Sud u Srbiji odredio odstetu Hrvatu za oduzetu imovinu u ratu u Hrvatskoj

-APATRID-

Domaćin
Banovan
Poruka
4.841
Umjesto da bude vjest godine, da je sud u Srbiji odredio odstetu Hrvatu za oduzetu imovinu
u ratu u Hrvatskoj, nije nazalost to bila ni vjest dana, pa se pitam:

da li je moguce da je opsta kontuzija u tom stadijumu, da se u toj presudi ne prepoznaje
priznanje Srbije da je izvrsila agresiju na Hrvatsku i da je time poduprta teza
hrvatskih nacista da je u Hrvatskoj vodjen domovinski rat!

Iz cega, naravno, sljedi placanje ratne odstete Hrvatskoj i brisanje istorijskog prava
srpske konstitutivnosti, radi kolaboracije u okupaciji!

Vrhunac srpskog idiotizma!
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/12/20/0037006.html
 
Poslednja izmena:
Umjesto da bude vjest godine, da je sud u Srbiji odredio odstetu Hrvatu za oduzetu imovinu
u ratu u Hrvatskoj, nije nazalost to bila ni vjest dana, pa se pitam:

da li je moguce da je opsta kontuzija u tom stadijumu, da se u toj presudi ne prepoznaje
priznanje Srbije da je izvrsila agresiju na Hrvatsku i da je time poduprta teza
hrvatskih nacista da je u Hrvatskoj vodjen domovinski rat!

Iz cega, naravno, sljedi placanje ratne odstete Hrvatskoj i brisanje istorijskog prava
srpske konstitutivnosti, radi kolaboracije u okupaciji!

Vrhunac srpskog idiotizma!

On je tužio JNA, pa mi nije jasno po kom osnovu je taj sud odredio da Srbija treba da mu plaća odštetu?
 
Bila je dok je postojala SFRJ. Nakon referenduma Republika o samostalnosti prestala je biti legalna.

То је ваше, мени добро познато, хрватско тумачење устава као и право на самопредељење.... Све у свему данас практично безначајно питање легалности након свега.
Све у свему, волео бих да видим ингениозан покушај да докажете то како су "Срби извршили агресију на Србе", те "починили геноцид против својих сународника"....
То би и за кејс право био преседан правне науке...
 
То је ваше, мени добро познато, хрватско тумачење устава као и право на самопредељење.... Све у свему данас практично безначајно питање легалности након свега.
Све у свему, волео бих да видим ингениозан покушај да докажете то како су "Срби извршили агресију на Србе", те "починили геноцид против својих сународника"....
То би и за кејс право био преседан правне науке...
Па наравно да подржавају ову власт, њихова гамад влада Србијом, али неће још дуго.
 
То је ваше, мени добро познато, хрватско тумачење устава као и право на самопредељење.... Све у свему данас практично безначајно питање легалности након свега.
Све у свему, волео бих да видим ингениозан покушај да докажете то како су "Срби извршили агресију на Србе", те "починили геноцид против својих сународника"....
То би и за кејс право био преседан правне науке...

Nije to hrvatsko tumačenje ustava, to su činjenice i tu nema spora. Na referendumu 1991. hrvatski građani su sa preko 94 % glasova odlučili da žele samostalnost. To ti je većina.
 
Nije to hrvatsko tumačenje ustava, to su činjenice i tu nema spora. Na referendumu 1991. hrvatski građani su sa preko 94 % glasova odlučili da žele samostalnost. To ti je većina.

И српски народ у Хрватској је одлучио у складу са важећим уставом СФРЈ да жели остати у Југославији и шта је ту спорно?
 
Nije to hrvatsko tumačenje ustava, to su činjenice i tu nema spora. Na referendumu 1991. hrvatski građani su sa preko 94 % glasova odlučili da žele samostalnost. To ti je većina.

И Срби су избачени из устава РХ. Заправо и нису третирани као грађани исте... мај 1990. долази ХДЗ на власт, прва предизборна кампања.... а остатак ти улепшано причај свом сину пред спавање... :bye:
 
И српски народ у Хрватској је одлучио у складу са важећим уставом СФРЈ да жели остати у Југославији и шта је ту спорно?

Srpski narod je imao pravo da sudjeluje u legalnom referendumu koje je organizirala SR Hrvatska. Ako ne vjeruješ meni pitaj UN.
 
И српски народ у Хрватској је одлучио у складу са важећим уставом СФРЈ да жели остати у Југославији и шта је ту спорно?

Ali vidis, hrvatski narod je jos pre sprovodjenja tih referenduma, neustavno,
ukinuo Srbima ustavna prava!

Znaci da je jos pre sprovodjenja referenduma o samostalnosti, Srpski narod bio ustavno obespravljen,
sto dokazuje da je Hrvatski cilj bila Hrvatska drzava jednonacionalnog suvreniteta!
 
Srpski narod je imao pravo da sudjeluje u legalnom referendumu koje je organizirala SR Hrvatska. Ako ne vjeruješ meni pitaj UN.

Ajde ne lupaj, srpska suverenost u Ustavu SR.Hrvatske nije sporna!
Srbi nakon ustavnih diskriminacija, apsolutno vanustavno sprovedenih,
nisu prihvatali takvu samostalnu Hrvatsku drzavu!

Ocigledno je da Hrvatima nije bio cilj samostalna Hrvatska drzava u kojoj su i Srbi suvereni!
To nije apsolutno bilo sporno i ostvarilo bi se bez i jedne zrtve!
Po svaku cjenu trebalo je poceti rat i etnicki ocistiti Srbe te tako ostvariti proklamovani cilj
nezavisne, etnicki ciste hrvatske drzave!
 
Ali vidis, hrvatski narod je jos pre sprovodjenja tih referenduma, neustavno,
ukinuo Srbima ustavna prava!

Znaci da je jos pre sprovodjenja referenduma o samostalnosti, Srpski narod bio ustavno obespravljen,
sto dokazuje da je Hrvatski cilj bila Hrvatska drzava jednonacionalnog suvreniteta!

Другим речима правашки сан А. Старчевића и А. Павелића - етнички чиста држава.

Крај приче....
 
Ajde ne lupaj, srpska suverenost u Ustavu SR.Hrvatske nije sporna!
Srbi nakon ustavnih diskriminacija, apsolutno vanustavno sprovedenih,
nisu prihvatali takvu samostalnu Hrvatsku drzavu!

Ocigledno je da Hrvatima nije bio cilj samostalna Hrvatska drzava u kojoj su i Srbi suvereni!
To nije apsolutno bilo sporno i ostvarilo bi se bez i jedne zrtve!
Po svaku cjenu trebalo je poceti rat i etnicki ocistiti Srbe te tako ostvariti proklamovani cilj
nezavisne, etnicki ciste hrvatske drzave!

Ako je to istina kako je moguće da u Hrvatskoj danas žive Srbi?
 
Другим речима правашки сан А. Старчевића и А. Павелића - етнички чиста држава.

Крај приче....

Svakako, ali pitanje je: ko im je sve veleizdajom postojecg Ustava SFRJ to omogucio!!!!
Gospodin Bora Jovic, mogao bi jos dok je ziv da otpjeva sta je radio!
 

Back
Top