Studentski život u Beogradu

Nemoj da se navuces na gudrovinu ostalo ces sve lako

Što da se ne navuče, neće mu škoditi ako udje u pravu ekipu. Treba to proći i iskusiti noćni život, brzinu, kad ne razmišljaš. Ja sam znao jednog iz baš malog grada iz Srbije, krenuo da se drogira sa mnom, kasnije sam ja ostao bez društva a on našao svoje godište, našao čak beogradjanku za devojku (koja se meni jako svidjala iako dosta mladja) i to vrlo urbanu, i potpuno se stopio sa velegradom da ga ne prepoznaš. Ja sam bio stariji dosta od njega pa je moje društvo u tim njegovim godinama bilo pomalo dosadno (džointi, foliranje, metalci i pankeri i reperi i grand parada), danas je sve pozapadnjačeno i svaki klinac uzima spid, eksere, kokain. Kasnije sam ispao iz koloseka i uglavnom pio sam i uništavao se, ili sa jednim drugom, ali eto on je kao mladji našao i drugove i ribu i prošao svašta nešto.
 
Evo odgovora za nesto sto nisi pitao / trebace ti mada se misli kako verovatno znas / da spomenem.

Normalna obuca odeca (da te ne skinu do kože da te ne ostave na ulici) / ne nosi nakit (da te ne pokradu) ne nosi torbe za koje treba mnogo para.
Ne bacaj stvari na travu Kalemegdana / Zemunskog keja da se fotografisete grupno sa drustvom (pokrasce vam sve).

Pare drzi u unutrasnjem dzepu do tela (iz dzepova farmerki ih lagano ukradu) / nosis li torbu koja ide na ledja nosi je napred (ako se ucini da imas nesto vredno iseku dno sve se spusti u kesu ti ne vidis obicno dok nije prekasno).


Kada sedis negde pazi stvari (ovo gore je resno nego dajem primer ako si "ne moze to meni da se desi" nerazuman) / ovog da su uhvatili rekao bi kako je pomesao izvinio se otisao nikom nista.
Da prijavis nikome nista ne bi se mrdnulo sta god da su ti ukrali niti bi to nasao (bacili bi negde licnu kartu / ostao bi bez svega vrednog) .

Pare daj za fakultet / stan / hranu (obucu odecu imas) tu stani / grad lako izvuce sve pare daj na ono sto ti stvarno treba.

Srecno ti bilo :zimag:z:gs::poklon: .
 
Ja sam placao sobu 120 ojra, mislim. Mirijevo. Pola sata, 45 minuta sa 27om.?

Ah, zavidim. Studiranje, zavodjenje zena po KSTju??? vucaranje po iventima. Propadanje semsetra, kolokvija. ?
Hahahaha generacija bez budućnosti!

Što da se ne navuče, neće mu škoditi ako udje u pravu ekipu. Treba to proći i iskusiti noćni život, brzinu, kad ne razmišljaš. Ja sam znao jednog iz baš malog grada iz Srbije, krenuo da se drogira sa mnom, kasnije sam ja ostao bez društva a on našao svoje godište, našao čak beogradjanku za devojku (koja se meni jako svidjala iako dosta mladja) i to vrlo urbanu, i potpuno se stopio sa velegradom da ga ne prepoznaš. Ja sam bio stariji dosta od njega pa je moje društvo u tim njegovim godinama bilo pomalo dosadno (džointi, foliranje, metalci i pankeri i reperi i grand parada), danas je sve pozapadnjačeno i svaki klinac uzima spid, eksere, kokain. Kasnije sam ispao iz koloseka i uglavnom pio sam i uništavao se, ili sa jednim drugom, ali eto on je kao mladji našao i drugove i ribu i prošao svašta nešto.
Ne želim da postanem nešto što nisam.(Beograđanin), niti bih voleo išta povezano sa drogom. Nekako to je isuviše nezdravo i nemoralno za jednog mene :) koji ima lične norme koje nikada neću prekršiti. Ja sam panker/roker kako god, znam dobro u vezi tih stvari jer po klubovima... ali nikad me nije privlačilo niti će, nadam se.
 
Evo odgovora za nesto sto nisi pitao / trebace ti mada se misli kako verovatno znas / da spomenem.

Normalna obuca odeca (da te ne skinu do kože da te ne ostave na ulici) / ne nosi nakit (da te ne pokradu) ne nosi torbe za koje treba mnogo para.
Ne bacaj stvari na travu Kalemegdana / Zemunskog keja da se fotografisete grupno sa drustvom (pokrasce vam sve).

Pare drzi u unutrasnjem dzepu do tela (iz dzepova farmerki ih lagano ukradu) / nosis li torbu koja ide na ledja nosi je napred (ako se ucini da imas nesto vredno iseku dno sve se spusti u kesu ti ne vidis obicno dok nije prekasno).


Kada sedis negde pazi stvari (ovo gore je resno nego dajem primer ako si "ne moze to meni da se desi" nerazuman) / ovog da su uhvatili rekao bi kako je pomesao izvinio se otisao nikom nista.
Da prijavis nikome nista ne bi se mrdnulo sta god da su ti ukrali niti bi to nasao (bacili bi negde licnu kartu / ostao bi bez svega vrednog) .

Pare daj za fakultet / stan / hranu (obucu odecu imas) tu stani / grad lako izvuce sve pare daj na ono sto ti stvarno treba.

Srecno ti bilo :zimag:z:gs::poklon: .
Hvala puno! Mada na sreću mene ne nosim nikakav nakit, niti išta previše vredno, čak ni moj telefon nije previše vredan :). Ali imaću na umu, zahvaljujem :). Čak i ovde u mom malom gradu gde znam skoro svakog, pa pazim i nosim uvek u prednjim džepovima, tako da već imam tu naviku :)
 
Srecno i uzivaj! Malo uci,malo izlazi,druzi se i bice ti super u Bg...vec vidim.😉
I ne slusaj ove sto ti savjetuju da probas drogu...to ti nisu prijatelji.
Sto se tice drustva,ne znam zasto svi bjeze od cimera i kakav to mir traze u dvadesetim godinama?
Ljepse ti je da imas nekog,po mogucnosti koga poznajes od ranije, u drustvu je sve interesantnije...a i jeftinije je u svakom slucaju.
Dvije glave su pametnije od jedne.
I zapamti...to su ti najljepse godine zivota i iskoristi ih pametno.😉
 
kad upises fax uzmes potvrdu sa faxa i kupis bus plus kartu koju dopunjavas na mesecnom nivou. mislim da je za studente isto ko i za nezaposlene 1120 dinara 1 i 2 zona. za te pare ti se ne isplati da se svercujes.

stanove gledaj u odnosu na linije koje su najblize, a to su trole i na trgu staju jos neki autobusi, nista ti nece faliti 5 minuta da pesacis.

ja nemam iskustvo, posto sma iz bg, ali kada bih birala pre bih birala da budem sama u stanu, a ne sa cimerkom. volim svoju privatnost. e sad mozda ce ti biti dosadno, dok malo ne upoznas ljude.

 
Srecno i uzivaj! Malo uci,malo izlazi,druzi se i bice ti super u Bg...vec vidim.😉
I ne slusaj ove sto ti savjetuju da probas drogu...to ti nisu prijatelji.
Sto se tice drustva,ne znam zasto svi bjeze od cimera i kakav to mir traze u dvadesetim godinama?
Ljepse ti je da imas nekog,po mogucnosti koga poznajes od ranije, u drustvu je sve interesantnije...a i jeftinije je u svakom slucaju.
Dvije glave su pametnije od jedne.
I zapamti...to su ti najljepse godine zivota i iskoristi ih pametno.😉


pa imas svoj mir da ucis kad hoces, da izadjes kad hoces, vratis se kad hoces, privedes koga hoces, tu.cas se mirno u svojoj intimi. nema ono - e aj izadji iz stana od tad do tad.

naravno da je bolje iznajmiti stan sama.
 
pa imas svoj mir da ucis kad hoces, da izadjes kad hoces, vratis se kad hoces, privedes koga hoces, tu.cas se mirno u svojoj intimi. nema ono - e aj izadji iz stana od tad do tad.

naravno da je bolje iznajmiti stan sama.
Dva cimera se mogu lako dogovoriti oko svega,ako se slazu.Imaju i citaonice za ucenje,u krajnjem slucaju.
Ne znam,ja sam za drustvo i druzenje u tim godinama,cak vise i za studentski dom,nego stan...tu atmosferu ne moze zamijeniti nista.
Imace kad da zive u miru kad odu u penziju.🙂
Doduse,ne znam kakve su sad generacije...svi zele komfor,vecina cak ima i vlastite stanove,druzenja je sve manje.
 
Srecno i uzivaj! Malo uci,malo izlazi,druzi se i bice ti super u Bg...vec vidim.😉
I ne slusaj ove sto ti savjetuju da probas drogu...to ti nisu prijatelji.
Sto se tice drustva,ne znam zasto svi bjeze od cimera i kakav to mir traze u dvadesetim godinama?
Ljepse ti je da imas nekog,po mogucnosti koga poznajes od ranije, u drustvu je sve interesantnije...a i jeftinije je u svakom slucaju.
Dvije glave su pametnije od jedne.
I zapamti...to su ti najljepse godine zivota i iskoristi ih pametno.😉
Pa ono, ja bih cimera/cimerku, al da je neko s kim možeš lepo se dogovoriš, ako uspem najboljeg druga da nagovorim, biće do yaya! 😄 Ako ne uspem, svakako imam drugaricu iz Beograda koja je obećala da će me malo naučiti gradu i kako da spremim neku osnovnu hranu :)
 
Dva cimera se mogu lako dogovoriti oko svega,ako se slazu.Imaju i citaonice za ucenje,u krajnjem slucaju.
Ne znam,ja sam za drustvo i druzenje u tim godinama,cak vise i za studentski dom,nego stan...tu atmosferu ne moze zamijeniti nista.
Imace kad da zive u miru kad odu u penziju.?
Doduse,ne znam kakve su sad generacije...svi zele komfor,vecina cak ima i vlastite stanove,druzenja je sve manje.
ja licno nikad nisam mogla da ucim u citaonici, kao sedis na stolici i citas i ponavljas. pogotovo sto sam ja imala dosta da crtam (tehnicki fax) i onda kuci pustim muziku i crtam. drugo ja sam ucila nocu (znaci citaonica otpada), a i nisam mogla da se svrtim na stolici. imala sma neku kancelarijsku sa ruckama pa sednem i dignem noge ili se cela uglavim u stolicu i tako....

a drustvo uvek moze da dovede u stan bez da se sa nekim nesto dogovara i da mu neko smeta.

meni je najvise zao sto u tim godinama nisam zivela sama. prosto me je nerviralo to sto sam iz bg. :lol:
 
Pa ono, ja bih cimera/cimerku, al da je neko s kim možeš lepo se dogovoriš, ako uspem najboljeg druga da nagovorim, biće do yaya! ? Ako ne uspem, svakako imam drugaricu iz Beograda koja je obećala da će me malo naučiti gradu i kako da spremim neku osnovnu hranu :)
Pa to...nekog koga poznajes i s kim se slazes...ne mislim na nekog namcora.?
Mada,moze se desiti i da one koje mislis da poznajes,stvarno upoznas tek kad dijelite isti krov nad glavom.
Ima razlicitih osoba,sjecam se jedne cimerke moje drugarice u domu,koja je bila toliko teska osoba da joj je smetalo ako neko pogleda ili uzme u ruke knjigu koju je ona citala da ne bi "isao putevima kojim ona ide".:dash:
Decenije su prosle,a jos nisam zaboravila tu njenu recenicu.?
Elem,da te ne obeshrabrim,takvi su ipak u manjini.?

ja licno nikad nisam mogla da ucim u citaonici, kao sedis na stolici i citas i ponavljas. pogotovo sto sam ja imala dosta da crtam (tehnicki fax) i onda kuci pustim muziku i crtam. drugo ja sam ucila nocu (znaci citaonica otpada), a i nisam mogla da se svrtim na stolici. imala sma neku kancelarijsku sa ruckama pa sednem i dignem noge ili se cela uglavim u stolicu i tako....

a drustvo uvek moze da dovede u stan bez da se sa nekim nesto dogovara i da mu neko smeta.

meni je najvise zao sto u tim godinama nisam zivela sama. prosto me je nerviralo to sto sam iz bg. :lol:
A meni je zao sto nisam u tim godinama zivjela u domu.?
I ja sam,osim jednog kratkog perioda,studirala u mjestu boravka.
Ali tada nikad nisam imala zelju da zivim bas sama,bez cimera.To mi je bilo nekako dosadno i bezlicno.
 
Dva cimera se mogu lako dogovoriti oko svega,ako se slazu.Imaju i citaonice za ucenje,u krajnjem slucaju.
Ne znam,ja sam za drustvo i druzenje u tim godinama,cak vise i za studentski dom,nego stan...tu atmosferu ne moze zamijeniti nista.
Imace kad da zive u miru kad odu u penziju.🙂
Doduse,ne znam kakve su sad generacije...svi zele komfor,vecina cak ima i vlastite stanove,druzenja je sve manje.
Ja sam asocijalan dosta, ali ne jer to želim, već jer su ljudi ograničeni(priglupi) nažalost i nemamo o čemu pričati, zanimaju ih rijaliti i slične stvari, a mene ne.. mada ko zna možda na faksu upoznam bolje za mene ljude, mada ok imam i tog jednog ortaka koji je dobar
 
E ovako, ako sve bude po planu, upisujem fakultet u Beogradu, e sad, s obzirom da sam pre imao devojku odatle znam malo Beograd i malo o njemu. Ali ne znam kako je to živeti tu. Prvo zanima me, gde se mogu pronaći stanovi, a da nisu preskupi, a ni previše daleko(45min+) od fakulteta. Fakultet se nalazi blizu Studentskog Trga. Takođe iz vaših iskustava da li je bolje imati cimera ili ići sam. Ne znam ni kako busevi funkcionišu, kako se kupuje karta itd. da li studenti imaju neki popust? Takođe plaši me prevelik grad, da se ne zagubim negde, ja sam malo smotan, a i dete sam iz malog grada(odnosno sa sela sam preciznije).
budi sam da ti ne bi cimer dovodio cure pa ako ti se koja svidi...bice zestoko.
 
Ja sam asocijalan dosta, ali ne jer to želim, već jer su ljudi ograničeni(priglupi) nažalost i nemamo o čemu pričati, zanimaju ih rijaliti i slične stvari, a mene ne.. mada ko zna možda na faksu upoznam bolje za mene ljude, mada ok imam i tog jednog ortaka koji je dobar
Nije to asocijalnost,nego vjerovatno nisi nasao sebi slicne.Tim prije ne trebas biti sam.
Dovoljan je i jedan ortak,ali vrijedan.🙂
 
budi sam da ti ne bi cimer dovodio cure pa ako ti se koja svidi...bice zestoko.
Nisam lik kojem se sviđaju devojke drugara, nikada bio, niti ću ikada. Mogu reći da sam i apatična osoba, tako da trenutno ne mogu ni u jednu da se zaljubim, ali hvala.

Nije to asocijalnost,nego vjerovatno nisi nasao sebi slicne.Tim prije ne trebas biti sam.
Dovoljan je i jedan ortak,ali vrijedan.?
Tačno, nisam našao sebi slične. Svaka je reč je tačna u ovim rečenicama!
 
Nisu dosadili, samo sam dosta razočaran u omladinu koju viđam oko sebe XD
Ne znam sta da ti kazem,mozda si u pravu.
Ja bih u svakom slucaju pokusala prvo imati cimera,pa ako ne ide,sam mozes biti uvijek.
Mozda bi bilo najbolje iznajmiti stan sa dvije odvojene sobe,a ostalo zajednicko.Svako ima svoj prostor,a opet ste zajedno.Ali to,naravno, zavisi od finansija.
Sve u svemu,rado bih se mijenjala s tobom da budem sad student.😀
 
Sjećam se,kad sam ja bila student,moje dvije drugarice su stanovale u špajzu,bukvalno.
To je bila prostorija od metar sa metar,u koju se ulazilo iz kuhinje.Imala je jedan mali prozorčić i dva improvizovana kreveta.I ništa više.
Mogle su da koriste zajednički wc,pri čemu im je gazdarica brojala koliko puta su povukle vodu.
Sad su,srećom,mnogo bolji uslovi.
Ja se raspričah,podsjetio si me na mlade dane.😀
 
Sjećam se,kad sam ja bila student,moje dvije drugarice su stanovale u špajzu,bukvalno.
To je bila prostorija od metar sa metar,u koju se ulazilo iz kuhinje.Imala je jedan mali prozorčić i dva improvizovana kreveta.I ništa više.
Mogle su da koriste zajednički wc,pri čemu im je gazdarica brojala koliko puta su povukle vodu.
Sad su,srećom,mnogo bolji uslovi.
Ja se raspričah,podsjetio si me na mlade dane.😀
Haha a jeste. Lep osećaj biiti student! Ali da meni bi prijalo da nije previše veliko, manje za čistiti :)
 
Hvala puno! Mada na sreću mene ne nosim nikakav nakit, niti išta previše vredno, čak ni moj telefon nije previše vredan :). Ali imaću na umu, zahvaljujem :). Čak i ovde u mom malom gradu gde znam skoro svakog, pa pazim i nosim uvek u prednjim džepovima, tako da već imam tu naviku :)
Hvala tebi / dobro za tebe / eto bas fino cisto da znas kako ti se ne bi desilo nista od toga.
Preventiva sigurnost cuva 💖 (secam se da je bila neka emisija sa pricom o tome ko krade u parku od studenata / gde su pricali da nisu upozoreni koliko toga ima).
Nece oni tako da kradu od nekog iz grada (da li odes u Beograd Nis Novi Sad isto je moguce)/ meta su oni koji dodju vidi se da su dosli / njih je lakse pokrasti.
 

Back
Top