Quantcast

Sukobi sa Kurdima na istoku Turske

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Uhhh sto ti pretjera sa brojevima.

Turkey
Main articles: Kurds in Turkey, Turkish Kurdistan, Human rights in Turkey, Kurdistan Workers Party, and Human rights of Kurdish people in Turkey

Kurdish boys, Diyarbakir.
According to CIA Factbook, Kurds formed approximately 18% of the population in Turkey (approximately 14 million) in 2008. This estimate however does not include the Zaza people which are often considered to be Kurds.[88] Kurdish sources however claim there are as many as 25 million Kurds in Turkey.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kurdish_people#Turkey

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Zasto Pomaci ne bi imali svoju republiku u okviru Bugarske i Grcke.

Zasto Tatari ne bi imali svoju krimsku republiku u okviru Ukrajine.

I td. i td.

Zato sto Pomaci cine tek 2% od ukupnp stanovnistva, Tatari isto tako dok Kurdi zvanicno cine 18 a nezvanicno preko 30% stanovnistva Turske. Njima treba dati drzavu koja bi se sastojala najvecimdelom od delova sadasnje istocne Turske, od severnog Iraka i manjim delom Sirije kao i delova zapadnog Irana.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.732
Zato sto Pomaci cine tek 2% od ukupnp stanovnistva, Tatari isto tako dok Kurdi zvanicno cine 18 a nezvanicno preko 30% stanovnistva Turske. Njima treba dati drzavu koja bi se sastojala najvecimdelom od delova sadasnje istocne Turske, od severnog Iraka i manjim delom Sirije kao i delova zapadnog Irana.

Ja sam protiv stvaranja novih drzava.Na primer, pre bih se borila i zagovarala da se Kinezi povuku iz Tibeta.

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
S.Husein se tereti(o) za nekih 14 nedela, izmedju ostalog i za:

-Napad gasom na grad Halabdzda i 5000 ubijenih ljudi ( dece,zena,staraca) (1988 godina)
-Egzekucija 8000 pripadnika Barzani plemena, jednog od najmocnijih u Iraku.

Turska ne ubija iz cista mira Kurde nego su to odmazde za razne napade i sabotaze sa mrtvim turskim vojnicima i policajcima.
A kako imas nesto protiv, izvoli, zali se Jeremicu, mozda stavi to kao glavnu tacku za rasprave za sledecu sednicu UNO.
Ni mi u Srbiji nismo ublili NI JEDNOG ALBANCA, SIGURAN SAM!, IZ CISTA MIRA.
Dok sami Albanci nisu poceli da prave exscese, tako sto su napadali policiju i slicno, ni Policije nije bilo toliko na Kosovu.
Onda je vlast u BG, tacnije Slobodan Milosevic, bio PRIMORAN da dovuce policiju tamo i drzi je na ulicama.
OPET KAZEM, imao sa prijatelje i poznanike tamo, KOSOVO POLJE i UROSEVAC, oni kazu da NIKO NIKOGA TAMO NIJE DIRAO A POLICIJA NAJMANJE.
Carki je bilo ali su ih zapoceli POJEDINCI, pretezno ALBANCI, KOJE JE NEKO SA STRANE PLATIO.
Sabotaze, ubistva, dizanje u vazduh drzavnih objekata, sve kako bi se gradjanstvo osecalo nesigurno, kako bi se stvorio haos i iz tog haosa profitirala mafija.
AKO NE VERUJES U TO, NE MORAS, TO NISU MOJE RECI VEC RECI LJUDI KOJI SU BILI UDATI ZA ALBANCE I ZIVELI NA KOSOVU POLJU I UROSEVCU.
Ne znam gde su i sta rade sada, o tome sam razgovarao sa njima jos 90-ih. 96-e mislim ili tako nesto?...
Sto se Turske tice...
Pa ako u tim odmazdama ubije i po 3000 Kurda u jednom danu a 10000 za 5 ili 7 dana, to je vec OGROMAN povod da medjunarodna zajednica tu intervenise i dodeli Kurdiam jednu drzavu . ONI SU NAROD STAROSEDELAC U MALOJ AZIJI na BLISKOM ISTOKU. Kurd su narod srodan IRANCIMA-PERSIJANCIMA.

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Ja sam protiv stvaranja novih drzava.Na primer, pre bih se borila i zagovarala da se Kinezi povuku iz Tibeta.

Kinezi su sada super-sila a Turska samo regionalna sila. Tako da nema dovoljno vojnih i ekonomskih kapaciteta da se tako nesto preduzme.
Inace ako Kinezi tacnije HAN populacija ugrozava Tibetance I JA SAM ZA TO DA SE TIBETANCIMA DA DRZAVA.
Samo kao sto rekoh tu medjunarodna zajednica NEMA STA DA TRAZI, to je za razliku od Kurdistana stvar NR Kine.
Kurdistan je internacionalni problem i tu SVI VAZNIJI FAKTORI U SVETU IMAJU PRAVO DA SE MESAJU I DA NADZIRU EVENTUALNU NEZAVISNOST KURDISTANA.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
36.366
А шта веле западни пријатељи,
јел ће бомбардирати Турску, која очигледно крши љуцка права Курдских бораца за слободу, равноправност и демокрацију?

klasika,cim Turci dobiju po pi.ki zarad kosmicke ravnoteze omlate Kurde.Za sve je kriv Crni Asad:lol:

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.714
Ne,nego da Tibetanci sami odluce s kim ce, kako ce i kakvu drzavu zele.

A ako Tibetanci izglasaju da zele da ostanu unutar NR Kine, rezultate izbora proglasiti nevazecim zbog krsenja demokracijskih prava, zatim photoshopirati proteste tisuca lepih mladih u Zari obucenih Tibetanaca sa esarpama oko vrata koji traze demokraciju, i onda proglasiti Tibetansko Prelazno Nacionalno Vijece za legalnog predstavnika cele NR Kine? :lol:

gost 186421

Elita
Poruka
16.845
kurdistan.jpg

wwwlado

Ističe se
Poruka
2.054

MIslim da su njima granice povučene gluplje nego nama , neki pijeni Engleski diplomata trećeg ranga , povukao granice , ostaci kolonijalnih imperija koji sa ljudskim pravima tj. pravima naroda na samoopredeljenje nemaju nikakve veze .

isto kao kod nas Granice Hrvatske ili BIH ili Crne Gore . Ili Autonomija VOjvodine itd. gluposti totalne .

Poslednja izmena:

wwwlado

Ističe se
Poruka
2.054
Mora onda da se bombarduje i Bagdad i Teheran, Nego u Turskoj Kurdi uglavnom zive u Istambulu, Izmiru, na Istoku Turske.Pobegli svi iz svojih vukoyebina
u ove razvijene delove Turske.

Ne mora , morao bi da su Ameri bombardaovali ZAgreb kada je protjerao Srbe , ovvdje treba da postakne egzodus Kurda iz Irana i Iraka , pa da stvore što veću Državu u Turskoj .

A pomjegli iz Vukojebina , pa to je sistemaatski rađeno da bi se razbilo nacionalno jedinstvo KUrda , prislina deportacija uzrokovana ekonomskim terorom , pod hitno bombdardovanje da bi se spriječila humanitarna katsastrofa .

Kurdsko ljeto .

A kada se već Turska ne dnevnom redu valjalo bi da Armenci dobiju teritorije gdje je nad njima počinjen genocid .

TAkođe i sa Grcima , pa da se Turska vrati u prirodne granice .

Koem

Veoma poznat
Poruka
14.600
Ne mora , morao bi da su Ameri bombardaovali ZAgreb kada je protjerao Srbe , ovvdje treba da postakne egzodus Kurda iz Irana i Iraka , pa da stvore što veću Državu u Turskoj .

A pomjegli iz Vukojebina , pa to je sistemaatski rađeno da bi se razbilo nacionalno jedinstvo KUrda , prislina deportacija uzrokovana ekonomskim terorom , pod hitno bombdardovanje da bi se spriječila humanitarna katsastrofa .

Kurdsko ljeto .

A kada se već Turska ne dnevnom redu valjalo bi da Armenci dobiju teritorije gdje je nad njima počinjen genocid .

TAkođe i sa Grcima , pa da se Turska vrati u prirodne granice .
Kad bi Armenci dobili te teritorije nebi ih bilo ni 30% u svojoj drzavi :think:

Koem

Veoma poznat
Poruka
14.600
Kinezi su sada super-sila a Turska samo regionalna sila. Tako da nema dovoljno vojnih i ekonomskih kapaciteta da se tako nesto preduzme.
Inace ako Kinezi tacnije HAN populacija ugrozava Tibetance I JA SAM ZA TO DA SE TIBETANCIMA DA DRZAVA.
Samo kao sto rekoh tu medjunarodna zajednica NEMA STA DA TRAZI, to je za razliku od Kurdistana stvar NR Kine.
Kurdistan je internacionalni problem i tu SVI VAZNIJI FAKTORI U SVETU IMAJU PRAVO DA SE MESAJU I DA NADZIRU EVENTUALNU NEZAVISNOST KURDISTANA.
Zasto je Kurdistan medjunarodni problem,a Tibet nije?

Koem

Veoma poznat
Poruka
14.600

Nije tacno,Bugari laziraju popise pa se i ne zna koliko koga ima u toj drzavi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.