Šumska priča

U okviru Velike šume, postojao je jedan Šumarak. Da čitaoče. Već 13 godina su tamo dolazile različite životinje sa svih strana, iz svih krajeva.

Igrale su se. Delile muke i radosti. Tešile se međusobno i radovale tuđoj sreći. Svaki dan bi pre odlaska na svoje male poslove, delile svoje priče, tražile savete. Skladno su u tom Šumarku živeli i vuk i pas, sova i soko, srna i veverica, konj i medved.

Ponekad bi pala neka psovka, bilo je i trzavica Čitaoče. Ali, svaki dan su se tu igrali, radovali se jedni drugima i rado primali goste i rešavali te male sitne čarke.

Šumarak je bujao od života i radosti. Postao je utočište mnogim životinjama koje su tražile društvo.

Te 13te godine, sezonu Šumarka je otvorio pas. I on je umeo da opsuje, pravi haos. Ali voleli su ga. Zavolela ga je jedna maca iz Šumarka i svi su se radovali njihovoj sreći.

Međutim, iz prikrajka, iza žbunja, sve to je posmatrala Lisica. Ta Lija je bila vrlo zainteresovana da svrati u Šumarak. I došla je :)
Da Čitaoče. Došla je zajedno sa šefom Šume i sa jednom Zlatokosom, a Njeno ime je..... uhhhh zaboravio sam Čitaoče.

Uglavnom Ta Lija i njena dva drugara su jako, jako lepim rečima Čitaoče, objasnili svim stanovnicima Šumarka da moraju da promene svoj jezik, da moraju da budu drugačiji :)

Sva cika i vriska, sva radost i životni sokovi morali su da budu zamenjeni, u skladu sa Kulturom Šume koju su Ta Lija i Zlatokosa, Njeno ime je....uhhhh opet zaboravih, aktivno sprovodili svuda po Šumi, mada ih nikad nisam video da učestvuju u istoj dragi Čitaoče.

Zlatokosa je divnim rečima, smireno Gandijevski, rekla psu da on treba da ode odatle :)

Šumarak će biti zatvoren, reče šef Šume a Ta Lija je likovala zajedno sa svojim drugarom "Pom d Ter"-om, na drugim krajevima Šume.

Pa i neka Čitaoče. Ta Lija je jako, jako fina životinja. Njene reči i ponašanje su Jamačno zlatni :)

Red je da se Šumarak zatvori. Da se radost zaključa, životinje isteraju, jer su one..... vulgarne dragi Moj Čitaoče.

Životinje treba promeniti :)


Čuvaj se Čitaoče da ko iz prikrajka ne vidi tvoju Sreću ;)
20210419_135009.jpg
 
Нећемо да прихватимо Шумске приче за конкурс, него ћемо да га одложимо. Али хоћемо да напишемо Шумску причу кад је потребно да представља ламент над затвореном темом и маску за очигледна лична препуцавања. Очигледна чак и неупућенима.
 
Нећемо да прихватимо Шумске приче за конкурс, него ћемо да га одложимо. Али хоћемо да напишемо Шумску причу кад је потребно да представља ламент над затвореном темом и маску за очигледна лична препуцавања. Очигледна чак и неупућенима.
Priče za konkurs se prihvataju.
Mika je napisala.
Ovo sto sam ja napisao ne ide na konkurs.
Nije ni isti pdf
 

Back
Top