Quantcast

Sumnjivi oglasi za posao - vasa iskustva

AleksBGD

Aktivan član
Poruka
1.377
Svi smo mi, vise ili manje, imali iskustva sa sumnjivim oglasima za posao.
Razne Kirbi, Cepter, Tajm-sering, Amway, Herbalife, MLM i slicne gluposti.
Pre ili kasnije naletis na nesto, neko se mozda opece a neko ne.

Opisite vasa iskustva, ili iskustva vasih prijatelja, sa takvim firmama: imena firma, kako je glasio oglas, cime se bave, gde ste bili na razgovoru, jesu li vas nesto slagali, gde ste uvideli neke nepravilnosti (prevaru) i sl.

Hajde da podelimo iskustva, kako ne bismo svi padali na iste fazone. Gubili svoje vreme na njih, a neki mozda i vise od toga.

AleksBGD

Aktivan član
Poruka
1.377
Evo, da odmah i sam navedem jedan:

Firma koja se predstavlja kao GoldStar United Kingdom.
Objavili su oglas kod nas: http://poslovi.infostud.com/posao/GoldStar/Predstavnik-prodaje/o78876
Klasican je MLM.
Nisu registrovani kod nas, koliko mi je poznato, a adresa njihovog sajta je http://www.petprotector.org.
Na sajtu, o samoj kompaniji, stoji samo sledeca adresa: GOLDSTAR i.s.l.p. /78 Montgomery Street, Suite 1, Edinburgh, EH7 5JA / United KingdomPravo je pitanje da li su oni igde registrovani i da li se moze naci ikakav njihov oficijelni sajt tj. nesto vise o samoj kompaniji.
Njihova prica, o samoj prodaji, je posebno cudna!

dive

Legenda
Poruka
56.541
moj sestric se pre par meseci javio na oglas za komercijalistu..
nisu hteli nista preko telefona da mu kazu..cak ni o robi koja se prodaje, dok nije otisao na zakazan sastanak u kancelariju u prizrenskoj ulici..
tu mu je ispricana cela jedna sektaska prica o vrtoglavom penjanju uz lestvicu..
da bi usao u posao, morao je da kupi paket njihovih proizvoda u odredjenoj vrednosti..
i da ga preproda, tj u njihovoj formulaciji - da ga proda sa procentom svoje zarade..
kad je rekao da nije zainteresovan za takvu saradnju bilo je malo ubedjivanja pre nego sto je praznih ruku bez kupljene robe uspeo da izasadje na ulicu..

milanrsfc

Zainteresovan član
Poruka
197
Evo jedan klasičan prevarantski oglas. Kad sam nazvao, momak mi je detaljno opisao posao koji me čeka u Grčkoj, uslove, smeštaj, itd., a kad sam rekao da sam zainteresovan rekao mi je da popunim neku uplatnicu od 500 din ili putem pošte, adresa poštanski fah i da pošaljem kopiju pasoša, hitno do 17h :D (a kad sam zvao bilo je 15.45h). Ja sam mu odgovorio da ću mu uplatiti ali bih hteo da se lično vidimo, nakon čega mi je odgovorio da dođem lično od 11-14 (nije ni rekao gde) i zalupio slušalicu. Dakle, klasična navlakuša. Dovoljno je 5 ljudi da obmane dnevno i eto solidna zarada na ništa

Evo i link preko kojeg sam saznao:
http://oglasi.subotica.com/oglas-po...avezan-pasos-zvati-posao-poslovi-id19479.html

goran.lj

Zainteresovan član
Poruka
185
Evo prevaranata koji bi da im prvo radite za DŽ.FRUIT PLUS d.o.o.Svaki dan stoji oglas za popunu radnog mesta vozača.Radiš probno neko vreme i naravno ne zadovoljavaš kritrrijume, odlaziš a dolaze drugi.
Ima još gorih.Isto se često pojavljuje na oglasima jedna hrvatska firma koja traži telefonske operatere.Devojke idu na obuku ŠEST dana i prodaju kosmodisk nasumično izabranim tel.brojevima(a na razgovoru je priča o plati od 40.000do 55.000 din i tel.anketiranju)Posle šest dana ne zadovoljavaš a prodala je barem pet proizvoda.Naravno,opet besplatna radna snaga.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.