Quantcast

Superodgoj

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Narodi i pojedinci postaju uspjesni ako se veoma rano specijalizuju za odredjena zivotna opredjeljenja.

To rano znaci jos prije rodjenja...

Npr. moja sestra dobro slika, a moj otac lijepo pise... Nikola Tesla je smisao za nauku dobio od majke...

Dakle, bio jednom jedan Hrvat koji je drzao restoran, koji kaze da su kod njega dolazili neki Jevreji, i medju njima je bila jedna trudnica. Ona je s vremena na vrijeme nesto radila na nekoj spravi, da li je bio mobilni telefon ili racunar ne zna se. Kad je upitao sta ona to radi, dobio je odgovor da ona na taj nacin priprema buducu bebu za stvari kojima ce se baviti po rodjenju.

Posto igram sah online primijetio sam jednom prilikom da tamo igraju i djecaci od po 11-13 godina, i upalo mi je u oci da neki od njih cesto mijenjaju mjesto boravka da bi najzad ostali u Izraelu. Ti djecaci imaju visok sah-rejting. Jedan oko 2100 a drugi 2700 od maksimalno 3000. I ne vole da gube!

Kad su Spartanci spremali djecake, oni su ih vec veoma mlade izlagali borbi sakama i prsa u prsa. Na taj nacin su ih osposobljavali da daju svoj maksimum kad porastu.

Pa, ako Spartance i Jevreje ne smatrate uspjesnim ljudima, koga onda smatrate?

rabindrant123

Zainteresovan član
Poruka
166
Život je surov, objektivno...

Ko je vaspitavan u skladu sa tom istinom, nužno je u prednosti u odnosu na druge.

Međutim, previše surovosti u detinjstvu - lomi kičmu.

Ideal je da roditelji pruže detetu harsh but loving vaspitanje. Kao Stari i Novi zavet :)

Struktura, da se zna red. Brza i efikasna kazna ako se taj red prekrši. Ljubav svuda okolo i da prožima sve.

Upravo je opisano vaspitanje koje je primenjivala nacija nad čijom Imperijom Sunce nikada ne zalazi.

Dionys

Domaćin
Poruka
3.369
Plutarh je u Moraliji dosta dobro opisao odgoj.
Ono sto je najstrasnije kod danasnjih ljudi je, ne sto mnogi nemaju djece, nego sto oni koji ih imaju ne pripremaju ih nizakakve zivotne izazove. Potpuno su predali brigu drzavi i slucaju i sad se samo ceka na neku vecu nepriliku da svi propadnu. Da ne govorimo koliko je fatalno za djecu sto nemaju jednog roditelja. Tako da se ona onda osjecaju ne samo odbacena, nego i rodjena protiv volje roditelja. Sta se time postize? Zombifikacija drustva.

Harmonica

Primećen član
Poruka
871
Ono sto je najstrasnije kod danasnjih ljudi je, ne sto mnogi nemaju djece, nego sto oni koji ih imaju ne pripremaju ih nizakakve zivotne izazove.
Većina ljudi je toliko operisana od života da ne bi mogli da pripreme decu za izazove sve i da hoće... a besmisleno je ljutiti se na siromaha zbog toga što ništa ne daje.

Harmonica

Primećen član
Poruka
871
Struktura, da se zna red.
Ko danas želi da vaspitava decu na bilo koji non-mainstream način, taj mora da bude strašno lukav. Moderno društvo je konglomerat kakav još nije zabeležen u istoriji. Nikada ranije nije postojalo ovoliko frakcija koje se bore za prevlast nad ljudskim dušama, tako da je sada više nego ikada decu potrebno osvajati lepotom, a ne silom. U suprotnom će ti iskliznuti iz ruku i pridružiti se cirkusu.

Iskusni vaspitači će znati konkretno na koji uzrast ovde mislim.

Poslednja izmena:

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
Ne, upravo je jedna od najkorisnijih tekovina (zapadne) civilizacije je to sto su ljudi prestali da se hebu ko mahniti i stancaju krdo debilne poluhumanoidne dece (od kojih neki izdahnu na porodjaju, a mnogi ostanu mentoli ceo zivot), a sve za pptrebe obavljanja teskih fizickih ili kucnih poslova. Hvala nebesima pa su ta vremena iza nas.

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
Moja baba od 8. razreda skole u stanju je da mnogo bolje razume tokove modernog drustva i bez predrasuda donosi neke zakljucke nego mnogi ovde.

Pricamo juce o emancipaciji zena i bakuta prozboruva s neba pa u rebra: ma danasnje zene su pametne, nisu lude da se muce ceo zivot kao mi sto smo se mucili jebbo nas vrag. Baba je u toj recenici iznela sustinu o kojoj mi ovde razglabamo na 804 strane i jos je nismo utvrdili.

doppler

Primećen član
Poruka
727
Ne, upravo je jedna od najkorisnijih tekovina (zapadne) civilizacije je to sto su ljudi prestali da se hebu ko mahniti i stancaju krdo debilne poluhumanoidne dece (od kojih neki izdahnu na porodjaju, a mnogi ostanu mentoli ceo zivot), a sve za pptrebe obavljanja teskih fizickih ili kucnih poslova. Hvala nebesima pa su ta vremena iza nas.
Najkorisnija tekovina zapadne civilizacije ali za sve druge, kada za koji vek nestane zapad i sve preplave muslimani, kinezi i indijci,
videce se koliko je to dobro bilo, i za koga.

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
Najkorisnija tekovina zapadne civilizacije ali za sve druge, kada za koji vek nestane zapad i sve preplave muslimani, kinezi i indijci,
videce se koliko je to dobro bilo, i za koga.
Nece ih preplaviti, jer je pad nataliteta na zapadu povezan i sa tehnoloskim napretkom i evolucijom. Ne mora da znaci da ce neko samo zato sto je brojcano veci uspeti da savlada nekog ko je brojcano manji, niti do sukoba nuzno mora doci. Ta taktika je otprilike funkcionisala u doba Asteriksa i Obeliksa.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.243
Ko bude dinamiku tehnologije uskladio svojoj kulturnoj dinamici, taj će vaspitati buduću generaciju, da se tehnologija ne koristi da bi nam bilo lakše u kvantitetu, već da bi bilo bolje u kvalitetu.

Jedno je ontološko, a drugo je antiontološko !

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
Pusti me tih rasnih prica ala Neca Smeca "naf evropljane fifte i nevine, od potestanske majke i oca industrijalfa rodjene, uniftice prljavi, zli Arapi sto hebu koze i smrde na gowna" bla bla. Dal si svestan da u nekim narodima postoje neki pojedinci iz tog naroda koji i tebe kao Srbina gledaju kao nizu rasu, na nacin na koji ti gledas crnce, Arape i Albance verovatno. "Fifta rasa, sigurna rasa" ma daj ...

Poslednja izmena:

Eurus

Ističe se
Poruka
2.927
Kažu da će ovako izgledati čovek budućnosti:

Savršenstvo, to je oduvek bio moj omiljeni tip.

Samo što ne bih rekla da će biti do 2050, koliko god migracije bile brze, genetska prilagođavanja nisu.

Ali su svakako presmešni oni koji ne odustaju od svoje evropocentrične vizije o Belom čoveku... ako neki fenotip najmanje volim, to je beli čovek. Dosada dosadna koja misli da joj pripada ceo svet.

momcilo95

Iskusan
Moderator
Poruka
5.934
Kažu da će ovako izgledati čovek budućnosti:

Savršenstvo, to je oduvek bio moj omiljeni tip.

Samo što ne bih rekla da će biti do 2050, koliko god migracije bile brze, genetska prilagođavanja nisu.

Ali su svakako presmešni oni koji ne odustaju od svoje evropocentrične vizije o Belom čoveku... ako neki fenotip najmanje volim, to je beli čovek. Dosada dosadna koja misli da joj pripada ceo svet.
I taj beli covek koji tako zamislja svet uglavnom je ili Fefeljev vadikal ili neki Trampov republikanac sa ranca u Misisipiju koji je do juce za zapregu koristio crnce umesto konja, da ne bi povredio konje.

Eurus

Ističe se
Poruka
2.927
I taj beli covek koji tako zamislja svet uglavnom je ili Fefeljev vadikal ili neki Trampov republikanac sa ranca u Misisipiju koji je do juce za zapregu koristio crnce umesto konja, da ne bi povredio konje.
Istorija bez istorije kolonijalnog iskustva je samo pola istorije. A istorija ima tu tendenciju da ne dozvoljava da išta ostane potisnuto i zaboravljeno, već traži svoj način da ugleda svetlo dana, i tražiće do kraja vremena. To nekima ne odgovara, pa se prave ludi i posmatraju stvari u istorijskom vakuumu.

Na stranu što ste se dotakli priče o islamu, koga ne podnosim, jer je religija suštinski nekompatibilna sa ljudskim, a kamoli ženskim pravima i dostojanstvom.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.243
Pusti me tih rasnih prica ala Neca Smeca "naf evropljane fifte i nevine, od potestanske majke i oca industrijalfa rodjene, uniftice prljavi, zli Arapi sto hebu koze i smrde na gowna" bla bla. Dal si svestan da u nekim narodima postoje neki pojedinci iz tog naroda koji i tebe kao Srbina gledaju kao nizu rasu, na nacin na koji ti gledas crnce, Arape i Albance verovatno. "Fifta rasa, sigurna rasa" ma daj ...
Kako te kao moderatora nije sramota da lupetaš i prišivaš mi rasizam i rasističko politikantstvo.

Aj sad, lepo da mi se izviniš i da poližeš sve što si ****...

:namcor: ... kakav nepromišljeni, neuki i nedostojni blentavko !

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
38.243
Istorija bez istorije kolonijalnog iskustva je samo pola istorije. A istorija ima tu tendenciju da ne dozvoljava da išta ostane potisnuto i zaboravljeno, već traži svoj način da ugleda svetlo dana, i tražiće do kraja vremena. To nekima ne odgovara, pa se prave ludi i posmatraju stvari u istorijskom vakuumu.

Na stranu što ste se dotakli priče o islamu, koga ne podnosim, jer je religija suštinski nekompatibilna sa ljudskim, a kamoli ženskim pravima i dostojanstvom.
:fdlan: ... ti se samo uvlačiš u sve veća i veća znanja

Sve zna, a ništa ne razume, a Momčilo ništa ne zna, pa je jasno što ništa ne razume !!

:kafa:...Istorija R1b je istorija kolonijalizma, a istorija R1a je istorija otpora kolonijalizma