Sumnjam da imam tumor na mozgu

Petar Jovicevic

Početnik
Poruka
43
Ovako, da naglasim pre svega, preprosle godine sam pisao na instu temu, ali su od tada prestali simptomi i bio sam opusten
Ovako pre svega da kazem da sam po prirodi veliki panicar, i da sta god me je zabolelo do sad ja sam sumnjao na najgore ali sada mi se cini da sam u gadnom problemu tj smatram da imam tumor na mozgu
Naime, pre nekih 5-6 godina mozda cak i vise bio sam 6-7 razred, sedeo sam na casu i tada mi se pojavio prvi simptom a to je kada sam pogledao kroz prozor ugledao sam neke plutajuce cestice, izguglao malo o njima i nasao da su to floatersi, posle toga pocinju glavobolje, koje su pocele tada da budu ceste, i simptom koji sam pored svega toga imao je bila vrtoglavica, kada stojim na nogama kao da se klatim, i da cu svakog momenta pasti ali mi se nikada nije desilo da padnem, recimo kada se tusiram i kada zatvorim oci ceo sam se klatio, takodje i kad setam po mraku imam osecaj da se zanosim, posle toga sam dobio uput za EEG glave nalaz je bio dobar nije imalo nikakvih promena. I tu su posle nelkog vremena simptomi prestali, posle nekog vremena krecu trnci po telu, rukama nogama i ponekadaa u stomaku, i to je bio jedini simptom koji se javljao posle nekog vrmena, glavobolje nisam imao, ali vid je i dalje bio sa floatersima, raznim tackicama mrljicama i ponekada glavoboljama.Sve je to prestalo do 2021 kada se sve opet pojavilo, i posle nelog vremena prestalo samo su tu bili trnci i floatersi ali sam mnogo lepo funkcionisao i super sam bio. E ovako pre mesec dana tacnije pocetak februara pocinju opet glavobolje, trnci, postajem malo zaboravan, recimo na poslu krenem da radim nesto zamajem se oko neceg i krenem da radim nesto drugo ljudi me samo pogledaju i kazu mi sta ti je krenuo si da radis nesto drugo zamajao si se oko neceg i poceo si nesto drugo da radis, recimo ponekada mi se desi da zaboravim na poslu da uradim nesto, ali svega se secam nisam zaboravan da bas ono mi se desi da ne prepoznajem neku osobu ili talo nesto, ali danas pored svih simptoma kojih imam poceli su mi trnci u prstima na levoj ruci, i trajalo je bukvalno ceo dan nije nesto jako i nije mi smetalo ali mi je bilo neprijatno.Znaci sada imam glavobolje skoro svaki drugi treci dan, imam floaterse, malo sam zsboravan kao sto sam naveo primer u prilozenom , trnce po telu, i uz glavobolje mi se pojavljuju bljeskovi ispred ociju, i od pre mesec dana sam poceo stucati i to po 10 puta na dana ali samo po jednom stucnem i posle 2 sata 2 puta i tako do kraja dana. Ljudi pomazite ponekad sam i malaksao i jos citam po forumima i naletim na glioblastom multiforme, i metastaze mozga, to sam guglao jer su me skoro boleli donji deo ledja i stomak, ramena i kosti i to bas onako, i sada sam utripovao da mi je to metadtaziralo svuda po telu, plasim se da ne dobijem epi napad. Inace valja napomenuti kako sam do sada i umislio da mi srce nije bilo uredu ranije, pa sam se uspanicio, mislio sam da imam rak pluca kada sam jednom ispljunio krv u slajmu, snimao sam pluca pluca su bila super, takodje sam utripovao ranije i rak testisa, snimao sam sve je bilo super, ali ljudi sada mislim da imam neki tumor glioblastom, jer ako mi nije nista nemoguce da imam simptome nemoguce da sve to osecam a da nije to nista malo mi je nelogicno, i da li je moguce ovoliko godina da ako stvarno imam tumor da sam i dalje ziv, toga se setim pa mi bude lakse, ali onda cujem danicu grujicic na jutubu koja kaze da neko moze imati tumor godinama i da se to otkrije kae vec bude kasno, ali smatram da ako imam tumor do sad bi imao bar vece simptome s obzirom da je proslo mnogk godina od prvih simptoma. Pomazite ljudi molim vas
 
Takodje sto se tice glavobolja kojih imam sad drugacije su od onih koje sam imao pre obicno krecu u slepocnicama, i tako i ostane bole me slepocnice, imam doata slajma, bljeskove takcice najvise ih vidim dok me boli glava, izbacujem dosta slajma ali je cist, takodje pre msec dana sam imao jak bol u desnoj slepoocnici toliko jak da sam mislio da cu pasti, i nije prosao dok nisam popio lek, kad sam popio prosao je bol posle nekih pola h, ljudi mnogo sam uplasen i ne znam jos koliko mi je ostalo da li imam tumor i da li je mestastazirao svuda po telu
 
Мислим да нико нормалан ништа друго не би могао да ти предложи било шта друго осим прегледа и снимања. Ја се искрено надам да није тумор мозга. Мој покојни отац је имао рак плућа за који није знао док није метастазирао на мозак. Услед тога је имао и блажи шлог, дакле није могао да састави реченицу, једна рука му је била укочена. Када је отишао у болницу тада су установили да је то метастаза од плућа, да је рак галопирајући и да је остало највише три месеца живота. Тако је и било. Ово ти причам зато што ми твоји симптоми не делују да су тумор мозга. Једна тетка моја има цисту у мозгу коју није могуће оперисати, већ је лековима колико толико регулише, а њени симптими су били да види све некако укосо све време и да се заноси док хода.

Моја сестра од тетке је у једном тренутку мислила да има проблем са мозгом, јер је имала доста симптома сличних твојима. Ишла је на све прегледе, али су били уредни. На крају су очи биле у питању. Дакле није знала да има диоптрију, па је од напрезања очију долазило до тешких главобоља, вртоглавица и многих других ствари. И њој је заиста све то прошло када је почела да носи наочаре. Надам се да је и у твом случају нешто тако безазлено.

Али овде на форуму нико од нас не може да ти помогне осим да ти да подршку. Све мора да реше доктори.
 
Polako. Kao dugogodišnji paničar razumem te potpuno i verujem da je dosta tih simptoma upravo vezano za paniku. Svakako ti jedino lekari mogu reći da li se nešto dešava u tvom organizmu,a verujem da je veliki deo tvoje "bolesti" izazvan tvojim mislima. Polako samo

Polako. Kao dugogodišnji paničar razumem te potpuno i verujem da je dosta tih simptoma upravo vezano za paniku. Svakako ti jedino lekari mogu reći da li se nešto dešava u tvom organizmu,a verujem da je veliki deo tvoje "bolesti" izazvan tvojim mislima. Polako samo 🍀
Hvala vam, a da li mislite da tumor moze biti u glavi 5 6 iki cak vise godina a da mi ne bude nista?
Mnogo mislim da imam glioblastom bas taj najagresivniji
 
Pođi od toga , da i da jeste tumor, logika ti govori da bi do sada imao mnogo simptoma, ili bi bio pokojni. To što ti imaš zovu se napadi panike, anksiznosti praćeni raznim fobijama . Savet ti je da se obratiš nekom dobrom doktoru, uradiš analize da smiriš sebe a onda porazgovaraš sa psihologom, psihoterapeutom.
preporučujem dr Branislava Đorđeviča vrsnog psihijatra što se napada panike tiče..profesor je u Novom Sadu a mislim da radi u Subotici
 
Jedan dobar neurolog me je tada pregledao i kaze daj e sa mnom sve u redu, meni nije logicno da imam simptome a da mi nije nista, pa zar nije malo sumanuto i nelogicno, a takodje i stalna stucavica mi ukazuje na jedan od simptoma tumora
Zašto bi bilo sumanuto i nelogično, to nisu naročito specifični simptomi, posebno ne za jednu jedinu bolest.

Izuzev floatersa koji su bezazleni.
 
Jedan dobar neurolog me je tada pregledao i kaze daj e sa mnom sve u redu, meni nije logicno da imam simptome a da mi nije nista, pa zar nije malo sumanuto i nelogicno, a takodje i stalna stucavica mi ukazuje na jedan od simptoma tumora
Razumem te u potpunosti, imala sličan problem, umirala od infarkta , raznih tumora i svega i svačeg, nimao bezazleno, ko nije preživeo, ne zna koliko strašno može biti . Ne pretpostavljaj, već odmah lekaru , znam koliko možeš biti loše. Ne funkcionišeš normalno . Prvo što će ti savetovati da se počneš baviti nečim što će ti zaokupiti misli , promeniti način života i razmišljanja.
 
Razumem vas sve ljudi ali, sada u ovom trenutku trci u prstima i blaga glavobolja, mala neka malaksalost snuzdenost, a citao sam da ovi trnci znaci da mi nesto pritiska nerve u kicmenoj mozdini i da je to mozda neki pocetak maligniteta
Nema svrhe ovo tvoje istraživanje o bolestima i simptomima, ili idi na pregled da bi se uverio ili prosto prestani s tim.
 
Razumem vas sve ljudi ali, sada u ovom trenutku trci u prstima i blaga glavobolja, mala neka malaksalost snuzdenost, a citao sam da ovi trnci znaci da mi nesto pritiska nerve u kicmenoj mozdini i da je to mozda neki pocetak maligniteta
Izađi napolje, ostavi internet , diši duboko i posmatraj ljude oko sebe ili zovi nekog telefonom i pričaj o bilo čemu.
 
Слажем се да не би требало сам себи да дајеш дијагнозе јер већина извора на нету потенцирају најгору могућност.

Пре десетак година изашло ми било неко мало испупчење на врату - жлезда нека, шта ли - и на свим сајтовима где сам гледао писало да је то скоро сигурно канцер. Значи не можда, него да је рак прва могућност а све остало долази тек после. Неколико дана иза тога ово је нестало и више се никада није појавило. Нити сам имао икаквих проблема после.

Али су ми дефинитивно набили гадан напад панике за тих пар дана. Потпуно беспотребно. Зато не ваља да се човек уопште ослања на такво самодијагностиковање.
 
Prvo prestani da guglas bolesti,na internetu i zanoktica zavrsava najgorim ishodom.
Ti očigledno imaš ANKSIOZNI poremećaj i treba da se obratiš najboljem psihijatru do koga možeš da dodješ.
Nemaš nikakve tumore i tvoje fizičko zdravlje je vjerovatno u redu,ali ti je tijelo izloženo ogromnom stresu zbog svakodnevnih anksioznih napada.
ZNAČI PRAVO KOD KVALITETNOG PSIHIJATRA!!
 
Pronicljiva si osoba sa mnogo pitanja...
Izađi iz sebe, čoveče!
Ostavi sebe na miru, i bavi se drugim stvarima. Moli se Isusu Hristu: "Gospode Bože Isuse Hriste, Sine Božiji, pomiluj me!", stotinu, hiljadma puta.

U familiji imam osobu koja sebi oduvek dijagnosticira najgore bolesti i opisuje ih tako živo da bi čovek rekao da je to neko ko je studirao medicinu i zna čak anatomiju u detalj. Nikad joj ništa nije potvrđeno da ima, sve je u redu... ali ona nastavlja da opisuje obolenja, sve simptome proživljava a da se i bez konsultovanja sa knjigama i internetom nekako... nadljudski snalazi po pitanjima toga šta neku bolest definiše.
Šta da se takav dar prenese na nešto spolja?
Pa, to je dar koji treba još da se manifestuje na dobar i koristan način!
 
Ovako, da naglasim pre svega, preprosle godine sam pisao na instu temu, ali su od tada prestali simptomi i bio sam opusten
Ovako pre svega da kazem da sam po prirodi veliki panicar, i da sta god me je zabolelo do sad ja sam sumnjao na najgore ali sada mi se cini da sam u gadnom problemu tj smatram da imam tumor na mozgu
Naime, pre nekih 5-6 godina mozda cak i vise bio sam 6-7 razred, sedeo sam na casu i tada mi se pojavio prvi simptom a to je kada sam pogledao kroz prozor ugledao sam neke plutajuce cestice, izguglao malo o njima i nasao da su to floatersi, posle toga pocinju glavobolje, koje su pocele tada da budu ceste, i simptom koji sam pored svega toga imao je bila vrtoglavica, kada stojim na nogama kao da se klatim, i da cu svakog momenta pasti ali mi se nikada nije desilo da padnem, recimo kada se tusiram i kada zatvorim oci ceo sam se klatio, takodje i kad setam po mraku imam osecaj da se zanosim, posle toga sam dobio uput za EEG glave nalaz je bio dobar nije imalo nikakvih promena. I tu su posle nelkog vremena simptomi prestali, posle nekog vremena krecu trnci po telu, rukama nogama i ponekadaa u stomaku, i to je bio jedini simptom koji se javljao posle nekog vrmena, glavobolje nisam imao, ali vid je i dalje bio sa floatersima, raznim tackicama mrljicama i ponekada glavoboljama.Sve je to prestalo do 2021 kada se sve opet pojavilo, i posle nelog vremena prestalo samo su tu bili trnci i floatersi ali sam mnogo lepo funkcionisao i super sam bio. E ovako pre mesec dana tacnije pocetak februara pocinju opet glavobolje, trnci, postajem malo zaboravan, recimo na poslu krenem da radim nesto zamajem se oko neceg i krenem da radim nesto drugo ljudi me samo pogledaju i kazu mi sta ti je krenuo si da radis nesto drugo zamajao si se oko neceg i poceo si nesto drugo da radis, recimo ponekada mi se desi da zaboravim na poslu da uradim nesto, ali svega se secam nisam zaboravan da bas ono mi se desi da ne prepoznajem neku osobu ili talo nesto, ali danas pored svih simptoma kojih imam poceli su mi trnci u prstima na levoj ruci, i trajalo je bukvalno ceo dan nije nesto jako i nije mi smetalo ali mi je bilo neprijatno.Znaci sada imam glavobolje skoro svaki drugi treci dan, imam floaterse, malo sam zsboravan kao sto sam naveo primer u prilozenom , trnce po telu, i uz glavobolje mi se pojavljuju bljeskovi ispred ociju, i od pre mesec dana sam poceo stucati i to po 10 puta na dana ali samo po jednom stucnem i posle 2 sata 2 puta i tako do kraja dana. Ljudi pomazite ponekad sam i malaksao i jos citam po forumima i naletim na glioblastom multiforme, i metastaze mozga, to sam guglao jer su me skoro boleli donji deo ledja i stomak, ramena i kosti i to bas onako, i sada sam utripovao da mi je to metadtaziralo svuda po telu, plasim se da ne dobijem epi napad. Inace valja napomenuti kako sam do sada i umislio da mi srce nije bilo uredu ranije, pa sam se uspanicio, mislio sam da imam rak pluca kada sam jednom ispljunio krv u slajmu, snimao sam pluca pluca su bila super, takodje sam utripovao ranije i rak testisa, snimao sam sve je bilo super, ali ljudi sada mislim da imam neki tumor glioblastom, jer ako mi nije nista nemoguce da imam simptome nemoguce da sve to osecam a da nije to nista malo mi je nelogicno, i da li je moguce ovoliko godina da ako stvarno imam tumor da sam i dalje ziv, toga se setim pa mi bude lakse, ali onda cujem danicu grujicic na jutubu koja kaze da neko moze imati tumor godinama i da se to otkrije kae vec bude kasno, ali smatram da ako imam tumor do sad bi imao bar vece simptome s obzirom da je proslo mnogk godina od prvih simptoma. Pomazite ljudi molim vas

Длазак на Крсту може и физички и психички да ти помгне само ако ти се у ПП јаве неке и неки са Крсте које познају добре психо физио медике

негде изван Србије...

Све остало је губљење времена ....
 
Prvo prestani da guglas bolesti,na internetu i zanoktica zavrsava najgorim ishodom.
Ti očigledno imaš ANKSIOZNI poremećaj i treba da se obratiš najboljem psihijatru do koga možeš da dodješ.
Nemaš nikakve tumore i tvoje fizičko zdravlje je vjerovatno u redu,ali ti je tijelo izloženo ogromnom stresu zbog svakodnevnih anksioznih napada.
ZNAČI PRAVO KOD KVALITETNOG PSIHIJATRA!!
https://forum.krstarica.com/forums/psihologija.255/
 

Back
Top