Sud u Velesu osudio arhiepiskopa Jovana na dve i po godine zatvora

..nista ja tebe ne razumem..tvoja crkva ne postoji, to je poltichki projekt kojim su vas odvojili od nas..ti se molis u crkvi koja je lazna kao sto vam je lazna i istorija..nemas pojma sta lupas ovde..sluchaj si za sazhaljenje kao sto ste uvek i bili..za zhaljenje..
Postoji normalno i to ne jedna mnogo crkava. Samo u Ohridu ima 365 Pravoslavnih crkvi kolko i dana u godini. A pricas da mi nemamo crkve.
Ljudi vi imate problem sa nama, a ne mi sa vama.
Vi imate problem sa nasim imenom, mi nemamo mi se zovemo MAKEDONIJA.
Vi imate problem sa nasom crkvom, za nas je MPC sveta crkva, za vas "sekta"

Postoji normalno i to ne jedna mnogo crkava. Samo u Ohridu ima 365 Pravoslavnih crkvi kolko i dana u godini. A pricas da mi nemamo crkve.

Ti si neki balavac, jel da . A koliko su tih crkava u OHRIDU izgradili Makedonci .
El ima neki Makedonac , ktitor od 11 do 19 veka . Ajd nas prosvetli .
Nego , sto ste uhapsili coveka ? Sta vam je utradio ? Za to ce mo da vratimo , cim se namestite . Nece ni kod nas doveka sljam da bude na vlasti . Pa kad bude neka prilika , sigurno da necemo zaboraviti .

Pazi sta ti kazem .
Sram vas bilo .

Postoji normalno i to ne jedna mnogo crkava. [SIZE=]Samo u Ohridu ima 365 Pravoslavnih crkvi kolko i dana u godini[/SIZE]. A pricas da mi nemamo crkve.
[SIZE="]Ljudi vi imate problem sa nama, a ne mi sa vama.
Vi imate problem sa nasom crkvom, za nas je MPC sveta crkva, za vas "sekta"[/E]

..ne deri se dilejo, vidim sasvim dobro..mozete da se zovete kako hocete samo da znate da ljudi nisu ime..i nemate crkvu, imate sektu(sectum-odvojeno parche) koja je nastala po politichkoj liniji i deo je plana destabilizacije ovog prostora..i te crkve po Ohridu su Srbi napravili za svoje potrebe..ili ih je aleksandar makedonski napravio?..a i u kakvog Boga vi to verujete kad ste prema braci ovakvi?

Црква није грађевина.То је заједница у Христу свих крштених, обједињена светим тајнама.Тако је прописано канонима.

Такозвана македонска црква која нема благослов Васељенске Патријаршије и није призната ни од једне православне цркве у свету, не придржава се канона а из тога следи оно што сам ти раније рекла.

Велика је одговорност на самозваним владикама , ваше самозване цркве.Одговорност за обману над народом који нема сазнање о томе да је одлазак у неку македонску цркву исто што и одлазак у општину или неку другу грађанску установу.

А најстрашнија је одговорност појединца који то зна, а причешћује се у таквој цркви обмањујући себе да тиме прима Христа и ствара заједницу вечног живота.

Poslednja izmena:
Црква није грађевина.То је заједница у Христу свих крштених, обједињена светим тајнама.Тако је прописано канонима.

Такозвана македонска црква која нема благослов Васељенске Патријаршије и није призната ни од једне православне цркве у свету, не придржава се канона а из тога следи оно што сам ти раније рекла.

Велика је одговорност на самозваним владикама , ваше самозване цркве.Одговорност за обману над народом који нема сазнање о томе да је одлазак у неку македонску цркву исто што и одлазак у општину или неку другу грађанску установу.

А најстрашнија је одговорност појединца који то зна, а причешћује се у таквој цркви обмањујући себе да тиме прима Христа и ствара заједницу вечног живота.

Crkva o kojoj govoris nije trenutno priznata, ali ce biti. Isto tako ni SPC nije bila priznata (i to veoma dugo) pa sada jeste...

.

Dokle ces vise da iznosis samo pretpostavke i ono sta hoces? Zar ti nije bilo dosta na onoj temi o Mk koju si sam otvorio? Shvati da mi "obican narod" ne mozemo da priznamo vasu Crkvu. To radi "Vaseljenski Sabor" i po PRAVILIMA PRAVOSLAVLJA (prosto receno), vi ste anatemisani i SEKTA! To je uradio PATRIJARH VASELJENSKI, a NE SRPSKI NAROD! Zasto mora x puta da ti ponavljamo jedno-isto?
Rekla sam ti da mi navedes sve ktitore svih tih Crkvi tamo recimo u periodu od 11. do 19. veka!

'Ajd sad budi pošten, pa kaži koliko od tih crkava je srpskih i bugarskih, a koliko makedonskih.
Vratite vi nama naše crkve i manastire, koje su gradili naši kraljevi, despoti, carevi, župani i vojvode, a eto vam vaše što ste pravili od kako vam je Tito dao crkvu.

Ma nemamo mi problem. Vi ste rešili da nećete više da budete Srbi, prihvatili ste da vas Tito odvoji od matice Srbije, e pa onda vratite nam ono što je srpsko, pa vam eto i crkva i nacija.
Samo, u tome i jeste problem. Kada biste vi priznali da je srpsko ono što su Srbi gradili, vama od istorije bi ostalo samo ono što su Turci gradili, a onda bi se jasno videlo da vi imate problem sa identitetom, odnosno da ne možete da nađete ništa makedonsko od starog veka, pa na ovamo. Svi tragovi iz starog i srednjeg veka su srpski, i po neki bugarski, čime bi se razbili mnogi falsifikati koje podmećete, kao i bilo kakva veza vas i antičkih Makedonaca.
Pa, vi da ste bili poseban narod, porobljen od Srba, kako danas tvrdite, ne biste se okupili u srpskom manastiru na Ilinden da dižete ustanak protiv Turaka. Zašto biste dizali ustanak pod pokroviteljstvom crkve jednog zavojevača, protiv vladavine drugog? Samo zato jer ste taj manastir smatrali svojim, i tu crkvu, i ime koje ta crkva nosi, i dosta više sa podmetanjima!

Poslednja izmena:
koliko vidim, SPC se mesa u politiku zemlje, opravdano ili ne, to nije za diskusiju. e sad mene interesuje, ako ona to radi ovde u srbiji, sta li tek radi u C.Gori ili makedoniji. i ponovo dolazimo do pocetak, zasto SPC mora biti galvna i u drugim drzavama

Jer je to prva i maticna Crkva na tim prostorima,to je bila SRBIJA i SRPSKO, a danas su samo sekte MPC i CGPC!

hehehehehee, sta ce u Makedoniji ako je vas, zapitaj se malo.

ništa bolje ne zaslužuje :ok: jedan monah, duhovnik....koji se usudio da *baci anatemu na ceo makedonski narod...:rumenko: brani svoju *teritoriju i svoje interese..........ista priča kao sa CPC......:dash::dash::dash::dash:
pare..puste pare, čak i neki monasi nisu imuni na njih

ps.a komentari na ovoj temi........:roll: strašno, evo , sad su i Makedonce dodali na spisak srBskih neprijatelja :dash:

Архиепископа Јована су већ једном власти Македоније осудили на 18 месеци затвора, судија Мишко Стојковски који је осудио Архиепископа СПЦ Јована убрзо је после донете пресуде нађен мртав на свом радном месту.

09 Нов 2005
Мишко Стојковски, судија Апелационог суда у Битољу, који је водио
процес против поглавара Охридске архиепископије, митрополита скопског
Јована, пронадјен је мртав данас у својој канцеларији, потврдјено је
из полицијских и судских извора у том граду.

Стојковски је осудио митрополита Јована, поглавара Српске православне
цркве у Македонији, на 18 месеци затвора због кривичног дела
"распиривања националне, расне и верске мрзње, раздора и
нетрпељивости ".

Та казна је касније потврдјена иу Апелационом суду у Битољу, па је
по правоснажности пресуде, митрополит Јован прије три и по месеца
упуцен на издржавање казне у затвор Идризово код Скопља, где се и
сада налази.

Како су незваницно потврдили судски извори, тијело судије Стојковског
у његовој канцеларији је пронасао судски курир.

Back