Stvaranje čoveka po obličju Boga

Da načinimo čoveka po obličiju i po prilici našoj, pa neka ima on vlast nad ribama morskim i nad pticama nebeskim i nad životinjama i nad celom zemljom i nad svim gmizavcima koji gmižu po zemlji. I Bog stvori čoveka, čoveka po obličiju svome, po obličiju Božijem stvori ga; stvori čoveka i ženu. I blagoslovi ih i reče im Bog: Radjajte se, množite se i napunite zemlju. (Postanje 1:25-27)

Šta ovo znači? O kojem obliku govorimo ovde? Da li je u pitanju fizički oblik? Ipak nigde se u Bibliji ne pominje izgled Boga.
Da li je u pitanju sloboda izbora? Kako Bog može odlučivati, tako može i čovek. Međutim, i anđeli nebeski imaju slobodnu volje, onda nije ni to.

Koja je to forma (oblik) koji mi posedujemo, a nalikuje Bogu?
Osobine
Ljubav dobrota, pravednost, miroljubivost, samosavladavanje, krotost, ljubaznost, vera....

Da načinimo čoveka po obličiju i po prilici našoj, pa neka ima on vlast nad ribama morskim i nad pticama nebeskim i nad životinjama i nad celom zemljom i nad svim gmizavcima koji gmižu po zemlji. I Bog stvori čoveka, čoveka po obličiju svome, po obličiju Božijem stvori ga; stvori čoveka i ženu. I blagoslovi ih i reče im Bog: Radjajte se, množite se i napunite zemlju. (Postanje 1:25-27)

Šta ovo znači? O kojem obliku govorimo ovde? Da li je u pitanju fizički oblik? Ipak nigde se u Bibliji ne pominje izgled Boga.
Da li je u pitanju sloboda izbora? Kako Bog može odlučivati, tako može i čovek. Međutim, i anđeli nebeski imaju slobodnu volje, onda nije ni to.

Koja je to forma (oblik) koji mi posedujemo, a nalikuje Bogu?
Odakle ti to da andjeli imaju slobodnu volju?

Ja odvajam , problem je sto mnogi drugi ne odvajaju , misle da u knjigama biologije umesto evolucije treba da stoje trceratropsi koje jasu ljudi.
I ako ti je to tradicija treba da je menjas.
Ne odvajaš čim me svrstavaš gdje si me svrstao.
Ti ne shvaćaš da njihovo poimanje texta je jednodimenzionalno a text je u potencijalu više dimenzionalni.
To im pokušavam reći.

Nikad nisam upoznao jednog coveka koji je doziveo to , u starim neproverenim knjigama mozda , u realnom svetu mozda u snovima.
Znaš kako, fascinantno je da ti koji nisi vernik dođeš da diskutuješ o Bibliji gde se podrazumeva da su anđeli stvarni. I tema se odnosi na to, rasprava za vernike, kako tumače sveto pismo. Kako je ono za tebe glupost, nemam šta sa tobom da razgovaram.

Znaš kako, fascinantno je da ti koji nisi vernik dođeš da diskutuješ o Bibliji gde se podrazumeva da su anđeli stvarni. I tema se odnosi na to, rasprava za vernike, kako tumače sveto pismo. Kako je ono za tebe glupost, nemam šta sa tobom da razgovaram.
To sto nisam vernik ne znaci da mi nije fascinantno kako neko moze da veruje u takve stvari , i kako racionalizuju takva verovanja u svojim glavama.

To sto nisam vernik ne znaci da mi nije fascinantno kako neko moze da veruje u takve stvari , i kako racionalizuju takva verovanja u svojim glavama.
Ne veruješ u ono što piše u knjizi a smatraš za okej da odgovaraš na pitanje šta je Bog mislio pod tim i tim? Ako ne veruješ u to, ti polaziš sa tačke da je to komično i neistinito i prosto nema ama baš ikakvog razloga da ja dalje diskutujem sa tobom. Nisam ja ovde došao da tebe ubeđujem, niti da slušam tvoja ubeđivanja da li da verujem ili ne. Ovo je pitanje za vernike. Pozdrav.

Чуј, знам ја тако неке који нису веровали у демонизоване људе па кад су видели својим очима, одмах су променили мишљење.
Натприродан свет постоји, хтели ми то да признамо или не, много људи је оздравило молитвама у манастирима и црквама, о чему поједини манастири воде евиденцију, тако да то није ни необично ни ретко. Штавише сама чуда оздрављења се јако често дешавају, тј. они које је медицина одбацила оздрављају путем молитве.

Ok. Pitam. Mada po mome, svemoćan bog je i telesan i beztelesan.
Коцка је и округла и коцкаста ? Тако ти стављаш, да је Бог и бестелесан и телесан. Земља не може бити равна плоча и округла истовремено. Једно искључује друго.

Back