Суицид и песимизам

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
@Vlad Dragulija @Ariodante
Ето нове теме да не спамујемо човеку тему. Можемо овде разговарати о проблемима суицида и песимизма.

Зашто влад мислиш да је једна погрешна љубав довољна да те обори? Колико си ти депресивна да ни пет паса не помажу? Које су расе, узгред?
 
Klinička depra zahteva lekove koliko sam upućena. Suicid ne znam koliko je nužno vezan za "kvalitet" depre, ali ga terapeuti vrlo ozbiljno shvataju...
I svako od nas treba da ozbiljno shvati suicidalne misli. Tu postoji izvesna gradacija: uobičajeno vajkanje ma ja ću da se ubijem - to imamo svi i nije osobito ozbiljno, onda pravljenje plana (tu postoji isto gradacija koliko je podrobno taj plan realizovan) i pokušaj. Između pomisli i vizualizacije i pokušaja samoubistva može mnogo vode da protekne. Zato je bitno da stručno lice to procenjuje, nikako dokoni forumaši.
 
Ima nas koji jesmo depresivni! Meni lično ne padaju na pamet suicidne misli.Smrt je neminovnost...svakako dolazi po svakog od nas. Pitanje je samo kada. Primetila sam i da depresija nije nužno povezana sa suicidom, čak mislim i da nije, to jest, da zavisi od slučaja do slučaja.Suicid je koliko znam takođe povezan sa genetikom.Što bi značilo da nije svako podložan.
 
Dečko sa kojim sam ležao, Malica. Uvek je spavao na odeljenju. Po ceo dan spavao. Jedino uveče kad su Mućke on pogleda epizodu i ispiši cigaru. Znao ga moj drug. Radio kao pekar imao 90.000 din platu. Imao devojku koja ga posećivala u Lazi. Čim je izašao reko majci, odoh da prošeta psa. Otišlo na 13. sprat Hotela Srbija i skočio sa požarnih stepenica i ubio se.

Zašto ? Čitao Bibliju. Novi zavet proučavao ekcesivno. U tridesetim godinama mu se javi glas u glavi "Ubi se, ideš u carstvo nebesko". I eto ubio se. Religija je vrlo opasna za šizofreničare jer izaziva psihozu. Sve što se svodi na veru a ne na činjenice i dokaze izaziva psihozu. Razlika između pobožnog čoveka i šizofrenije je mala. Sve časne sestre su lude. Svaku koju sam video fali joj neki klinac.
 
Dečko sa kojim sam ležao, Malica. Uvek je spavao na odeljenju. Po ceo dan spavao. Jedino uveče kad su Mućke on pogleda epizodu i ispiši cigaru. Znao ga moj drug. Radio kao pekar imao 90.000 din platu. Imao devojku koja ga posećivala u Lazi. Čim je izašao reko majci, odoh da prošeta psa. Otišlo na 13. sprat Hotela Srbija i skočio sa požarnih stepenica i ubio se.

Zašto ? Čitao Bibliju. Novi zavet proučavao ekcesivno. U tridesetim godinama mu se javi glas u glavi "Ubi se, ideš u carstvo nebesko". I eto ubio se. Religija je vrlo opasna za šizofreničare jer izaziva psihozu. Sve što se svodi na veru a ne na činjenice i dokaze izaziva psihozu. Razlika između pobožnog čoveka i šizofrenije je mala. Sve časne sestre su lude. Svaku koju sam video fali joj neki klinac.
ja se popo na 17.i u isti hotel jos sam i radio tamo tad
zove me bivsa otkrila nesto o meni i kaze dolazis odma ili sve u q
sklonim se sa recepciju u lift direkt zadnji sprat setkam vidjet da me se ne spazi i ima li dje slobodna kancelarija za prici prozoru
nadjem jednu pluotvoren prozor i pridjem nesto se naginjem pokusavam i tako par minuta nesto me povrati nazad i evo me sad odje
citava lavina se izdesavala sto nisam tad patosiro dolje...poslje se ja s nju nadjem buraz gore od same smrti to suceljavanje i to jos sinbolicki na groblje tela me saranit leb te yebo....
 

Back
Top