИ СЕ ВРТЕ У КРУГ као да су поремећени!
...
Па нису бре без разлога Спартанци РАЗДВАЈАЛИ дечаке и девојчице??? Шта треба да дечак да се игра са ДЕВОЈЧИЦАМА?!?!?

Ko danas želi da vaspitava decu na bilo koji non-mainstream način, taj mora da bude strašno lukav. Moderno društvo je konglomerat kakav još nije zabeležen u istoriji. Nikada ranije nije postojalo ovoliko frakcija koje se bore za prevlast nad ljudskim dušama, tako da je sada više nego ikada decu potrebno osvajati lepotom, a ne silom. U suprotnom će ti iskliznuti iz ruku i pridružiti se cirkusu.

Iskusni vaspitači će znati konkretno na koji uzrast ovde mislim.
Не заваравај се, деца се васпитавају ДОДИРОМ, тј временом преведеним уз свог васпитача, то је некада у Спарти био ПЕДЕР.
Можеш ти да направиш Краљевића Марка од њега, чим оде у средњу школу, притисак КРДА је јачи биолошки и твоје дете ће постати непрепознатљиво и теби а и себи! Питаћеш се ГДЕ си погрешио, а ниси нигде! Закон природе.
Да то није тако, не би богати своју децу издвајали од пусте стоке и правили посебне одгоје за њих?!

Poslednja izmena:

Harmonica

Primećen član
Poruka
873
Можеш ти да направиш Краљевића Марка од њега, чим оде у средњу школу, притисак КРДА је јачи биолошки и твоје дете ће постати непрепознатљиво и теби а и себи! Питаћеш се ГДЕ си погрешио, а ниси нигде! Закон природе.
U većini slučajeva je tako, ali nije uvek. Postoje instance kada je uticaj koji je porodica izvršila u formativnim godinama bio toliko jak da nijedan sledeći uticaj nije uspeo da mu prismrdi. Ja sam živ primer, a znam ih još nekoliko. Ali društveni obrasci se ne smeju temeljiti na izuzecima, tako da se slažem da ljudi koji žele da odgajaju decu za nešto posebno ne treba da ih stavljaju u isti koš sa ruljom.

Harmonica

Primećen član
Poruka
873
Da, to je odgajanje za tipicno staracka ocekivanja od zivota, da se materijalno obezbijedi ma koliko bio slab. Prave starca i invalida od vlastitog djeteta.
I nije moguce da ih se osvijesti u vezi samih sebe. Cim kazes dvije-tri smislene recenice opomenu te da "prekomplikovano" razmisljas ili "previse".
"Treba se bez mnogo razmisljanja sunovratiti u zivot, pa ce mozda da se desi neki uspjeh".
Skoro sam čuo priču kako će osmogodišnje dete koje po ceo dan blene u tablet, konzumirajući pritom najtruliji sadržaj koji internet ima da ponudi, samo zaključiti da li je to što gleda dobro za njega ili ne. Na pitanje kako će dete to postići kada nema referentnu tačku i moć kritičkog razmišljanja, dobio sam odgovor da je on sam sebi referentna tačka, a da moć kritičkog razmišljanja već ima pošto su ova današnja deca ''napredna'' te razvijaju sposobnost apstraktnog mišljenja mnogo ranije nego prethodne generacije.

Inače, osoba koja mi je to rekla je izuzetno obrazovana...

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Одлична тема....и за то су криве ЖЕНЕ, јер су једва дочекале ово будаласто време да могу да праве и себе и друге будалам.
Жене ОБОЖАВАЈУ будалисање! И ако им се не стане на пут, ЦЕО СВЕТ ће оне побудалити, овај наш Европски.
....
А КАД НАС, Европљане направе БУДАЛАМА, онда ће питомо и кротко бити верне жене обојених придошлица у Европу!
....
Ево примера прелепог одгоја деце, ова деца се спремају за велике изазиве у животу, да буду........ БУДАЛЕ!
Уместо да их уче корисним животним вештинама, које ће им сутра ПОМОЋИ у животу, ОНИ СЕ ВРТЕ У КРУГ као да су поремећени!
...
Па нису бре без разлога Спартанци РАЗДВАЈАЛИ дечаке и девојчице??? Шта треба да дечак да се игра са ДЕВОЈЧИЦАМА?!?!?
A na sta ti inace lici ovaj forum?

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.082
U većini slučajeva je tako, ali nije uvek. Postoje instance kada je uticaj koji je porodica izvršila u formativnim godinama bio toliko jak da nijedan sledeći uticaj nije uspeo da mu prismrdi. Ja sam živ primer, a znam ih još nekoliko. Ali društveni obrasci se ne smeju temeljiti na izuzecima, tako da se slažem da ljudi koji žele da odgajaju decu za nešto posebno ne treba da ih stavljaju u isti koš sa ruljom.
Слажем се. Данас је то све више изузетак, и то важе само за породице врло постојане генетике.

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.082
A na sta ti inace lici ovaj forum?
Личи ми на игралиште Титове УДБЕ где се пописује шта ко лупета и на основу тога му се прави мањи или већи пакао од живота.
Ал мора бити пакао, јер они само за то и служе, да праве од Триглава до Охрида, од 1948 до сада. Рат 1991 је њихова велика победа.
Хушкачи, подговарачи, кушачи, дошаптачи...ово је њихово игралиште, ето на то ми личи овај форум, и цела Србија, са све бившом СФРЈ.

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
6.049
Ovaj forum je poceo da lici na pribeziste desno orijentisanih namcora, frustriranih sopstvenim neuspesima, te usled toga opsednutih
bolesnim projekcijama svojih malicioznih zamisli i ideja. Svi mi licite na Svabinog caleta iz Roda, hebes mi sve.

Metronomy

Iskusan
Poruka
5.835
Istina , najgore je vaspitavati srednjeskolca koji ima 24 godine...i kresnuo je nekoliko radodajki do tada, pa mu tuku testosteroni kao recimo Aleksandru kada je osvojio Egipat...ali je jos gore kada stigne u 42 godine, pa hoce da se vrati u 24....zbog onih par napucenih fenomenalinih feministkinja...

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.323
Не могу вала васпитавати ни оне бабе које само праве досадне уштипке које личе на грчке полисе.

То је заробљеност у времену микро географије.

Онда на крају оду у Немачку да их Арапи оплоде, јер неће да праве Немачку у Србији

Eurus

Domaćin
Poruka
3.041
Ovaj forum je poceo da lici na pribeziste desno orijentisanih namcora, frustriranih sopstvenim neuspesima, te usled toga opsednutih
bolesnim projekcijama svojih malicioznih zamisli i ideja. Svi mi licite na Svabinog caleta iz Roda, hebes mi sve.
Ali bukvalno.

Ja bih dodala da se i jasno kao dan prepoznaje profil ljudi koje majka nije volela, a u najboljem slučaju - skinula prerano sa sise.

Rezultat je ovako nešto.

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
6.049
Da su bar malo mladji i influenciji skloniji, mozda bi se nesto od njih i moglo izvajati. Cenim, medjutim, da niko ovde nema ispod 45 god i da su vec prilicno tvrd malter, tr je svaki pokusaj bilo cega osudjen na propast...

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Vasa potreba da strpate svoje sagovornike u neki ovovremenski kalup svjedoci o vasoj zarobljenosti u ovom vremenu. A covjek koji ne saznaje i ne postaje svjestan sebe, on se ne prevazilazi, nego ostaje vjecno isti, demokratski, siv, nefilozofski. Proizvod i dosadna kopija koji je tu zato sto ne moze da se makne sa mjesta. Njegov identitet se sastoji u tome sa radi ono sto i vecina ostalih sivih ljudi radi i on misli da je zato uradio "sve kako treba".

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
I bas zato volim da spomenem stare Grke ciju djecu nisu odgajali i obrazovali drugi, nego njihovi roditelji. Posto je to aristokratska kultura i taj odgoj je aristokratski i nimalo nalik na demokratski u kojem se pocinje sa jaslicama, a zavrsava sa jaslama na katedri.

I Novak Djokovic je bio aristokratski odgojen!!! Sto dalje od debilane!