Sukobi u Siriji

  • Začetnik teme Začetnik teme Mingo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
reuterssyriatanksonstre.jpg

Amaterski snimak jučerašnje vojne akcije u sirijskom gradu Dara

Nova pucnjava u Siriji


Prema izveštajima iz Sirije jutros se ponovo čula pucnjava u gradu Dari, žarištu antivladinih protesta, koji je već drugi dan pod opsadom vojske, u okviru mera za ugušivanje protesta protiv vlade Bašara Al-Asada.
Nema znakova da se oštre mere uz upotrebu vojnika i tenkova ublažavaju, dok u svetu raste negodovanje zbog nasilja nad demonstrantima. Prema izveštajima, stanovnici Dare ne usuđuju se da izađu na ulicu. Grupe za ljudska prava takođe izveštavaju da je širom zemlje uhapšeno više desetina ljudi.
Očevici i aktivisti za ljudska prava izvestili su da je juče najmanje 20 ljudi ubijeno kada su vojnici sa tenkovima ušli u Daru da bi ugušili demonstracije.
Britanski sekretar za inostrane poslove Vilijam Hejg pozvao je Siriju da obustavi represivne mere, dodajući da Britanija pokušava da zajedno sa drugim zemljama ubedi sirijske vlasti da poštuju osnovna i opšta ljudska prava.
Sjedinjene Države su osudile nasilje nad sirijskim građanima nazvavši ga potpuno neprihvatljivim. Državni sekretarijat je savetovao američke građane i svo osoblje američke ambasade osim najneophodnijeg, da napuste Siriju dok komercijalni transport još funkcioniše.
Od prošlomesečnog izbijanja demonstracija protiv vlade u Siriji je poginulo više od 150 ljudi.
Predsednik Bašar Al-Asad prošle nedelje je ukinuo 48-godišnje vanredno stanje, što je bio jedan od ključnih zahteva demonstranata, i raspustio sud bezbednosti. Međutim, vlada je odmah potom počela da primenjuje mere za ugušivanje demonstracija.

VOANews
 
Mislim da se trebaju pripremiti vojnci NATOa da napadnu i Siriju zbog krsenja ljudskih prava.Amerika je osudila Siriju kao i UN tako da vjerujem da ce Sirija prestati sa tim sto radi jer ona rizikuje da bude bombardovana od strane NATO Pakta koji zele zastiti civile u Siriji.Sirija je inace jedna lijepa zemlja koja ima historiju Umajada tako da Sirija zasluzuje da bude Islamska zemlja i slobodna zemlja tako da joj nece biti potrijeban Bashar al Asad.Sirija treba imati slobodu i mislim da jedino kroz uspostavljanje Islamskog sistema Sirija moze uspjeti i postati zemlja muslimana koja ce biti vezana za Ameriku.Amerika zeli pomoci Siriji jer Sirija je lijepa zemlja i ona je veoma stara zemlja tako da tu sada zive muslimani koji zele da imaju slobodu i koji zele da uspostave Islamsku drzavu a muslimani iz Sirije se upravljaju Hanefijskom skolom.Bashar al Asad je propustio priliku da se proglasi Kraljem i mogao je to uciniti ali on to nije ucinio i zato on ne moze opstati na celu Sirije nego predsjednika Sirije mora izabrati narod Sirije koji ce glasati u slobodnim izborima za predsjednika te zemlje.
 
Mislim da Sirija ide k tome da izazove vojnu intervenciju NATO Pakta jer Bashar al Asad zeli da pokori svoje stanovnistvo i da mu stanovnistvo bude pokorno time sto drzi Siriju u diktaturi i to je nesto u cemu se ne slazu gradjani Sirije i sava slobodni svijet.Ovo sto Bashar al Asad cini je nesto sto se ne moze zamisliti i to je jedan grijeh ujer on ubija svoj narod kao i Gadhafi i zeli ga pokoriti time sto ce sebe proglasiti dozivotnim predsjednikom i to se ne moze tolerisati jer narod to nece prihvatiti.Narod Sirije zeli slobodu i zeli da narod sam izabere predsjednika Sirije tako da narod zeli slobodu u kome ce Islamska partija pobijediti i u cemu ce uvesti Siriju u Islamsku drzavu gdje ce sve zene biti pokrivene i svi9 muskarci ce nositi galabije i siroku odjecu.Inace Sirija je poznata po Umajadskom Kalifatu tako da Sirija ima jedan Damask koji je prelijep i koji odise historijom tako da jedan sirijac zeli obnoviti staru slavu Sirije u kome je bilo vazno klanjati i mioliti se Allahu a mislim da se i sada muslimani Sirije klanjaju Allahu jer to je najbitnije za muslimanski narod koji zeli prosperirati jer Sirijci moraju se klanjati Allahu ako zele napredak.I vjerujem da se oni klanjaju Allahu jer narod zeli Islamsku drzavu i Sirijske Dzamije su lijepe tako da je uzi9vanje u njima klanjati se Allahu i biti pobozan.Sirija je kao sto znamo priblizena Rusiji ali kao sto znamo Rusija ne moze uvije drzati pod kontrolom Sirijski narod tako da Bashar al Asad ne moze Siriju odvesti u Ruski blok jer i sama Rusija moze dokuciti da se nedemoikratska drzava Sirija ne moze pribliziti Rusiji koja tezi takodjer demokratiji i koja tezi da ima prijateljske odnose sa muslimanima.Siriji ce najbiolje biti da se priblizi Americi i da na celu Sirije doje islamista koji ce Siriju promijeniti i dovesti je u red da se sramote ne mogu priikazivati javno niti poljupci upucivati javno jer Sirija treba biti jedno moralno drustvo u kome ce carovati Islamski moral i u kome ce se osjecati ugodno i Krscani koji zive u Siriji.
 
U Siriji je vjerska struktura sljedeca:

Siiti----13%
Sunniti-----74%
Krscani---10%
Druzi---3%


Inace U Siriji je zastupljen vecinska Sunnitska pravna skola Hanefizam koji je istovjetan Turskoj i Balkanskoj Islamskoj skoli.
 
Сирија је једна слатка хришћанска земља која мора да се ослободи мухамеданских дивљака и врати правом власнику!

800px-Church_of_Saint_Simeon_Stylites_01.jpg


Church of Saint Simeon Stylites is considered to be one of the oldest remaining churches in the world.
 
Дамаск између религија
Гроб главе св. Јована Крститеља

У Дамаску је Савле од Тарса прешао у хришћанство и постао свети апостол Павле. До краја IV века нове ере већина становништва је примила хришћанство. Храм Јупитера је постао катедрала посвећена светом Јовану Крститељу, чија глава и данас лежи у гробу унутар Омеидске џамије. Са доласком ислама, Дамаск је постао важан центар као седиште Омејидског калифата (халифата), у периоду 661-750 год. Град је нагло растао и хришћанска катедрала претворена је у џамију. Када су Абасиди превладали и преселили калифат у Багдад, Дамаск је опустео.

StJohnTheBaptistShrine_Damascus_1943.jpg


Црква - Гроб главе св. Јована Крститеља
 
Poslednja izmena:
Ovo je zasta grozno i dokaz da Sirijom vlada diktator i da se Sirija mora probuditi i ustati na ustanak kao u Libiji.Mislim da Amerika mora priteci u pomoc Sirijskom narodu i da mora pomoci da se svrgne Bashar al Asad jer Sirija mora postati slobodnom zemljom koja ce imati politicki pluralizam i slobodu odabira predsjednika drzave.Inace Sirija mora postati islamskom drzavom i mora pokazati da je Islam u Siriji star i da se treba probuditi kako bi Sirijom vladao Islamski moral gdje se nece prikaziavti golotinja.I(nace Sirija ce uvijek biti islamska drzava i uvijek ce njom preovladjivati muslimani koji ce ici u Dzamiju i klanjati se Allahu.Inace Sirija je islamska zemlja koja se mora probuditi i koja ora sprijeciti zlocince da rade ovo sto rade civilima.
 
Ovo je zasta grozno i dokaz da Sirijom vlada diktator i da se Sirija mora probuditi i ustati na ustanak kao u Libiji.Mislim da Amerika mora priteci u pomoc Sirijskom narodu i da mora pomoci da se svrgne Bashar al Asad jer Sirija mora postati slobodnom zemljom koja ce imati politicki pluralizam i slobodu odabira predsjednika drzave.Inace Sirija mora postati islamskom drzavom i mora pokazati da je Islam u Siriji star i da se treba probuditi kako bi Sirijom vladao Islamski moral gdje se nece prikaziavti golotinja.I(nace Sirija ce uvijek biti islamska drzava i uvijek ce njom preovladjivati muslimani koji ce ici u Dzamiju i klanjati se Allahu.Inace Sirija je islamska zemlja koja se mora probuditi i koja ora sprijeciti zlocince da rade ovo sto rade civilima.

Ko li te placa:think:
 
Allah , Sirija i niko više !!

Čekaj bre,..koji su sad slatki i lijepi muslimani ?! Ovi što leže il' ovi što ih peglaju ??

Ovi sto cine zlocine su zaludjeni i oni misle da mogu iskazati patriotizam ako slijede slijepo Bashara al Asada.Oni su zaludjeni i oni ce doci k pameti kad se bude svrgnuo Bashar al Asad.Inace ovi koji leze dole su zrtve i oni se moraju dobro zapamtiti kako bi UN mogao osuditi Sirijsku vlast za zlocine protiv covjecnosti jer ovo je zaista grozno gledati akmoli osjetiti kao zrtva.Sirija je lijep azemlja i ona ce biti jos ljepsa ikad se bude svrgnuo Bashar al Asad.Sirija ce se vratiti Islamu i bitce Islamska tako da ce se cuti samo Ezani i zene ce biti poikrivene i dobre tako da ce sirija biti jedna moderna Islamska demokracija koju ce Amerika podrzati.Bashar al Asad i ta porodica je ostatak hladnog rata i tada je godilo i jednoj i drugoj strani da Sirija bude sekularna drzava tako da su sada dosla druga vremena gdje se Islamske zemlje moraju opredijeliti da budu moderne i slobodne i drzave u kome ce se pitati narod a ne diktator iz fotelje.Inace Sirija nikada nece biti Krscanska zemlja jer ce ona uvijek njegovati islam i Sirija je ejdna zemlja koja je naslejena vecinskim muslimanskim stanovnistvom tako da Krscani ne smiju mrdnuti u toj zemlji jer kad bi mrdnuli odmah bi to bilo sasjeceno u korijen.Te Crkve koje su prije islama mogu sluziti kao spomenik ali ne i kao dokaz da Sirija mora biti Krscanska drzava.Sirija je definitivno islamska zemlja i to niko nece promijeniti.
 
Sirija je inace lijepa zemlja i ljudi koji su bili tamo mogli su se uvjeriti da je Sirija jedna slatka zemlja koja ima puno muslimana i koja ima svoju blisatvi historiju.Sirija je inace zemlja koja treba da se promijeni i koja treba imati reforme u cilju svrgavanja diktature Bashara al Asada.Bashar al Asad je jedan diktator koji misli da moze ubijati svoj narod i koji misli da moze ovako dozvoljavati gazenje Sirijaca svojih gradjana od strane nekih razbojnika koji misle da u Siriji postoje izdajnici.U Siriji ne postoje izdajnici nego postoje ljudi koji zele vidjeti modernu Siriju koja ce biti zasnovana na Islamu i koja ce biti zasnovana na moral.Sirija je lijepa zemlja i ona ima grad Damask koji je prelijep grad a zahvaljujuci Kalifatu Sirija je postala Islamska drzava i postala drzava gdje muslimani nalaze same sebe i zato sam stava da u slucaju rata u Bosni svi muslimani trebaju otici ka Turskoj i Siriji jer Sirija je gostoljubiva zemlja i ona bi primila Bosnjake da zive u toj zemlji.Inace ja bih prvi zivio u Damasku i uzivao bih sto sam u Islamskoj drzavi i isao bih u Dzamiju redovno.Inace Sirijci idu u Dzamiju jer oni imaju veoma jak Islam i oni klanjaju svi i zene su pokrivene a ima ih i otkrivenih sve pod utjecajem sekularizma Bashara al Asada koji mora da se skine sa pozicije predsjednika Sirije.Kad se dese promijene u Siriji onda ce Sirija izgledati vise Islamskije i ljudi ce masovno puniti Dzamije koje ce dozivati vjernike na molitvu i klanjanje.
 
Bezrezervno podržavam pravednu borbu Sirijskog naroda da se svrgne diktator Bashar al Asad i lijepa zemlja Sirija krene putem pravog Islama. Odmetnika na diktatorovoj strani je mnogo, ali i naroda koji želi da ih svrgne i uživa u blagodetima lijepog Islama , pa nijedna žrtva na tom pravednom putu nije prevelika! Sirija neće žaliti za par milona ubijenih odmetnika, a par miliona mučenika koji će im doneti slobodu i slatki život će zauvek ostati u srcima zahvalnog naroda....

..I Mingić će povesti bošnjake u slobodnu lijepu Siriju da se griju međusobno tijelima ! :)
 
reuterssyriabaniasprote.jpg

Prizor sa jučerašnjih antivladinih demonstracija u sirijskom lučkom gradu Baniasu

Raste pritisak na Siriju


U jeku izveštaja o tome da sve više tenkova i vojnika izlaze na ulice u nastojanju da uguše bunt protiv vlade, međunarodni diplomatski pritisak na Siriju postaje sve veći. Članovi saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija trebalo bi danas da se dogovore o usvajanju zajedničkog saopštenju u kojem se osuđuje primena nasilja protiv učesnika protesta u Siriji.
Francuski zvaničnici navode da pet zemalja Evropske unije nameravaju da pozovu svoje ambasadore na konsultacije u okviru pritiska na Siriju da okonča represivne mere. Agencija Rojters javlja da će evropski funkcioneru u petak razmatrati mogućnost zavođenja sankcija Siriji.
Savet Ujedinjenih nacija za ljudska prava saopštio je da će u petak održati specijalnu sednicu o Siriji, takođe sa ciljem da se predsednik Bašar al-Asad privoli da prekine napade na civile.
Juče je generalni sekretar UN-a Ban Ki-mun zatražio otvaranje nezavisne istrage o tom nasilju, osudivši upotrebu tenkova i bojeve municije tokom gušenja protesta, u kojima je na stotine ljudi ranjeno i ubijeno.
Rano jutros u pribalnom mestu Banias i u Dumi, jednom od predgrađa Damaska, raspoređen je dodatni broj vojnika, dok su u gradu Dara položaji pripadnika snaga bezbednosti dobili pojačanja.
U antivladinim protestima koji su izbili prošlog meseca ubijeno je više od 400 ljudi. Sirijska organizacija za ljudska prava Savasija navodi da je najmanje 500 osoba uhapšeno.

VOANews
 
Naravno da Medjunarodna Zajednica mora nesto uciniti povodom stradanja civila u Sirji jer u Siriji se odigrava skoro istovjetni pogrom stanovnistva Sirije kao u Libiji tako da UN mora reagirati i mora se Siriji uvesti sankcije kako bi se prestalo sa ubijanjem nevinih civila.Izgleda da je Amerikancima palo lose sto se sada u drugoj zemlji krse ljudska prava tako da ne vjerujem da ce u skorije vrijeme NATO izvesti vojnu intervenciju u Siriji jer sada je NATO zauzet dogadjajima u Libiji.Mislim da ce se Sirijci morati naoruzati i da ce morati da krenu u ustanak protiv rezima Bashara al Asada jer ovako se vise ne moze trpjeti jer Sirijski narod zeli slobodu i zeli da se uvede politicki pluralizam kako bi na vlast dosla neka Islamska stranka i kako bi Bashar al Asad prestao biti predsjednik jer vise ne moze Sirijom carovati ideologija Baas partije.Sirija mora izgledati slobodno i mora izgledati demokraticno tako da buduca Libija treba biti Islamska drzava u pravom smislu gdje ce i zene delegati u parlamentu morati biti pokrivene jer u jednoj Islamskoj drzavi zene moraju biti pokrivene.Navijam da UN uvede nek strozije mjere protiv rezima Bashara al Asada i da se naoruza Sirijski narod koji ce krenuti u oslobodjenje Sirije koja je drevna drzava i drevna teritorija Umajada.
 
Poslednja izmena:
Sirija mora da izvrse reforme i mora da jasno bude Basharu al Asadu da ne moze vise biti predsjednik jer on je u tom slucaju diktator.Sirija zeli na celu drzave covjeka koji ce imati mandat i koji ce vladati ne vise od 8 godina.Sirija ce u tom slucaju biti moderna i prava Islamska drzava koja ce natjerati zene u parlamentu da se pokriju i da prevagne islam u svakom smislu gdje ce islam biti sastavni dio drzavnog uredjenja.Sirija zeli Islamski sistem i to narod zeli jer narod je rijesio da bude sliozan oko toga da Bashar al Asad mora otici sa svog mjesta i da mora ustupiti mjesto drugom covjeku koji ce voditi Siriju Islamskim putem a ne putem i partijskim programom Baas partije.Inace Sirija je lijepa zemlja i ona samo trazi dobrog vladara koji ce je voditi jer Sirija je muslimanska zemlja koja trazi Islam i koja zeli od gradjana da svi budu spremni ici u Dzamiju i da se u njoj mole Allahu jer bez toga Sirijski narod nema kud na onom svijetu.Inace i sada muslimani Sirije odlaze u dzamije ali ce poslije smjen Bashara al Asada narod masovno ici ka Dzamijama da bi se molili Allahu.
 

Back
Top