Stvaranje čoveka po obličju Boga

Meni je nemoguce da diskitijem na ovu temu jer me ovaj brise.
Nije u stanju da diskutuje o tome i zlouotrebljava.
Па где нађосте сад ову тему бре?

Знаш ли ти уопште живо чељаде које је саздано по божјем обличју ?

Ево јуче у Мејну човек упуцао силне људе, обичне грађане, кренули у куповину и паф, осташе без живота ?

Натенјаху доле диже у ваздух болнице, зграде, целе квартове, већ је убио 2000 палестинске деце кажу из УНИЦЕФ а ?

Знаш ли људино колико данас у свету има људи спремних да убију за 100 еура само ?

Има ли дана од настанка ове луде цивилизације да се НЕГДЕ НИЈЕ РАТОВАЛО, КЛАЛО И УБИЈАЛО ?

О ком ви то богу овде пишете и какав нам је то узор, лик, обличје, како год ?
.........................................................................................................................................................................................................................................

ДА И МАЛО ПАМЕТИ ИМАТЕ, НЕ БИ СТЕ БОГОВЕ И ЉУДЕ ПОИСТОВЕЋИВАЛИ НИ ПО КОМ ОСНОВУ.

СВАКА, ПА И НАЈМАЊА СЛИЧНОСТ СЕ МОРА НЕГИРАТИ, НЕГИРАТИ, НЕГИРАТИ ДО БЕСКОНАЧНОСТИ.

У супротном, каквог смисла има религија која следи и поштује бога који је очигледно ЕКСТРЕМНО КРВОЛОЧАН.

Јер људи су такви, дефинитивно ! :kafa:

Па где нађосте сад ову тему бре?

Знаш ли ти уопште живо чељаде које је саздано по божјем обличју ?

Ево јуче у Мејну човек упуцао силне људе, обичне грађане, кренули у куповину и паф, осташе без живота ?

Натенјаху доле диже у ваздух болнице, зграде, целе квартове, већ је убио 2000 палестинске деце кажу из УНИЦЕФ а ?

Знаш ли људино колико данас у свету има људи спремних да убију за 100 еура само ?

Има ли дана од настанка ове луде цивилизације да се НЕГДЕ НИЈЕ РАТОВАЛО, КЛАЛО И УБИЈАЛО ?

О ком ви то богу овде пишете и какав нам је то узор, лик, обличје, како год ?
.........................................................................................................................................................................................................................................

ДА И МАЛО ПАМЕТИ ИМАТЕ, НЕ БИ СТЕ БОГОВЕ И ЉУДЕ ПОИСТОВЕЋИВАЛИ НИ ПО КОМ ОСНОВУ.

СВАКА, ПА И НАЈМАЊА СЛИЧНОСТ СЕ МОРА НЕГИРАТИ, НЕГИРАТИ, НЕГИРАТИ ДО БЕСКОНАЧНОСТИ.

У супротном, каквог смисла има религија која следи и поштује бога који је очигледно ЕКСТРЕМНО КРВОЛОЧАН.

Јер људи су такви, дефинитивно ! :kafa:
Da!
Sve lepo receno!
Tako izgleda logicki i na prvi pogled.
Medjutim problem dte vi koji dajete cenzus drugoj strani.
Silama tame koje vladaju ovim svetom zahvaljujuci velikom cenzusu koji im dajete.

Bog o kom govoris kaze ne ubij ne otimaj ne kradi itd, ljubi bliznjega ne cini zla neprijatelju....

Dakle kada bi svi poslusali Boga ne bi bilo vise to sto pises gore.
Ali problem je u tome sto ga ne slusaju a kazu vernici su?

Pa zar se nisi pitao da tu nesto nije u redu a ne u Bogu?

Ako si toliki mirotvirac kako je moguce da ne sledis Boga koji isto to zagovara sto i ti?
Vec dajes cenzus onoj drugoj strani?

Da!
Sve lepo receno!
Tako izgleda logicki i na prvi pogled.
Medjutim problem dte vi koji dajete cenzus drugoj strani.
Silama tame koje vladaju ovim svetom zahvaljujuci velikom cenzusu koji im dajete.

Bog o kom govoris kaze ne ubij ne otimaj ne kradi itd, ljubi bliznjega ne cini zla neprijatelju....

Dakle kada bi svi poslusali Boga ne bi bilo vise to sto pises gore.
Ali problem je u tome sto ga ne slusaju a kazu vernici su?

Pa zar se nisi pitao da tu nesto nije u redu a ne u Bogu?

Ako si toliki mirotvirac kako je moguce da ne sledis Boga koji isto to zagovara sto i ti?
Vec dajes cenzus onoj drugoj strani?
To zagovaranje ne dolazi od boga već od ljudi koji su zagovaranje stavili na papir i umetnuli u Bibliju i druge spise.
Oni su sa dobrim namerama hteli da nas predstave u nekom drugom boljem svetlu.
Međutim.
Mi smo nešto sasvim drugo od idealnog stvorenja, koje je stvorio nekakav vanzemaljski bog.

Naša slavoljubivost, srebroljublje, krvoločnost i sklonost ka klanju i ubijanju se ne može sakriti.

Kako je tako lako Isus Navin nagovorio Jevreje da masakriraju civilno stanovništvo Jerihona ?

Nije Hitler sam ubio 6 miliona Jevreja, mnogo ruku je tu učestvovalo ?

Nama je ubijanje u krvi rođeče.

Što dalje implicira da nam je bog što nas stvori po sopstvenom liku takođe KRVOLOČAN ?

Ili da nemamo nikakve sličnosti sa našim vanzemaljskim stvoriteljem, da smo mi po prirodi krvoločni a da nam je stvoritelj PACIFISTA ?

Za koju si ti opciju kojekude ? :kafa:

To zagovaranje ne dolazi od boga već od ljudi koji su zagovaranje stavili na papir i umetnuli u Bibliju i druge spise.
Međutim.
Mi smo nešto sasvim drugo od idealnog stvorenja, koje je stvorio nekakav vanzemaljski bog.

Naša slavoljubivost, srebroljublje, krvoločnost i sklonost ka klanju i ubijanju se ne može sakriti.

Kako je tako lako Isus Navin nagovorio Jevreje da masakriraju civilno stanovništvo Jerihona ?

Što dalje implicira da nam je bog što nas stvori po sopstvenom liku takođe KRVOLOČAN ?

Ili da nemamo nikakve sličnosti sa našim vanzemaljskim stvoriteljem, da smo mi po prirodi krvoločni a da nam je stvoritelj PACIFISTA ?

Ovo sto si napisao je protivurecno.
Sto pokazuje da nije tacno.
To su napisali ljudi kazes a ubijanje nam je u krvi?
Onda ne bi napisali ljudi ovo sto rece.
Vec bi odobrili ubijanje.

Mozda je tebi u krvi ali meni nije.
Ni ne pada mi na pamet.
Osim u samo odbrani.
Ali postoje mnoge druge stvari u samo odbrani pre toga.

Не, једино је човјек створен по образу Божјем. Наша душа је боголика а ми смо позвани да се обожимо и постанемо богови у благодати тј. да се сјединимо са Богом. Човјек је и изнад анђела у том аспекту јер Бог није постао анђео али јесте постао човјек у Исусу Христу.
ne verujem da je čovek iznad anđela. Da su anđeli mašine bez duše i svoje volje ne bi mogli da se pobune. A po svemu su superiorniji od ljudi jer oni kontrolišu duhovni svet i preko njega i materjalni a mi ne možemo ni ovaj materjalni a duhovnog nismo ni svesni uglavnom. Pre će biti da čovek može da postane anđeo pozitivnom evolucijom kroz niz života.

ne verujem da je čovek iznad anđela.
Nije to pitanje vere nego Biblijske realnosti jer tamo pise ovako:

Ps.8,4.5:
"...Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga;..."

Da su anđeli mašine bez duše i svoje volje ne bi mogli da se pobune. A po svemu su superiorniji od ljudi jer oni kontrolišu duhovni svet i preko njega i materjalni a mi ne možemo ni ovaj materjalni a duhovnog nismo ni svesni uglavnom...
👍

Međutim.

Bog je zao i dobar u isto vrijeme.
Sve to on čini preko ljevice i desnice a covjek treba nauciti sto je tu kvalitetno a sto nije.
Osuditi njegovu rječ u bibliju kad sije zlo a kad sije dobro to prepoznati.
To je sve.

Па нисмо. То сам и написао. Испод анђела смо али имамо потенцијал да постигнемо оно што они не могу.
kako smo ispod kad po predanju dobijamo anđela čuvara. njegov zadatak da ti se nađe, nemaš direktnu komunikaciju ali on je ipak u službi čoveka a ne obrnuto.
i sotona nije hteo da se pokori čoveku zato je otpao (po nekoj priči), a pošto bogu ne može ništa spopada ljude.

kako smo ispod kad po predanju dobijamo anđela čuvara. njegov zadatak da ti se nađe, nemaš direktnu komunikaciju ali on je ipak u službi čoveka a ne obrnuto.
i sotona nije hteo da se pokori čoveku zato je otpao (po nekoj priči), a pošto bogu ne može ništa spopada ljude.
predanje je upitno, jer ko dobija i kada i kojeg andjela, sto je najvaznije?
andjeli se salju onima koji ce naslediti spasenje, jevrejima je obecana zemlja, i odatle imamo andjele koji stite zemlje, narode, nacije, ali nas zanima hriscansko stanoviste koje nam je dao apostol Pavle:
Ključni stih na temu angeologije nalazi se u Jevrejima 1:14: „Nisu li to sve službeni duhovi poslani da služe onima koji će naslediti spasenje?"
sa linka koji je pogodan da se produbi tema https://www.gotquestions.org/Srpski/angeologija.html
sotona nije hteo da se pokori čoveku zato je otpao (po nekoj priči), a pošto bogu ne može ništa spopada ljude.
neke spopada, ali nekima se uslihtao, lukavo podvukao, prevario ih, kao otac lazi

i opet se vracamo na pitanje: kom coveku? onom koji ce naslediti spasenje, znaci da vidimo citat ap. pavla, ako se ja pitam, da taj citat proanaliziramo.
kako smo ispod kad
ap. Pavle isto kaze da smo samo privremeno ispod, tj. da smo bili ispod, i onda to dokazuje... treba videti kontekst i za taj navod
  1. APOSTOL PAVLE ČAK, DA NE BI BILO NEDOUMICE, JASNO RAZJAŠNJAVA:
    I KORINĆANIMA 6,3 Ne znate li da ćemo andjelima suditi, a kamoli stvarima ovoga sveta? (vidi GALATIMA 1,8 i 9)!!!
    KOLOŠANIMA 2,18 Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom andjela, istražujući i što ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svoga
    JEVREJIMA 2,5 Jer Bog ne pokori andjelima vasionoga sveta, koji ide i o kome govorimo.
obradio sam ovde:
  1. Ko će suditi svetu: andjeli ili ljudi?

Poslednja izmena:
ne verujem da je čovek iznad anđela. Da su anđeli mašine bez duše i svoje volje ne bi mogli da se pobune. A po svemu su superiorniji od ljudi jer oni kontrolišu duhovni svet i preko njega i materjalni a mi ne možemo ni ovaj materjalni a duhovnog nismo ni svesni uglavnom. Pre će biti da čovek može da postane anđeo pozitivnom evolucijom kroz niz života.
ne mozes ti da biras sta hoces, a sta neces, jer mi vec imamo koncept bolji od tog koga nam ti nudis

covek je privremeno manji, nizi od andjela, andjeli jesu duhovni entitetet, privremeno superiorniji., bestelesni, ali coveciji zadatak je viisi nivo od andjeoskog, a on je Boziji, jer rece Hristos: budite dakle savrseni kao Otac vas nebeski, ... a ne zgresite mu kao andjeli, dodajem, - i to tako shvati

znaci, andjeli su nam dati kao nivo koji preskacemo da bi bili bas kao Bog, i oni kada vide da mi nasledjujemo spasenje, pristupaju nama da sluze., a nije obrnuto, kako neki lazu, a apostol ih raskrinkava ovde
KOLOŠANIMA 2,18 Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom andjela, istražujući i što ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svoga
paz' drugi prevod
Kološanima 2,18Ne dopustite oduzeti vam pobjedu od ljudi koji uživaju u jednoj "nabožnosti ", u "bogoslužju *anđelima"; oni zaranjaju u svoja viđenja a njihova putena umnost se nadimlje od priviđenja;
aha, jos bolji prevod

Poslednja izmena:
Da načinimo čoveka po obličiju i po prilici našoj, pa neka ima on vlast nad ribama morskim i nad pticama nebeskim i nad životinjama i nad celom zemljom i nad svim gmizavcima koji gmižu po zemlji. I Bog stvori čoveka, čoveka po obličiju svome, po obličiju Božijem stvori ga; stvori čoveka i ženu. I blagoslovi ih i reče im Bog: Radjajte se, množite se i napunite zemlju. (Postanje 1:25-27)

Šta ovo znači? O kojem obliku govorimo ovde? Da li je u pitanju fizički oblik? Ipak nigde se u Bibliji ne pominje izgled Boga.
Da li je u pitanju sloboda izbora? Kako Bog može odlučivati, tako može i čovek. Međutim, i anđeli nebeski imaju slobodnu volje, onda nije ni to.

Koja je to forma (oblik) koji mi posedujemo, a nalikuje Bogu?
cim resim pred-pitanja, bacam se na na glavno pitanje, temu [oblicje forma vs saborski sporevi o prirodi/atributima vs sustini]
postoje, znaci, 2 izvestaja o stvaranju, i preklapaju se u knj. Postanja; ti pitas za drugi, ali sam ja Adam iz prvog, drugi je umetnut i isprepletan sa prvim, a oba ne mogu postojati, jer ili sam ja Adam PRVI STVOREN, pa Eva od mog rebra, ili smo oboije istovremeno.

samo da se zna, ili ste moji, verujete u prvi izvestaj da sam ja ADAM prvi, ili verujete u taj drugi "po oblicju", a jare i pare nece moci

ja adam sam imao samo 2 sina, i svi ste vi od onog bratoubice, ali nemojte meni da verujete, pravite se ludi dok se genocid trecine svih zivih odvija pred vasim ocima, po tumacenju kesarijskog laznog otkrivenja, nadajuci se da cete biti u ostatku od 2/3.

Poslednja izmena:
Psalam 8:4-5:
"Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš? Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga"

Back