Studiranje na Oxford-u?

Shobota

Obećava
Poruka
74
Zavrshio sam Ekonomsku skolu sa odlicnim uspehom u svakom, osim u I razredu gde sam bio vr. dobar.
Engleski jezik ucim od 6. godine, savrsheno ga poznajem, i imam sertifikat i preporuku Britanskog saveta vezano za studiranje u Britaniji.
Na prijemni za faks (kod nas) nisam izasao ove godine jer znam da aplikacija za fakultete u inostranstvu traje godinu dana.
Sta me zanima?
Zanimaju me studije Engleskog jezika i knjizevnosti na Oxford Univerzitetu.

Da li neko moze poblize da me uputi u nacin prijavljivanja, testove koji se tom prilikom polazu, i uslove upisa?

I moze li neko da mi objasni kako ide transkripcija nasih ocena u njihove? Kod nas je 1-5, a kod njih je ocenjivanje slovno, pa me zanima sta se tu tacno desava? Koji predmeti se uzimaju u obzir?

Realno, moji nisu toliko imucni da bi mogli sve to da isfinansiraju, pa me zanima mogucnost nekih stipendija.
Sve druge informacije su dobrodosle.
 
Poslednja izmena:
Prijave za ovu godinu su pocele. Evo kratkog opisa. (Iskreno, cudi me da neko sa takvom resenoscu da upishe Oxford nije vec pogledao kako se prijavluje.Elem, mozda neko pretrazuje ovo pa neka sazna i sam):

U UK imash sistem za prijavljivanje, zove se UCAS, preko koga se prijavish. Pogledaj poblize o UCAS-u,

Inace ne znace im ocene nishta iz prva 3 razreda. Eventualno da se pohvalish. Traze ocene iz 4. to je ono A levels i da iz predmeta za tvoj smer imash ocene A, osnosno 5.

To je to. E sada, ne znam da li je lako otici na tako trazene studije, medjutim, goina bez stipendije koshta circa 30 000 eura.
 

Back
Top