Студентски КРЕДИТИ и СТИПЕНДИЈЕ

Primam opstinsku stipendiju u kojoj je uslov preko 8.5.....takodje sam i korisnik republickog kredita.... ocistio sam godinu u septembru, sa prosekom 8,78.... i upisao sam 4.godinu.....e sada...strah me je da me ne prebace na republicku stipendiju, da li bih se morao u tom slucaju morao odreci jedne stipendije......? mada, znam osobu koja prima opstinsku stipendiju i stipendiju za mlade talente...... ne znam u zakonu kako stoje stvari trenutno....

imA li neko odg.na moje pitanje..:)
 
pa ukoliko bi mi se ukinula jedna stipendija onda je bolje da primam kredit i opstinsku stipendiju...a ako moze ..normalno da bih obe..:)

Пази, у принципу не би смео да примаш две стипендије које су из буџета Републике, па ако се та општинска не води као да је из републичког буџета, онда нема фрке да добијаш обе.

Само, што се тиче тих кредита будите опрезни поводом њиховог враћања - не значи да си аутоматски ослобођен враћања кредита, ако имаш просек већи од 8.5. Многи су се зезнули и са већим просеком.
 
Геологичарко, видим ти си добро обавештена, можеш ли ми рећи кад долази прва рата да за враћање кредита. Је л' те одмах чим региструју да си завршио основне студије нападају или те лепо обавесте унапред?
 
Геологичарко, видим ти си добро обавештена, можеш ли ми рећи кад долази прва рата да за враћање кредита. Је л' те одмах чим региструју да си завршио основне студије нападају или те лепо обавесте унапред?

Ма обавесте те раније, али не знам у ком року након тога креће враћање.
 
Само, што се тиче тих кредита будите опрезни поводом њиховог враћања - не значи да си аутоматски ослобођен враћања кредита, ако имаш просек већи од 8.5. Многи су се зезнули и са већим просеком.[/QUOTE]
ne znam sta da radim..zvacu ministarstvo.... pa da vidim stta oni znaju vezano za to..:)
 
ne znam sta da radim..zvacu ministarstvo.... pa da vidim stta oni znaju vezano za to..:)

Ма они ваљда одређују то на основу броја студената који те године заврше. Али пошто, генерално, сада студенти имају веће просеке него пре нпр. 5 година, они се не обавезују да те ослободе враћања кредита ако имаш просек већи од 8.5.
 
Ма они ваљда одређују то на основу броја студената који те године заврше. Али пошто, генерално, сада студенти имају веће просеке него пре нпр. 5 година, они се не обавезују да те ослободе враћања кредита ако имаш просек већи од 8.5.

ili jednostavno predam za kredit kao i do sada...da ne mislim da li ce oni da trraze po opstini ko prima obe stipendije.... ne znam..nisam pametan..:/
 
Da li neko zna kada izlazi konkurs za stipendiju fonda za mlade talente,ali ne ono za 1000 najboljih studenta nvec za trecu god ona stipendija gde imaju neka razna testiranja?Trazila sam al' ne mogu da nadjem nigde

То је у Министарству просвете, и зове се Републичка фондација за развој научног подмлатка, или тако некако, не могу да се сетим. Мислим да је прошле године у новембру негде било изашло.
 
Pozdrav ljudi, jedno pitanje...Sta tacno znaci ova recenica iz konkursa za dodelu stipendija:

Studentu se isplaćuјe studentska stipendiјa u 10 јednakih mesečnih rata, a studentu završne godine studiјa sa neparnim broјem semestara u 5 јednakih mesečnih rata.

posto sam ja sad na zavrsnoj godini studija sa neparnim brojem semestra, znam da dobijam stipendiju za 5 rata, ali koliko je to (5 duplih rata ili 5 normalnih rata sto bi znacilo da dobijam upola stipendiju)
 
konkurisi za kredit, ista je suma, a ako ti prosek bude visok, skoro sigurno neces morati da vracas, pa ti je kao stipendija. rizik je taj sto niko ne zna kako oni odredjuju ko mora da vrati kredit, a ko ne. navodno svi koji imaju prosek preko 8,5 su oslobodjeni vracanja, ali ovde na forumu su neki ljudi naveli svoje poznanike kao izuzetke od toga (u smislu da su morali da vrate novac iako su imali prosek preko 8,5). s druge strane, stvarno mi je nezamislivo da nekom ko ima prosek 9,6 traze pare nazad. sta studiras?
 

Back
Top