Super,mega ili hipermarketi?

limunada

Buduća legenda
Poruka
32.298
Ili male trgovine na cosku?Gdje najvise volite da kupujete?🙂
Mene je u poslednje vrijeme pocela da smara kupovina u velikim marketima.
Predjem dobru kilometražu dok obavim kupovinu.Osim toga,ako ne kupujes mnogo,gubis vrijeme i u cekanju na kasi.
Volim male prodavnice gdje usput svratim i kupim voce,povrce i osnovne namirnice.
Nadam se da ih ovi megamarketi nece skroz potisnuti.
 
Kako kad, uglavnom dje je blize ili jeftinije ako sam raspolozen.

Ali kad vidim neki artikal 1.70 a ja navikao da ga placam 1.40 ili 1.30 umjesto 1.00...jednom vidjeh nesto 3.20 umjesto 2.00 - pa doslo mi je da ostavim sve i odem na drugo mjesto inace bih potrosio goriva mozda 0.50 ali mi je to kao da me neko pravi budalom. Nema potrebe stvarno.
 
Mislim da je najbolja kombinacija da postoje i jedni i drugi.Male prodavnice da casom "skoknes"po nesto...i veliki marketi za vece kupovine,a oni obicno imaju i nize cijene.
Recimo,u Njemackoj nigdje nisam primijetila te male prodavnice.Ako ti zatreba neka sitnica,moras trcati u megamarket,a opet to zahtijeva vrijeme.Zato se nakupuje brdo stvari koje ce ti kao zatrebati,da ne ides svaki cas.
I na kraju se to i pokvari,jer realno nije ti potrebno.
 
... Gdje najvise volite da kupujete?🙂
...

Наравно, у мегамаркетима.

Мале породичне продавнице у улазу зграда су једино добре
за људе који стварно немају времена.

Ко то стварно нема времена ?

То су људи са малом децом, бебама,
са болеснима и другим немоћнима у кући.
Даље то су презапослени људи,
као и они што су заборавили нешто да купе у хипер-мега-гиговима.

Шта фали малим радњама, тзв. радњицама ?

Простор !
Ја са својих 112 кила да се провлачим и саплићем између претрпаних рафова,
да се сагињем сваки пут кад нешто оборим ... не ми допада.

О ценама нисам причао - шта рећи, оне су превисоке.
Ја сам прави велеградски шраф стопостотног потрошачког менталитета,
за десет динара јефтиније бих ишао километрима далеко ...
 
Наравно, у мегамаркетима.

Мале породичне продавнице у улазу зграда су једино добре
за људе који стварно немају времена.

Ко то стварно нема времена ?

То су људи са малом децом, бебама,
са болеснима и другим немоћнима у кући.
Даље то су презапослени људи,
као и они што су заборавили нешто да купе у хипер-мега-гиговима.

Шта фали малим радњама, тзв. радњицама ?

Простор !
Ја са својих 112 кила да се провлачим и саплићем између претрпаних рафова,
да се сагињем сваки пут кад нешто оборим ... не ми допада.

О ценама нисам причао - шта рећи, оне су превисоке.
Ја сам прави велеградски шраф стопостотног потрошачког менталитета,
за десет динара јефтиније бих ишао километрима далеко ...
E,ali postoje i radnjice samo sa pultom..nigdje se ne provlacis...eventualno guras sa jos par osoba.🙂 Ni ja ne volim te mini samoposluge gdje preskaces pakete vode,kutije ili se provlacis izmedju polica.
Jedino me kod tih malih radnji nervira sto im je magacin uglavnom napolju.Citavo ljeto im stoje sokovi,voda u plasticnim flasama na suncu,prasini...
 
Ma bre u piljarama se osecam ko magarac kad vidim cene,sve mi deluje kao da je isteko rok trajanja jer nemaju promet ,nedo bog meso neko tu da se kupi,hleb na drva ima tu na cosku sam kevi uzimao samo,ono mleko kad vidim 100din najjeftinije u flasi usi mi rastu,uvek imam namirnice koje koristim samo dokupim usput sveze nesto
 
Ma bre u piljarama se osecam ko magarac kad vidim cene,sve mi deluje kao da je isteko rok trajanja jer nemaju promet ,nedo bog meso neko tu da se kupi,hleb na drva ima tu na cosku sam kevi uzimao samo,ono mleko kad vidim 100din najjeftinije u flasi usi mi rastu,uvek imam namirnice koje koristim samo dokupim usput sveze nesto
Kod mene u kraju ima prodavnica "na cosku".
Tu je uvijek sve svjeze,voce i povrce,bas imaju promet,a i redovno nabavljaju.Nema neki veliki izbor artikala,ali imaju sve ono osnovno sto ti moze zatrebati.Tu mi je najlakse da kupujem kad idem s posla,i ne teglim daleko.
A ne isplati se radi hljeba i mlijeka,ili neceg sitnog potezati do vecih marketa.
 
Meni su veliki marketi blizu, pa kupujem uglavnom tamo. Dobro su opremljeni, pa nađem na jednom mestu sve šta mi treba.
Određene stvari kupujem u specijalizivanim prodavnicama.Obožavam da se majem po Kineskim i Indijskim shopovim-a, tamo nađem svašta.Inače me običan shoping(nabavka) smara.
 
Meni su veliki marketi blizu, pa kupujem uglavnom tamo. Dobro su opremljeni, pa nađem na jednom mestu sve šta mi treba.
Određene stvari kupujem u specijalizivanim prodavnicama.Obožavam da se majem po Kineskim i Indijskim shopovim-a, tamo nađem svašta.Inače me običan shoping(nabavka) smara.
Ja opet omam averziju prema kineskim i indijskim prodavnicama.Indijske me odbijaju zbog onih mirisnih stapica,a i nisam ljubitelj tog sarenila i hipika 🙂.Kod nas ih i nema uopste.
Kineze isto ne volim i rijetko sta kupim,ali moze se nesto probrati sto ti treba za kratkorocnu upotrebu,a da ne dajes puno para.🙂
 
Ja opet omam averziju prema kineskim i indijskim prodavnicama.Indijske me odbijaju zbog onih mirisnih stapica,a i nisam ljubitelj tog sarenila i hipika 🙂.Kod nas ih i nema uopste.
Kineze isto ne volim i rijetko sta kupim,ali moze se nesto probrati sto ti treba za kratkorocnu upotrebu,a da ne dajes puno para.🙂
Imaju oni svašta. Prave robne kuće! Ja se izgubim, kad uđem. Imaju i kvalitetnu robu (ona je daleko skuplja)... kinesku svilu,vaze, porculan, indijske marame i ešarpe... mnogo lepih stvari, koje se ne mogu naći u običnim prodavnicama.
 
Imaju oni svašta. Prave robne kuće! Ja se izgubim, kad uđem. Imaju i kvalitetnu robu... kinesku svilu,vaze, porculan, indijske marame i ešarpe... mnogo lepih stvari, koje se ne mogu naći u običnim prodavnicama.
Mozda u tim robnim kucama u velikim gradovima.
Kod nas je uglavnom kineski skart najnize klase.
A primjecujem i da polako zatvaraju prodavnice.Nekad ih je bilo na svakom cosku,sad vise ne.
 
Kod nas počeli uvoditi samoposlužne blagajne.
IMG_20211127_151620.jpg
 

Back
Top